Şimdi Ara

Dead Cells (2018) [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
3
Favori
5.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://store.steampowered.com/app/588650/

Dead Cells (2018) [ANA KONU]

ARŞİV İLK MESAJ

Edit: 20.04.2018
    Yeni yama ile oyun görsel olarak değişti.
    UI Daha iyi oldu. Yama yeni güncelleme ile güncellendi.

Edit:14.01.2018 e kadar yapılan yenilikler yamaya entegre edildi.

Merhaba arkadaşlar.Dead Cell yeni çıkan Erken Erişimde olan bir oyun.
    Platform tarzında olan bu oyun genel olarak yeni silahlar bulup düşmanlardan topladığımız hücreler ile geliştirme üzerine.
    Oyunda check point bulunmuyor.Yani öldüğünüz zaman en baştan başlıyorsunuz.
    Tabi bulduğunuz silahlar ve güçlendirmeleri kaybolmuyor.Ama topladığınız altınlar ve hücreler kayboluyor.
    Erken erişimde olmasına rağmen oyun çok güzel ve zorlayıcı.Yeni güncellemeler ile, yeni silahlar ve yaratıklar eklenmeye devam ediyor.
    Ayrıca tarafımdan Türkçeye çevrildi.(Kısa bir süre içinde çevirip yayınladığım için bazı hatalar olabilir.Bu konu altından ya da steam atölyesinden
    isteklerinizi ya da gördüğünüz hataları iletirseniz sevinirim.)
    Oyunun fiyatı uygun ve şuana kadar sıkılmadan oynadım.Henüz sadece ilk boss u kesebildim.Gerçekten zor bir oyun

Güncellemeleri alabilmek için beta olayını katılmanız lazım.Oyunu sağ tıklayıp ayarlar sekmesinden yapabilirsiniz.

Oyunun sitesi:https://dead-cells.com
    Oyun linki:https://store.steampowered.com/app/588650/Dead_Cells/
    Türkçe yamaya atölyeden ulaşabilirsiniz.

Güncelleme notlarıhttps://dead-cells.com/patchnotes

istek olursa patch notlarını da Türkçe'ye çevirebilirim.

2.gelen güncellemenin kısaca çevirisi arkadaşlar.
    Yeni neler var?
    En önemli güncelleme gelen yeni harita.Yeni haritanın nerede olduğu ya da hakkında ki bilgiler açıklanmadı.Arayıp, keşfetmemizi istiyorlar.
    Haritalarda birçok şey değiştirilmiş ve dengeleme ayarları yapıldı
    İki yeni düşman eklendi.Yine haklarında bir bilgi yok.
    Yeni silahlar eklenmiş, buna tekme kombolu bir hareket dahil.
    Haritalar da satın aldığımız itemler 4 çeşit oluyordu artık 5 çeşit item satılacak.
    Sizin diliniz otomatik olarak kurulacak.(Tabi atölye de mevcutsa).Ayrıca İngilizce oynamaya devam edebilirsiniz.
    Kalkanlara ufak bir ayarlama yapılmış.İlerde büyük bir değişiklik olacak kalkanlar için o sebeple yapılan değişiklik ufak.
    Birçok silahta denge ve güç düzenlemeleri yapıldı.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Türkçe yama için teşekkürler.

Oyunu bende çok beğendim. Dövüş dinamikleri, silah çeşitliliği ve en sevdiğim roguelike sistemini çok iyi yedirmeleri, ücretini kesinlikle hak eden bir oyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerq

Türkçe yama için teşekkürler.

Oyunu bende çok beğendim. Dövüş dinamikleri, silah çeşitliliği ve en sevdiğim roguelike sistemini çok iyi yedirmeleri, ücretini kesinlikle hak eden bir oyun.

Rica ederim.Türkçe yamada bazı hatalar muhakkak olabilir çünkü çok diyalog olmadığı için 1gün sürmedi çevirmem.Ve ince eleyip sık dokumadan yayınladım.Göze çarpan hataları zamanla düzeltirim.
    Hatta şuan bir güncelleme geldi ve ana ekrana yeni birşeyler eklemişler.Onları düzenlemek lazım.
    Dediğiniz gibi oyunu ben de çok sevdim gerçekten parasını hakediyor.
  • Acaba direk link olarak paylaşma şansın var mı yamayı?
  • karma999 kullanıcısına yanıt
    Malesef, sadece workshop üzerinden izin veriliyor.

Yani istesem de yapamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende çeviriye başlamıştım 3-4 gün önce %20 kadarını çevirdikden sonra seninkini %100 görünce direk türkçe oynarım dedim ama neyse. Gerçi benim ki yama sayılmıyor sanırım ben direk en dosyasını çeviriyordum.
    Oyun çok pahalı değil ve erken erişimde her güncelleme de baştan indir v.s uğraşmayın bence ben patch desteğide yapacağım türkçe için

• Pahalı değildir ama durumdan duruma değişiyor malesef. Yinede teşekkürler en azından alanlar düzgünce oynarlar. Bende boş vakitlerimde yavaş yavaş tamamlarım bendekini.
    Yaz indiriminde belki indirime girer

• Valla ben benim çeviriyi dün bitirdim bugün biraz denedim bir sorun gözükmüyor ama düzgünce bir oynayıp bakmam lazım. Oyunada zırt pırt güncelleme geliyor o arada benim save i de kaybettim zaten. :) 15inde geleni henüz denemedim.
  • Hocam ellerinize sağlık, Türkçe yamanız olmasaydı oyun bu kadar harika olmazdı, umarım yama sürekli güncellenir, gelişir.

