Şimdi Ara

Ddr3 sisteme para harcamak yatırım yapmak mantıklı mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

4+8 kingston hyperx 1600 mhz

Gigbayte gtx 1050 ti 4 gb

480 gigabyte ssd

240 gb hi level ssd

500 gb harddisk

3 trb harddisk

Gigbayte gab75m-d3v Anakart

Şimdi Anakartın sitesine girdim takılacak en güçlü işlemci takılı işlemci değişimi geçtim

deep Cool Gammaxx 300 kule tipi soğutucu sipariş geçtim 350 tl ye

Rami 12 gb dan 16 çıkarmak istiyorum sahibinden 2 el 8 gb hyperx ram param güvende ile 500 TL geliyor

Ek olarak 1050 ti yerine ne takılabilir

Bunlar dışında depolama hdd ve ssd sistemine ekleme yapmayacağım

Sistem sessizleşirme üzerinde yoğunlaştım 5 adet kasa fanını 12 v dan 5v düşürdüm temizlik bakım termal macun yenilme yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke_17. -- 9 Nisan 2022; 13:38:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Suan bu yaptigin yatirimdan ziyade, elinde tutmak ömrünü uzatmak icin yapilan mantikli islemler sinifinda... Fena olmaz. Ekrankarti ise rtx 3060 a kadar düsünülebilir. 3770k + rtx 3060 kullanan birinin youtube da videosu var:https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=i9c-V6EQ3Lo
    Kendinde bu sekil kullanicilarin sistemlerine bakarak fikir edinebilirsin. Senin islemcinin performansi ile misal 3770k yi karsilastirip bunu referans alip, az cok tahmin edilebilir. 16gb ram iyi olur. Güc kaynagi yazmiyor, o da önemli...

• kunGFu kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam öncelikle dediğinizi araştırayım detaylı şekilde güç kaynağı cooler master 500w psu hocam tam biraz pahalı da olsa ramı alıyorum ozaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke_17. -- 9 Nisan 2022; 22:11:0 >
  • berke_17. kullanıcısına yanıt

Güc kaynagi pek iyi degilmis, rtx 3060 dan asagi modellere bakilabilir, rtx 3050 gibi... ram ddr3 e 500 lira gercekten cok, daha uygun fiyatli aramaya devam edin, 300 lira civari olmasi lazim bu ramin..

Hocam yedekte enermax 750w bir psu var 80 sertifikalı o sorun değil bu bozulur diye yedekte tutuyorum gerekirse ona geçerim dediğinizi araştırdım hyperx blue 1600 mhz 8 gb ram i 325 tl ye buldum 30 35 tl extra sahibinden s param güvende diye bir zımbırtı çıkmış onunla aldım yani ram 325 geldi gammax 300 ise 350 tl ye gelmiş oldu şuan yoğun şekilde ekran kartı araştırıyorum minning muhabbeti olduğu için 2 el bayağı çekiniyorum ama hayırlısı artık

Not son olarak birşey sormak istiyorum hocam benim gigabyte gtx 1050 ti 4 gb ekran kartı kutu evraklar eksiksiz garanti bitik nekadar eder 2 el zamanında sıfır almıştım

• İ7 3770k sistemime Hepsiburada dan 15k fiyata 8 taksitle Zotac rtx3070ti Halo aldım, mutlu mesut takılıyoruz bakalım ;)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Mantıklı değil. Güncel birşeyler bak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim xeon sizdeki mevcut işlemci ile aynı performans veriyor hatta 1 2 tık üstün desenize sistem halen ölmedi rami sipariş geçtim bi 16 gb yapayım daha sonra ekran kartı işine gireceğim

Burda i5 8600K si olana bile, sistemini güncelle 10400f li yeni sistem topla diyenler var, hemde rtx 3070 / Ti icin... (Iki ekran kartindan biriydi, unuttum epey konu gecti aradan) yahu zaten 10400f bildigin i7 8700...

Senin durumda da eskiye yatirim sadece 300 liralik ram oluyor. Onu da 16gb artik min oldugu icin, ve sende 4gb lik kisimlarin dual calismasi (8gb lik kisim dual band genisliginde) ve 4gb lik kismin flex modda tek kanaldan calismasi sebebiyle, 16 ya cikart dedik. Ikinci elden satarkende 16gb olmasi bir arti olur. Ben mesela 16gb altinda ki secenekleri direk elerim. Diger yandan cpu sogutucu zaten lazim bir donanim. Sonraki sistemde bile istenirse kullanilabilir. Ekrankarti keza öyle...

10100f + b560 + 2x8gb ddr4 minimum 3500 lira civari tutar, 10400f dersen 4500... Senin islemci performans olarak 10100f in gerisinde kalir bu da dogru...

Hocam tüm yardımlarınız için çok teşekkür ederim çok fazla işime yaradı zaten üst mesajda yazdığım gibi artık sınıra dayandı işlemci daha üstü olmuyor ram sınırı Anakart 16 gb v.s gittiği yere kadar kullanıp Anakart+işlemci+ram +soğutucu şekilde satıp yeni sisteme geçerim artık

Ddr3 sisteme para harcamak yatırım yapmak mantıklı mı

Acelesi yok detaylı şekilde ekran kartı araştırıyorum bakalım hayırlısı

Rica ederimDdr3 sisteme para harcamak yatırım yapmak mantıklı mı 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.