Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

DEFINITIVE CLUB

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
6.023
Cevap
39
Favori
304.763
Tıklama
Giriş
    82 Mesaj

ustad ben 22 m2 odada def pf1500TL olan modeli kullanmış biri olarak sana şiddetle uzak dur derim..
    dizginleyemiyorsun ve basları inanılmaz uzatıyor filmin önüne geçiyor sistemde sanki sadece sub çalışıyormuş hissi oluşuyor yani kısınca verim alamıyorsun yarım volumdede filmi katlediyor :) bilmiyorum belki çok iyi bir ayar yapılsa ve çok iyi bir amfide çok daha başarılı sonuç verebilir veya 40m2 ve üzeri odalarda çok daha iyi ses alınabilir diye düşünüyorum ben sattım almayı düşünüyorsan SVS SOUND Sb2000 ni tavsiye ederim biraz bütçe meselesi tabi..
    |
    |
    Sportivo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    HardDisk: Samsung Evo 960 250 GB M2 SSD 2x3 TB WD Green HDD CPU: Intel i7 7700K Kabylake 4.2ghz Sıvı Sogutucu : Cooler Master Liquid Master ML120 - Corsair Performance 1x140fan 3x 120MM Ram: Kingstone Hyprex Furry 2X8 16 GB 2133 MHz Ekran Karti: Asus Rog Strix RX580 8GB OC Ekran: AOC AGON AG241QX Kasa: : Corsair Carbide Air540 Siyah Guc Kaynagi: Evga P2 650W 80 Plus Platinium AVR:Pioneer SC-LX501
  • Yüzbaşı
    924 Mesaj

SB2000 bütçemi çok aşıyor maalesef, Magnat 302A sub deneyiminiz oldu mu?
    |
    |
    cengizhan5334 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Sportivo

SB2000 bütçemi çok aşıyor maalesef, Magnat 302A sub deneyiminiz oldu mu?
    magnatın subda sizi tatmin edeceğini pek sanmam enaz 2/3 markayı yanyana dinleyip öyle karar vermenizde fayda var
    |
    |
    HardDisk: Samsung Evo 960 250 GB M2 SSD 2x3 TB WD Green HDD CPU: Intel i7 7700K Kabylake 4.2ghz Sıvı Sogutucu : Cooler Master Liquid Master ML120 - Corsair Performance 1x140fan 3x 120MM Ram: Kingstone Hyprex Furry 2X8 16 GB 2133 MHz Ekran Karti: Asus Rog Strix RX580 8GB OC Ekran: AOC AGON AG241QX Kasa: : Corsair Carbide Air540 Siyah Guc Kaynagi: Evga P2 650W 80 Plus Platinium AVR:Pioneer SC-LX501
  • Teğmen
    237 Mesaj
    Arkadaşlar Merhabalar, iyi forumlar;

Bu konuyu açan kişi olarak uzuuuun bir aradan sonra foruma geri döndüm :)

Soundbar sistemine geçişim nedeni ile İmzamda bulunan ürünleri satıyorum.

Bilgilerinize .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shagg -- 28 Mart 2019; 20:51:8 >
    |
    |
  • Yarbay
    4872 Mesaj
    Arkadaşlar bu subwoofer hakkında ne düşünüyorsunuz.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-definitive-powerfield-700-watt-aktif-subwoofer-673996757/detay

Güçlü bir subwoofer arayışındayım, bu işimi görür mü acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

Arkadaşlar bu subwoofer hakkında ne düşünüyorsunuz.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-definitive-powerfield-700-watt-aktif-subwoofer-673996757/detay

Güçlü bir subwoofer arayışındayım, bu işimi görür mü acaba.
    En az 10 yıllık bir sub. fiyat iyi ama denemeden almamak gerekir.

