Şimdi Ara

değiştirmeye değer mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şu an a enerji sınıfı kombi tip no frost bosch marka buzdolabını 10 senedir sorunsuz kullanıyorum
    üzerinde senelik 427 kwh elektrik tükettiği yazıyor

son zamlarla birlikte maksimum 120 tl gelen elektrik faturaları ısıtmaya geçmediğimiz halde ekim ayında 190 lira gelince buzdolabının yaktığı elektriği düşünmeye başladım
    zira daha önce akrabanın 20 senelik buzdolabını lowfrost a+ enerji sınıfı ve daha büyük modele değiştirdik faturaların %50 azaldığını söyledi
    bir başka akrabaya da yine 20-25 senelik buzdolabını değiştirip klasik statik soğutmalı ancak yeni model buzdolabı aldık o da faturalarda epey azalma olduğunu söyledi

elektrik uzmanı birisine sordum a sınıfından a ++ enerji sınıfına geçersem faturalarda ciddi bir düşüş olur mu diye ve onay verdi
    şu an piyasada 4000 liraya satılan kombi tip ve senelik 287 kwh enerji tüketen buzdolabını 1940 liraya buldum ancak halen kararsızlık var

sapasağlam 10 senelik buzdolabını ne yaparım diye de düşünüyorum

• Kullandığı elektrik miktarı artmıştır bu rakamı artık düşünmeyebilirsiniz. Alacağınız yeni dolap birçok açıdan sizi tatmin edecek 3-4 yıl içerisinde de faturadan dolayı kendini amorti edecektir. Muhtemelen internet üzerinden bulmuşsunuzdur, bölge bayisi gelip kuracağı için öncesinde bir arayıp böyle bir ürün alıyorum öncekini teslim alır mısınız diye sorabilirsiniz. Size eski buzdolabının getirisi sadece 100 tl olur ancak spotçudan, o da tanıdık olursa.
  • 18 senedir hiç sorun çıkarmadan çalışan Vestel buz dolabını sırf elektriği çok yaktığı için 3 gün önce değiştirip yeni model NFK540A++ Vestel no frost aldım, namussuz sorunlu çıktı, soğutmuyor.
    Aldık başımıza belayı. Şimdi servis, iade bilmem ne, uğraş dur. Her markada bu sorunlar maalesef var, Bosch'tan tutun da bilmem ne markaya kadar. Şans işi deniyor bu ürünler için de üretim sonrası hiç m teste tabi tutulmuyorlar anlamıyorum. Bu devirde artık işi şansa bağlamak da mantıksız geliyor bana. İnşallah sizinki sağlam çıkar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.