Şimdi Ara

DEFINITIVE CLUB (295. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.180
Cevap
42
Favori
332.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teknika

quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Böyle bir durumda ben ne yapardım onu söyleyebilirim belki fikir verir.
    İleride düşündüğünüz mekanın 30m2 sen bile büyük olabileceği düşüncesiyle
    Denon AVR X8500H AVR
    Monitor Audio
    Silver 500
    Silver 350C
    Silver FX 2 takım
    Vecta 240 2takımAtmos
    SVS SB4000 subwoofer

Monitor Audio büyük mekanlar için çok doyurucu değil. Özellikle de sinema da kesinlikle çok hırpalanıyor hissiyatı veriyor çalarken. Ben sinema ağırlıklı sistem için Monitor Audio tercih edilmesinden yana değilim.

Bu arada dün akşam yapılan detaylı karşılaştırma testinde Def. Supercube 1, Svs4000'i acı bir şekilde resmen ezdi.

Yaw sil adama gülerler avs den falan biri görür aman aman

Supercube referansı 2700 tl ye zor sattık da hayvan gibi bass vuruyor ee sonraki bass nerde bi durabilse tekrar vurcakta

Durmaz ki bey efendi

Aman aman dostlardan uzak def mi bidaha asla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kontrolsüz güç güç değildir demek istiyorsunuz sanırım..

• quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Kontrolsüz güç güç değildir demek istiyorsunuz sanırım..

Yaw ne gücü ustat referans hariç gerisi zaten hikaye

Referans da durmuyor durmuyor thd herhalde en yüksek cihazdır

Bakma sen teknika tufan a

O def hayranı uçak kullanmam lazım dedi satti sistemi sanal uçak aldı ondan üzgün 9 senede satti ama satti

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Def öyledir. Alt frekans sinyalini ufuktan bile görmesi yeter. Direkt çatara, çutara girişir. Affetmezzzz.

• quote:

Def öyledir. Alt frekans sinyalini ufuktan bile görmesi yeter. Direkt çatara, çutara girişir. Affetmezzzz.

Allah var gerçekten güçlü ama durmuyor

Yeni referans yaparlarsa teknoloji günceller lerse cok iyi cihaz olur

• Tuğrul Definitive topiğinde definitiveye hakaret etme istersen..

Bir sürü kullanıcıları var onlara saygılı ol.Senin kulağın herkesten üstün olamaz tamammı abisi.Biraz egonuzu kontrol altına alınız.!

Ben şahsen denediklerimi gördüklerimi ve kullandıklarımı yazarım. Bak arkadaşın birisi süpercübe almış gayetde memnun.Heves kırma, üstelik herşeye müdahil olma konusunda çok şikayet alıyorsun hatırlatırım.

Svs nin artılarınıda yazarız eksilerinide.. Def’inde..

Burda 20sene evvelden gelen bir teknolojinin yiğitliğinden kullanıcıları olarak yazıyorum. Kimi kullansa vazgeçsede yinede çamur atmadan övüyorsa objektif oluşundandır. Ok?

Senin iyi bir kulkanıcı olmadığını ve zamanında çok pilot hatası yapanlardan olduğunu düşünmeye başladım. Senin b.k attığın güç ve soundu bayağı beğenenler var ise sorun senden ve kulağından kaynaklanır bunu böyle bilekim ok?

Biz ki ikide bir bunu zikir etmekten gına geldi.. Def’in Sülalesini kullandım.Svs lerin hepsini dinledim uzun saatler ayarına kadar indim. Kafanı yorma senin kullandığın Pb16 yada13 değil!

Mesele 4000 ve süper cube1 arasında olmuş ok?!!
    Bunun altında çok şey aramıyalım bu 4000 kötüdür anlamına gelmemeli.Krite edilirken bile hata yapılabilir.

