Şimdi Ara

Dayz (Aralık 2013) [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
6.117
Cevap
71
Favori
217.747
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> FPS/TPS >> Dayz (Aralık 2013) [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1685 Mesaj
    Dün acayip olaylar yaşadık hoşunuza giderse yaşadığımız olayları yazmaya devam ederim

3 arkadaşız : 2 kişi sniper full teçhizat - 1 de m4a1 full teçhizat

Herneyse yemegimizi suyumuzu ayarladık balota da çıktık daga bekliyoruz ben arkadaşla etrafı kesiyorum m4a1 li arkadaşda arkamızı tutuyor serverdada 7 kişi var 3 ü biziz zaten her neyse ileriden baktım balota havalimanında girişteki hapishaneli olan binanın kapısı kapalı şimdi kapısı kapalı olan bina her zaman riskli ve tuzak içeriyo olabilir neyse dedim gelin bir bakalım indik binanın önüne tam binanın önündede hangar var biz 2 arkadaş sniper ile yattık kapıya nişan aldık öteki m4a1 li arkadaşda kapıyı açıp kaçacak açmasıyla birlikte içeriden üzerimize mermiler yağmaya başladı tam kestiremedim ama en az 2-3 kişi vardı yaklaşık 200-300 mermi attılar kapıdan ama tutturamıyolar iyi yere yatmışız sonra tekrar kapıyı kapattıp üst kata çıktılar biz tekrar açtık bunlar korkudan serverdan çıkmışlar 1 tanesi de tam çıkacakken kafasına sıkıp öldürdük :D baya bir loot kaldırmıştık ondan

aynı gün bir diğer olay ise 37/40 servera girdik sniper arkadaşla beraber cherno da hastanenin orada loot yapıyoruz çatılara çıkıp etrafı kesiyoruz felan derken ben bir ayak sesi duymamla yine mermiler akmaya başladı tam chernoda ortada hani bacalı fabrika varya onun oradan sıkıyolar ama adam yere yatmış göremiyoruz ben baya bir yaralandım chernodaki itfaye ye kadar koştuk ama 3-4 kişi var bildigin sağdan soldan kurşun geçiyo hani dönüp sıkacak vakit bırakmazlar neyse gittim itfayede bandaj yaptım kan verdi arkadaş felan toparladım çıktık arkadan itfayenin adamları arkalıycaz güya bir bina var fabrikanın yanında ama fazla yüksek degil dedim gel şuraya çıkalım aşagıyı keser adamları vururuz çıktık aradan 2 dk geçti adamlar cherno nun en yüksek binasına çıkmış (bina dedigim yine fabrika up uzun bir merdivenle çıkılıyor chernonun uçak düşmüş harabeye dönmüş evin yakınındaki uzun fabrika işte) 3 kişi ellerinde m4a1 bir tarıyolar çatıyı açık hedef olduk m4a1 çok sekiyor ama 3 kişi tarayınca baya bir yara aldık arkadaş o panikle aşagı ineyim derken yaralanıp merdivende bayılıp öldü bende direk çıktım oyundan başka servera geçtim aklımca yer degiştiricem tekrar aynı servera girip adamları vurucam herneyse indim o binadan gittim daha yüksek bi yere o adamları görebilecegim ve tekrar aynı servera girdim girdim ama girmez olaydım zoomu açtım karşıyı kesiyorum 1 kişi gördüm ama tam gözükmüyo vurulabilecek gibi degil bendeki de şans ya arkamdan başka bir herif sen gel sniper ile beni vur çapraz ateşte öldüm gittim tahminimce o sniper ı da o ateş sessinden sonra indirmişlerdir

• Yarbay
    7555 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Herakles.

Dün acayip olaylar yaşadık hoşunuza giderse yaşadığımız olayları yazmaya devam ederim

Herneyse yemegimizi suyumuzu ayarladık balota da çıktık daga bekliyoruz ben arkadaşla etrafı kesiyorum m4a1 li arkadaşda arkamızı tutuyor serverdada 7 kişi var 3 ü biziz zaten her neyse ileriden baktım balota havalimanında girişteki hapishaneli olan binanın kapısı kapalı şimdi kapısı kapalı olan bina her zaman riskli ve tuzak içeriyo olabilir neyse dedim gelin bir bakalım indik binanın önüne tam binanın önündede hangar var biz 2 arkadaş sniper ile yattık kapıya nişan aldık öteki m4a1 li arkadaşda kapıyı açıp kaçacak açmasıyla birlikte içeriden üzerimize mermiler yağmaya başladı tam kestiremedim ama en az 2-3 kişi vardı yaklaşık 200-300 mermi attılar kapıdan ama tutturamıyolar iyi yere yatmışız sonra tekrar kapıyı kapattıp üst kata çıktılar biz tekrar açtık bunlar korkudan serverdan çıkmışlar 1 tanesi de tam çıkacakken kafasına sıkıp öldürdük :D baya bir loot kaldırmıştık ondan

