Şimdi Ara

DEFINITIVE CLUB (298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.180
Cevap
42
Favori
332.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece sinema için yeni seri gayet güzel olabilir güzel de olur dinledik beğendik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delerıum

Bu mesaj silindi.
    Bu konudada dostların yardımını bekliyorum, bazı şeyler satışa çıkmayabiliyor. Yada elinde olan satmaya karar vermesi için arayan kişilerin olduğunu bilmesi gerekebiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sinema işinde pek arkadaş aramayın karşılıklı menfaat yoksa frekans tutuyorsa iki tarafında işi görülür. Bir şeyi aramak demek bu işte faiş fiyatı size olurunu ikna etme çabası olacaktır. Sözüm meclisten dışarı olarak ve gerçekten dostluk eden etmeye çalışanları tenzih ederek iğneyi kendime de batırarak diyebilirim bunu tecrübeyle.

Kolay gelsin diyorum yeni maceranız için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delerıum

Sinema işinde pek arkadaş aramayın karşılıklı menfaat yoksa frekans tutuyorsa iki tarafında işi görülür. Bir şeyi aramak demek bu işte faiş fiyatı size olurunu ikna etme çabası olacaktır. Sözüm meclisten dışarı olarak ve gerçekten dostluk eden etmeye çalışanları tenzih ederek iğneyi kendime de batırarak diyebilirim bunu tecrübeyle.

Kolay gelsin diyorum yeni maceranız için
    Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için.

• Merhaba,

Birkaç yıldır zamanında ikinci el olarak aldığım aşağıdaki Definitive sinema sistemini kullanıyorum

Kuleler : BP30
    Center : CLR 2000
    Arkalar : BPX
    Sub : PF 1500 TL
    * Sistemi aslında 7.1 olarak kullanıyorum, surround back'ler ise ucuza aldığım bipolar Wharfedale hoparlörler.

AVR ise Yamaha Rx-A2020

Ayrılmış bir sinema odam var. Ses yalıtımı ve ucuz malzemeler ile yapılmış akustik düzenleme var. Sesi açtığım zaman rahatsız edeceğim bir komşu vs. yok

Sanki kulağım artık Definitive sete iyice alıştı ve biraz farklı bir ses arıyor gibiyim. Bunun için sorularım :

1) Sizce elimdeki setin şu anki ikinci el ederi ne kadardır ?
    2) Bu setin bir üzerine çıkmak istersem, sizce hangi bütçe ile hangi marka/modele bakmalıyım ? Aslında güzel bir THX sinema seti alayım diyorum ama hem yerleşimi zor olur, hem çok pahalılar.
    3) 1 tane daha PF 1500 TL sub alsam ve 2 sub kullansam (yerleşim olarak kulelerin yanına olacak) sizce sub konusunda farklı bir tat, iyileşme elde eder miyim ?

Bir de PF 1500 TL sub ayarlarını hiç bilmiyorum. Bu sub'ı kullanan ve sinema için ideal ayarları önerebilecek olan var mı ?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler, herkese iyi yıllar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 29 Aralık 2018; 10:37:58 >

• Arkadaşlar klipsch r112sw yerine def tech sc6000 önerirmisiniz ?

Artısı eksisi ne olur?

• signore kullanıcısına yanıt
    Hiiç kıpraşmayın. Sisteminiz gayet güzel bu ayarda sistemlerin en üstüne çıksanız çok paralar harcarsınız.Temizinden aynı sub’dan bir sub daha bulursanız daha homojen bir uygulama olur.(Tabii odanız ve ölçümü buna uygunsa) Elinizdekiler Def-tech’in ciddi aletleri..

Belki avr nizi daha güncel ve biraz daha güçlü bir avr yapma yoluna gitmeye çalışırsınız. Atmos vs.Yoksa onada gerek yok elinizdekilerle mutlu olmaya bakın kardeşim.

