Şimdi Ara

Değişik Konulu Anime Önerisi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
3
Favori
1.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mertk1999

Neredeyse en ünlüleri izlememişsin en sevdiklerimden birkaçı:

Angel beats(izlememen büyük kayıp gerçekten ölmeden önce izlenilmesi gerek)(top 3 ümde)

Steins gate

Btooom

Kiseijuu sei no kakuritsu (parasyte)

Tokyo ghoul

Claymore

Guilty crown (benim top 3 ümde bir anime müzikleri konusu dramı aksiyonu falan harika)

En sevdiğimi merak ediyorsan full metal alchemist brotherhood ama zaten izlemişsin :)
    Evet çok popüler animelere hep kuşkuyla yaklaşıyorum yani bu söylediklerinizin hepsine bakmıştım diyebilrim bir şekilde gördüm ama konu açıklamaları pek tatmin etmedi sanırım steins gate i beğenmedim 2,3 bölümde bıraktım full metal alchemist gerçekten çok güzeldi geç izlediğim için baya pişman oldum hep görüp ertelemiştim ben sanrım böyle karanlık içerikli animelerden biraz uzak duruyorum onu farkettim :) Favori animem Natsume yuujinchou. Daha çok dostluk arkadaşlık sevgi barındıran aşırı karanlık olmayan animelere kaymışım hep gerçek hayatta bulamadıklarımı arıyorum galiba... Ama bu animeleride ekledim slice of life tarzından sıkıldığımda aralarda izleyebilirm teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlginç Steins Gate izlememişsin ve dahada ilginç olan öneren de olmamış, izle.
    Baccono olabilir, FLCL(tuhaf bir anime, kısa zaten) olabilir.
    Aşağıdaki linktende 9 ve üzeri puan verdiklerimim öneririm. Bölüm sayısına göre karar verebilirsinhttps://myanimelist.net/animelist/qazrfv?status=7&order=4&order2=0

Ekleme: Konudaki son mesajları, bu mesajı atıktan sonra gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qazrfv -- 15 Mayıs 2018; 2:15:49 >
  • Amagai Brilliant Park

Byousoku 5 Centimeter

Plastic Memories

Gekkan Shoujo Nozaki-Kun

Gosick

Gugure Kokkuri-San

Howl Ugoku no Shiro

Kimi ni Todoke

Toradora

• Azumanga Daioh,
    Aa!! Megami-sama!,
    Arakawa Under the Bridge,
    Arslan Senki,
    Black Lagoon,
    Blood+,
    Centaur no Nayami,
    Chobits,
    Darker than Black,
    Dennou Coil,
    Detroit Metal City,
    ef: A Tale of Memories (Melodies diye 2. sezonu da var),
    Fruit Basket,
    Ghost in the Shell,
    Great Teacher Onizuka,
    Haibane Renmei,
    Hakumei to Mikochi,
    Higashi no Eden,
    Isekai Shokudou,
    Jinrui wa Suitai Shimashita,
    Juuni Kokuki,
    Kaiba,
    Kimi no Na wa,
    Kpbayashi-san Chi no Maid Dragon,
    Koe no Katachi,
    Konohana Kitan,
    Lucky Star,
    Macross (ilk sezonu ve zero isimli bölümleri tavsiye ederim),
    Made in Abyss,
    Magic Knight Rayearth,
    Mahoujin Guruguru,
    Metropolis,
    Mitsuboshi Colors (Yotsubato' nun animesinin çekileceği yok bununla idare edilir),
    Mononoke,
    Mononoke Hime (ghibli filmlerinin hepsi aslında),
    Natsume Yuujinchou,
    Nodame Cantabile,
    One Punch Man,
    Onegai Teacher (biraz +18e kaçıyor ama kurgusu, romantizmi, komedisi kıvamında)
    Planetes,
    Quanzhi Gaoshou (çin animasyonu),
    RD Sennou Chousashitsu (sanal ve gerçek dünyanın iç içe geçmesi - biraz matrix sosu var),
    Rurouni Kenshin: Trust & Betrayal,
    Saiunkoku Monogatari,
    Sakura Quest,
    Samurai Champloo,
    Seikaisuru Kado (güzel kurgulanmış, yarı bilim kurgu yarı psikoloji),
    Seirei no Moribito,
    Serial Experiment Lain,
    Summer Wars,
    Sunabouzu (fallout, madmax karışımı komedi ağırlıklı bişey),
    Suzumiya Haruhi no Yuutsu,
    Terra e,
    The Third: Aoi Hitomi no Shoujo,
    Toki wo Kakeru Shoujo,
    Trigun,
    Uchuu Senkan Yamato,
    Video Girl Ai,
    xxxHolic,
    Yakitate!! Japan,
    Yuru Camp

ortaya karışık, izlerken keyif aldığım; kurgusu ile karakter ve konu işlenişiyle aklımda yer edenler. konusunu okuyarak hoşuna gidenlerden istediğini izle, kolay kolay hayal kırıklığı yaşatmazlar.
  • Güzel liste bence.
  • Inuyashiki olabilir. Ciddi bir yapısı var ama konusu ve karakterlerin bakıl açıları çok hoşuma gitmişti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • qazrfv kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler baccanoda gözüme çarpmıştı bir ara listeyede bakayım:)

• Kaneki Ken kullanıcısına yanıt
    Toradora ve plastic memoriesin konusunu okumuştum ama diğerlerini duymadım sanrım teşekkürler onlarads bakayım

• maxmania kullanıcısına yanıt
    Oo baya uzun bir liste bunlarıda ekleyeyim teşekkürler aralarında favorim Natsume de var:)

• HOMRA kullanıcısına yanıt
    İlk bölümünü izledim ailesine o kadar sinir oldum ki anlatamam bir de karakterler çok duygusuz geldi yani soğuk geldiler devam etmedim.s teşekkürler genede:)

• Ben nedense bir animeye başladığımda fazla sevmesem bile kendimi zorlayarak bitirmeye çalışıyorum. En kötü 2-3 haftada 1 bölüm izleyerek. Gerçi Neon Genesis ve Boruto'yu bıraktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SenseiReki

Nhk güzel duruyor listeme ekledim teşekkürler ancak kaiji yazınca birçok anime çıkıyor gyakkou burai kaijiyi mi diyosunuz?

