Şimdi Ara

ꕥ DEATH STRANDING ꕥ | PS4 | PS5 ANA KONU | Türkçe | 08.11.2019 | (317. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.793
Cevap
59
Favori
367.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Oyun diyince aklına pubg, csgo gelenler uzak dursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunu çıkmadan önce de takip ediyordum ve çıkacağı günü sabırsızlıkla bekliyordum. Yaklaşık 10 gün önce satın aldım, 10 gündür günde 2-3 saat zaman ayırıp oynuyorum. Bir oyunu film atmosferiyle oynamak, ya da yaşamak. Senaryo, atmosfer, koku, tad, oynanış sanat eseri gibi ilmek ilmek veriyor kullanıcıya oynanabilirliğini. Şaheser.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konu başında rehber olmaması çok şaşırtıcı ve üzücü.

2.kez başladım oyuna ve tekrar aşık oldum. Fortnite oynayan insanların bu oyunu anlamaması gerçekten çok sevindirici.

• Oyunu net bir şekilde beğenmedim, evet doğru okudunuz beğenmedim ama bu oyunun kötü olmasından değil bana hitap etmemesinden kaynaklı bir durum, klasik bir "ya sev ya terk et" oyunu, oyunun içine girebilmek gerçekten zor, oyunu anlamak zor, alışmak zor, oynamak zor, menülerde kayboluyorsun en başta, çok karışık, Kojima yıllar sonra yapa yapa kargoculuk oyunumu yapmış diyorsun oynarken, bana hitap etmedi malesef, bence Kojimanın bir sonraki projesi kesinlikle sinema filmi olmalı, oyun kurtarmıyor artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ziromen -- 17 Nisan 2020; 18:39:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kargoculuk ve boş bir dünya, grafik olsa ne ?
  • Oyun sıradışı grafikler başarılı konusu başarılı sürükleyici yıllardır alışagelmişligin dışında tuhaf ve güzel bir oyun tavsiye ederim

• Arkadaşlar yolları komple inşa edebilen varmı aranizda

• spongebob35 kullanıcısına yanıt
    Ben inşaa etmiştim hepsini ancak 1000 kilo ve üzeri siparişler için kullandım sadece. LOL derecesi almak için. Ki ana yollar olmadan da kamyonet ile her yere gidebiliyorsun. Sadece biraz gezip kısa yolları bulman lazım. Onun dışında kayma halatları daha çok iş görür. Yazarın oğlunun yakınlarındaki iki yol çok fazla malzeme istiyordu ben en son kalanlar için kamyonete yükledim diğer şehirlerde ne varsa. öyle öyle inşa ettim. Yollarda motor sürmek inanılmaz zevkli yalnız. Şu adamlar bu grafikleri kullanarak motor yarışı yapsalardı direk alırdım mükemmel zevkli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armageddom751 -- 25 Nisan 2020; 3:41:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armageddom751

Ben inşaa etmiştim hepsini ancak 1000 kilo ve üzeri siparişler için kullandım sadece. LOL derecesi almak için. Ki ana yollar olmadan da kamyonet ile her yere gidebiliyorsun. Sadece biraz gezip kısa yolları bulman lazım. Onun dışında kayma halatları daha çok iş görür. Yazarın oğlunun yakınlarındaki iki yol çok fazla malzeme istiyordu ben en son kalanlar için kamyonete yükledim diğer şehirlerde ne varsa. öyle öyle inşa ettim. Yollarda motor sürmek inanılmaz zevkli yalnız. Şu adamlar bu grafikleri kullanarak motor yarışı yapsalardı direk alırdım mükemmel zevkli.
    Dağ düğüm şehri etrafindayim. Yazarın oğlunun yakinindaki iki asfaltci gerçekten çok malzeme istiyor. Dostum bir bölgede bulunan KV'yi öldürdükten sonra o bölgede yeni KV çıkıyor mu ?