aynı gün bir diğer olay ise 37/40 servera girdik sniper arkadaşla beraber cherno da hastanenin orada loot yapıyoruz çatılara çıkıp etrafı kesiyoruz felan derken ben bir ayak sesi duymamla yine mermiler akmaya başladı tam chernoda ortada hani bacalı fabrika varya onun oradan sıkıyolar ama adam yere yatmış göremiyoruz ben baya bir yaralandım chernodaki itfaye ye kadar koştuk ama 3-4 kişi var bildigin sağdan soldan kurşun geçiyo hani dönüp sıkacak vakit bırakmazlar neyse gittim itfayede bandaj yaptım kan verdi arkadaş felan toparladım çıktık arkadan itfayenin adamları arkalıycaz güya bir bina var fabrikanın yanında ama fazla yüksek degil dedim gel şuraya çıkalım aşagıyı keser adamları vururuz çıktık aradan 2 dk geçti adamlar cherno nun en yüksek binasına çıkmış (bina dedigim yine fabrika up uzun bir merdivenle çıkılıyor chernonun uçak düşmüş harabeye dönmüş evin yakınındaki uzun fabrika işte) 3 kişi ellerinde m4a1 bir tarıyolar çatıyı açık hedef olduk m4a1 çok sekiyor ama 3 kişi tarayınca baya bir yara aldık arkadaş o panikle aşagı ineyim derken yaralanıp merdivende bayılıp öldü bende direk çıktım oyundan başka servera geçtim aklımca yer degiştiricem tekrar aynı servera girip adamları vurucam herneyse indim o binadan gittim daha yüksek bi yere o adamları görebilecegim ve tekrar aynı servera girdim girdim ama girmez olaydım zoomu açtım karşıyı kesiyorum 1 kişi gördüm ama tam gözükmüyo vurulabilecek gibi degil bendeki de şans ya arkamdan başka bir herif sen gel sniper ile beni vur çapraz ateşte öldüm gittim tahminimce o sniper ı da o ateş sessinden sonra indirmişlerdir

işte oyunun hali bi tane zombi kelimesi geçmiyo şu yazıda

• Onbaşı
    35 Mesaj
    şöyle sürü halinde gezen very agressive zombiler eklense de oyunun tadı çıksa. walking dead havasını yakalasak.

Orijinalden alıntı: ozanpasa78

şöyle sürü halinde gezen very agressive zombiler eklense de oyunun tadı çıksa. walking dead havasını yakalasak.

Hocam belki dedigin kadar fazla degil ama dun iki aradas 7 zombi tarafindan kovalandik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

quote:

Orijinalden alıntı: Herakles.

işte oyunun hali bi tane zombi kelimesi geçmiyo şu yazıda

zombi olaylarımızda çok ama ful teçhizat olduktan sonra illa bir aksiyon içine girmek istiyo insan çünkü yapacak birşey kalmıyor bütün haritayı gezdik sayılır
    |
    |

• Binbaşı
    1929 Mesaj
    oyunda hayvan yok diyolar ama ben bugün tavşan gördüm baya oyunu very low'da oynuyorum grafik biraz kötü idare ediverin ^^

ayrıca tavşanı öldürmeye çalıştım ama ölmüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hunglasxx -- 9 Ocak 2014; 20:55:59 >

• Yarbay
    7555 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hunglasxx

oyunda hayvan yok diyolar ama ben bugün tavşan gördüm baya oyunu very low'da oynuyorum grafik biraz kötü idare ediverin ^^

ayrıca tavşanı öldürmeye çalıştım ama ölmüyor

test serverına falanmı girdin. onların versiyonu birazdaha ileri oluyomuş galiba. belki ondan görmüşsündür

• Yarbay
    3356 Mesaj

Tavşanlar ilk günden beri var. farketmesi zor sadece. Bende ilk gördüğümde m4 le sıkmıştım.
    |
    |
    Bahsedilenler: Hunglasxx

ya yok test serverı değildi bildiğimiz sunucuydu versiyonu gayet her sunucuda olandı.

