Şimdi Ara

## DDR-3 Bellekler 2008'de Dizüstüne Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## DDR-3 Bellekler 2008'de Dizüstüne Geliyor ##

Intel'in 3 serisi yeni yonga seti ailesinin pazara sunulmaya başlanmasıyla birlikte sektörün tanıştığı DDR-3 bellekler yavaş ve emin adımlar ile yoluna devam ediyor. Şu an pek çok kullanıcının ulaşamayacağı fiyat segmentinde yer alan DDR-3 belleklerin özellikle 2008 yılından itibaren ciddi bir fiyat düşüşü yaşaması ve daha alınabilir bir fiyat seviyesine gelmeleri bekleniyor.

Bilindiği gibi DDR-3 belleklerin en önmeli özelliklerinden biri DDR-2 belleklere göre çok daha düşük gerilim ile çalışmaları. Zira 1.8v'lik DDR-2 belleklerin aksine DDR-3 bellekler 1.5v'lik gerilim ile çalışmaktalar. Paralelinde DDR-2 belleklere göre daha düşük güç tüketimine sahip olan DDR-3 bellekler 2008 yılı ile birlikte dizüstü bilgisayarlarda da kullanılmaya başlakacak gibi görünüyor. Bu konuda özellikle Intel'in ciddi plan ve çalışmaları da bulunmakta.

Mayın ayında duyurulan Santa Rosa'nın 45nm işlemciler ve büyük bir olasılıkla Wi-Max desteği ile gelecek yeni versiyonu Montevina platformunun DDR-3 bellek desteği sunabileceği de gelen söylentiler arasında.

• fx57 senden rica ediyorum ddr3 lerin haberleri verme .Vallahi bu kadar kötü zamanlamaları varken , voltaj sorunları varken daha doğrusu ddr2 lerimi sevdiğimden istemiyorum ddr3 leri görmek
  • notebook alacaklara beklemek için bir sebep daha. para sorunu olmayan yeni teknoloji için bekler, az olan DDR2'lerin fiyatı düşeceği için bekler.
  • 2 haftaya laptop alıcaktım bu haberin sırası deildi işte :S
  • Hocam şu çıkacakmış bu güncellenecekmiş,bilmemne gelecekmiş,filanca revizyonu gelecekmiş dersek daha çoook bekleriz biz.O yüzden ne mi yapmalıyız.İhtiyacımız neyse ona göre almalıyız cihazı.

Şu an hangi yazılımlarla çalışıyoruz.Hangi oyunları oynuyoruz.Önemli olan bu.Yoksa bilmem kaç sene sonra çıkacak yazılıma,standarta göre bilgisayar almaya kalkarsak ohooo bu işin sonu gelmez.Zaten bu gün ne alırsak alalım,teknolojinin tavanına vurduracak şeyi alalım yine demode olur yine demode olur.DDR-4 çıkar DDR-5 çıkar numaralar biter başka isimler verilir.

Teknoloji böyle.Karınca adımıyla gıdım gıdım birşeyler ilerler.

Anaaa bak bu da çıkmış vay beee süpeer!!diye diye söğüşlerler bizi.Parası çok olana kolay kazanana ne mutlu.Elimizdeki bilgisayarların hakkını ne kadar verebiliyoruz acaba?Teknolojisinin sınırlarını zorlayıp ,"aabii artık bu bana yetmiyor benim işlerim için daha bir güçlü şeyler lazım bana" diyenlere ne mutlu.

Aman yanlış anlaşılmasın bu haberler çok güzel.Her gün yeni bir şeylerin çıkması çok güzel.Ben de sürekli merak ve ilgiyle takip ediyorum bunları,kopmamaya çalışıyorum.İş satın alma noktasına gelince ise orada duruyorum.Teknoloji ve donanım oburu olmaya gerek yok.Elimdeki gerçekten işimi görmemeye başlarsa eğer işte o zaman en yenisi neymiş ona bakarım.O anda kullandığım yazılım neye ihtiyaç duyuyor ona bakarım.Tabii gündemi kaybetmemek için haberleri takip etmek şart.

Arkadaşlar sıkmayın canınızı.Bu işin sonu yok.En sevdiğiniz yazılımların en son sürümlerini sorunsuzca çalıştıracak bir bilgisayar alın.Bakın keyfinize.Bu cihazlar bize hizmet vermek için üretiliyor.Bizi sinir sahibi yapmak için değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LokmanHekim -- 24 Ağustos 2007; 19:52:25 >

• quote:

Orjinalden alıntı: LokmanHekim

Hocam şu çıkacakmış bu güncellenecekmiş,bilmemne gelecekmiş,filanca revizyonu gelecekmiş dersek daha çoook bekleriz biz.O yüzden ne mi yapmalıyız.İhtiyacımız neyse ona göre almalıyız cihazı.