• spongebob35 kullanıcısına yanıt
    KV o bölgede 2 dk sonra tekrar çıkar eğer o bölgeden geçmek zorundaysan bırak KV seni yakalasın ama yanında hasar görecek hiçbir şey taşıma sadece uçan makineye yükle ve KV bölgesine yakın bir yerde bırak. Sonra KVlerin seni yakalamasına izin ver ve büyük KVden haritayı açtığında gözükecek kırmızı alandan savaşmadan koşarak kaç kırmızı bölgenin dışına çıkınca orası 2-3 dk tertemiz olur. Sonra bıraktığın yerdeki uçan makineyi al ve kargoları hasarsız taşı ben hep böyle yaptım. İkinci alternatif eğer çok ağır değilse yükün KVlerden silkelenerek kaçmaya çalış. Kargonu düşürürsen hasar alır. Her halükarda yanında mutlaka konteyner spreyi bulundur. KVlerden dolayı konteyner hasarı alacaktır kargon. Bu yüzden kargonu tamir etmek için lazım olacak yoksa kargon korumasız kalır. En ufak sarsıntıda hasar alır. İkincisinde bölge temizlenmez ama bölgeden daha hızlı geçersin. Bölgeyi temizlemek için KVye yakalanıp büyük KVyi yenmen veya kırmızı alandan kaçman lazım. Sorun varsa istediğin zaman sorabilirsin. Ben platin kupa ile bitirmiştim oyunu. Hemen hemen her şeyi yaşadım diyebilirim oyunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armageddom751 -- 25 Nisan 2020; 18:16:1 >

• KV alanından motorla geçmek mümkün mü acaba?
  • Fundacoskun F kullanıcısına yanıt
    Maalesef kardeşim KV bölgesinden araçla geçemiyorsun seni indiriyorlar araçtan.

• Armageddom751 kullanıcısına yanıt
    Ben ara sıra deniyorum. Motorla boost yaptığında kaçabiliyorsun. Yani ben iki kere denedim ikisinde de kaçtım.
  • Oyunu 10 küsür saat oynamış biri olarak bazı görüşlerim ver. Şöyle sıralayayım;

- Oyunun grafikleri çok güzel. Özellikle 4K HDR oynuyorsanız bazı yerlerde ohaaa falan diyebiliyorsunuz. Arka plan olarak gördüğünüz bir çok yere gidebiliyorsunuz. Açık dünyası şahane. Zaten anlatmaya gerek yok görüyorsunuz.

- Karakter kontrolleri rahat. Biraz MGS'yi andırıyor.

- Karakter kontrolleri ne kadar rahatsa Araç kullanımı da o kadar berbat. İnanılmaz kötü bir araç kullanımı var bana kalırsa. Sanırsın 3 yaşında bebek elinde oyuncak araba sürüyor gibi. Bu konuda fizik kuralları falan hikaye. Araçlar saçma sapan yerlerde sıkışıyor. Bazen düz yolda geri vitese basıyorum araç ileri gidiyor. Kısaca araç kullanımı bana kalırsa fecaat.
    - Konu kafa yakıyor. Çökmüş bir dünyayı güzel anlatıyor ve "bu aklına nerden geldi" denilecek bilim kurgu öğeleri barındırıyor. Bazen anlamakta zorluk çekilebiliyor. NPC'lerin hepsinin kendine özgü hikayeleri var. Hatta size ara sıra mail atıyorlar oyunda. Hepsi Türkçe. Bazılarını üşenmeyip okudum. Eğlenceli şeyler çıkabiliyor. Bu sayede konunun daha çok içine girebiliyorsunuz.

- Oyunun içerisinde aksiyon yok gibi bir şey. Şu ana kadar bir kaç yükçü base i bastım bir süre sonra yanlarından basıp geçmeyi tercih ediyorsunuz. KV'ler geldiğinde atmosfer heyecanlı oluyor. Bazen etraflarından dolanmayı seçiyorsun bazen savaşalım biraz diyebiliyorsun.

- Oyunun başında dağ tepe gezerken daha sonra asfaltçı yolları sayesinde asfalt yolda gidebiliyorsun. Asfalt yolları da diğer oyuncular ile bağış yaparak oluşturuyorsun. Bazı yollar yüksek oranda kaynak talep ediyor. Tek başına altından kalkmak zor.

