Şimdi Ara

DayZ [ANA KONU] (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.145
Cevap
66
Favori
234.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: buludag89

arkadaşlar bişey soracağım bu dayz oyununda çok yeniyim de.
    Şimdi ben girdiğim herhangi bi serverda bulduğum itemleri sonra çıkıp başka serverda devam ettirebilir miyim ? yoksa hep aynı server da mı oynamam lazım :S

Official serverlarda hive sistemi var, nereye girerseniz girin iteminiz üzerinizde gelir. Eğer ölmezseniz veya oyun alphada olduğu için reset yemezse :)

quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

quote:

Orijinalden alıntı: Ŀeoп

hayırdır hocam?

Haydutları diyorum dostum, adamların insan vurmaktan başka işi yok. Hele geçen gün full çanta kaybettim bu yüzden.

Silahlı adama friendly diye yaklaşırsan yaşayamazsın

DayZ [ANA KONU]

• sanerdk kullanıcısına yanıt
    official server olduğunu nasıl bileceğiz ? yazıyor mu server girişinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanerdk

quote:

Şimdi ben girdiğim herhangi bi serverda bulduğum itemleri sonra çıkıp başka serverda devam ettirebilir miyim ? yoksa hep aynı server da mı oynamam lazım :S

Official serverlarda hive sistemi var, nereye girerseniz girin iteminiz üzerinizde gelir. Eğer ölmezseniz veya oyun alphada olduğu için reset yemezse :)

quote:

quote:

hayırdır hocam?

Haydutları diyorum dostum, adamların insan vurmaktan başka işi yok. Hele geçen gün full çanta kaybettim bu yüzden.

DayZ [ANA KONU]

silahı olmayan yaşayamıyorki zaten . silah ya hava alanında yada askeri bölgelerde var buradada pusular var .
    Yeni doğan kişilerin dolu serverlarda hiç şansı yok , oyunu single oynar gibi boş bir server a girip toplayıcıklıkmı yapmak lazım ? su bile içemeden indirildiğim oldu kaç kere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.Romanoviç -- 27 Aralık 2013; 0:48:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jakoß

quote:

quote:

quote:

quote:

hayırdır hocam?

DayZ [ANA KONU]

silahı olmayan yaşayamıyorki zaten . silah ya hava alanında yada askeri bölgelerde var buradada pusular var .
    Yeni doğan kişilerin dolu serverlarda hiç şansı yok , oyunu single oynar gibi boş bir server a girip toplayıcıklıkmı yapmak lazım ? su bile içemeden indirildiğim oldu kaç kere

Ben silahlı gördüğüm adama mermisi olsun olmasın ateş açarım. silahsızken beni kelepçeleyip soydular. Adamların dediklerini yaptım ama, adam silahsız geliyor yanıma friendly diye birşey yapmıyorsun arkandan balta indirmeye çalışıyor, mesela geçen şöyle oldu adama stop diye bağırdık filan koşturdu. Gelde şimdi vurma adamı yani

quote:

Oyunu steamdan alıp Server listesinden bakıyorsan officialdır başka seçeneği yok

• Oyun alınacaksa şimdi alınır ama şimdi oynanmaz kanımca,en azından ısınmak ve ortamı görmek için biraz bakıp çıkarsın,hileden geçilmez şuan tam kontrol sağlanmadığı için ama şimdi alınır çünkü çıktığında 50 dolar olacak ve uzun bir süre indirim almayacak,steam de kış indirimleri var ama en çok satan oyun hiç indiirim almayan ve daha p-alpha olan bir oyun bu bile ileride beta dan çıktığında ne kadar popüler olacağının göstergesi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jakoß

quote:

quote:

quote:

quote:

hayırdır hocam?

DayZ [ANA KONU]

Ben silahlı gördüğüm adama mermisi olsun olmasın ateş açarım. silahsızken beni kelepçeleyip soydular. Adamların dediklerini yaptım ama, adam silahsız geliyor yanıma friendly diye birşey yapmıyorsun arkandan balta indirmeye çalışıyor, mesela geçen şöyle oldu adama stop diye bağırdık filan koşturdu. Gelde şimdi vurma adamı yani

quote:

Oyunu steamdan alıp Server listesinden bakıyorsan officialdır başka seçeneği yok

Çok silahlı yabancı gördüm, konuştuk sohbet ettik, item paylaştık vs veya selamlaştık ayrıldık.
    Ama bazı embesiller pusu kurup uzaktan ateş ediyor vs.

Gerçi oyunun doğasında var bu, haydutlarına kadar iyi insanlarda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de bunu anlamıyorum işte olay zaten survive değil mi? Herkesin birbirine düşman olacağı bir ortam düşünülerek yaratılmış bir oyunda beni vurdular demek garip kaçıyor.

Üstünde bir şey olsun olmasın bana göre farketmez. Kafasına estiyse vurur adam bir şey diyemezsin.