Objektif ol. Hemen arkasına bu kadar def düşmanlığı kullanıcıları tarafından seni irrite ettirir. Misal ben yeri geliyor mekanına ve alım gücüne göre velo yada rel’ide öneririm.
    Yeni 8000 seriside bayağı bayağı başarılı.Hemde boyuna bacağına bakmadan.

Bunlarda arkadaşımıza alınmış olan svs lerin kurulumu ve yan yana testleri mesela.. ok?

15000₺ lik subın böğürdüğü yerlerde oluyor kafanı yorma..

DEFINITIVE CLUB

DEFINITIVE CLUB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babiş62 -- 21 Mart 2018; 17:57:5 >

• Bende uzun bir süre (yaklaşık 5 yıl) def. super cube 1 kullandım.
    Büyük bir memnuniyetle kullandım üstelik.
    Fakat şöyle bir gerçek varki her iki sub ı bende yan yana aynı sistemde dinleme fırsatı bulmuş biri olarak super cube 1 daha iyiydi diyemem.

Ama fanatizmin anlamı yok tabiki. Dün def. kullanıyorduk bugün svs belki yarın JL olur.

Anthemin Arc ölçümü aynı noktadan ve ardı ardına yapmıştım. Svs bende daha iyi sonuç vermişti def. döküldü.

sonuçların mekana ve konumlandığı yere göre de değişebileceği aşikar.

DEFINITIVE CLUB

Artık yorum sizin. Ama tekrar belirteyim ben def. ten çok memnun kalmıştım ve hala beğenirim.
    DEFINITIVE CLUB

• kanomete kullanıcısına yanıt
    Olay budur..Güle güle kullanınız svs lerinizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: babiş62

Tuğrul Definitive topiğinde definitiveye hakaret etme istersen..

Bir sürü kullanıcıları var onlara saygılı ol.Senin kulağın herkesten üstün olamaz tamammı abisi.Biraz egonuzu kontrol altına alınız.!

Ben şahsen denediklerimi gördüklerimi ve kullandıklarımı yazarım. Bak arkadaşın birisi süpercübe almış gayetde memnun.Heves kırma, üstelik herşeye müdahil olma konusunda çok şikayet alıyorsun hatırlatırım.

Svs nin artılarınıda yazarız eksilerinide.. Def’inde..

Burda 20sene evvelden gelen bir teknolojinin yiğitliğinden kullanıcıları olarak yazıyorum. Kimi kullansa vazgeçsede yinede çamur atmadan övüyorsa objektif oluşundandır. Ok?

Senin iyi bir kulkanıcı olmadığını ve zamanında çok pilot hatası yapanlardan olduğunu düşünmeye başladım. Senin b.k attığın güç ve soundu bayağı beğenenler var ise sorun senden ve kulağından kaynaklanır bunu böyle bilekim ok?

Biz ki ikide bir bunu zikir etmekten gına geldi.. Def’in Sülalesini kullandım.Svs lerin hepsini dinledim uzun saatler ayarına kadar indim. Kafanı yorma senin kullandığın Pb16 yada13 değil!

Mesele 4000 ve süper cube1 arasında olmuş ok?!!
    Bunun altında çok şey aramıyalım bu 4000 kötüdür anlamına gelmemeli.Krite edilirken bile hata yapılabilir.

Objektif ol. Hemen arkasına bu kadar def düşmanlığı kullanıcıları tarafından seni irrite ettirir. Misal ben yeri geliyor mekanına ve alım gücüne göre velo yada rel’ide öneririm.
    Yeni 8000 seriside bayağı bayağı başarılı.Hemde boyuna bacağına bakmadan.

Bunlarda arkadaşımıza alınmış olan svs lerin kurulumu ve yan yana testleri mesela.. ok?

15000₺ lik subın böğürdüğü yerlerde oluyor kafanı yorma..

