DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
DEFINITIVE CLUB (yeni fotolar eklendi)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
5.838
Cevap
34
Favori
282.123
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Ses Sistemleri >> Ev Sinema Ses Sistemleri >> DEFINITIVE CLUB (yeni fotolar eklendi)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      6 Mesaj
      30 Kasım 2016 23:34:57
      merhabalar , foruma ilk defa giriyorum, kurallari bilmiyor olabilirim simdiden kusuruma bakmayin.nacizane fikirlkernize başvurmak istedim.şimdiden sizin kadar genel ve teknik bilgim olmadığınıda belirteyim.sakaryada giyim mağazam var.pc den çıkış alıyorum ve ağırlıkla müzik dinliyorum.mağazam 100 mtkare.edifier s760 kullanmaktayım.sesi yükselttiğimde bass seslerinde bozulma oluyo.düşürdüğümde ise bas yetersiz kalıyo.kendimce daha güçlü bi aktif bi sub eklerimniyetindeyim.biraz araştırma yaptım ama yinede araştırdıklarımı dinleme fırsatım olmadığından pek bi çözüm üretemedim.mümkünse araştırdğım ve 2. el olan sublardan yazsam öneriniz olurmu.bütçemde 1500 tl veya belki biraz üstü yani çokda abartmak istemiyorum.Paradigm Monitor Sub 12 ürün kullanılmış temiz 2.000 TL.PARADIGM DSP-3200 ürün kullanılmış 1.850 Tl.PSB SubSeries 500 sıfır ayarında 3.000 TL.Definitive Technology Prosub 200 ürün kullanılmış temiz 900 TL.DEFİNİTİVE PF15TL ürün kullanılmış temiz 1.500 TL..B&W-ASW 600 ürünkullanılmış temiz 1.150 TL.B&W ASW650 ürün kullılmış temiz 1.500 TL.paradigm dsp-3200 ile definitive pf15tl arasında kaldım sanırım.buraya yazmamım sebebide kim bilir belki pf15tl yi alıp bende definitive ci olurum.yardımlarınız ve vakit ayırdığınız için şimdiden tekrar tekrar teşekkür ediyorum.hayırlı akşamlar

• Yüzbaşı
      495 Mesaj
      01 Aralık 2016 00:16:40

Hoşgeldiniz kardeşim. Öncelikle şunu söyleyeyim mağaza 100mt.kare dediniz ya sahaya 1.0 yenik çıkıyorsunuz zaten.Kullandığınız hoparlörlerin totali 540w. 5*65w uydu hoparlörler ve geri kalan 240w 10" sub.
      Bu takımınız bu alana çok yetersiz.Sesi açtığınızda sadece sub değil eminim küçük 5li hoparlörlerinide de distortion oluyordur. Burda uygulanacak olan bence setupınızın daha güçlü hoparlörlerle (artı amfi) donanımının olması yönünde.
      Yoksa o alanda 2ad 500w lık subbas anca kendini belli eder desem yeridir.Yada diğer seslendirmeci işi yapanlarla pro-mağaza seslendirme yönüne gitseniz daha uygun olur.
      Yok ben sadece sub değiştirmek istiyorum derseniz definitivenin prosub200 serisinin haricinde (watt olarak size yetersiz gelir) Paradigm serisi yada definitive 1500tl serisi meblağınıza göre uygundur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      zencifare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      6 Mesaj
      01 Aralık 2016 11:49:10
      üstadım öncelikle hoşbuldum.sizlerin sayesinde bu işi layıkıyla kıvıracağımı düşünüyorum.definitive konusunu baştan sona sıkılmadan okudum.sub alacağım için definitive olan övgüleri öğrenmek çok geç olmadı.asıl sıkıntımız sakaryada olmamızdan kaynaklı.ses sitemleri konsunda sorunlarımız büyük.ne gidip dinleyebiliyorum nede takip edebiliyorum.amacım şimdilik subla başlamk ve sisitemime eklemek.ama alacağım subda daha sonra yine kullanabileceğim bi sub olsun diyorum.düşük wattlı sıfır almak yerine ayrı paraya çok daha kaliteli temiz kullanılmış 2.el ürün almak daha mantıklı geliyo bana.zira sıfır fiyatların yurtdışınıda biraz arşatırdığımda ne kadar uçuk olduğu farkettim hemen.bu arada @gostbr abimizede mesajımı attım.tekrar belirtmek isterim.müzik ağırlıklı bi kullanım olucak.paradigm dsp-3200 ve definitive pf1500 tl arasında kalmış vaziyetteyim yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim.saygılar
      |
      |