• Yarbay
    2700 Mesaj
    Elimde 2 adet BP8 front , 2 adet BPX (beyaz) surround ve 1 adet CLR 2500 Aktif Center var.
    Boşta duruyorlar.
    Uzun süredir hobiden uzağım.
    Ederleri nedir arkadaşlar.
    |
    |
    TV:•PANASONIC PX42 600ENREMOTE: •LOGITECH HARMONY 900 PROJEKSİYON: • PANASONIC AT6000@TTAF 96250 15mt. PERDE: •SCREEN PRO 266*149 FIXED FRAME AVR: •PIONEER SC-LX90 SUSANO @ LOOKAB OPTIRIUS POWER CABLE HOPARLÖR: FRONT: M&K S150 THX ® ULTRA@LOOKAB XTRILIUS CORE 4 CENTER: M&K S150 THX ® ULTRA@LOOKAB XTRILIUS CORE 4 SURROUND: M&K SS150 THX ® ULTRA SUB: ATLANTIC TECHNOLOGY 452PBM THX ® REFERANCE + M&K MX 350 MKll THX ULTRA 2@ LOOKAB PRINILIUS POWER CABLE PLAYER: •OPPO BDP-95EU@ LOOKAB OPTIRIUS POWER CABLE DATA STATION:IOMEGA iCONNECT @WD ELITE 1TB & SEAGATE FREE AGENT 1.5TB & SEAGATE GO FLEX 2TB AKIM KORUYUCU: •MONSTER HTS 5100 FOTO: •NIKON D7000 UYDU: •ATLANTA HD BOX / DIGITURK HD OTO: •BMW 3.20d GT GSM: iPhone 7 -128 Gb
  • Yarbay
    4872 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

En az 10 yıllık bir sub. fiyat iyi ama denemeden almamak gerekir.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim hocam, peki neye dikkat etmem lazım.

|
    |
    Merhaba

Tüm cihazlarım Full HD iken Definitive 7.2 set ile Yamaha Rx-A2020 receiver kullanıyordum.

Şimdi tv ile 4K'ya geçtim ve 4K destekli receiver arayışım var.

Kule BP3000 sanıyorum, merkez CLR2500 sanıyorum, 2 tane subwoofer var PFL-1500. 2 tane surround Bp-X olması lazım.

Aslında Yamaha Rx-A3080 kovalıyorum ama Türkiye'de 2.eline 20 bin TL, yenisine 27 bin TL (belki liste fiyatıdır) istiyorlar. Amerika'da 2.000 USD'ye bulmak mümkün, bu nedenle çok acele etmeyeceğim.

Bu esnada Yamaha Rx-A2020'den çok geri kalmayacak, 4K her türlü destekleyecek güncel bir model önerebilir misiniz ? Kullanımda müzik sıfıra yakın, %95 film, %5 oyun.

Marantz 7010...ben kullanıyorum son derece memnunum.
    7011 7012 de olabilir aralarında basit bir aplikasyon harici fark olmadığını düşünüyorum.

|
    |
    signore kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1120 Anthemde düşünebilirsiniz. Dolby Vision , 4K. 11kanal atmos. Dts x. Hepsini destekliyor

Anthem MRX 1120
    İlan No: 670735039
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-sinema-sistemleri-anthem-mrx-1120-670735039/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet Ali Karakaya -- 20 Nisan 2019; 15:52:23 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: signore

Merhaba

Tüm cihazlarım Full HD iken Definitive 7.2 set ile Yamaha Rx-A2020 receiver kullanıyordum.

Şimdi tv ile 4K'ya geçtim ve 4K destekli receiver arayışım var.

Kule BP3000 sanıyorum, merkez CLR2500 sanıyorum, 2 tane subwoofer var PFL-1500. 2 tane surround Bp-X olması lazım.

Aslında Yamaha Rx-A3080 kovalıyorum ama Türkiye'de 2.eline 20 bin TL, yenisine 27 bin TL (belki liste fiyatıdır) istiyorlar. Amerika'da 2.000 USD'ye bulmak mümkün, bu nedenle çok acele etmeyeceğim.

Bu esnada Yamaha Rx-A2020'den çok geri kalmayacak, 4K her türlü destekleyecek güncel bir model önerebilir misiniz ? Kullanımda müzik sıfıra yakın, %95 film, %5 oyun.
    Ben 4K source'lari direk TV'ye bagliyorum, optik cikislarini da receiver'a bagliyorum.

Siz hangi kaynaklari kullaniyorsunuz?

Optik cikisi olmayanlar da 4K HDMI splitter ile iki tarafa da aktarilir.

