Şimdi Ara

ꕥ DEATH STRANDING ꕥ | PS4 | PS5 ANA KONU | Türkçe | 08.11.2019 | (310. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.793
Cevap
59
Favori
367.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunu bir kaç gündür oynuyorum , oynadığımdan şunu anladım
    Saçmalık!!
    Kojıma mgs gibi bir efsane daha çıkarırsa ancak o zaman kızgınlığım geçer.

Oyuna kendimi bir türlü veremedim, oyun bana engel oluyor resmen ....
    Mgs nım bütün oyunlarını oynadım, son 5. Oyunu da en çok sevenlerdenim , ancak bu oyun olmamış... Biraz ilerleyince belki düşüncelerim değişir bilmiyorum...,,

Oyuna ısınamama sebeplerimden biride baş karakterin bilindik bir adam olması , snake gibi yeni biri kahraman çıkarmasını isteyenlerdenım, ama bu oyun kahraman üretmeye Uygun bir oyun değil diye düşünüyorum, yani bu oyuna snake i koysan o bile sönük kalır gibi duruyor .,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 19 Ocak 2020; 18:30:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

Oyunu bir kaç gündür oynuyorum , oynadığımdan şunu anladım
    Saçmalık!!
    Kojıma mgs gibi bir efsane daha çıkarırsa ancak o zaman kızgınlığım geçer.

Oyuna kendimi bir türlü veremedim, oyun bana engel oluyor resmen ....
    Mgs nım bütün oyunlarını oynadım, son 5. Oyunu da en çok sevenlerdenim , ancak bu oyun olmamış... Biraz ilerleyince belki düşüncelerim değişir bilmiyorum...,,

Oyuna ısınamama sebeplerimden biride baş karakterin bilindik bir adam olması , snake gibi yeni biri kahraman çıkarmasını isteyenlerdenım, ama bu oyun kahraman üretmeye Uygun bir oyun değil diye düşünüyorum, yani bu oyuna snake i koysan o bile sönük kalır gibi duruyor .,
    Baştan sona aynı mantık. A noktasından b noktasına kargo taşı. 3. Kısimdan sonra yeni cikacak teçizat ile işlerin daha kolaylaşıyor. Keyif alırsan kargoculuktan buralarda alırsin. Ara ara aksiyon kısimları da olacak. 8. Kısma kadar da dayanabilirsen artik kargo taşımayacaksın, bir tane hariç. Hikayeye agırlık vermiş Kojima buradan sonra tabi ara görevleri yapim ben cok zevkli dersen, bileneyecegim.

Bu oyunu oynamak icin ya Kojima hayrani olmak lazim ya da oynayacak oyunu kalmamis.. bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Oynayacak oyun kalmadığı için aldım.Hikaye güzel ama oynanış acayip sıkıcı be.

• Oyunun herkese hitap etmediği kesin. Ancak şunu belirtmeliyim ki oyun verdiği mesajlarla ve içerisinde barındırdığı atmosfer ile bir oyundan daha fazlasını veriyor size. Oynanış kısmı evet sıkıcı gelebilir ama oyun size zaten aksiyon vadetmiyor. Kendinizi o atmosfer içerisinde karakterin yerine koyabilirseniz inanılmaz bir oyun birçok farklı duyguyu hissedebiliyorsunuz. Atmosfer cidden çok iyi. Sırf bu evrende gezmek için bile bu oyunu açıp oynadığım oluyor benim. Kısaca bir oyundan sadece aksiyon bekleyenlerdenseniz bu oyun kesinlikle size göre değil. Ancak detaylar oyun içi atmosfer diyaloglar grafikler verilen mesajlar bir oyunda sizin aradığınız kriterlerden ise ve bunlara aksiyondan daha çok değer veriyorsanız bu oyun sizi ancak içine çekebilir. Death Stranding bence bir oyundan çok daha fazlası benim için. İnanılmaz bir atmosferi var detaylar falan mükemmel. Görsel olarak çok etkileyici. Müzikler falan tam yerinde. Düşmanlara yaklaşırken yaratılan ortam ve gerilim müzikleri gerçekten mükemmel. Gece veya karanlık bir ortamda ve kendinizi kaptırarak oynarsanız çok gerildiğinizi ve tırsarak oynadığınzı hissedebilirsiniz. Bunlar benim kendi hissettiklerim ve gördüklerim. Ama oyunda çeşitlilik ve aksiyon çok az bunu belirtmek lazım. Zaten böyle bir oyunda böyle bir atmosferde bunu da herkesi tatmin edebilecek düzeyde sağlasalar oyun gelmiş geçmiş en mükemmel oyun olurdu. Ben bu oyunu görevleri aksiyonu vs den ziyade o atmosferi her defasında tatmak için oynuyorum. Beni cidden içine çekiyor o atmosfer inanılmaz cidden.