ilk günden beri varsa bilemem ama ben ilk defa görüyorum çok şaşırdım açıkcası
    |
    |
    Bahsedilenler: Lyrazed , [__Zahid__] kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Bugün Zelenegorsk'tan kuzeydeki havalanına gidiyorum. Vyborun altında askeri üs gördüm. Bi bakayım dedim. Ama kaç gündür paranoyak oldum sorgusuz sualsiz mermilerden. Dedim girmeden bi etrafında dolaşayım iyice belki birileri vardır. Belli olmuyo kimin nerden çıkacağı. Dolanıyorum yavaş yavaş bi baktım 2 eleman binadan koşa koşa çıktılar dış kapıya gidiyolar. Hemen döndüm geri koştum yattım yere bunları izliyorum. Üssün hemen yanında tepe var koşa koşa oraya gittiler. Hemen tepenin yan tarafına dolaştım, gıdım gıdım çıkıyorum. İndircem yani direk kaç gündür neler çektim intikam intikam diye yanıyorum. Neyse bi tanesini gördüm birşeylerden huylanmış aşşağıyı izliyor. Diğerini göremiyorum, şimdi buna sıksam diğeri sese uyanıp beni indirir mi diye düşünüyorum. Ben göremiyosam o da beni göremez dedim bastım tetiğe biri gövdeye biri kafaya adam düştü yere. Diğeri hala yok derken o ara mosin sesi geldi az sağa döndüm, diğeri orda hemen kayanın arkasına saklandı. Hemen sol tarafa koştum. Bu çıktı beni göremedi, ateş ettim kayadan sekti. Hemen ardından o ateş etti yok yine vuramadı kayanın arkasına girdi. Hemen aşşağıya koştum tepenin diğer tarafına çıkıcam arkasından. Yine paranoyak hareketlerle çıkıyorum. 10 dk mı almıştır orayı çıkmam. Çıktım baktım adam yok. Direk çıkmış sanırsam.

Geçen gün loot yapıyorum. Solnichniy deydim sanırım. Daha yeni çanta erzak falan bulmuşum bir de beyzbol sopam var. Neyse baktım uzaktan biri koşuyor. Ama adamın üstünde birşey yok. Beyaz don atletle koşa koşa geldi. Kill me kill me diye bağırıyo. Soymuşlar öldürmeden bırakmışlar mı napmışlar anlamadım. Bunu öldürdüm bi eve girdim çıktım öldürdüğüm adamın başına 2 eleman dikilmiş. Beni gördüler koşa koşa geldiler. Nereye gidiyon nabıyon falan, aksanlar bildiğin zenci aksanı bi pislik çıkıcak yani. Dedim şuraya gidiyorum sonra koşmaya başladım bunlarda koşmaya başladı peşimden gel buraya madafa falan filan. Hah dedim belaya çattık. Bi tanesi geldi vurdu. Çıkardım beyzbol sopasını bi yandan koşuyoruz bi yandan vuruşuyoruz. 2 km gitmişizdir öyle. İkisinide patakladım yatırdım yere sesleri kesildi birden.

Oyunda kesinlikle burda kimse yoktur, kimse çıkmaz karşıma demeyin. Dün gece Krasnostavdaki havaalanından Olsha ya gidiyorum. Ormanın içinde bir adam. Direk sıktım kafaya acıma yok artık. Çok pislik bir haydutum evet. Ordan doğru Rify yi merak ettim. Kuzeyindeki ormandan yaklaştım baktım gemi enkazı var. Biraz izledim sigara falan yaktım sonra bi baktım adamın biri güvertede dolanıyor. Neyse indi bu yavaş yavaş gidiyor. Tepeden yere yattım bunu izliyorum Mosin olsa vururum ama M4 e güvenemiyorum. Neyse bu bi sağa sola baktı. Bi durdu, aha dedim gördü beni. Başladı koşmaya. Benim geldiğim ormanın içine girdi 2 el ateş ettim yok hala koşuyor. Ama denizin olduğu tarafa koşuyor, yarım ada olduğunu bilmiyor. Hemen çapraza koştum biraz yakınlaştım ateş ettim yine yok. Sonra puff exit attı adam.

Az önce de 7/24 servera girdim. Gece Vybor daki hava alanına geldim. Feneri açmıyorum verdim gammayı ayarlardan. Her metrekaresini kontrol ede ede gözetleme kulesine kadar geldim. Yattım yere adam bekliyorum. Yaprak kıpırdıyo adam sanıyorum bi heyecanlanıyorum ama yok gelen giden. 1 saat bekledim ama elim boş döndüm. Neyse banditlere çok dikkat edin.
    |
    |

• Yarbay
    2614 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: _katalitiksoba_

