Şimdi Ara

Dayton marka lastik kullanan ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
67
Cevap
1
Favori
226.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kışlık modelini 205 55 16 bugün taktırdım fiyat makül olduğu için ama çok gürültülü,
    bayii yönlü lastik falan filan lafı geveledi.
    karda buzda denemedim.

daha önce petlas kullandım sesi çok fazla 70 km den sonra kamyonet hissi veriyor.

yol tutuşu vs. deneyimlerimi eklerim.
  • 3 yıldır honda civicte kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye etmem inanılmaz sesli bir lastik lastik.

40 km üstünde ses yapmaya başlıyor, 80 km üstü dayanılmaz.

Ayrıca 6 ay sonra sertleşti sürekli abi devrede

Tavsiye etmem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi=abs. Klavye değiştirmiş

• 2 ay önce Opel Corsa ya dört adet Dayton lastik takıldı 2 ayda 2 lastik çöp oldu biri kaldirima deyince diğeri kolayca patlamış sönmüş . kesinlikle tavsiye etmiyorum.

• Çok gürültülü lastik, yol sesinden kafam şişiyor arabada. İlk fırsatta değiştireceğim

• Çok kullanan var,heralde güzeldir diye düşünüyorum desenleri hoşuma gitti

• Şuan Hburada da tanesi 285 tl 215 55 16 2020 üretim
    2017 üretim 20 bin km b7 passat kullandım memnun kaldım.
    Almayım diyorum fiyat çok iyi
  • Konuyu hortlatmış gibi oluyorum ama iki yıldır kullanıyorum genel olarak memnunum lastiklerden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konuyu hortlaşmış gibi oldum. Ancak 93 model şahin aracımda 100km hız üstüne çıktığımda arka tarafta oluşan sarsıntı sebebiyle bugün balansa gittim.

Balansa girdiğinde arka 2 tekerlekte de atlama olduğu görüldü. (milestone marka 165x70xr13) 4 sene falan oldu. Aslında lastiklerin performansından memnundum. Ancak böyle bir sıkıntı olduğu için değiştirmem gerekti.

Oradaki usta bu dayton marka lastiği tavsiye etti. Tanesi 280 TL dedi. Haliyle bütçem de çok fazla yok. Ancak bu lastik işinin de şakası yok.

Sizce F/P ürünü olarak almalı mı yoksa başka tavsiye edeceğiniz ürünlere mi yöneleyim.

• bende düşündüm şikayetvara bakana kadar.

• Bende konuyu hortlatmış olayım. :)

3 hafta önce Dayton Touring 2 yazlık lastik aldım. Aracım 2012 model citroen c4. Bütün fransız araçlar gibi benim aracında süspanyonları sert ve her geçtiğim tümsekte o sertliği hissediyordum.

Bu lastiği altıktan sonra lastiğin yumuşaklığından dolayı küçük çukurlar, tümseklerden geçişteki sertlik yumuşadı inanın havalı süspansiyonlar gibi oldu ve çok memnun kaldım bu lastikleri aldığıma.

Bazı arkadaşlar 100 km den sonra ABS ışığı yaktı vb bir sürü sorun yazmış, haklılardır da birşey demiyorum, denk gelmiş olabilir ama dün istanbul - trabzon arası yol yaptım toplam 1056 km yol geldim, izmit düzce arasındaki yolda 180 km hıza çıktım ne bir sallantı ne sarsıntı ne de ABS ışığı vs.

Sorun değil ama tek tedirgin eden şey virajları dönerken lastik yumuşak olduğu için araba sallanıyor. Savrulma vs hissetmedim ama bu yumuşaklığa alışkın olmadığım için ben dikkat etmiş olabilirim onu bilmiyorum.

Lastik yol sesini çok geçiriyor diyenlerde olmuş, ben öyle bir şey hissetmedim ve lastiğin ses düzeyi zaten 70 db diğer çoğu lastik gibi.

Dayton 2 nci sınıf lastik ve 2 telli olarak geçiyor. 1 nci sınıf lastikler 3 telli. Bu yüzden lastik yumuşak. 1nci sınıf yine 205/55/16 lastiklerin çoğu yağmur da C sınıfı iken bu lastik B sınıfı. Ben lastiği savunuyor değilim yanlış anlamayın, ben çok araştıran ve okuduğu yorumlara inanan ve güvenen biriyim. O yüzden alacak arkadaşlara birinci elden net bilgi olması amacıyla yazıyorum.

Umarım yorumum birilerine faydalı olur.

• Kangoo da kullandım. Araç kangoo, fakat asla yükle kullanmamışızdır. Bir daha da almam.

Çok cılız bir lastik. Patlamaya bahane arıyor. Lastik tamircilerinin en sevdiği lastik olmaya aday gösterilebilir. Hele ara sıra stabilizeye giriyorsanız, sakın almayın. 4 tane almıştım. İkisi yarıldı(30 yıldır aynı yolu kullanıyorum. Hiç böyle bir şey başıma gelmemişti). Yerine 2 tane Hankook aldım.

• en ufak bi çukura vurdum yanaktan balon yaptı, 4 takımdan biri gitti yerine farklı lastik almak zorunda kaldım.Yani diyeceğim o ki diğer lastiklere göre yanak kısmı bana ince geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingb04 -- 24 Nisan 2021; 1:52:30 >
  • 225/40/R18 ebatlarında yazlık dayton lastik alacağım önerir misiniz? Biraz fazla şikayet olduğu için kararsız kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: CanerA19

225/40/R18 ebatlarında yazlık dayton lastik alacağım önerir misiniz? Biraz fazla şikayet olduğu için kararsız kaldım.

Hocam, bütçeniz elvermiyorsa, 1. Kalite lastik alamıyorsanız, (Goodyear, Michellin, Continental vb) Daha uygun fiyatlı olmalarına rağmen, kendilerini ispat etmiş lastiklerden almanızı tavsiye ederim, örneğin Falken, Dunlop, Nexen.

• tefennili kullanıcısına yanıt

Tamamdır söylediğiniz markalara bakıyorum. Teşekkür ederim.

• 14 jant hyundai getz aracıma kışlık lastik almam lazım. daha önce gittiğim lastikçi dayton var dedi. yorumların bazıları iyi bazıları kötü kararsız kaldım. ne yapmalıyım sizce

• dayton üretilmiş en kötü lastik olabilir. hafif yağmurda arac rampada kalkmıyor patiye düşüyor. acemi durumuna düşüyorsun. lastik patide 1 milim ilerlemezmi öyle hayvan gibi de kalkmıyorum. ayrıca kuruda anlamsız abs yi devreye sokuyor. virajlarda bir sorun yaşamadım. ben fırsat buldugum ilk anda bu lastikleri falken ziexle değiştirecem. ölcüler uyarsa burada öneren arkadaşlara cıkma piyasasından 100 lira da ucuza verecem. alıp hayrını görsünler. dayton touring 2 diye bişey bu arada bendeki rezaletler.

• tolgabjk T kullanıcısına yanıt

Ben olsam almazdım.

• teteni T kullanıcısına yanıt

Ne alabilirim peki? Pek anlamıyorum bu lastik işinden

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.