• Olaydan yine tenzih ederek diyorum (WhatsApp grupları) uzaklaşmamın ilk mesajlarımda da bunu özellikle belirtmemin ana unsuru bu. Benimde elime geliyor maliyet liste fiyatları bu mahrem benimle alışverişte bulunduğum bayi ve distribütörü bağlar. Hatta şu ürünü şu rakama bırakabilirim(z) diye hususi olarak da bilgilendiriliyorum. Bu noktayı kullanıp arkadaş dost kisvesi altında ben sana daha iyi fiyat alırım deyip kendini araya bir şekilde entegre ettirerek sırf kişisel menfaat derdi ile insanların ortak zevk ve paylaşımlarını suistimal eden kişilere prim verilmemesini rica ederim. Gerçekten anlaşılınca ki zor olmuyor bu gülünç oluyor..

• gurup var Grup var
  • max-well kullanıcısına yanıt
    Konudan haberim yok! Ama maalesef bu tür şeyler, zaman zaman oluyor. Ben de özellikle WhatsApp gruplarına kesinlikle bu yüzden girmiyorum ve kendimi özellikle eklettirmiyorum. Birçok arkadaş dönem dönem bana ısrarlarda bulunduğu halde girmiyorum. Girmem de. Hatta Facebook guruplarına bile katılmamaya özen gösteriyorum. 15 yıldır Forum ortamlarını iyi bildiğim için, bu tür sorunların çıkacağına zaten emindim.

Forumlardan da bunları bildiğim için, uzak duruyorum. Çünkü forumlarda da aynı durum oluyor ve ne ürünler, 3-5 kişi tarafından saman alevi gibi bir akım yaratarak millete aldırılıyor. Dediğin gibi özellikle acemi insanların acele etmeden yorumların çok da etkisinde kalmadan araştırarak idrak ederek ve dikkatli bir şekilde alım yapması gerekiyor.

Hobi dostluklardan çıkıp düşmanlıklara dönüşüyor.

Aslında bu hobi kişisel ilişkiler açısından en riskli en bencil tavırların sergilendiği, hobinin gerçek amacının dışına çıkıp cihaz ve sidik yarıştırma ortamına dönüştüğü bir Arena'ya dönüyor.

Herkesin bu hobi de acele etmeden, her detay ve hususun en ince noktasına kadar inceleyip araştırmadan teknik terimleri öğrenmeden, iyi fiyat karşılaştırması yapmadan ve gaza gelmeden kimsenin etkisinde kalmadan alım yapması gerekir. Zaten benim de yıllardır forumlarda herkese söylediğim kurulan her sistemin, alınan her donanımın tam ve uyumlu performans Karşılığını almadan bir üst satatüye sistemini geçirmemesi. Hobinin zevki o zaman çıkıyor. Cihaz alımının hobinin üstüne çıkmaması gerekiyor. Bir sinema sistemini film seyretmek için satın alıyorsak, bunu unutmamamız gerekiyor. Bir Stereo sistemi de müzik dinlemek ve keyif almak için alıyorsak önceliğimizin müzik olması gerekiyor. Ama maalesef çok kişi bunları unutup ve gaza gelip sadece cihaz alım satım hırsına yeniliyor. O zaman da haftada seyredeceğimiz bir tane film için ve haftada 1 saat dinleyeceğimiz müzik için binlerce dolarlık bir sistem kurup, asıl hobiden uzaklaşmış oluyoruz.

• yavuzazgin kullanıcısına yanıt

• Sirf millete gecirmek icin whatsapp grubu kuran kisiler kendilerini biliyor eline saglik Sinan abi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuribaras -- 2 Ocak 2019; 14:20:51 >
  • Amazon ile ilğili başlık açınca yazılanları ve özele gelen mesajları görünce bende şok olmuştum
  • Satışlar zaten yavaş yavaş bu tür profesyonel sitelere kayacak zamanla.

