Şimdi Ara

DEĞERLİ HOCALARIMIZ SAYESİNDE SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar makinamın kasasını değiştirdim. anakartı taktım. ekran kartını taktım. Herşey gayet normal çalışıyor. Yanlız görüntü yok. Başka bi ekran kartı takıp tekrar denedim. yine görüntü yok.
    başka bi monitörede takıp denedim. yine görüntü yok. Sorun galiba anakartta. Anakartım ASUS A8N-SLI. Arkadaşlar bi yardım edin lütfen. Ne yapcam ben şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahh88 -- 7 Şubat 2007; 0:05:35 >

• Arkadaşlar lütfen ya. Bişeyler yazı verin. Bugün halletmem lazım bu makinayı.
  • işlemciyi söküp tak tekrar..yerine oturturken dikkat et
  • Anakartı çıkarırken işlemciyi çıkartmamıştım. Ama yinede bi deneyim.. Teşşekürler...
  • Evet anakart'tan kaynaklanıyor büyük ihtimalle çünkü aynı sorun önceden benimde başıma aynı şey gelmişti. Başka anakart tak öyle bi deneyin.
  • kasayı açın ve d-sub bağlantı noktasını kontrol edin bir oynama olmuş ise veya temazsızlık olduğunda görüntü ekrana gelmiyor.
    iyi forumlar
  • bu kart bi işe yaramazmı yani. Yanlız, işin garip tarafı, tüm parçalar, ekran kartıda dahil hepsi çalışıyo. ama görüntü yok.
  • hocam bu d-sub bağlantı noktası tam olarak nere oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrahh88

bu kart bi işe yaramazmı yani. Yanlız, işin garip tarafı, tüm parçalar, ekran kartıda dahil hepsi çalışıyo. ama görüntü yok.

Aldığım yere gittim oranın teknik servisinde denendi ve sorunlu olduğu anlaşıldı aynısından başka kutu verdiler ben ne olur ne olmaz diye tekrar denettirdim çünkü oda sorunlu çıkarsa en az 1 hafta uğrayamazdım neyse baktılar oda sorunlu başka birine daha baktılar oda sorunlu bende başka model aldım bayağıda bayıldım üstüne sende aldığın yere durumu bildir (eğer yeni aldıysan) yada teknik servis'e gönder tabii önce biraz daha kurcala baktık olmuyor gönder.

• hocam anakartı alalı yaklaşık 1 yıl oldu.
    düne kadar gayet güzel çalışıyordu. kasayı değiştirdim. o sıra işlemciyi sökmeden, anakartıkasanın birinden çıkarıp diğerine monte ettim.
    sonra görüntü gelmedi.
  • statik te yapmış olabilir o zaman..anakart üzerinde ki tüm bağlantı ve parçaları sök..1-2 saat bekle bi olmazsa
  • bi deneyim hocam. çok teşşekürler..
  • ram slotlarınıda değiştirmeyi dene
  • tüm parçaları sötüm valla. bekliyorum şimdi. birazdan monta edecem. umarım düzelir.
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. devamını bekliyorum
  • Güzel ramleri monte ederken mümkünse silgi bul ayaklarını temizle önce sol sonra sağdan (terside olabilir ama rami ters takma sakın) iyice bastır.
  • tamam hocam. ramleri silerim. parçaları sökeli bi 20-25 dk. oldu. yeterlimi acaba??
  • Power supplyden anakarta iki tane elektrik soketi takıyorsun hocam biri çoklu diğeri ise sarı-siyah renkli olan 4lü kare olan bunu anakarta taktığına eminmisin? yada yeni montaj yaptığın kasanın powerinda bu varmı buna bir dikkat et.
  • taktım hocam. ikisinide taktım. yanlız powerdaki çoklu olan 20 pin. anakartın soketi 24pin. 4x2 pin açıkta kalacak şekilde taktım onları.
  • o zaman bi uzay montaj yapıp denesene hocam. anakartı çıkar koy bi kutu üzerine sadece power swicht ledini, tak rami tak ve işlemciyi tak aç bakalım ne oluyor birde ekran kartı nı tabi. birde bu şekilde dene hocam.
  • tamam hocam deneyim. o zaman anakartı söküyüm şimdi. sonra dışarda bi uzay montaj yapalım. deneyip hemen yazıyorum..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.