• Er
      6 Mesaj
      02 Aralık 2016 13:50:30
      definitive pf1500tl satan oplursa benimle irtibata geçebilirmi lütfen.saygılar
      |
      |

• Teğmen
      159 Mesaj
      25 Aralık 2016 23:32:14
      Slm arkadaşlar Bpvx arıyorum elinden çıkarmak isteyen olursa bana ulaşsın.. saygılar sevgiler

A/V Receiver: DENON AVR 7200wa
      Front : Definitive BP30
      Center : Definitive CLR/2000
      Rear: Definitive BP-X
      Rear Back: BP2X
      Sub : Definitive Supercube1
      Speaker Cable : Supra Cables Ply 2x3,4
      Subwoofer Cable : Supra Cables Sublink
      TV : Sony 55HX825
      Projeksiyon Epson EH-TW9100W
      Perde: Specta 270x150
    • Yüzbaşı
      956 Mesaj
      03 Ocak 2017 04:28:08
      quote:

Orijinalden alıntı: GoStBr

Slm arkadaşlar Bpvx arıyorum elinden çıkarmak isteyen olursa bana ulaşsın.. saygılar sevgiler

Bende Bpvx istiyorum ama 2. eli ne civarda bu hopatlörün

ÜLKEMİ SEVİYORUM
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      19 Not
      06 Ocak 2017 20:18:52
      |
      |

• Yüzbaşı
      486 Mesaj
    • Yüzbaşı
      495 Mesaj
      06 Ocak 2017 22:57:03
      WIREWORLD LUNA 7 SUBWOOFER CABLE 4 METRE

İlan No: 357406405

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-wireworld-luna-7-subwoofer-cable-4-metre-357406405/detay

Buna bakın derim.Tabi iskontolu alabilirseniz ne ala.

Birde oehlbach sub kablosu biraz pahalıdır ama çok başarılıdır. Sizin önerdiğiniz seviyede belkın sub kablolarıda var onlarda uyar. Yani Türkiye'de bulabilirsiniz.
      |
      |

• Yüzbaşı
      495 Mesaj
      06 Ocak 2017 23:12:23

Bpvx ler geçen yıl çiifti 1500-2000 tl arası gidiyordu.Zaten Def-tech lerde son zamanlarda bulunmuyor.Alanlar memnunki pek satmak istemiyorlar.Bu sene 2000tl yada üstü civarı satışı olur diye tahmin ediyorum.(Malum $€ uçunca..)
      |
      |
      t_tunccan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      159 Mesaj
      10 Ocak 2017 21:41:35
      quote:

Orijinalden alıntı: t_tunccan

Alıntıları Göster

Bende Bpvx istiyorum ama 2. eli ne civarda bu hopatlörün

piyasasını bilmiyorum muadili yok ama bulsam 3 aşşa 3 yukarı ortası bulunur. :))

• Yüzbaşı
      956 Mesaj
      10 Ocak 2017 21:45:04
      quote:

Orijinalden alıntı: GoStBr

Alıntıları Göster

piyasasını bilmiyorum muadili yok ama bulsam 3 aşşa 3 yukarı ortası bulunur. :))

2 adet BP1X aldım hocam. Bana yeter.

Umarım sizde bulursunuz

ÜLKEMİ SEVİYORUM
    • Teğmen
      159 Mesaj
      14 Ocak 2017 09:16:00
      quote:

Orijinalden alıntı: t_tunccan

Alıntıları Göster

2 adet BP1X aldım hocam. Bana yeter.

