Şimdi Ara

DEFİNİSYON VE SIÇRAMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iyi akşamlar.Ünide okuyorum ve ilk dönem bulking yapmaya çalıştım.İstediğim hacime ulaşamasamda benim için yeterli duruma geldim.Basketbolcuyum ve atletikliğimi artırmak istiyorum.Boyum 1.76 ve 3.05 çembere dokunabiliyorum.Ama alt karnımda yağ var.Günde en az 1000 İp atlayarak hem definisyon sağlayıp hemde sıçrama mı artırmak istiyorum.Sabahları yumurta zeytin vs öğlenleri yemekhane yemeği akşamları da nohut,fasulye,balık vb şeyleri tüketiyorum.Ekmek ve şekeri kestim.Tüm bunlar definisyon sağlamamı ve sıçramamı artırmam için yeterli midir?Değilse önerileriniz nelerdir?

• kalf çalışıyor musun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: N0YAN

kalf çalışıyor musun ?

hocam sadece ip atlıyorum 2 gün oldu ama kalflarım yanıyor atlarken daha önce çok bisiklet sürdüm eğer o sayılıryorsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.ekici70

quote:

Orijinalden alıntı: N0YAN

kalf çalışıyor musun ?

hocam sadece ip atlıyorum 2 gün oldu ama kalflarım yanıyor atlarken daha önce çok bisiklet sürdüm eğer o sayılıryorsa

ip atlamanın ne kadar etkisi olur bilmiyorum fakat kalf çalışması da ekle dostum
  • Bisiklet ve ip iyi bir çalışma birde plyometrics antremanları var 35 40 dakikalık onları araştırabilirsin.
  • Sıçrama quadla biraz da glutes la akalı calf nerden çıktı? Konu sahibi dostum dediğime kulak ver. Quada aban. Squat yap ve plyometric training yap.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mırmırcann

Sıçrama quadla biraz da glutes la akalı calf nerden çıktı? Konu sahibi dostum dediğime kulak ver. Quada aban. Squat yap ve plyometric training yap.

^
    This
    Kesinlikle katılıyorum
    Bu işi zamanında baya araştırdım.Kalf çalışmanın pek bi faydası olmaz sana.Squat ve deadlift aban.Başlarda plyo da tavsiye etmiyorum ama sana kalmış hafifçe yapabilirsin squat ve deadliftin yanında.Şimdi zayıflama konusuna gelirsek bu squatına ve vücut ağırlığına bağlı mesela 70 kilosun 80 kilo squat basıyosun 80 kilo oldun ama squatın 130 a çıktı falan 80 kilo halin daha iyi zıplar
    Dediğim gibi başlarda squat deadlift sonra plyo eklersin vücudunu dinle çok abanma forma dikkat et Ben dambıl squat yapayım derken dizleri elime alıyodum az daha Vücudu dinlemek önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: Doğa Can

quote:

Orijinalden alıntı: mırmırcann

Sıçrama quadla biraz da glutes la akalı calf nerden çıktı? Konu sahibi dostum dediğime kulak ver. Quada aban. Squat yap ve plyometric training yap.

^
    This
    Kesinlikle katılıyorum
    Bu işi zamanında baya araştırdım.Kalf çalışmanın pek bi faydası olmaz sana.Squat ve deadlift aban.Başlarda plyo da tavsiye etmiyorum ama sana kalmış hafifçe yapabilirsin squat ve deadliftin yanında.Şimdi zayıflama konusuna gelirsek bu squatına ve vücut ağırlığına bağlı mesela 70 kilosun 80 kilo squat basıyosun 80 kilo oldun ama squatın 130 a çıktı falan 80 kilo halin daha iyi zıplar
    Dediğim gibi başlarda squat deadlift sonra plyo eklersin vücudunu dinle çok abanma forma dikkat et Ben dambıl squat yapayım derken dizleri elime alıyodum az daha Vücudu dinlemek önemli

Eğer zach lavine izlediyseniz adam ne quadriceps ne kalf üst vücutta boş kollar parçalı bitek ama adam müthiş sıçrıyo bnde kastan çok esneklik ve patlayıcı gücü artıran antrenmalara yönelmek gerek.

• İp atlamak dengene ve çift ayak zıplamana çok iyi gelir arkasından klasik ansiklopedi hareketi ve squad yeterlidir , ama squad yaparken dizlerini sarmanı ve altına sehpayı çekmeni öneririm. Tabi en önemliside bunları yaparken eklemlerine verdiğin zararı da iyi düşünmelisin , çünkü her high flyer sonunda menisküsü eline alır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meameth

İp atlamak dengene ve çift ayak zıplamana çok iyi gelir arkasından klasik ansiklopedi hareketi ve squad yeterlidir , ama squad yaparken dizlerini sarmanı ve altına sehpayı çekmeni öneririm. Tabi en önemliside bunları yaparken eklemlerine verdiğin zararı da iyi düşünmelisin , çünkü her high flyer sonunda menisküsü eline alır.

Iş atlarken pilates minderi üzerinde yapıyorum ama?

• kalfın nasıl alakası yok lan amele misiniz olum siz
  • Kalf sıçramayla alakalıdır. Bel be karın kasları da bir nebze önemli.

• Zemin en yüksek zıplamalarda etkilidir , zemin maximum zıplama antremanlarında etkilidir.Ama ip atlarken süre ve hız önemli , 20 dakika ip atlmak hem patlayıcı olarak etki eder , hem çok iyi bir kondisyon antremanı etkisi yapar ve dengeli zıplamana etkisi çoktur :)
  • çift ayak ip atlarsan tek ayak sıçraman gelişmez mi?

• çift ayak zıplaman gelişince tek ayağın zaten otomatik gelişmiş olur , ama çift ayak her pozisyon daha dengeli zıplarsın ve sakatlıktan uzak olursun inişlerde.
  • Beyler bide Adizero Crazy Light aldım crossover ve dönüşlerde bilekleri çok acıtıyor,yara yapmış napcam ya ayak zamanla alışır mı?Sıçramaya korkuyorum ayakkabıyla.
     DEFİNİSYON VE SIÇRAMA
  • çift çorap giy bir tane ince bileksiz üstüne kalın pamuklu uzun çorap belki yardımcı olur.
  • Sıçramada sırt,kanat kaslarının çok büyük etkisi var.
  • beyler definisyon için ne dersiniz?

• bi de hergün ip atlamak eklemlere zarar verir mi?1 gün ara vermek mi gerekli?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.