Şimdi Ara

Debriyaja basmadan vites attik :( (Video eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
1.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cenazemiz vardı ve orucluyduk Arac Megane 2 . Sevgili abim ikinci vitese atarken debriyaja basmadi 3-4 saniye bayagi ses çıktı şanzımandan . İkinci dördüncü ve geri vitesi o kemikli megane 2 vitesi pamuk gibi oldu yumuşadı normalden 2-3 cm daha fazla gelebiliyor vitesimiz ve bayagi lackalasti. 1-3-5 viteslerde sorun yok . Sizce sorun nedir ve maliyeti ne olur yardımlariniz için tsktlerr..

http://www.youtube.com/watch?v=wQ1jbbkdOfo&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berker051 -- 1 Temmuz 2014; 2:27:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vites geçişlerinde bir sorun varmı peki halatlarla alakalı bir şey olabilir.
  • hiçbir şey olmamıştır, o da zamanla sertleşir merak etmeyin, eski haline gelir, ancak dişlileri bir güzel tıraşlamıştır bir daha olmazsa birşey olmaz.
  • Aynen halatlarda sorun yoksa bişey olmaz

• birşey olmaz.
  • Vites geçişleri sanki dişli yokmuş gibi oluyor önce den biraz kemikliydi şimdi o hali kalmadı .

• psikolojik olarak size öyle geliyor bir şey olmaz, ara sıra çok acelem oldugunda bende debriaja az bastığım vs oluyor

o ''krooğğğğğğkkkkkk'' diye ses benim şanzımandan da geliyor hemde (son 6 ayda 5-6 kez oldu) ama araçta bir değişiklik yok.

ama ne kadar çok yaparsanız şanzımanın anasını ağlatmanız o kadar yaklaşır, dişliler traşlanıyor çünkü.

bir kereden bir şeyde olmaz sıkmayın canınızı.
  • Baskı balatanın zamanı gelmiş

• Bir sey olmaz hocam ben geri vitese taktim araci oyle cikan sesi duysan kesin motor sanzuman komple indi asagiya sadece sase kaldi sanirdin...masallah bir seyi yok hala konusunu acmistim burada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam o bir seferlik aşama gibi değil az basma gibi de değil bayağı böyle 3-4 saniye kesintisiz ses çıktı ben en iyisi video ekleyeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

Bir sey olmaz hocam ben geri vitese taktim araci oyle cikan sesi duysan kesin motor sanzuman komple indi asagiya sadece sase kaldi sanirdin...masallah bir seyi yok hala konusunu acmistim burada.

Vites felan lackalasmadi mı yumusama felan ?

• Kullan gör. Sıkıntı yoksa devam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Kullan gör. Sıkıntı yoksa devam

Kullanabiliyoruz ama her vites atışında böyle vites mi olur demeden edilmiyor bide gündüz geri vitesi geçmedi daha doğrusu geçiyor sonra boşa çıkıyordu pek guvenilmiyor yani

• quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

hiçbir şey olmamıştır, o da zamanla sertleşir merak etmeyin, eski haline gelir, ancak dişlileri bir güzel tıraşlamıştır bir daha olmazsa birşey olmaz.

Zamanla sertlesir derken hocam biraz daha aciklarmisiniz .

• quote:

Orijinalden alıntı: berker051

quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

hiçbir şey olmamıştır, o da zamanla sertleşir merak etmeyin, eski haline gelir, ancak dişlileri bir güzel tıraşlamıştır bir daha olmazsa birşey olmaz.

Zamanla sertlesir derken hocam biraz daha aciklarmisiniz .

Yumuşayan vites kolu eski haline zamanla gelir yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Baskı balatanın zamanı gelmiş

Hayır, cam suyu bitmiş.
  • Tek seferlikten birşey olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: berker051

quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Kullan gör. Sıkıntı yoksa devam

Kullanabiliyoruz ama her vites atışında böyle vites mi olur demeden edilmiyor bide gündüz geri vitesi geçmedi daha doğrusu geçiyor sonra boşa çıkıyordu pek guvenilmiyor yani

geri vites tüm meganların kronik problemi herkezde var geçti

• Hiçbişey olmaz bende de oldu 2ye tam atarken debriyajdan çektim ayağımı biraz erken çektim yani vites tam 2 ye geçmeden ama boşta da değildi gaccccııırrr diye bi ses geldi

• hocam fazla bilgim yokta bir arkadaşın arabasının sürüş halindeyken vitesi yerinden çıkıyordu, sanırım bir şey olmaz.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.