Şimdi Ara

DEFINITIVE CLUB (283. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.180
Cevap
42
Favori
332.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JUNE8O

DEFINITIVE CLUB

Tsk ederim hocam komik bir tezat var burda.powerfield 18 yaziyor altinda pf15tl.sizde ise sadece altinda pf15tl..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

bu ürünleri çokça bozuluyor şeklinde yaftalamak istemem keza bu marka 1995-2000 yılları arasında neredeyse aktif subwoofer pazarını doğubankın kral olduğu yıllarda domine etti.Çok ürün var haliyle aktif olması sebebiyle elektronikleri yaşları da eskidiği için bozulabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu bunların tamir edilemiyor olması keza bende sonradan öğrendim definitive farklı sebeplerle bu sürücüleri yüksek omaj değerlerde sargılamış keza amfileri de bu topolojide. Garip yani sürücüsü bozulsa başka bir sürücü takamazsın. Amfisi bozulsa başka bir amfş takamazsın.

Sevgili hocam sitede baska bir pf15tl buldum.temizdi ve aldim.sub arkasinda variable high pass crossover ve variable low pass crossover yaziyor.bunlar tam olarak nedir ne ise yarar.bizi bilgilendirirmisiniz?aslinda crossoveri biliyorum subun frekans ayarlari yapiliyor ama neden 2ye bölmüşler bu subda?püf noktalar nedir

• LFE Den bağlayın amfiden ayarladığınız kesim frekansına göre çalışacak siz sadece GAIN ile oynayın.

Highpass ve lowpass ayarları stereo amfi veya eski tip avr ler için. Kafanızı takmayın.
    Güzel günlerde kullanın,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

LFE Den bağlayın amfiden ayarladığınız kesim frekansına göre çalışacak siz sadece GAIN ile oynayın.

Highpass ve lowpass ayarları stereo amfi veya eski tip avr ler için. Kafanızı takmayın.
    Güzel günlerde kullanın,

Tsk ederim ustadim

• quote:

LFE Den bağlayın amfiden ayarladığınız kesim frekansına göre çalışacak siz sadece GAIN ile oynayın.

Güzel günlerde kullanın,

Ustadim bugun deniycem gerci ama şöyle bir durum var.pf15tl inanilmaz guclu bir sub yani volumu acmak imkansiz her yer sallaniyor.dediginiz gibi lfeden bagladim ama cok ugultu yapiyor gaini kismama ragmen.anfim sony str dh770.subwoofer crossover ayari yok.ama front center vs crosaover ayari var.acaba atıyorum 80e ayarlayinca kalan alt frekanslari kendisi subwooferamı birakiyor?yani sub icin ayrica crossover ayari yok.birde subwoofer lfe 0 ve +10 var.uğultudan kurtulmanin puf noktalari neler?

• Lfe 0 da kalsın.
    Bu subların karakteristiği öyle biteviye uzun basslar üretecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen 80hz.e ayarlayınca kalan bass direkt suba yönlenir.Lakin burda front hoparlörleriniz nedir bilmiyorum ama,avr nizin önler için kesim frekansının olmayışı handycap.Front hoparlörlerinizin inebildiği hrtz ler ile pf15tl nizin frekansları üst üste binerse uğuldama yapar.(avr'nizi biraz daha modellendirirseniz daha sağlıklı sesler akabilirsiniz)Artı basınızı doğru konumlandırma ile avr'nizin lfe'sini +3-4 step açın sub'ın üzerinde low passı 80 ayarlayıp ve high passı 0 da tutarak adım adım uğuldama noktasına kadar açın.Burda birazda kendiniz adım adım araştırarak bulun.Yoksa pilot hatası yüzünden,yada iyi beslemeyen avr-ampli-pre'ler yüzünden bazen def sublara hata bulanlarda oluyor. Burda definitive topiğinin başından incelerseniz herkes bu sublardan kullandı hala kullanıp memnun olanlarda çoktur kardeşim.Güle güle kullanınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babiş62 -- 14 Şubat 2017; 17:48:16 >
  • Bu ara bir maceraya girdik.Jbl Es90-e250p-ec35 ve e30 dan oluşan bir sistem satın aldım.Daha önce Northridge serisinin E90 dışında tamamını kullanmıştım farklı zamanlarda.Bende her zaman ayrı bir yeri olmuştur.Dayanamayıp aldım ve aynı gün kurdum.Birkaç gün kullandım.Güç olarak tabiki ortalama seviyeye için baktığımızda tatminkardı. Özellikle e250p etkisini hissettiriyordu."Bunlar bile aslında yeterli,bu kadar çok para bağlamaya gerek yok" diye düşündüm bir ara.Ancak birkaç gün sonra film izlerken rahat izleyemediğimi hissettim sesin çok direkt gelişi sebebiyle.Tamam ses var ,güç var, bluray,pre ve powerlar zaten aynı olduğu için sesin işlenişi aynı ama oda da bir gürültü var.Sistem şu anda hala kurulu ama yarın kaldıracağım.Şunu anladım ki sinema işi odanın geneline yayılan ve aslında tümden duyduğumuz sesmiş.Yoksa oradan o geliyor buradan bu geliyor olayı değil.Bu etkiyi de Definitive Technology ile yakaladım.Verdiği hazzı bu tecrübeyle dahada iyi anladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edmontdante -- 23 Şubat 2017; 0:53:35 >

• DEFINITIVE CLUB

DEFINITIVE CLUB

• edmontdante E kullanıcısına yanıt
    Tam bir macera olmuş Engin'ciğim. Jbl lerde boylu poslu endamlıymış ama...

