Şimdi Ara

DEĞİŞEN BEDELLİ ASKERLİK YERLERİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çoğu arkadaşın bedelli yerleri değişmiş. İllerindeki askerlik şubelerini arayıp öğrenmişler sanırım çoğu kişi Samsun'a verilmiş.

Samsun dışında bir yere verilen var mıdır?

Düşünceleriniz nelerdir?

• Evet tüm bedelliler Samsun'a aktarılmış. Resmen rezilliğin rezilliğini yaşıyoruz artık. Koronadan korktukları için diğer askerlere bulaşmasın ama bedelliler de askere gitsin, uzaktan eğitim felan olmaz zihniyeti ile bu noktaya geldi olay. Bu resmen korona sürü bağışıklık testi gibi bir şey. Türkiye'nin farklı yerlerinden yaklaşık 5000 kişiyi aynı yere topluyorlar. Çözüm çok basit uzaktan eğitim fakat sırf bedelliler askere gitmedi olmasın diye bu zor dönemde, millet işini kaybetmişken, kimisi çıkarılacakken, korona tehlikesi had safhada iken, ellerinde hazır uzaktan eğitim sistemi varken böyle bir uygulamayı tercih ettiler diyecek hiç bir şey yok.
  • Evet tüm bedelliler Samsun'a aktarılmış. Resmen rezilliğin rezilliğini yaşıyoruz artık. Koronadan korktukları için diğer askerlere bulaşmasın ama bedelliler de askere gitsin, uzaktan eğitim felan olmaz zihniyeti ile bu noktaya geldi olay. Bu resmen korona sürü bağışıklık testi gibi bir şey. Türkiye'nin farklı yerlerinden yaklaşık 5000 kişiyi aynı yere topluyorlar. Çözüm çok basit uzaktan eğitim fakat sırf bedelliler askere gitmedi olmasın diye bu zor dönemde, millet işini kaybetmişken, kimisi çıkarılacakken, korona tehlikesi had safhada iken, ellerinde hazır uzaktan eğitim sistemi varken böyle bir uygulamayı tercih ettiler diyecek hiç bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faksu.42

Evet tüm bedelliler Samsun'a aktarılmış. Resmen rezilliğin rezilliğini yaşıyoruz artık. Koronadan korktukları için diğer askerlere bulaşmasın ama bedelliler de askere gitsin, uzaktan eğitim felan olmaz zihniyeti ile bu noktaya geldi olay. Bu resmen korona sürü bağışıklık testi gibi bir şey. Türkiye'nin farklı yerlerinden yaklaşık 5000 kişiyi aynı yere topluyorlar. Çözüm çok basit uzaktan eğitim fakat sırf bedelliler askere gitmedi olmasın diye bu zor dönemde, millet işini kaybetmişken, kimisi çıkarılacakken, korona tehlikesi had safhada iken, ellerinde hazır uzaktan eğitim sistemi varken böyle bir uygulamayı tercih ettiler diyecek hiç bir şey yok.
    Gidince , aslında 6 ay yapılırmış diyeceksin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mırat01 M kullanıcısına yanıt
    Niye vakitimi harcıyım ?
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Vaktini şimdi ne için harcıyorsun?

Hayatın alamı diye bir çok insan atar , tutar. Pek sevgili Yunan komşularımız 2000 yıl önce hayatın anlamını bulup hikayeleştirmiş.

Sisifosun hikayesi diye ararsan detayına erişirsin.
    Bir yokuşun kenarında devasa bir kayayı yukarı doğru ittireceksin, ve asla başaramayacaksın

Ailen, Eşin, Aile Yapısı, Çocukların, Ülken, Hükümetin ,İşin , Patronun, Evin , Belki de Gurbetlik.

Değer olarak görülen şeylerin tamamı cezadır.
    Bunların iyisi asla olmayacak, pek çoğunun ceza olduğunu bile anlamayacaksın.

Bakış açında bir eksik olduğunu bileceksin ama tanımlayamayacaksın.

Sonuç olarak, askerlik bazı insanlar kendilerine bile itiraf edemese de genel olarak sevilen bir cezadır.

Cezayı sevmek özgürleşmenin ve mutlu olmanın tek yoludur.

Bedenini veriyor, silahlanıyorsun sana yatacak yer, arkadaşlar ve yemek veriyorlar. Bu 12000 yıllık tecrübeye sahip olduğun bir şey.

Yazılım uzmanı olup , mutlu olmak daha zor.

Niye askerden her gelen askerlik anısı anlatmayı çok sever????

• E devletten görünmüyor nereden baktınız acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: otherzn1

E devletten görünmüyor nereden baktınız acaba?
    Şubeden TC'niz ile sormanız gerekiyor hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johny Constantine

Şubeden TC'niz ile sormanız gerekiyor hocam.

Alıntıları Göster
    gerçekten çok ilginç niye böyle bir şey yapma gereği duydular acaba? asal.msb.gov.tr sitesinden de duyuru da yapmamışlar. yani burada başlığı görmesek son gün haberimiz olacak nerdeyse. mesai başlamadı galiba otomatik meşgule atıyor. allahtan uçak biletini iadeli almıştım.
  • mırat01 M kullanıcısına yanıt
    Boş işler bana parayla gelin gerisi boştur.

• Benimde 1 ay önce değişti mesaj geldi üstüne üstlük şube aradı sağolsun Burdurdu ilk yerim şimdi yaşadığım şehir İstanbul Başakşehire verdiler beni. 47. Komando tugayı Ekim celbi

• Arkadaslar sevk bitis tarihi 3 ekim gozukenler o tarihte mi teslim olacak? 3 ekim cumartesi gunune denk geliyor. Yol izni vs oldugu da soyleniyor pazartesi gunu teslim olma durumu var mi? Bilgisi olanlar soylerse sevinirim.

• Biraz önce ben de sordum yerim değişmemiş, Amasya.
  • quote:

Biraz önce ben de sordum yerim değişmemiş, Amasya.
    3 ekimde mi teslim olacaksiniz hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: 4SightSee

3 ekimde mi teslim olacaksiniz hocam?

Alıntıları Göster
    Evet hocam. 5 Ekim'de teslim olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johny Constantine -- 26 Eylül 2020; 20:32:20 >
  • quote:

Evet hocam. 5 Ekim'de teslim olurum.

Alıntıları Göster
    Benim de sevk bitis tarihi 3 ekim gozukuyor ve cumartesi gunune denk geliyor. 5 inde mi teslim olmamiz gerekiyor? Askerlik subesini aradigimda net bisey soyleyen olmadi bilet alamadim bu durumdan dolayi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.