• Oyunu iki kelimeyle özetleyecek olursak; 'dijital cringe'
  • A
    rkadaşlar oyunun bir yerinde taşıma görevi verildi eşyayı aldım ama taşıma bölgesinde hata var diyip bir anda adamın biri geldi ve su kargoda gidecek hata olduğu için veremedik dedi . Şimdi adamın kötü karekter olduğu belli ben bunu goturmeyip yolda atsan ne olur ??? Yada senaryo gereği götürmem mi gerekir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmandemi2 -- 22 Ocak 2020; 21:26:37 >
  • osmandemi2 kullanıcısına yanıt
    Sanırım kişisel odada Fragile ile konuşman gerekiyordu. O ne yapman gerektiğini söyleyecekti galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygrkmklnc -- 23 Ocak 2020; 1:25:12 >
  • ygrkmklnc kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim onu sonradan çözdüm şu an dağ düğüm şehrine geldim fakat görev vermedi bu kadını nasıl ikna edip kiral ağa bağlıcam???

• osmandemi2 kullanıcısına yanıt
    Senaryo görevlerini yapınca orası da bağlanacak.
  • Oyunu nihayet bitirdim, 55 saat sürdü. Yalnız anlamadığım yerler

1-cliff şimdi sam in babası çıktı yani bb aslında sam oluyor peki sam in taşıdığı bb nereden geliyor. Adam şimdi kendi bebeklik halini kucağında taşımış mı oluyor?
    2-kırım özü olayını ve kv lerin nereden geldiğini anlamadım. Bridget in ruhu kıyıda kalmış amelir olmuş kendisi de dünyada kalıp yaşlanmış ama ondan sonrası koptu bende orayı anlamadım. 3-Bir de bu cliff ve higgs i amelie mi kontrol ediyormuş?

Ne oyunmuş lan beynim yandı. Oynarken keşke film, dizi filan olsaydı dedim defalarca. Çok yordu bu oyun beni bir süre açık dünya oynamayacağım. Hele ilk 3 bölüm zulüm resmen boss savaşları ve aksiyon sahneleri çok yetersizdi ama atmosferi, konsepti filan oynatıyor. Sırf sonunda ne olacak diye oyunu bırakamıyorsun. Oyunda keyif aldığım 2 şey yol yapmak ve halat döşemek oldu. Şeytan diyor gir oyuna bütün yolları yap ve bütün haltları birbirine bağla ama ağır işsizlik olur sanırım. Puanım 8/10.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lithium -- 23 Ocak 2020; 16:55:18 >

• Arkadaşlar oyun internet sitelerinde toplam 14 bölüm olarak geçiyor ama ben 15.bölüme geldim. Oyunda toplam kaç bölüm var?

• onur01 kullanıcısına yanıt
    oyun 14 bölum hocam. 15. bölüm oyun sonrası istediğini yapman için özgür kaldığin yer

• byvolcan kullanıcısına yanıt
    Hm anladım hocam teşekkürler

• Dostlar, açık dünyadan nefret eden, Kojima ve bol hikaye seven, ağır abi oyunlara gönlünü vermiş, sömestr'nın bitmesine iki hafta kalmış bu kardeşinize bu oyunu tavsiye eder misiniz?

Çok zaman yok, para da az zaten takas yöntemini deneyeceğim (olursa inşallah ucuza gelir) özet olarak karman çorman olan yorumlardan kafası bulanan şahsıma bu yapımı tavsiye edeniniz var mı?

Edit

Oyunu aldım. İlk iki saat için şunu demeliyim; gayet güzel. Sağlı sollu hikaye vuruşları güzel. Açık dünya diye korkmuştum ama çok şükür değilmiş. Kargoculuk güzel. (lise zamanında okula giderken yürüdüğüm o uzun yolda yürüme oyunu hayal ederdim, taşıma görevi uydururdum Kojima içimi duyup yapmış) Müzikler güzel. Bakalım ne olacak.

Edit 2

13 saat civarı geçti. Sıkmaya başladı. Peki ne sıkıyor? Zaman. Kısıtlı bir zamanım var ve çabucak yapmaya çalışıyorum görevleri bu sebeple bir çok noktayı atlamışım ve sıkmaya başladı. Neyseki oyunun yapısına alıştım, yola çıkarken ekstra batarya, bol yol yapma ve motor kullanıyorum. Üçüncü bölüm biraz sıkıcı yinede. Kojima kesinlikle ve kesinlikle açık - yarı açık dünya oyun yapmamalı. Çizgisel bir yapı bu hikayeye daha iyi gidebilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lextor -- 29 Ocak 2020; 21:46:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yıllardır merakla beklenen, ezber bozacak, muhteşem olacak, ortalığı yıkıp kasıp kavuracak denilen oyunun çıkışının üçüncü ayında yedinci sayfalara kadar gerilemesi...

Kabul etmesi zor biliyorum ama artık birbirinize bu gerçeği söylemenizde fayda var. Acı ne kadar paylaşılırsa o kadar azalır derler. :) Kojima fena kekledi hekesi. 2A bile olamayacak içerikte bir oynanabilirliğe sahip oyunu, içeriğinden çok daha farklı yönlendirilmiş fragmanlarla, gereksiz, lüzumsuz, kandırmaca paylaşımlarla, röportajlarla, yaratılan bomboş bir hype ile hepimize 3A oyun diyerek sattılar. Biz de yok ya yok, iyi iyi. Baksana tam kojima deli kafası. Öfff, ne manalar var, baksana balinalar karaya vurmuş, burada şunu demek istiyor, burada aslında anlatılmak istenen şu diye saçma sapan teorilerle kendi kendimizi besledik. Boş ve inanılmaz sığ bir oyunu kendi kafamızda doldurmaya çalıştık ta çalıştık.