Receiver'dan memnunsaniz 4K upgrade etmeye degmez.

edit: simdi specs'lerine baktim Yamaha RX-A2020 zaten 4K pass through ve upscaling 4K, degistirmeye gerek yok bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asukrumercan -- 23 Nisan 2019; 14:50:19 >

• Emekli Yönetici
    8058 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Ben 4K source'lari direk TV'ye bagliyorum, optik cikislarini da receiver'a bagliyorum.

Siz hangi kaynaklari kullaniyorsunuz?

Optik cikisi olmayanlar da 4K HDMI splitter ile iki tarafa da aktarilir.

Receiver'dan memnunsaniz 4K upgrade etmeye degmez.

edit: simdi specs'lerine baktim Yamaha RX-A2020 zaten 4K pass through ve upscaling 4K, degistirmeye gerek yok bence.

Alıntıları Göster
    Merhaba, teşekkürler cevap için.

HTPC’yi direkt HDMI İle Tv’ye bağlayıp, sesi de optik ile Avr’ya aktarabiliyorum ama optik ile desteklenen ses biçimleri sınırlı. HD sesler desteklenmiyor.

Yamaha 2020’nin 4k passthrough desteği de 4k@30hz ile sınırlı olması lazım, 60hz desteklemiyor.

Ayrıca Definitive hoparlörlerim için Yamaha 2020’nin yetersiz olacağı yönünde tavsiyeler aldım.

Tüm bunların ışığında ideal olarak Yamaha A3080 almam veya pre-power almam mantıklı gözüküyor ama ayırmak istediğim bütçeye henüz karar vermedim açıkçası.

Önünü açtıkça gidiyor paracıklar :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 23 Nisan 2019; 15:48:41 >

• Yarbay
    3527 Mesaj

Yamaha 3080 bence şu an için en iyi Avr seçeneği. 3090 çıkana kadar.

|
    |

|
    |

• Yüzbaşı
    288 Mesaj
    Front: Bp2000tl-Bp2000(Geçici)
    Surround:Bpvx
    Center: Klıpsch rc-64II
    Surround Back:Bpvx
    F.Atmos:Bpx
    R.Atmos:Bpx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edmontdante -- 16 Haziran 2019; 13:58:22 >
    |
    |
    İki akşam önce sistemi arkadaşlarla full performans deneme şansımız oldu . Bina boştu. Film Mission İmpossible-Yansımalar. Tam 1 saat volume:0 da kullandık. Rotel 1090 ve 1095 ile Allah ne verdiyse sürdük bana mısın demedi. Fiyat performans olarak Def müthiş bir hoparlör. Genelde bu tabir ucuz ve düşük kalite cihazlar için kullanılıyor. İşte bu paraya bu performans gayet iyi hesabı. Ancak def için bu manada kullanılması mümkün değil. Evet def için de bu paraya bu performans gayet iyi denilebilir ama bu performans başka cihazlarla kaç on bin liraya sağlanılabilir yada o cihazlarla bu def performansı yakalanabilir mi?. 1 saat 0 volümede birçok cihaz bence tizlerini bırakırdı.Bunun üstü bir performans hangi cihazla kaç bin liraya alınabilir? Bu arada hoparlörünün 0 volümede performansını görmek isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim. Bulunduğum ev bunun için yaz boyu müsait

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edmontdante -- 16 Haziran 2019; 12:45:28 >

• Yarbay
    3527 Mesaj
    Definitive'in en üst referans modellerini yıllarca kullandım ve bana marka takıntılı dediler. Ama bilmiyorlardı ki o paraya daha iyi sinema sesi alınacak aşka bir kolon takımı yoktu. Üstelik en üst referans modelleri, sadece bende vardı. Yani deneme şansları da olmadığı için, tahmin yürütemiyorlardı.

Çok daha da önemlisi ben o sistemi 15 sene önce kurdum.

Sandy amca, 25 sene önce, olaya noktayı koymuş. Şimdi biraz daha iyi bir sistem kurayım desen, anında 100.000 liranın üstüne çıkıyor.Hatta rahat geçiyor bile o rakamları.

|
    |

SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.