• quote:

Orijinalden alıntı: nuribaras

Sirf millete gecirmek icin whatsapp grubu kuran kisiler kendilerini biliyor eline saglik Sinan abi.
    Kimmiş o ya ayıp etmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Konudan haberim yok! Ama maalesef bu tür şeyler, zaman zaman oluyor. Ben de özellikle WhatsApp gruplarına kesinlikle bu yüzden girmiyorum ve kendimi özellikle eklettirmiyorum. Birçok arkadaş dönem dönem bana ısrarlarda bulunduğu halde girmiyorum. Girmem de. Hatta Facebook guruplarına bile katılmamaya özen gösteriyorum. 15 yıldır Forum ortamlarını iyi bildiğim için, bu tür sorunların çıkacağına zaten emindim.

Forumlardan da bunları bildiğim için, uzak duruyorum. Çünkü forumlarda da aynı durum oluyor ve ne ürünler, 3-5 kişi tarafından saman alevi gibi bir akım yaratarak millete aldırılıyor. Dediğin gibi özellikle acemi insanların acele etmeden yorumların çok da etkisinde kalmadan araştırarak idrak ederek ve dikkatli bir şekilde alım yapması gerekiyor.

Hobi dostluklardan çıkıp düşmanlıklara dönüşüyor.

Aslında bu hobi kişisel ilişkiler açısından en riskli en bencil tavırların sergilendiği, hobinin gerçek amacının dışına çıkıp cihaz ve sidik yarıştırma ortamına dönüştüğü bir Arena'ya dönüyor.

Herkesin bu hobi de acele etmeden, her detay ve hususun en ince noktasına kadar inceleyip araştırmadan teknik terimleri öğrenmeden, iyi fiyat karşılaştırması yapmadan ve gaza gelmeden kimsenin etkisinde kalmadan alım yapması gerekir. Zaten benim de yıllardır forumlarda herkese söylediğim kurulan her sistemin, alınan her donanımın tam ve uyumlu performans Karşılığını almadan bir üst satatüye sistemini geçirmemesi. Hobinin zevki o zaman çıkıyor. Cihaz alımının hobinin üstüne çıkmaması gerekiyor. Bir sinema sistemini film seyretmek için satın alıyorsak, bunu unutmamamız gerekiyor. Bir Stereo sistemi de müzik dinlemek ve keyif almak için alıyorsak önceliğimizin müzik olması gerekiyor. Ama maalesef çok kişi bunları unutup ve gaza gelip sadece cihaz alım satım hırsına yeniliyor. O zaman da haftada seyredeceğimiz bir tane film için ve haftada 1 saat dinleyeceğimiz müzik için binlerce dolarlık bir sistem kurup, asıl hobiden uzaklaşmış oluyoruz.
    Tamamen aynı fikirdeyim

• Aşağıdaki ses sistemine SUB almak istiyorum. 6x6 metrelik salonda sinema ağırlıklı kullanım amacı.

DEFINITIVE PF15TL 38cm 500watt rms 18hz bu saatten sonra alınır mı? hala önerir misiniz, problemsiz sorunsuz bulmak mümkün müdür? Yoksa yerine tavsiye edeceğiniz daha yeni bir model mi alınmalıdır artık?

DENON AVR-X2000
    MAGNAT MONİTOR SUPREME 1002 KULE HOP.
    MAGNAT MONİTOR SUPREME CENTER 252
    MAGNAT MONİTOR SUPREME 102
  • Sportivo S kullanıcısına yanıt
    ustad ben 22 m2 odada def pf1500TL olan modeli kullanmış biri olarak sana şiddetle uzak dur derim..
    dizginleyemiyorsun ve basları inanılmaz uzatıyor filmin önüne geçiyor sistemde sanki sadece sub çalışıyormuş hissi oluşuyor yani kısınca verim alamıyorsun yarım volumdede filmi katlediyor :) bilmiyorum belki çok iyi bir ayar yapılsa ve çok iyi bir amfide çok daha başarılı sonuç verebilir veya 40m2 ve üzeri odalarda çok daha iyi ses alınabilir diye düşünüyorum ben sattım almayı düşünüyorsan SVS SOUND Sb2000 ni tavsiye ederim biraz bütçe meselesi tabi..
  • cengizhan5334 kullanıcısına yanıt
    SB2000 bütçemi çok aşıyor maalesef, Magnat 302A sub deneyiminiz oldu mu?
  • 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.