DEFINITIVE CLUB

DEFINITIVE CLUB

Bahsettigin igrite olan arkadaşların bir çoğunu ben whatsup dan topluyorum merak etme abi

Bahsettigin def yeni alan da benim yakın dostum evime kadar gelen volkan kardeşim o onun kötülüğüne bir şey söyleyeceğimi zaten düşünmez

Olayların arka yüzünü bilmediğin için sana tuhaf geliyo mevzu

Birde sen kullandım demişsin süper cub referans ben sevmedim beğenmedim cok güçlü ama cidden durdurulamaz bir tarzı var bunu beğenmek zorunda mi yim abi ben

Bunlar Sahsi görüşüm başlık her ne olursa olsun iyiye iyi kötüye kötü de geç ben böyleyim değişmem

Svs nin de bi kıymeti Yok ben bendeki ne bile iyi demedim ki

Gözüm de iyi tek jl f213

Şahsi fikir abi bura da forum bence kimse rahatsız olmasın

Her def kötü dendiğin de sen nasıl ki tecrübene göre iyi diyor sun bende kötü diyorum ayni şey yanı

Yerine göre velo yada rel öneririm demişsin ya abi önceki hafta velo dd10 bir arkadaşıma digerine de rel s5 önerip aldiran da benim

‘’’’’Senin iyi bir kulkanıcı olmadığını ve zamanında çok pilot hatası yapanlardan olduğunu düşünmeye başladım. Senin b.k attığın güç ve soundu bayağı beğenenler var ise sorun senden ve kulağından kaynaklanır bunu böyle bilekim ok? ‘’’’’’

Bu düşünce de senin fikrin abi saygı duyarım kullandığım kaynağı sen de kullanıyorsun oppo örnek avr ye gelince herkestekinden farki yok cihazların

Sayın abim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 21 Mart 2018; 18:57:22 >

• Supercube referans

DEFINITIVE CLUB

• Svs 13

DEFINITIVE CLUB

• Hiçbiri değil de, Supercube Reference için "Durdurulamaz!" Tabiri hoş olmuş.

• quote:

Hiçbiri değil de, Supercube Reference için "Durdurulamaz!" Tabiri hoş olmuş.

Valla doğru :)

• quote:

Hiçbiri değil de, Supercube Reference için "Durdurulamaz!" Tabiri hoş olmuş.

Freni patlamış kamyon anlamında mı acaba

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    İnsanları kendinden soğutma! Geçen klipsch topiğindede bir kardeşimizi küstürdün.Kendi doğru gördüklerini biraz öz eleştiri yap ve sonra tanımla.

Ne yapayım ben böyleyim dediğim dedik çaldığım düdük modeli senden tecrübeli yada yaşça büyük insanlara saygısızlık gelir!Hatta bütün formdaşlara..

Olayların arka yüzü nedir ki? Burda çok şey aşikar değilmi? Bizim bilmediğimiz başka bir site mi var? Varsada özelden yaz birader bu uzak değil o kadar.Belki bizim bile hatamız vardır.!

Hayır seni az çok tanıyorum özeldende hatırşinas ve yardımsever birisisin.Formun delisi derim sana

Lakin bazen bir atraxion geliyor bu cihazları kullanan var beğenen var beğenmiyen var,alan var satan var,yani duyguları ile oynamak geliyor bana açıkcası.Senin kendi cihazlarındaki duygusal bağ gibi mesela..Sonuçta hobi dünyası abisi..

Önce çok tuttuğumuz cihazlar sonra başka bir marka yada üst segmente geçince farklılıklar yaşanır bu çok doğal..

Lakin Amerika’nın en çok satan cihazları arasında yer edinmiş dergilerde forumlarda başarılı bulunmuş ödülleri olan,20 senesini devirmiş bir enstrüman (ki Efsanedir) Definitive’ye çöp muamelesi direkt ukelalık sayarım! Ha içlerinden bir model vardır tutmazsın ok. Ama sen hep markaya genelleme yapıyorsun bu olmuyor! Bu sadece Def için değil başka markada olsa ki oppo gibi kendini kanıtlamış cihazlara yapıyorsun.Ki Eninde sonunda alacaksın oppoyu..