En bağnaz kojima fanı, kawai sama kojima saaan diye anime kızları gibi pileli etekleri giyip kojimanın önünde secde edecek tipler bile, ' Peki kojima dışında başka biri yapsa aynı oyunu oynar mıydın, Bu puanları alırmıydı ?' diye sorulunca apışıp kalıyorlarsa, Bu oyun ÇÖP OĞLU ÇÖPTÜR arkadaşlar. üzgünüm.

• 『DEATH STRANDING』絶賛の声

• quote:

Orijinalden alıntı: kubillian

Yıllardır merakla beklenen, ezber bozacak, muhteşem olacak, ortalığı yıkıp kasıp kavuracak denilen oyunun çıkışının üçüncü ayında yedinci sayfalara kadar gerilemesi...

Kabul etmesi zor biliyorum ama artık birbirinize bu gerçeği söylemenizde fayda var. Acı ne kadar paylaşılırsa o kadar azalır derler. :) Kojima fena kekledi hekesi. 2A bile olamayacak içerikte bir oynanabilirliğe sahip oyunu, içeriğinden çok daha farklı yönlendirilmiş fragmanlarla, gereksiz, lüzumsuz, kandırmaca paylaşımlarla, röportajlarla, yaratılan bomboş bir hype ile hepimize 3A oyun diyerek sattılar. Biz de yok ya yok, iyi iyi. Baksana tam kojima deli kafası. Öfff, ne manalar var, baksana balinalar karaya vurmuş, burada şunu demek istiyor, burada aslında anlatılmak istenen şu diye saçma sapan teorilerle kendi kendimizi besledik. Boş ve inanılmaz sığ bir oyunu kendi kafamızda doldurmaya çalıştık ta çalıştık.

En bağnaz kojima fanı, kawai sama kojima saaan diye anime kızları gibi pileli etekleri giyip kojimanın önünde secde edecek tipler bile, ' Peki kojima dışında başka biri yapsa aynı oyunu oynar mıydın, Bu puanları alırmıydı ?' diye sorulunca apışıp kalıyorlarsa, Bu oyun ÇÖP OĞLU ÇÖPTÜR arkadaşlar. üzgünüm.
    Şu bir gerçek ki oyunu Kojima yapmasaydı alacağı puan en fazla 65 civarı olurdu.

Yinede çöp deyip bir kenara atmak biraz oyuna haksızlık.. Hikaye çok güzel. Fakat Kojima teoride "hacı abi millet kargo taşısın, dağ bayır aşsın gezsin dolaşsın" gibi bir fikir ortaya koymuşsada pratikte bu fikir oyunu mahvetmiş. MgsV te de aynısını yaşamıştım. İlk bir kaç bölüm çok güzeldi sonra saçmalamıştı. MgsV te yapmak istediklerini sanırım bu oyunda yapmış Kojima. Konami haksız değilmiş diyesim var. Zira adam önce bir fikir koyuyor sonra fikri genişletiyor fikir fikara dönüyor. Yani garipleşiyor anlaşılmıyor. Adamın sorunu bu. Sürekli oyunu değiştirmek istediği oynanışta belli oluyor. Kojima çizgisel ilerleyiş oyunların adamı. İki açık dünya oyunun da sırf ona ayıp olmasın diye puanları yüksek tutuldu. Övülecek bahane bulundu hep. Mgs v hikaye neredeyse yoktu ama oynanış vardı. Death Stranding de hikaye var oynanış yok.

Ben ilerlemeye devam ediyorum sabırla. Silah çeşitliliği güzel. Dördüncü bölüm bir harikaydı. Şuan beşteyim. Dağları dolaşıp gitme fikri hala bana teoride güzel gelsede oynayınca bayağı sıkıyor.

Tekrar yazmak istiyorum hikaye gerçekten güzel. Daha önce Beyond Two Souls'u ciddi manada hissederek oynayan varsa iki oyununda ortak yanı çok.

Bittiğinde ne olacak bakalım.

Edit

Güzelleşiyor sanki. Biraz daha iyi olmaya başladı. Çok ilginç bir oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lextor -- 31 Ocak 2020; 17:14:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Oyunla ve Kojima ilgili nacizane yorumlarimi bir yazida topladim, ilgilenirseniz;https://medium.com/@shereboy/death-stranding-bir-platinum-macerası-698485022e50?source=linkShare-2d787942bfdb-1580414641
  • Help oyunun yarisi yüklendi girdim oyuna ama türkçe yok tamamı yüklendikten sonra türkçe olucak mi yoksa bu aldığım ülkede tr yokmu

• Nick bulamayan herif N kullanıcısına yanıt
    nereden aldınız
  • 
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.