Şu an hangi yazılımlarla çalışıyoruz.Hangi oyunları oynuyoruz.Önemli olan bu.Yoksa bilmem kaç sene sonra çıkacak yazılıma,standarta göre bilgisayar almaya kalkarsak ohooo bu işin sonu gelmez.Zaten bu gün ne alırsak alalım,teknolojinin tavanına vurduracak şeyi alalım yine demode olur yine demode olur.DDR-4 çıkar DDR-5 çıkar numaralar biter başka isimler verilir.

Teknoloji böyle.Karınca adımıyla gıdım gıdım birşeyler ilerler.

Anaaa bak bu da çıkmış vay beee süpeer!!diye diye söğüşlerler bizi.Parası çok olana kolay kazanana ne mutlu.Elimizdeki bilgisayarların hakkını ne kadar verebiliyoruz acaba?Teknolojisinin sınırlarını zorlayıp ,"aabii artık bu bana yetmiyor benim işlerim için daha bir güçlü şeyler lazım bana" diyenlere ne mutlu.

Aman yanlış anlaşılmasın bu haberler çok güzel.Her gün yeni bir şeylerin çıkması çok güzel.Ben de sürekli merak ve ilgiyle takip ediyorum bunları,kopmamaya çalışıyorum.İş satın alma noktasına gelince ise orada duruyorum.Teknoloji ve donanım oburu olmaya gerek yok.Elimdeki gerçekten işimi görmemeye başlarsa eğer işte o zaman en yenisi neymiş ona bakarım.O anda kullandığım yazılım neye ihtiyaç duyuyor ona bakarım.Tabii gündemi kaybetmemek için haberleri takip etmek şart.

Arkadaşlar sıkmayın canınızı.Bu işin sonu yok.En sevdiğiniz yazılımların en son sürümlerini sorunsuzca çalıştıracak bir bilgisayar alın.Bakın keyfinize.Bu cihazlar bize hizmet vermek için üretiliyor.Bizi sinir sahibi yapmak için değil...

yazdıklarınıza katılıyorum.
    yalnız yeni alım yapacak bir kişinin son teknoloji almaması maça zaten yenik başlaması demek. bu kadar hızlı ilerleyen teknoloji karşısında yerine yenisini koymak çok zor yoksa.

• bekleyen arkadaslara kotu haber: 2008'e 4 ay var, ve beklemenin sonu yok
  • elbet cıkar ama güzel bi haber daha iyi olur
  • Kesinlikle alırken en son teknoloji olması taraftarıyım.Demek istediğim sürekli olarak en yeniyi bekleyip işi takıntı haline getirmemek.İhtiyacı karşılayacak en son teknoloji alınmalı.
  • bence DDRIII ten çok Wi-Max'in yaygınlaşacak olması daha güzel bir haber...
  • Elbette beklenir ancak haber almışsındır 1 hafta 10 gün bilemedin 15 gün sonra çıkar beklersin. Ama burda 3-4 aydan bahsediyoruz. Günümüzde upgrade yapmak için bile yeterli bir süre bence. 3-4 ay beklemesi demek. 45nm penrylerin phenomların vs. vs.lerin piyasada cirit atması demek, o zaman da 2-3 ay sonra dizüstüne gelicek yeni işlemcileri beklemesi gerekecek.

Ayrıca forum iyice beklemecilerle doldu. Adam bu ekran kartı nasıl diyor bekle ekran kartı çıkcak diyor 30 kişi. Şu anakartı alsam mı hayır x38 çıkcak bekle, q6600 alsam mı, arkadaşım phenomu bekle... Adam şunu mu bunu mu demiş cevap: hayır bekle elinin körü çıkcak. DH beklemeyenler klubüne hoş geldiniz.

• Beklenir tamamda herkes keyfi almıyorki mecbur alacaklar ddr2 lere devam tabii.Ayrıca bu bekleme olayının sonu yokki tam alırken ddr4 lerin haberini verir fx57 yapar valla bilirim ben
  • düz mantıkta DDR3 lerin dizüstüne girebilecek kadar CAS zamanları iyileşmiş olacak ya da bu yönde bir beklenti var ki bu kadar zaman bekleniyor...bu durumda masa üstünde de DDR3 bellek almak laptopların piyasaya çıkış zamanlarıyla üç aşağı beş yukarı aynı zamana den getirilmesi gerekecek...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.