Şimdi Ara

Dead Space Remake [ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
13
Favori
10.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunda dlss veya fsr açınca görüntü bozan vrs devreye giriyor. Bu sebeple texture kalitesi gözle görülür derecede düşüyor. Dlss quality veya denge arasında bu sebeple çok yok çünkü zaten vrs içine ettiği için fark olmuyor.
    Yine de 1440p dlss performans ile oynanabilir seviyeye getirdim. 1080p dlss quality çöp ediyor. 1080p TAA ile de performans rezil oluyor.
    Cutscene girince 10 fps’ye düşüyor arada. Kolay kolay toparlanmıyor.
    3060 mobile ile nasıl süründüğümü anlatmaya çalıştım :(

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glasscannon

Oyunda dlss veya fsr açınca görüntü bozan vrs devreye giriyor. Bu sebeple texture kalitesi gözle görülür derecede düşüyor. Dlss quality veya denge arasında bu sebeple çok yok çünkü zaten vrs içine ettiği için fark olmuyor.
    Yine de 1440p dlss performans ile oynanabilir seviyeye getirdim. 1080p dlss quality çöp ediyor. 1080p TAA ile de performans rezil oluyor.
    Cutscene girince 10 fps’ye düşüyor arada. Kolay kolay toparlanmıyor.
    3060 mobile ile nasıl süründüğümü anlatmaya çalıştım :(
    Noktasından virgülüne katılıyorum hocam ilk defa dlss açınca görüntünün berbat olduğuna şahit oldum TAA açıp deniyorum bu sefer de fps yerler de takılıyor patch bekleyeceğiz mecbur

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Keşke ilk günden alacak kadar uygun bir fiyatı olsaydı. Türkçe yama gelene kadar fiyatı düşmez muhtemelen en azından illegal olarak düşse bari.Dead Space Remake [ANA KONU] 

Oyunun orijinali ise hala daha epiktir ve aşılamamıştır bence.

• Zebercet kullanıcısına yanıt

Kürekli çıkana kadar orjinalini oynayalım. Türkçe yama da var zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 28 Ocak 2023; 15:33:1 >
  • Bıyıklı Bey kullanıcısına yanıt
    Dead Space Remake [ANA KONU]

Pikselli bir durum yok ama bir zırh var bakır görünümlü mesela onun dokuları yüklenmemiş sizdeki durum da shader cache ile ilgili olabilir silip yeniden oluşturmak iyi gelebilir belgelerim dead space 2023 cache klasörünü silin ek olarak ekran kartı sürücü cache dosyalarınıda silin kart amd ise sürücüde üstteki arama kutusuna reset yazon reset shader cache seçeneği çıkar.

Düzgün yüklenmeyen bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 28 Ocak 2023; 16:15:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Pikselli bir durum yok ama bir zırh var bakır görünümlü mesela onun dokuları yüklenmemiş sizdeki durum da shader cache ile ilgili olabilir silip yeniden oluşturmak iyi gelebilir belgelerim dead space 2023 cache klasörünü silin ek olarak ekran kartı sürücü cache dosyalarınıda silin kart amd ise sürücüde üstteki arama kutusuna reset yazon reset shader cache seçeneği çıkar.

Düzgün yüklenmeyen bu

Cevap için teşekkürler hocam ekran kartı cache dosyaları nerede tam olarak kartım 3070

• Bıyıklı Bey kullanıcısına yanıt

Nvidia sitesinden

C:\Users\YOURUSER\AppData\Local\NVIDIA (There's DX and GL cache folders)

DX olanı silin.

Bunları sildikten sonra oyunu ilk açışta building shaders yazacak orada oyunu alta falan atmayın bekleyin bitsin menüyü görüp oyundan çıkıp yeniden açın ilk 10 dk lık oyun sırasında ciddi takılmalar olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 28 Ocak 2023; 16:33:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Optimizasyon şahane ea yapıyor bu sporu arkadaş, isaac ın bu sefer konuşması da gayet keyifli olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Nvidia sitesinden

C:\Users\YOURUSER\AppData\Local\NVIDIA (There's DX and GL cache folders)

DX olanı silin.

Bunları sildikten sonra oyunu ilk açışta building shaders yazacak orada oyunu alta falan atmayın bekleyin bitsin menüyü görüp oyundan çıkıp yeniden açın ilk 10 dk lık oyun sırasında ciddi takılmalar olabilir.