Adamı kelepçeleyip kaçarsan orası ayrı ama. O harbiden şerefsizlik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noseyparker -- 27 Aralık 2013; 12:32:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noseyparker

Ben de bunu anlamıyorum işte olay zaten survive değil mi? Herkesin birbirine düşman olacağı bir ortam düşünülerek yaratılmış bir oyunda beni vurdular demek garip kaçıyor.

Üstünde bir şey olsun olmasın bana göre farketmez. Kafasına estiyse vurur adam bir şey diyemezsin.

Adamı kelepçeleyip kaçarsan orası ayrı ama. O harbiden şerefsizlik.

Oyun temel amacına ulaşamadığı için haydutluk popüler bukadar. Normalde bi kasabada 70-80 zombi olsa evden dışarı çıkamayız ve beraber takılacak arkadaş ararız. Ama Suan tek başımıza çok rahat hayatta kalabildgimiz için önümüze geleni vurabiliyoruz sorun olmuyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zombilerin yapay zekası geliştirilmedikçe ve sayıları artmadıkça daha çok olur haydutluk. ama şu aşamada zombilerinde pek gelişeceğini düşünmüyorum anca tam sürümde tehdit oluşturmaya başlarlar, hadi en iyi ihtimalle betada diyelim. ama bu arma 2 motoruyla iş zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IcyTea Lemon

quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

Redditte bunun başka bi versiyonu var o daha komik :D
    En komiği ise worst ececution ever diye bi video. Onlari da koysana musaitsen ben Mobilim koyamiyom

Bahsettiğin sanırım bu bilmiyorum bak bi doğrumu Ama baya güldüm buna

Bu harikaymış
    Haydutluğa gelirsek yakalayıp kelepçelediğim kişileri bana küfretmediği sürece kanını alıp bırakırım ama 1-2 kez bıraktığım kişiler gizlice yanaşı kafama balta indirmeye çalıştı o yüzden artık yakladığıma force feedle alcohol yada rotten kiwi verip bırakıyorum.

• Şu anda hasta olduğum için püoyunu daha alamadım. Dh klanı falan kurulursa iyi olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M0SCHIN0

zombilerin yapay zekası geliştirilmedikçe ve sayıları artmadıkça daha çok olur haydutluk. ama şu aşamada zombilerinde pek gelişeceğini düşünmüyorum anca tam sürümde tehdit oluşturmaya başlarlar, hadi en iyi ihtimalle betada diyelim. ama bu arma 2 motoruyla iş zor.

Zombilerde ne yapay zekası arıyorsun merak ediyorum Gördüğü adama beyinsizce koşacak, saldıracak işte. Moddaki kadar ya da biraz daha fazla zombi sayısında artış olursa yeterli olur kanımca. Bir açıklamada da bu zombilerin test amaçlı koyulduğunu söylemişti zaten Rocket yanlış hatırlamıyorsam. O yüzden sayıları bu kadar az şuanlık.

• İngilizcesi olmayan izlemesin, süper
  • quote:

Orijinalden alıntı: KingdomOfH3aven

quote:

zombilerin yapay zekası geliştirilmedikçe ve sayıları artmadıkça daha çok olur haydutluk. ama şu aşamada zombilerinde pek gelişeceğini düşünmüyorum anca tam sürümde tehdit oluşturmaya başlarlar, hadi en iyi ihtimalle betada diyelim. ama bu arma 2 motoruyla iş zor.

Zombilerde ne yapay zekası arıyorsun merak ediyorum Gördüğü adama beyinsizce koşacak, saldıracak işte. Moddaki kadar ya da biraz daha fazla zombi sayısında artış olursa yeterli olur kanımca. Bir açıklamada da bu zombilerin test amaçlı koyulduğunu söylemişti zaten Rocket yanlış hatırlamıyorsam. O yüzden sayıları bu kadar az şuanlık.

her mob'un yapay zekası vardır. zombinin bile, zombide zombiliğini bilecek aptal aptal hareketler yerine kullanıcılara zorluk çıkartıcak seviyede olmalı. Dean Hall'in zombileri tasarlarken The Walking Dead'deki zombileri örnek olarak asla çok daha iyi zombiler görürüz oyunun tadı çıkar böylece. Yapay zekadan kastım; atıyorum bi silah sesi duyuldu zombi direk o yöne hareket edecek. daha bunun gibi zombilerin açlıklarını tetikleyecek bi sürü unsur katılabilir ama bunlar için henüz erken hele arma 2'nin motorunda çok çok erken. betada tam sürümde görürüz anca sağlam zombiler. yani özetle oyuncular silah sıkarken 2 kere düşünmeli.

• quote:

quote:

quote:

her mob'un yapay zekası vardır. zombinin bile, zombide zombiliğini bilecek aptal aptal hareketler yerine kullanıcılara zorluk çıkartıcak seviyede olmalı. Dean Hall'in zombileri tasarlarken The Walking Dead'deki zombileri örnek olarak asla çok daha iyi zombiler görürüz oyunun tadı çıkar böylece. Yapay zekadan kastım; atıyorum bi silah sesi duyuldu zombi direk o yöne hareket edecek. daha bunun gibi zombilerin açlıklarını tetikleyecek bi sürü unsur katılabilir ama bunlar için henüz erken hele arma 2'nin motorunda çok çok erken. betada tam sürümde görürüz anca sağlam zombiler. yani özetle oyuncular silah sıkarken 2 kere düşünmeli.

