Şimdi Ara

Delid Yapılmış 8600k Sıvı Soğutma Tavsiyesi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar yeni dizdiğim sistemde bf1 oyununda 8100 yeterli gelmeyince, 8600k almak zorunda kaldım ve işlemciyi çok uygun bir mevlaya delid yaptırdım. Sistem imzam'da mevcut. Soğutucu olarak ilk başta cooler master ml240l modelini sipariş geçmiştim, ama pek F/P bir ürün değilmiş kendisi o yüzden iptal edildi sipariş. Şimdi sıfır 5.0ghz'de sıkıntı çıkarmayacak, 62 63 dereceyi geçmesine engel olacak bir soğutucu arıyorum kasam p300. 240mm 280mm hangi soğutucuları tavsiye edersiniz, sıfır üründe bütçe 500TL kadar. Şimdiden teşekkür ederim herkese. Bu arada 2. el arctic freezer 240mm buldum, 2 fanı mevcut değil. Fanlarını n11'den 60liraya temin edebiliyorum sizce alınır mı? 2. el gpu cpu ram almış biri olarak, sıvı soğutmaya biraz mesafeli yaklaşıyorum patlar çatlar ise diye çekiniyorum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CRhackSH

https://www.youtube.com/watch?v=n4O_Dq3xRJA
    https://www.kickstarter.com/projects/341758082/ncore-v1-naked-die-cooling-waterblock-designed-by

Hocam izledim videoyu siteye de bir göz attım. Bu iş tamam sıvı soğutmadan 6 -7 derece daha etkili gibi ama riski var. Su soğutma bloğunu direk ayrılmış işlemciye takmak biraz tuzu kutular için. Becerebileceğimi düşünmüyorum o yüzden farklı alternatifler yerine, güzel bir soğutma tavsiye ederseniz sevinirim. Teşekkürler

• bende 8700K var hocam eski model h110i ile delidli 5,0Ghz kullanmaktayım full yükte 3 günlük prime testte 58-62 derece olmakta ,
    corsair ürünlerine yönelebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: thenotoriousmma

bende 8700K var hocam eski model h110i ile delidli 5,0Ghz kullanmaktayım full yükte 3 günlük prime testte 58-62 derece olmakta ,
    corsair ürünlerine yönelebilirsiniz

Teşekkürler güzel rakamlar tam istediğim gibi belki 4.80 de düşünebilirim 52-56 derece arasında kalması için. Performansta ne kadar etkiler bilmiyorum ama benim için önemli olan 1070i bf1'de %100 kullanmak. Sırf bu yüzden 8100den 8600k ya geçtim.

• Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    hocam benim H110i 5.senesi olacak hala iş görüyor ama Corsair h115ipro var arkadaşıma aldık oda baya baya güzel aynı yakın değerler alıyoruz overclock ayarlarımız bile aynı
    overclock yaparken voltage muhabbetinede dikat edin biliyorsunuz sıcaklık için önemli ama Corsair h115iPro alabilirsiniz incelemelerine bir bakın derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CA3AA6F80 -- 3 Mayıs 2018; 11:53:42 >
  • quote:

hocam benim H110i 5.senesi olacak hala iş görüyor ama Corsair h115ipro var arkadaşıma aldık oda baya baya güzel aynı yakın değerler alıyoruz overclock ayarlarımız bile aynı
    overclock yaparken voltage muhabbetinede dikat edin biliyorsunuz sıcaklık için önemli ama Corsair h115şPro alabilirsiniz incelemelerine bir bakın derim

Deneme yanılma yöntemiyle ufak adımlarla çıkartacağım voltajı h115i çok ilgimi çekiyor ama en uygun fiyat 750 küsür diye biliyorum

• Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    evet hocam minimum 700TL ama parasını hak eder ama yinede arastırmanızı siz yapın ben kullanıcı olarak sizi aydınlatmak istedim
  • quote:

evet hocam minimum 700TL ama parasını hak eder ama yinede arastırmanızı siz yapın ben kullanıcı olarak sizi aydınlatmak istedim

Öneriniz çok teşekkür ederim hocam. Uyguna bulamazsam 400 450tl civarına 700 verip nzxt 62 veya 115 alacağım. Bakınıyorum hala :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.