Alıntıları Göster
    bu:
    https://myanimelist.net/anime/3002/Gyakkyou_Burai_Kaiji__Ultimate_Survivor

ikinci seri:
    https://myanimelist.net/anime/10271/Gyakkyou_Burai_Kaiji__Hakairoku-hen?q=kaiji
  • Hocam Golden Time a da bi bakın isterseniz. Hayatın içinden güzel tadlar veren konusu bakımından mantıken basit olsada işleyiş tarzı gerçek çok güzel.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-05471E679

Ben nedense bir animeye başladığımda fazla sevmesem bile kendimi zorlayarak bitirmeye çalışıyorum. En kötü 2-3 haftada 1 bölüm izleyerek. Gerçi Neon Genesis ve Boruto'yu bıraktım.
    Başta bende öyleydim ama baktım ki o kadar seçenek varken neden kendimi zorlayayım herkes seviyorsa bende bitirmek zorunda değilim yani sarmayacağını anladıysam bırakıyorum belki devam etsem seveceğim ama karakterler falan hoşuma gitmiyor az çok nereye gider tahmin ediyorum başlarda tabi öyle olmuyordu başladım devam edeyim diyordum mesela Another sıkıcı gelmişti ama bırakmadım devam ettim ve gerçekten çok beğenmiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SenseiReki -- 15 Mayıs 2018; 22:35:39 >
  • uchihaitachi kullanıcısına yanıt
    Evet benim tahmin ettiğimde buydu değişik duruyor👍

• HOMRA kullanıcısına yanıt
    Konusu çok güzel tam benim tarzım gibi duruyor ekledim bakalım bir sürü anime oldu nerden başlayacağım acaba şu an yukarda birinin tavsiye ettiği haibane renmei izliyorum onuda izlemeyenlere tavsiye ederim çok sakin değişik bir anime:)

• quote:

Orijinalden alıntı: FarklıAkıl

Nana

Gantz

Arakawa Under the Bridge

Haibane Renmei

Claymore
    Haibane renmei önerisi için teşekkürler çoğu kişi beğenmemiş yaşları küçük olduğundan sıkılmışlar sanırım ama ordaki reki karakteriyle çok özdeşleştim favorilerim arasına giren bir anime oldu.Daha sonrasında golden time ve kiseijuuyu başladım birini 5,6. Bölümde diğerini 2. Bölümde bıraktım keşke bu kadar fanlar için boş arayışlara girmeseler öyle ögeler olmadan da gayet kaliteli yapımlar çıkıyor... Şimdi de Guilty crown u izliyorum bunu beğendim aksiyonu falan yerinde bakalım sonunda neler olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: SenseiReki

Haibane renmei önerisi için teşekkürler çoğu kişi beğenmemiş yaşları küçük olduğundan sıkılmışlar sanırım ama ordaki reki karakteriyle çok özdeşleştim favorilerim arasına giren bir anime oldu.Daha sonrasında golden time ve kiseijuuyu başladım birini 5,6. Bölümde diğerini 2. Bölümde bıraktım keşke bu kadar fanlar için boş arayışlara girmeseler öyle ögeler olmadan da gayet kaliteli yapımlar çıkıyor... Şimdi de Guilty crown u izliyorum bunu beğendim aksiyonu falan yerinde bakalım sonunda neler olacak.

Alıntıları Göster
    Aslında bu olayın yaşla pek ilgisi yok. Herkese her tarz hitap etmeyebilir.Sonuçta güzel vakit geçirmek için yapılan bir aktivite bu. Bugün oyun oynarken bile nasıl rpg , tps , fps diye ayırıyorsak anime de öyle. Kimi ağır yapımları sever kimi hızlı yapımları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-05471E679

Aslında bu olayın yaşla pek ilgisi yok. Herkese her tarz hitap etmeyebilir.Sonuçta güzel vakit geçirmek için yapılan bir aktivite bu. Bugün oyun oynarken bile nasıl rpg , tps , fps diye ayırıyorsak anime de öyle. Kimi ağır yapımları sever kimi hızlı yapımları.

Alıntıları Göster
    Bence tamamen olmasada etkisi var şöyle düşünün 13,23,33,43 yaşındaki kişilerin izleyip seveceği animeler aynı olabilir mi? Evet bazı ortak animeler olabilir ancak gene de tercihlerini değiştirecektir yaş kriteri.13 yaşındaki daha çok macera aşk falan ararken büyüdükçe korku gerilim psikoloji vb içeren daha sakin animelere yönelir insan. O animede biraz ağır bir hava içeriyodu yorumlar çok felsefik çok ağır yazmışlar bir şey anlamadık yazmışlar ama bence o kadar anlaşılmaz değildi :) Tamamen etkilemese de bir yerden sonra aynı tadı alamıyorsunuz pokemonu çok severdim tekrar izeyeyim dedim ama aynı zevki tadı alamadım açtığımda. Her yaşta izlenecek şeylerde yok değil tabiyki bu tek etken olamaz

• Faydalı konu oldu, teşekkürler paylaşan herkese
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.