Şimdi Ara

Dead Space Remake [ANA KONU] (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
13
Favori
10.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ne demek,iyi akşamlar dilerim.

• Msi afterburner bu oyunda fps göstermiyor nasıl görebiliriz arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba ea pro üzerinden yükledim oyunu tıklıyorum acılır gıbı oluyor sonra menüye geri dönüyor ne yaptıysam olmadı aynı sorunu yaşayan oldu mu acaba ?

• rerea kullanıcısına yanıt

aynı sorun bende de var çözebildiniz mi acaba

• masterozzy M kullanıcısına yanıt
    Originle tekrar indirmiştim.ea playi silip.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • rerea kullanıcısına yanıt

ea play pro aldım oyunu 3 kere kurdum acılmıyor oyun kafayı yıyecem :D origin suan yok zaten bıldıgım kadarıyla dalga gecıyorlar resmen orıgın ındırdım onda da aynısnı yapıyor acılır gıbı oluyor orıgıne gerı atıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterozzy -- 19 Mart 2023; 15:19:26 >
    Hocam kaç ay oldu ben bitireli.originde kapandı artık sanırım.geçmiş olsun size

• quote:

Orijinalden alıntı: masterozzy

ea play pro aldım oyunu 3 kere kurdum acılmıyor oyun kafayı yıyecem :D origin suan yok zaten bıldıgım kadarıyla dalga gecıyorlar resmen orıgın ındırdım onda da aynısnı yapıyor acılır gıbı oluyor orıgıne gerı atıyor

Bende de aynı hocam oyun kafasına göre açılıyor uyarı ekranı geliyor sonra direk kapanıyor araştırma yaptım bir sonuca varamadım origin şu an aktif fakat ea desktop 'a geçmen için zorluyor yöntemini bulmuşlar origini sorunsuzca kullanıyorum da oyun açılmıyor.

• Bıyıklı Bey kullanıcısına yanıt

Hocam cmd'den her hangi bir yöntem denediniz mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: V.Corax

Hocam cmd'den her hangi bir yöntem denediniz mi ?

Ne gibi ?

Cmd'yi yönetici olarak çalıştırın;

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth bunu yazın,işlem başarılı yazana kadar bekleyin.

Sonra ; sfc /scannow yazın doğrulama %100 tamamlandı yazısı gelince exit yazıp enter'a basın. Sistemi yeniden başlatın ve oyuna giriş yapın,bir deneyin bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: V.Corax

Cmd'yi yönetici olarak çalıştırın;

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth bunu yazın,işlem başarılı yazana kadar bekleyin.

Sonra ; sfc /scannow yazın doğrulama %100 tamamlandı yazısı gelince exit yazıp enter'a basın. Sistemi yeniden başlatın ve oyuna giriş yapın,bir deneyin bakalım.

Yok hocam aynı

Anladım hocam,başka bir şey bulursam yazarım tekrar.

Ea play ile e: ye kurmuştum açmadı, origini yükledim onla c: ye kurdum yani windowsun oldugu yere öyle açtı.bununla ilgisi bile olabilir denemekte fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: rerea

Ea play ile e: ye kurmuştum açmadı, origini yükledim onla c: ye kurdum yani windowsun oldugu yere öyle açtı.bununla ilgisi bile olabilir denemekte fayda var.
    İlginç bir şekilde çalıştı şu an bir kaç kez açıp kapattım oyun açıldı oyunu windowsun kurulu olduğu c diskine taşıdım origin üzerinden açtım açıldı bakalım bir kaç gün sonra sorun yaratacak mı

daha olmaz sorun. ben yeniden kurmuştum 2 kere indirmiş oldum yani. siz böyle yaparak iyi yapmışsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: rerea

daha olmaz sorun. ben yeniden kurmuştum 2 kere indirmiş oldum yani. siz böyle yaparak iyi yapmışsınız

Sadece bu oyun da yapıyor olması enteresan star wars jedi survivor çıkınca Windows klasörüne kurmak lazım aynı sorunu yaşamamak için

Edit : tekrar atmaya başladı 🤦

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bıyıklı Bey -- 22 Mart 2023; 10:38:54 >
  • Oyunu 16 saat sonunda, medium zorlukta, bütün yan görevleri tamamlayarak bitirdim. Orijinal oyun; zamanı için kusursuza yakın, günümüz için de gayet yeterli ve doyurucu bir yapımdı. Remake ise çıtayı birkaç seviye arttırıp oyunu günümüz için de kusursuza yakın bir hale getirmeyi başarmış. Isaac'in artık konuşup olaylara tepki veriyor olması, ana hikayeyi doldurup güzelleştiren ve keşfetmeyi öne çıkaran yan görevler eklenmesi, geminin part part değil de mini bir açık dünya şeklinde tasarlanması, seslerin çok daha ürkütücü bir hale gelmesi, ortamların çok daha karanlık, boğucu ve tekinsiz tasarlanması, parçalanma ve uzuv koparma dinamiklerinin zaten çok iyiyken daha da tatmin edici hale gelmesi, bazı problemli bölüm dizaynlarının elden geçirilmesi, ikinci oyunda gördüğümüz serbest uçabilmenin bu oyuna da gelmesi falan Remake'in başarılı bir şekilde eklediği unsurlar olmuş. Ayrıca zamanında orijinal oyunu hard'da oynayıp bitirdiğim için Remake'i bir daha o kadar kasmamak amacıyla medium'da oynayınca fark ettim ki Remake, orijinal oyundan daha zorlayıcı bir hale gelmiş. Remake'in orta zorluğu, eski oyunun hard'ına yakın bir deneyim sundu diyebilirim.

Oyunla ilgili rahatsız edici birkaç ufak detay var sadece (ki bunların da tamamı oyunu PC'den oynadığım için, konsolda oynasam bu sorunların da hiçbiri olmayacaktı ). İlki ciddi bir microstuttering barındırmasıydı. Bütün ayarları en düşüğe de en yükseğe de alsanız mekan değiştirirken veya koşarken falan sürekli ufak ufak çok hafif takılmalar oluyor. İkincisi DLSS ayarı Quality'deyken bile görsel kaliteyi ciddi anlamda düşürüyor. Neyse ki açmayı gerektirecek kadar kötü bir optimizesi yok. Son sorun da oyunu EA'in kendi uygulaması üzerinden oynuyor olmak. Hepitopu 3-4 kere falan oturdum başına totalde ama her bir açışımda ayrı bir problemle karşılaştım, hiçbirinde direkt sorunsuz giremedim oyuna. Ama işte şu zamanda böyle bir yapımı EA Play Pro sayesinde sadece 150 TL'ye oynayabilince bi şey diyemiyorum da pek :) İşte böyle, sonuç olarak Dead Space Remake'i korku oyunlarıyla arası kötü olmayan herkese koşulsuz şartsız öneriyorum. Umarım EA artık Single yapımların hala önemli olduğunun farkına varıp 2 ve 3'e de güzel birer Remake yapar (hatta 3'e Remake demeyip komple her şeyi sil baştan yapsalar daha bile iyi olur bence )

• oyunda sık sık çökme sorunuyla karşılaşıyorum çözümü var mı acaba ?

sistemim : 5600x + rtx4080 ve türkçe yama var.

• merhaba konuyu biraz okudum ama oyunu yeni oynamaya başladım rtx 3070 ekran kartıyla oyunda takılmalar yaşıyorum. bu genel bir problemmi acaba ? bir bende mi var ?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.