Arkadaşlar sizede hep kötü banditler denk gelmiş elektroda bi cesetten pistol bulmuştum fire stationa gittim mermi vardır diye kapıyı açmamla adam sesi duymam bir oldu f2 ye bas dedi sonra ellerimi bağladı pistolün varmış ama mermisi yok dedi charcoal tabletlerini alıyorum pistol şarjörü veriyorum dedi kelepçemi açtı ve bastı gitti bende el salladım böyle iyi banditlerde var oyunda

Biz rus aksanı ile ingilizce konuşarak yapıyoruz banditliği bize denk gelsen koparsın herhalde :D adamı soyuyoruz bırakmıyor bizi vurucaz diyoruz gene gelirim diyor siz çok eğlencelisiniz filan diyor :D
    |
    |

• Yüzbaşı
    760 Mesaj
    dün balotaya gittim elimde tabanca vardı sadece ayrıca hastaydım bayılmak üzereydim dedim bir şeyler bulurum ilaç bulurum falan gittim baya bi bir şeyler buldum tüfek buldum aldım çanta yemek ama ilaç yok aranırken askeri üsteki bir çadırın içinde bayıldım düştüm. sonra respawn yaptım hemen aynı yere gideyim cesedimdeki eşyaları toplayayım dedim bu arada kontrol ettim server da 4 kişi var neyse baya bi yürüdükten sonra aynı yere gittim tam cesedimi buldum oarada sesler duydum baktım iki tane zombi indirdim ikisini de eşyalarımı almıştım tam yürüyordum yürürken yanımdaki çadırın içinden iki kişi çıktı silahta elimde değildi o sıra baktım adamın elinde tüfek var direk beni görünce hedef aldı ben silahı çıkaramadım kitlendim orada tam konuşacaktım ş*refsiz öldürdü hemen işte bundan sonra anladım acımak yok ya bari al eşyalarımı da bırak beni orada bir daha yürümeye uğraşmayayım yok hemen öldürdü şimdi baştan başladım yine aynı yere yürüyorum bir kaç eşya topladım silahım eksik silah bulursam acımayacağım gördüğümü öldüreceğim kin oluştu içimde bu oyun böyle işte
    |
    |

• Yüzbaşı
    664 Mesaj
    Oyuna ara veriyorum 15 tatil boyunca girmiyorum (staj var) bakalım döndüğümde yeni neler gelecek.

İrlanda Hayranı : Ireland Fan

* MADEN MÜHENDİSİ *

Nokia Lumia 820
    Huawei Ascend P6
    Sony Xperia S LT26I
  • Çavuş
    56 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: KingdomOfH3aven

quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

Hastalıklardan kurtulmak için bir reçete var mı, ne var ne yok içiyoruz bazen düzeliyor bazen kötüye gidiyor.
    Acaba neyin ne işe yaradığını bilen var mı tam olarak?

Seni neyin hasta ettiğini iyi bilmen lazım hocam. Eğer rotten meyvelerden falan yediysen yani gıda zehirlenmesi varsa choarchal mı ne o tabletler işe yarıyor. Ancak bir silahla yaralanıpta bir süre sonra yaraların enfeksiyonal duruma geçiş yaptıysa o zaman alkolle iyice temizlemen gerekiyor. Vitamin, antibiotik ve ağrı kesicileri her koşulda tavsiye ediyorum.

Dostum selin bag ten gerisi işe yaramıyor biZaat denedim.. Bende mosin9031 bulamıyorum hava alanında 50 kere spwm oldum 51 cide adamın birine denk geldim :) oldum nereden çıkıyor bu silah

|
    |

• Çavuş
    56 Mesaj
    Birde 25 30 yaş arası oyuncu varsa beni eklesin surekli oynucak arkadaş lazım işim dolağısıyla 15gun grce 15 gun. Gunduz çalışıyorum gunduz vardıyasında 23:30 kadar hafta sonları ful onlineyim zeratul_28 steam

|
    |
    alsam tek oynamak skabilirmi acabA?
    illa ki grup bulunur fakat cogu zaman tek oynayacagim gibi geliyor.

gel beraber takılırız akşamları, tek olmazsın :)
    |
    |
    AsosyalBilgisayar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: salom

once satin almam lazim oyunu.
    bugun yarin alirim saniyorum.
    birde mikrofonlu bir kulaklik edinirim deidgin gibi takiliriz.

Orijinalden alıntı: AsosyalBilgisayar

quote:

Orijinalden alıntı: salom

once satin almam lazim oyunu.
    bugun yarin alirim saniyorum.
    birde mikrofonlu bir kulaklik edinirim deidgin gibi takiliriz.

süper olur. zaten tek başına çok çekilen bir oyun değil. 2-3 kişi güzel oluyor. 2 arkadaşım daha var. dahil ederiz senide alırsan.
    |
    |
Bey Azura
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
kolayoto.com
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.