Umarım sizde bulursunuz

Güle güle kullanın...
      |
      |

• 31 Ocak 2017 01:22:46
      Arkadaslar resimdeki sub kaç watt rms acaba?birde pf15tl+plus modelimi yoksa pf15tlmi?yada plusla aralarindaki farklar nelerdir acaba.resimdeki urunu almayi dusunuyorum.ustadlar spec. yani ozelliklerini yazarsa cok memnun olucam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VideoAudioPhile -- 31 Ocak 2017; 1:26:25 >

SAMSUNG 60KS8000, PS4 PRO, SONY STR-DH770, POLK AUDİO TSİ 300, DALİ CONCEPT CENTER, POLK AUDİO TSİ 100,
      JBL ES250P, TURTLE BEACH 500P
    • Kurmay Yarbay
      4178 Mesaj
      31 Ocak 2017 08:20:03

Hatırladığım kadarıyla PF15TL 325watt PF15TL+ ise 500watt RMS amfiye sahipti geri kalan herşey aynı.
      PF1500 ise teknik özelliklere göre aynıymış gibi gözüksede kabin tasarımı nedeniyle daha tok ve daha kontrollü bir bass sounduna sahipti.Kozmetik olarak da daha güzel gözüktüğünü söylemek isterim.
      Bu ürünler piyasaya çıktığında özellikle Avrupaya böyle devasa subwooferlar gelmemişti . Bu işle ilgilenen herkes bunları aldı ben de dahil olmak üzere (PF18TL ) uzun zaman kullandık .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      VideoAudioPhile kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 31 Ocak 2017 10:44:41
      quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Hatırladığım kadarıyla PF15TL 325watt PF15TL+ ise 500watt RMS amfiye sahipti geri kalan herşey aynı.
      PF1500 ise teknik özelliklere göre aynıymış gibi gözüksede kabin tasarımı nedeniyle daha tok ve daha kontrollü bir bass sounduna sahipti.Kozmetik olarak da daha güzel gözüktüğünü söylemek isterim.
      Bu ürünler piyasaya çıktığında özellikle Avrupaya böyle devasa subwooferlar gelmemişti . Bu işle ilgilenen herkes bunları aldı ben de dahil olmak üzere (PF18TL ) uzun zaman kullandık .

Tsk ederim.peki patron sizin aldiginiz sub ile aynimi bu sub?arkasinda powerfield 18 yaziyor.altinda da pf15tl..peki bu sub kaç inç 18mi 15mi?ayrica aynisi ise memnunmuydunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VideoAudioPhile -- 31 Ocak 2017; 10:45:20 >

SAMSUNG 60KS8000, PS4 PRO, SONY STR-DH770, POLK AUDİO TSİ 300, DALİ CONCEPT CENTER, POLK AUDİO TSİ 100,
    • Kurmay Yarbay
      4178 Mesaj
      31 Ocak 2017 10:58:10

Garip muhtemelen PF15 dir ancak amfisi arızalanmış ve aynı olan pf18 amfisi ile değişmiş olabilir.
      Anlamak kolay sürücü ölçülerine bakın. 38cm ----- 46cm

Daha iyilerini dinleyene kadar kullandığımız çok derin frekanslara inmese de hatırı sayılır bir miktarda havayı odada hareket ettirebilecek kadar büyük etki oluşturur.

|
      |

• 31 Ocak 2017 18:59:54
      quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Garip muhtemelen PF15 dir ancak amfisi arızalanmış ve aynı olan pf18 amfisi ile değişmiş olabilir.
      Anlamak kolay sürücü ölçülerine bakın. 38cm ----- 46cm

Daha iyilerini dinleyene kadar kullandığımız çok derin frekanslara inmese de hatırı sayılır bir miktarda havayı odada hareket ettirebilecek kadar büyük etki oluşturur.

Ustadım tamir gormusmu diyorsunuz yani.msjla sordugumda tamir gormedigini soyledi.arayip cokta soru sormadim emin olmadan.bende anlayamadim powerfield 18 yaziyor ama altinda pf15tl.sizinki nasildi ne yaziyordu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kurmay Yarbay
      4178 Mesaj
      31 Ocak 2017 20:45:29

Kendisini neredeyse 10 yıldır görmedim...

|
      |

• Teğmen
      116 Mesaj
      31 Ocak 2017 22:10:38

Reklamlar
SEO
Opel Chevrolet yedek parça / Opelgm.com
Yeni Abonelik d-smart
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,826
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.