Her zaman derdim definitive kullanan ve tadını alan başka setupdan zevk alamıyor diye.Bir kez daha kanıtlanmış oldu herhalde.

Tabii seninkilerde def-tech in üst seviye cihazları bunlarla tartıma girmesi abes gibi görünsede,aslında iyide olmuş direct ile bipolar özelliğinin farkını bir kez daha gözden geçirmiş oldun.

• Selamlar,

Kullanmakta olduğum Definitive supercube 1 subwoofer ımı satmayı düşünüyorum.
    ilana vermeden önce burada paylaşmak istedim.
    İlgilenen arkadaşlar pm den ulaşabilir.

Saygılar.
  • Güle güle kullanın 8 yıl kullandım ince ayarlarını yaptığınızda sizi üzmeyecektir biraz agrasifdir komşu düşmanıdır tekrardan hayırlı olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: GoStBr

Güle güle kullanın 8 yıl kullandım ince ayarlarını yaptığınızda sizi üzmeyecektir biraz agrasifdir komşu düşmanıdır tekrardan hayırlı olsun..

Agresif ne demek abi!boynuna tasma geçirilmiş kuduz pitbul gibi valla bir bıraksam polis molisle kapiya gelecekler komşulargercekten 38cm hakkini veriyor namussuz

• Merhaba arkadaşlar, size birşey danışmak istiyorum.
    Böyle bir ses sistemi kuruyorum:
    4x Pro Monitor 1000
    1x Pro Center 2000
    1x Prosub 1000 (başka alternatif de olabilir)

Ayrıca atmos için
    Definitive Technology DI 6.5R
    veya
    Definitive Technology DI 5.5R

düşünüyorum.
    Sizce DI 5.5R veya DI 6.5R sistem ile uyumsuzluk gösterir mi?

AVR olarak Pioneer VSX 1131 kullanılacak.

Şimdiden teşekkürler.
  • YesimCirakli Y kullanıcısına yanıt
    Pro serisinin en güzel setupı olur. DI 5.5R yeterli ve uyumlu olur.

• babiş62 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Peki neden Di 5.5R'nin fiyatı Di 6.5R den pahalı? Bu bana garip geldi atladığım bir şey mi var?
    Amazon.com a baktım.
  • YesimCirakli Y kullanıcısına yanıt
    Şimdi bakabildim Def sitesinde aralarında 30dolar fark var.Di6.5R sadece 1cm çap büyüklüğü var.Tabii 90db gibi bir fark ta var.
    İkiside def-tech sonuçta..
  • Bir arkadaşıma ait Amerika'dan gelme sıfır Definitive CS-8060HD (aktif) center satılıktır.İlgilenenler pm ile ulaşabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babiş62 -- 26 Nisan 2017; 10:5:2 >
  • Merhaba Üstadlar;

Yeni bir eve taşındığımdan dolayı sistemimi küçültmek zorunda kaldım;
    Mevcut Sistem;

Definitive BP-8B Ön Kuleler
    Definitive BP-2X Surroundlar
    Definitive Clr 2000 Center
    Definitive ProSub100 Subwoofer.

Bu sistemi de Onkyo TX-NR636 ile sürüyorum.
    Şimdi Bu sistemi elden çıkarıp aynı receiver ile devam edeceğim ama hoparlör seti olarak Definitive Tech. Pro Cinema serisi almayı düşünüyorum. (ProCinema 600 vs)

Sizden almak istediğim iki bilgi var.Yardımcı olursanız sevinirim;

1- Receiver'ım ile bu sistemi sürebilir miyim? Artı-eksileri ne olur?
    2- Bu sistemimi değerlendirebileceğim ,ürün değişikliği -takas vb. yapabileceğim önerebileceğiniz bir yer var mıdır?

Şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctinaz

Merhaba Üstadlar;

Yeni bir eve taşındığımdan dolayı sistemimi küçültmek zorunda kaldım;
    Mevcut Sistem;

Definitive BP-8B Ön Kuleler
    Definitive BP-2X Surroundlar
    Definitive Clr 2000 Center
    Definitive ProSub100 Subwoofer.

Bu sistemi de Onkyo TX-NR636 ile sürüyorum.
    Şimdi Bu sistemi elden çıkarıp aynı receiver ile devam edeceğim ama hoparlör seti olarak Definitive Tech. Pro Cinema serisi almayı düşünüyorum. (ProCinema 600 vs)

Sizden almak istediğim iki bilgi var.Yardımcı olursanız sevinirim;

1- Receiver'ım ile bu sistemi sürebilir miyim? Artı-eksileri ne olur?
    2- Bu sistemimi değerlendirebileceğim ,ürün değişikliği -takas vb. yapabileceğim önerebileceğiniz bir yer var mıdır?

Şimdiden teşekkür ederim.

Pm attım size

• 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.