Yine diyorum aletleri eleştirelim ama insaflı. Direkt çöp değil yani..

Yani şu krite olaylarını atbaşı giden cihazlarla yapıcaz sen direkt jl213 diyorsun bu ölçüt değil.Onu herkes biliyor.

Kabinin İçi tasarımı,ahşabı,vooferi, konisi,mambranı, db,si materyalleri watt’ı portu, radyanı,ampli özellikleri, vs vs...Bunları konuşmadan infazlamak kolay.

Bak mesela def’in iç ahşap yapısını yani kalınlığının 4,6 cm olduğunu bilirmisiniz? (3000 serisi 7000 serisi süpercube referans serisi gibi) Bunu bende yeni öğrendim. 20 yıl evvel yapılan gerek amfi,gerek woofer,gerek ahşap ve tasarımı ile hala taş gibi işçilik!

Umarım anlatabilmişimdir abisi..Yoksa yeni cihazlarında tabiki artı-eksi yönleri var.

Saygı sevgi bizden sana ve bütün forumdaşlara olsun.

(Bu arada o attığın grafik te audysey olduğu için tam ölçüt değil.)

• üstatlar selam,
    Filmde diyalogları merkezden almak için stereo amfimi satıp, hibrit bir avr ye geri dönüş yapıyorum, (eski bir pana-technics modeli).
    Kule tipi 3 yollu F LR şimdilik kalacak. (6.5 cm bas & mid, 2.5 cm tiz)
    iyi bir center tavsiyeniz olur mu? (2. el de olabilir)
  • Ben bu marka başlıklarında herşeye karşı bir fikir belirtme olayını hiç anlamış değilim.Beğenmeyen beğenmiyorum der yada hiç ilgilenmez olur biter.Ben 4 yıldır Definitive Technology kullanıyorum.Her geçen yıl sistemi geliştirerek belli seviyeye getirdim.Başka bir markayı merak edersem inceliyorum ancak haklarında bir fikir beyan etmiyorum başlıklarda.Teknik konularda yalan yanlış bilgi verenlere zaten teknik bilgisi olanlar müdahale ediyor ancak o ezer bu geçer,bu tırt o bilmem ne işi biraz saçma.Herkesin bir bütçesi,bir beklenti aralığı vede bir tercihi var.Definitive babamın fabrikası değil ama bu işe ayırdığım paraya göre aldığım performastan oldukça memnunum önemli olanı bu.Benim bugüne kadar kullandığım JBL Northridge serisinin tamamı,jamo 626 set,Yamaha ns 777-444-333 vb çok üstün Def’ler.Ancak gün gelir ekonomik zorluk olur eskilere geri dönerim.Yoksa o sub daha iyiymiş bu sub ezermiş geçermiş.Ezerse ne olur geçerse ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edmontdante -- 30 Mart 2018; 9:8:44 >

• Arkadaşlar merhaba
    Sizlere bir şey sormak isterim
    Kendi sistemimi yenileyeceğim ve definitive ve bower Wilkins arasında kaldım bu iki üründede deneyimi ve bilgisi olan arkadaşlar hangisini tercih etmeliyim bilgi paylaşabilirler mi
    Bower Wilkins te CM10S2 düşünüyorum
    Definitive de de BP9060

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hakkiozbakir H kullanıcısına yanıt
    Sadece stereo amaçlı ise B&W CM10S2 ciddi speaker.
    Hem sinema hem müzik derseniz,bp 9060 da değil, direkt 9080 derim.
    Aktif oluşu,her kulede çift bass kullanımı sizi artı ilave sub alımındanda muaf eder.Artı atmos cabası.(atmosla işim olmaz derseniz Bp9060 yeterli)
    hem sinema hem müzikte de başarılı bir seçim olur.
  • babiş62 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim bende öyle düşünmüştüm ama kullananların fikirleri önemli o yüzden size danıştım atmosu tavana yapmayı düşünüyorum o sebepten 9060 yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Tekrar teşekkür ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.