Yeni başladığım için bir hata göremedim, sadece BOŞLUK yerine BOLUK yazılmış, oda son derece önemsiz.

Bu tarz oyunlar kesinlikle orijinal alınmalı, böyle yapımları, firmaları desteklemeliyiz ki benzer oyunlar geliştirilsin.

250-300 lira olsa eyvallah ama 20 liralık oyun ve müthiş bir oyun.

Güncelleme notları çevrilirse çok güzel olur. Oyunun ana menüsünde Hello Darkness My Old Friend Update yazıyor, bu gelen güncelleme mi, gelecek mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rikudou -- 27 Haziran 2017; 11:54:25 >
  • Rikudou kullanıcısına yanıt
    Dediğinizde haklısınız. Küçük yapımcılara destek olmak çok güzel birşey.

Eğer arpg tarzı oyun seviyorsanız 'grim dawn', A bakın derim. O da çok güzel oyun. Pathofexile, diablo ve torchlight oynamış biri olarak söylüyorum:)

Dead Cells için ise

Güncelleme geldi, bayram dolayısı ile ilgilenemedim.

Bu hafta sonuna kadar bir kontrol ederim.

Gelen güncelleme notlarını da türkçeleştiririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryan Oreily

Dediğinizde haklısınız. Küçük yapımcılara destek olmak çok güzel birşey.

Eğer arpg tarzı oyun seviyorsanız 'grim dawn', A bakın derim. O da çok güzel oyun. Pathofexile, diablo ve torchlight oynamış biri olarak söylüyorum:)

Dead Cells için ise

Güncelleme geldi, bayram dolayısı ile ilgilenemedim.

Bu hafta sonuna kadar bir kontrol ederim.

Gelen güncelleme notlarını da türkçeleştiririm.

Teşekkür ederim hocam, bende bu benzeri oyunlar hakkında tavsiyeniz var mı diye soracaktım, bahsettiğiniz oyunlara hemen bakayım.

Umarım Tr yamaları vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rikudou -- 27 Haziran 2017; 23:31:24 >
  • Oyunda bir hikaye var mı? Oynanış görüntülerine baktım güzel görünüyor. Daha önce rogue-like oynamadım türe yabancıyım çabuk sıkar mı?

• Bir hikayesi yok gibi birşey.

Temel olarak kestiğin yaratıklardan ruh topluyorsun o ruhlar ile silahlarını geliştiriyorsun.

Bir sürü silah var onlar da yaratık kestikçe düşüyor.

Ölürsen ruhların hepsi gidiyor.

Bölüm geçtikçe ruhlarını harcıyorsun ve devam ediyorsun.

Kolay bir oyun değil, daha doğrusu ölüp ölüp baştan başlamayı sevmiyorsanız size göre değil.

Ama ben baya seviyorum

Söylediğim oyunların dead Cells ile alakası yok.

ARPG türünde oyunlar yani aksiyon rol yapma oyunları ve Türkçe yamaları mevcut değil.

• quote:

Söylediğim oyunların dead Cells ile alakası yok.

ARPG türünde oyunlar yani aksiyon rol yapma oyunları ve Türkçe yamaları mevcut değil.

Teşekkürler hocam,
    Grim Dawn efsane bir oyuna benziyor, oynayamayacak olsam da almak istedim, youtube' da rehber videolarda var, yardımcı olabilir.
  • quote:

Bir hikayesi yok gibi birşey.

Temel olarak kestiğin yaratıklardan ruh topluyorsun o ruhlar ile silahlarını geliştiriyorsun.

Bir sürü silah var onlar da yaratık kestikçe düşüyor.

Ölürsen ruhların hepsi gidiyor.

Bölüm geçtikçe ruhlarını harcıyorsun ve devam ediyorsun.

Kolay bir oyun değil, daha doğrusu ölüp ölüp baştan başlamayı sevmiyorsanız size göre değil.

Ama ben baya seviyorum

Her seferinde yeniden başlamak bir yerden sonra sıkıyor ama bu oyununda olayı bu sanırım, bir daha oynamayacağım diyorum sonra elin gidiyor yine oynuyorsun.

Şimdiye kadar biraz dikkatsizce, hızlı, aksiyon olsun diye oynamıştım, 2.boss' a kadar geldim bundan sonra yavaş ve dikkatli oynayacağım. Lanetli sandıklara da bulaşmıyorum artık oda çok zorluyor.

Silah konularında tavsiyeniz var mı hocam, genelde menzilli silahlar hoşuma gidiyor.

ekleme: Darkest Dungeon ' da alınabilir duruyor, %60 ' da indirim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rikudou -- 28 Haziran 2017; 18:52:28 >

Türe alışkın değilseniz başlarda zorluk çekersiniz.
    Ama yüzlerce saat oynanabilecek bir oyun
    Lanetli sandıklara bende çok bulaşmıyorum.
    Tavsiye ettiğim silah v.s skill yok diyebilirim.
    Oyun tarzınıza göre hepsi güzel oluyor.
    Ama uçan kuş tarzı şeyler için elektrik kırbacını eksik etmiyorum
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.