Ses olayına duyarlı zombiler zaten hali hazırda DayZ Mod'da bile vardı. Onun dışında yapay zeka gerektirecek bir şey yok zombilerde.

Edit: Zombiler her zaman aptal kalmalı. Oyunculara challenge ekliyeceğim diye en sonunda Resident Evil'daki kafasında silah olan insanlara sıkan zombileri, yaratıkları unutmuş değiliz. Bu oyununda böyle olmaması için her zaman zombilere eklenicek yapay zekanın minimumda tutulması taraftarıyım. Dean Hall'ında zaten zombileri asıl olarak 28 gün sonra filminden esinlendiğini, sevdiğini biliyoruz. O yüzden sesi duyup koşması, salak salak insan gördüğünde ona doğru koşması gibi şeyler her zaman yeterli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KingdomOfH3aven -- 27 Aralık 2013; 18:18:37 >

• Zombiler zaten sese geliyor arkadaşın dediği gibi.

Ancak zombiler mesela bizi evin içindeyken tespit edip duvarların içinden rushlaması düzelmesi gereken tek noktadır bana kalırsa.
  • quote:

Hocam yapay zeka nedir zombinin zekası yok sadece insan yemesini istiyoruz zaten oyunu biz bu yüzden oynuyoruz en azından ben böyle olsun istiyorum resident evildeki saçma sapan zombiler olmasın hatta zombilerin koşması bile fazla bana göre yani twd deki zombiler olsa süper olur sadece yürüsün biraz sayısı fazla olsa süper ötesi olur ama yapay zeka nasıl vericekki adamlar zaten ölü düşünemiyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cengizhan66

naparsaniz yapin sizde bir kac aya gordugunuz hersey iindirceksiniz )))))))))) bu arada oyunu alcaklarin dikkatine hackerlar oynuna yayilmis youtubeden yazinca bile cikiyorlar. hileciler fixlenmeden oyun alinmaz sonucta

Özgürlük sunupta pvpye dönmeyen bana bir tane oyun örnek ver. Ve en önemlisi hack olmayan bana bir tane oyun göster multiplayer. Bir tanecik. Ama gösteremezsin. Burada sadece boş konuşuyorsunuz. Her oyunda hack olur bu kadar net. Önemli olan ne kadar yaygınlaştığıdır.

Edit: Örnek vermek gerekirse koskocaman, para babası Activision'ın oyunlarında, EA'i arkasına almış Dice'ın oyunlarında, glitchlerden, hackerlardan geçilmeyen mmolarda ve daha bir çok oyunda zilyon tane hack ve benzeri şeyler kullanılırken, dayz standalone'da hack bulunmuş fixlenmeden oynanmaz demek çok komik gerçekten Gerçekliğe dönün lütfen.

Silkroad Online

Yapımından bu yana hiç trainer,hack vb şeyler yapılamadı

bug bulundu çoğu kez 2-3 aya düzeltildi hepsi

• quote:

Orijinalden alıntı: cagkajj

quote:

Hocam yapay zeka nedir zombinin zekası yok sadece insan yemesini istiyoruz zaten oyunu biz bu yüzden oynuyoruz en azından ben böyle olsun istiyorum resident evildeki saçma sapan zombiler olmasın hatta zombilerin koşması bile fazla bana göre yani twd deki zombiler olsa süper olur sadece yürüsün biraz sayısı fazla olsa süper ötesi olur ama yapay zeka nasıl vericekki adamlar zaten ölü düşünemiyor

haydaaa hocam anlatamadım gitti, yapay zeka dediğimde tutup zombiyi ayştayn zekası yapsın demıyorum. zombilerin doğasına uyan şeyleri yapabilsin zombiler. yapay zeka = akıllı zombi değil yani. gitsin ölen oyuncuların karakterlerini yesinler falan filan. yani yapay zekadan kastım zombilerin zombi gibi davranması. şuankiler resmen yürüyen kukla. sıfır tehditler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cagkajj

quote:

haydaaa hocam anlatamadım gitti, yapay zeka dediğimde tutup zombiyi ayştayn zekası yapsın demıyorum. zombilerin doğasına uyan şeyleri yapabilsin zombiler. yapay zeka = akıllı zombi değil yani. gitsin ölen oyuncuların karakterlerini yesinler falan filan. yani yapay zekadan kastım zombilerin zombi gibi davranması. şuankiler resmen yürüyen kukla. sıfır tehditler

Ama hocam öyle bir yazmışssınki herkes öyle anladı ben değil sadece aynen dediğine %100 katılıyorum ölen insanı yemeleri süper olur

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.