Şimdi Ara

DEJİ İLE İOS11 - 7 SAAT 45DK KULLANIM!! (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
462
Cevap
11
Favori
86.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Deji 3300 mah batarya, yaklaşık 2 sene olucak pil sağlığım %100 hala,montajı kendim yaptım,Sosyal medyam sadece Twitter var, oyun fazla oynamam, 1 gün net çıkarıyor eve %20 civarında dönüyor düşük mod kullanmadan, ve şarjdan çekince %100 den hemen düşme yok, yarım saat kullanabiliyorum %100 de, batarya kullanma şeklim %40-50-60 şarja takarım genelde %100 olmadan alırım,gece yatarken de şarj a takar sabah uyanınca alırım, özel bir özen göstermedim bu süre zarfında.
    DEJİ İLE İOS11 - 7 SAAT 45DK KULLANIM!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• optimus95 kullanıcısına yanıt
    Sizcede sıfır kayıp bunun imkansız olması gerekmez mi ? Ya da şöyle bir durum var,
    Örn; 6s Plus bataryası 2750 mAh siz 3300 taktınız 2750 mAh düşene kadar %100 olarak gösterecek daha sonra 2650 mAh düştüğünde %99’a düşecek bu şekilde devam edecek diye düşünüyorum,
    Ama günlük kullanımda yani tam 24 saatte kaç saat ekran açık süre alıyorsunuz onu merak ediyorum doğrusu..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • anladımıdığım % 100 olmadan çekerim demişsiniz ama nasıl pil yüzdesi resimde %100 ? bakın burada yanlış yönlendirme yapmak çok yanlış olur çünkü çoğumuz buradaki verileri baz ve referans alıyoruz.

birde GknKyc adlı arkadaşın sorduğu son soruyu bende merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzMeN OzzY -- 1 Mayıs 2019; 19:3:51 >
  • .HonouR. kullanıcısına yanıt
    pilin aşağısında bantların uzantıları var. Onları koparmadan düzgün bir şekilde çekmen lazım. Çektikçe gelir ve sonunda pilin altında bant kalmaz. En rahat şekilde böyle çıkarılır. Yoksa pili yamultarak çıkarırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzMeN OzzY

anladımıdığım % 100 olmadan çekerim demişsiniz ama nasıl pil yüzdesi resimde %100 ? bakın burada yanlış yönlendirme yapmak çok yanlış olur çünkü çoğumuz buradaki verileri baz ve referans alıyoruz.

birde GknKyc adlı arkadaşın sorduğu son soruyu bende merak ediyorum
    Hocam size sorum olacaktı. Ben şimdi deji batarya aldım ve taktım. Ama %100 olduktan sonra şarja takana kadar kaç saat kullanmışım nasıl göreceğim. Bu ios 12 deki pil durumunu gösteren tabloyu nasıl yorumlayacağım. Çok karışık ve saçma gibi geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Juan - Juan

Hocam size sorum olacaktı. Ben şimdi deji batarya aldım ve taktım. Ama %100 olduktan sonra şarja takana kadar kaç saat kullanmışım nasıl göreceğim. Bu ios 12 deki pil durumunu gösteren tabloyu nasıl yorumlayacağım. Çok karışık ve saçma gibi geldi

Alıntıları Göster
    ayarlardan pil e giriyorsun ya orda son 24 saati seç. sana son şarj düzeyi diye bişey gösteriyor altında şarjdan çektiğin saati ve tarihi karşısında da sen şarjdan çekerkenkin pilin doluluk oranını yüzdelik olarak gösterir. Bu senin iki şarj arası ne kadar süre geçtiğini gösterir. Alttada uygulamaların pil kullanımı var onda da en çok hangi uygulamanın % kaç şarj yediği yazar ama sen ayrıntıyı göster yazısına tıklarsan orada da kullanım süresini yazar yani o uygulamanın.

bunlar ekranın açık kalma süresinde yada arka planda çalışırkenki anda harcanan pili gösterir.

tabi sorunu doğru anladıysam cevabım yukarıda açıkladığım gib.

• Rica etsem 1 yıl boyunca Beji bataryayı kullanmış biri resim ve istatistikler ile burada sonucu yazabilir mi ? Yani mesela nezaman % 100 den düşmeye başladı sonra pil süresi nasıl gitti ayrıca 1 yıl sonra ne durumda ve halen tavsiye edermisiniz.

Tabi lütfen en az 1 yıl süre ile aynı beji bataryayı kullanmış arkadaşlar yazarsa sevinirim.
  • OzMeN OzzY kullanıcısına yanıt

1 seneye yaklaştı 3300 mah lık deji kullanıyorum 6plus için pil sağlığına az önce baktım hala 100 de 100 telefonu sürekli şarja tak çıkar yapan sürekli şarj eden biri olaraktan batarya bana bile dayandıysa bu mal kalitelidir baboli. Gözüm kapalı tavsiye ederim.

Günümü çok rahat çıkarıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Carlion

1 seneye yaklaştı 3300 mah lık deji kullanıyorum 6plus için pil sağlığına az önce baktım hala 100 de 100 telefonu sürekli şarja tak çıkar yapan sürekli şarj eden biri olaraktan batarya bana bile dayandıysa bu mal kalitelidir baboli. Gözüm kapalı tavsiye ederim.