Tamamdır hocam deneyip mesajımı güncellerim

• Zebercet kullanıcısına yanıt

150tl ye ea play pro ile oynayıp bitirin zaten ikinci kez oynanacak bir oyun değil.

İlk oyunun üstüne çok koyulmuş bu remake tutkuyla yapılmış belli sadece grafik açıdan yenilenmemiş birkaç mesaj önceki videoya bakın.Bunu oynamak yerine ilk oyunu oynamak hata olur.

Bu arada ea play pro üyeliği bf2042 de 2000 coin verdi sürekli oynadığım tek oyun ve 160tl yapıyor bir bakıma bedavaya gelmiş oldu hem nfs unbound da bitirilir yıllar sonra grafikten değil araba yarışından zevk aldırmayı başaran oyun kendisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 28 Ocak 2023; 18:39:8 >
  • Yorumlar çok olumlu oynamak için sabırsızlanıyorum. Jedi Survivor çıkışına yakın EA Play Pro çeker iki oyunu 150TL’ye oynarım. Umarım EA, single oyunlara bu saatten sonra daha fazla önem verir.

• Valla Unbound için öyle diyorlar sahiden. Ben daha Payback ve Heat bitireceğim Ea Play ile. Arada da Mass Effect Andromeda ve Fallen Order bitirmem lazım. Daha vakit var benim için Dead Space'e. Hatta önce Calisto Protocol oynayabilirim sırf bu oyunun kalitesini daha derinden fark edebilmek adına.Dead Space Remake [ANA KONU] 

• 3070 ti high end sistem 2K full oynatıyor, Fps 120 altına düşmüyor.

xbox gamepad ile oynadım ama koşmak zor geliyor. kaçarken kalpten gidiyordum yani şu oyundaki atmosfer cidden çok enteresan 40 yaşımda oyun oynarken yaşattığı adrenalin muazzam ki ilk versiyonu zaten çıktığında bitirmiştim.

• hitman kullanıcısına yanıt

DLSS kapalı kaç veriyor 3070ti?

• EA Play Pro alıp oynayacağım gibi. Nfs Unbound ve birkaç oyun daha patlatırız, bedavaya gelir bu oyun.

• 2k ultra native çözünürlük.

6800xt bile 60fps nin altında ps5 ne yapsın ps5 grafiklerinden şikayetçi olan biri vardıda.

2K da Volumetric LOW gerisi ultra oynanabilir yansıma ve gölgede high a çekilebilir ama dlss fsr açılmaz bence zaten dokular yüksek çözünürlükde değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 28 Ocak 2023; 23:43:9 >
  • oyunda benchmark olsa iyiymiş, bu şekidle çok anlamı yok,

bakıp dönerim ama her sahne de farklı olur muhtemelen.

• hitman kullanıcısına yanıt

Computerbase inceleme yapmış size yazdıktan sonra baktım ortalama değerler alınmış. 3070ti yüksel ihtimal 51-52 fps verir ortalama dlss kapalıyken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 28 Ocak 2023; 23:8:12 >
  • DEAD SPACE REMAKE (2023) OYUNUNU OYNAYAMADIM DİYE ÜZÜLENLERE KEYİFLİ BİR HABER…

Malum oyunun fiyatı çok yüksek, hem satın alınsa bile Türkçe yamasız oynamak tat vermeyecek.

Fakat aslında bu yine de eski bir oyunun görselleri iyileştirilmiş hali olduğu için, Dead Space 2 ve 3’ü oynamayı düşündüm. Hem Türkçe yaması da mevcut. Bu arada bir tavsiye üzerine bir görüntü kalitesi iyileştirme yaması (modu) keşfettim ve yükledim.

Doğrusu çok ama çok memnun kaldım. Bu kadarını beklemiyordum. Gerçekten adeta neredeyse bir remake’den farksız bir görüntü kalitesi ve Türkçe altyazılı olarak Dead Space 2 ve 3’ü keyifle oynamaya başladım ve sizlerle de bunun yolunu paylaşmayı arzu ettim.

Dead Space 2 için görüntü kalitesi iyileştirici modun linki:

https://www.nexusmods.com/deadspace2/mods/26

Dead Space 3 için görüntü kalitesi iyileştirici modun linki:

https://www.nexusmods.com/deadspace3/mods/6

Bir parça uğraşırsanız, elde edeceğiniz neticeye fazlasıyla değeceğinizi göreceksiniz.

Keyifli oyunlar…

• Türkçe yama bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.