- Oyunun online yönünde sağda solda oyuncuların bıraktığı araçları bulabiliyorsun. Çeşitli işaretler bırakıp beğeni atabiliyorsun. Şarj istasyonu dinlenme tesisi, köprü falan kurabiliyorsun. Bunlar da diğer oyuncular tarafından kullanılabiliyor. Benim hoşuma gitti bu ayrıntılar. Bazen umutsuz bir yolda bir merdiven ya da halat ile karşılaşmak mutlu edebliyor.

- Yukarıdaki konu ile ilgili beğenmediğim konu ise böyle bir oyunda çok daha fazla inşa edilecek yerleştirilecek öğe olabilirdi. Çoğunlukla bir noktadan bir noktaya malzeme taşıdığımız oyunda inşa öğesi daha fazla olsaydı tadından yenmezdi.

- Oyunun benim açımdan enteresan bir yanı var. 2 saat oynuyorum ve oynamaya devaö etmek istiyorum. Ama geriye dönüp bakınca, "ulan ben naaptım şimdiye kadar" diye kendimi sorguluyorum. Ertesi gün yine oyunu açmak istiyorum. Bu açıdan beni kendine bağladığını söyleyebilirim.

- Bir diğer beğenmediğim konu KV çeşitliliği. Bu kadar grafik kasılmış bir oyunda KV'ler hep aynı tip hep aynı şekil. Biraz daha çeşitli olabilirdi insanı şaşırtabilirdi ama olmamış. Sağlık olsun diyorum.

Oyuna bir eklenti paketi gelirse ne istersin diye soracak olursanız, ben daha fazla inşa öğesi isterdim. Oyunu bu noktadan sonra survival teması gelebilir ve uzun yıllar onanmasını sağlayabilirsiniz. Belki çevirim içi 2-3 kişilik co-op kargo görevleri oluşabilir. Bir diğeri de her oyuncuya ayda 1 sefer kendi kargo paketini oluşturma hakkı verilebilir. Bu da diğer kullanıcılar tarafından taşınabilir olur.

Bunun gibi değişik oyuncuyu oyuna daha fazla etki edecek öğeler katılabilir. Umarım gerçekleşir.

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim.

• FyKy kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba yazinizi okudum bende oyunu kısa sure once bitiridim. Oyunu çok güzell bir sekilde anlatmissiniz dediklerinize katılıyorum. Oyunun özellikle grafikleri çok iyidi ama zaman zaman kendini tekrar eden gorevler bitkinlik getirmeye başlıyor. Bu durum sizi biraz sıkabilir ama tavsiyem devam edin sonrası güzel oluyor. Araba konusunda kesinle katılıyorum çok sikintili bir surus sistemi vardi oyuna yakismadi bence. Oyun bittikten sonra ben ne oynadim diyebilirsiniz :D Hikayesi icin bence oynanması gereken oyunlardan birisi ve gorev yaparken aniden calmaya baslayan şarkılar çok iyidi. Her gorevde sarki calcak mi diye bekliyorum:D Hikaye ile ilgili detayli birey demiyecem ama oyun sonunu beğeneceğinizi düşünüyorum.
  • Atladığım bir konuyu da sen tamamlamışsın. Müzikler.
    Yani oyunun atmosferine o kadar uygun ki anlatamam. O yalnızlık hissini, ortamın tükenmişliğini çok güzel yansıtıyor.
  • FyKy kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar, oyunu oynarken müzik çalmasını nasıl aktif edebilirim, spootfy den çaldığım müzikler oyunu açınca duruyor

• Daha önce geçtiğim ve KV çıkan yolda dönüşte aynı yerde KV çıkmadı. Neye göre çıkıp neye göre çıkmıyor? Bir de nefes tutup geçiyoruz, olay bu mu yani? Başka bir esprisi yok mu?

• Acil destek
    38 numaralı sipariş nuklier bombayı atarken yanlışlıkla gole sperm ve yumurta kutusunu attım.
    Şuanda teslim edemiyorum.
    Ne yapacağız?

• görevi iptal edip tekrar başlayin

• 
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.