Şimdi Ara

debriyaj balatası kaç binde biter ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
39.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hyundai accent 2002 model araba 75 binde bakıma gitti balatalar falan değişti bugun daha sürme tadına varamadım babam götürdü nasıl oldu tam bilmiyorum ama

servisteki kişi 150 bin kadar gider demiş ayağın çok debriyaj da durmuş dedi o yüzden bitmiş bu doğrumu en iyi kullanıcı olsa bile bu kadar dayanır mı?

• neden dayanmasın ki tamamen kullanıcının sürüş tarzı ile alakalı belki inanmayacaksın bende 93 model doğan var. 100 bin kilometrede ilk debriyaj balatasını bitirmişti. 2002 model yüksek teknolojili accent neden 150 bin dayanmasın
  • Vallahi biz 99 model bir Carisma'ya sahibiz. Hiç birimiz de öyle ayağını debriyajda bırakmıyor, yarım debriyaj yapmıyor ama yine de debriyajı önümüzdeki günlerde 5. kez değiştireceğiz! (Araç 149'000 km.de) İlginç değil mi
  • ozamn debriyjdan debriyaja fark var
  • Vallahi her marka debriyaj balatasını denedik, sonuç hep aynı
  • quote:

Orjinalden alıntı: HePsİ1LeŞmE

hyundai accent 2002 model araba 75 binde bakıma gitti balatalar falan değişti bugun daha sürme tadına varamadım babam götürdü nasıl oldu tam bilmiyorum ama

servisteki kişi 150 bin kadar gider demiş ayağın çok debriyaj da durmuş dedi o yüzden bitmiş bu doğrumu en iyi kullanıcı olsa bile bu kadar dayanır mı?

debriyaj ömrünün en önemli kriteri kullanıcıdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: geremy
    +1 . 91 model şahin aracımın debriyaj balatalarını 200.000 km (ikiyüzbin km.)'de değiştirdim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: baygünay

quote:

+1 . 91 model şahin aracımın debriyaj balatalarını 200.000 km (ikiyüzbin km.)'de değiştirdim.

ne şahinmiş ucuyor mubarek

• quote:

Orjinalden alıntı: baygünay

quote:

way maaşaaallaahhh

• debriyaj balatası kullanımla çok ilgilidir farkında olmadan "yarım debriyaj" kullnıyorsanır düşük km lerde bitmesi doğaldır
  • 2000 model VW Bora aracımı 3 ay önce 210.000 km de sattım, problem yoktu.....
  • 100.000 kmden sonra her an bitebilir
  • 75 bin km şehiriçi kullanılan bir aracın debriyaj ömrü için düşük bir süre değil. Bence yeteri kadar görevini yapmış.

Eğer genelde şehirdışında kullanıyorsanız, veya aracı kullandığınız yerde fazla trafik yoksa ve debriyaj balatanız 50 bin km den önce bitiyorsa o zaman sürüşünüzü kontrol etmekte fayda var.

2004 model aracımda orjinal debriyajımla 135 bin km deyim. Şimdilik herhangi bir kaçırma yok. Tahminim orjinal balatamla 160-170 bini görürüm.
  • benim araçta 170 binde orjinal balata üstünde daha,190 bine gelince trigerle birlikte değiştirmeyi düşünüyorum,genelde şehir dışı kulanıyorum
  • benim aracım 2000 model Primera 1.8 ve araç şuan 148.000 i geçti, halen orjinal balata üzerinde.

balata ömrü direkt kullanıcı (veya kullanıcıların) sürüş tarzı ile alakalıdır, bu nedenle özellikle acemiler araç daha 20.000 de iken bile bitirebilir.
  • Kullanıcının Sürüş tarzına göre değişir... Biz şahinimizde 90000 de değiştirmiştik Baskı Balata komple takım... Bence o kadarda az bir rakam değil 75000 ve birazda sallamış görevli 150000 falan Hyundai de yalan olur...
  • Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama genel bilgi olsun diye yazıyorum.
    Avrupa arabalar normal kullanımda 200000 ni deviriyor.
    Mesajda geçen mitsubishi 5. debriyaj çok anormal bir durum.
    Hata ya kullanıcıda ya da debriyaj ayarlarında sorun var demektir.
    Carisma ile aynı motora sahip proton kullanıyorum 110000 de orjinal.
  • Bazı kullanıcılar vites değiştirdikten sonra ayağını debriyajdan çekme esnasında aynı anda gaz pedalına yükleniyor

Bazı kullanıcılar da vites değştirdikten sonra debriyajdan ayağını tam olarak çekip gaz pedalına basmaya başlıyor.

Ben ikincisini yapıyorum,doğru mu yapıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubul -- 19 Aralık 2009; 10:47:18 >
  • VW Caravelle, 170 binde ve ilk sahibiyiz. Daha hiç değişmedi, ama belki bir sonraki bakım değiştiririz. VW Transporter, ilk sahbiyiz, 160 binde, ikinci kez değişti... tamamen şöförün sürüş tekniği ile ilgili...
  • 2003 hyundai accent te 90.000 de degsmesi lazım demişlerdi ancak 103.000 oldu degıstrmedım ve sattım zaten
    ancak artık baya yukarda kavruyodu debrıyaj ancak kacırma falan yoktu herlade bi 110.000 ini devirirdi.
    ve normal kullanmıyodum aracı ve genelde sehır içi.
    iyi gitti yanii
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.