Günümü çok rahat çıkarıyor
    peki rica etsem bunu resim ve grafik olarakta gösterebilirmisiniz ? tabi özellikle bir gününüzü

• OzMeN OzzY kullanıcısına yanıt
    Kasim 2017 den beri kullanıyorum, ilk sayfalara bakabilirsiniz, taktığımı yazmıştım, geçenlerde de paylaşım yaptim, pil sağlığım hala %100, 2 sene oldu nerdeyse

• Mobilde sayfa 3 te ilk taktığım gün 12 Kasım 2017 ve yorumların mevcut

• quote:

Orijinalden alıntı: OzMeN OzzY

ayarlardan pil e giriyorsun ya orda son 24 saati seç. sana son şarj düzeyi diye bişey gösteriyor altında şarjdan çektiğin saati ve tarihi karşısında da sen şarjdan çekerkenkin pilin doluluk oranını yüzdelik olarak gösterir. Bu senin iki şarj arası ne kadar süre geçtiğini gösterir. Alttada uygulamaların pil kullanımı var onda da en çok hangi uygulamanın % kaç şarj yediği yazar ama sen ayrıntıyı göster yazısına tıklarsan orada da kullanım süresini yazar yani o uygulamanın.

bunlar ekranın açık kalma süresinde yada arka planda çalışırkenki anda harcanan pili gösterir.

tabi sorunu doğru anladıysam cevabım yukarıda açıkladığım gib.

Alıntıları Göster
    Hocam son tam şarjdan sonra ekran süresini sormak istedim. Orada son 24 saat var

• arkadaşlar bende deji alıp kendim taktım 6 ay falan oldu çok memnunum yanlız bende şöyle bir şey oldu ios 11 de pil sağlığı %100 iken ios 12 ye yükselttikten sonra pil sağlığı servis yazıyor gerçi perpormansında bir sıkıntı yok ama neden böyle oldu acaba sürüm ile alakalı bir durum mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarum_58

arkadaşlar bende deji alıp kendim taktım 6 ay falan oldu çok memnunum yanlız bende şöyle bir şey oldu ios 11 de pil sağlığı %100 iken ios 12 ye yükselttikten sonra pil sağlığı servis yazıyor gerçi perpormansında bir sıkıntı yok ama neden böyle oldu acaba sürüm ile alakalı bir durum mu
    Sizin batarya ios 11 in sağlık yüzdesinin kodlaması ile uyumlu olduğundan 11 de gözüküyordu. Şuan yeni deji alsanız 2019 üretimi yada 2018 sonra ayı üretimi bir batarya gelir ve sağlık gözükür.
    Her yeni ios sürümünde kodlamalarda değişiklik oluyor ve yan sanayi ürünlerde buna göre bataryaları ayarlıyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: optimus95

Mobilde sayfa 3 te ilk taktığım gün 12 Kasım 2017 ve yorumların mevcut
    2 senedir halen %95 altına düşmemiş olması hem albenisi olmasını sağlıyor hemde ürkütücü çünkü gerçekten pil o kadar farklıysa acaba mekanizmaya zarar veriyormudur diye düşündüm şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Juan - Juan

Hocam son tam şarjdan sonra ekran süresini sormak istedim. Orada son 24 saat var

Alıntıları Göster
    Ayarlardan ekran süresini aç orda otomatik gösterir tabi aktif ettikten sonraki süreleri

• quote:

Orijinalden alıntı: Melih Albayrak

Sizin batarya ios 11 in sağlık yüzdesinin kodlaması ile uyumlu olduğundan 11 de gözüküyordu. Şuan yeni deji alsanız 2019 üretimi yada 2018 sonra ayı üretimi bir batarya gelir ve sağlık gözükür.
    Her yeni ios sürümünde kodlamalarda değişiklik oluyor ve yan sanayi ürünlerde buna göre bataryaları ayarlıyorlar

Alıntıları Göster
    teşekkürler dostum millet habire kurcalayıp duruyordu telefonları sıkıntı yok zaten böyle kullanmaya devam o zaman bunu öğrendiğim iyi oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: tarum_58

teşekkürler dostum millet habire kurcalayıp duruyordu telefonları sıkıntı yok zaten böyle kullanmaya devam o zaman bunu öğrendiğim iyi oldu

Alıntıları Göster
    Aynen kafaya takılacak bir şey yok. İlla sağlığına bakmam gerekiyor diyorsan bilgisayardan itools ile yada ibackuptool adlı yazılımlardan biri ile öğrenebilirsin. Zaten en doğrusunu bilgisayardan öğrenirsin benim 5s vardı telefon 87 sağlık diyordu bilgisayarda 83 yazıyordu ve gerçektende sağlığı 83 idi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki üstte birisi pil sağlığını paylaşmış bataryayı 2017 de taktırmış. Pil sağlığı 100% olarak gösteriyor. Sizin dediğiniz gibi olsaydı o kişininde bataryası servis yazması gerekmezmiydi?

• optimus95 kullanıcısına yanıt
    Kılıf kullanıyormusunuz?

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.