Şimdi Ara

☠ DAYS GONE ☠ | PS4 / PS5 ANA KONU | TÜRKÇE (273. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.189
Cevap
65
Favori
327.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende oyun başından beri var hocam ama sadece motorda belli başlı yerlerde oluyor onun haricinde problem yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunu yeni aldım ama sanırım bölge farklılığından dolayı türkçe altyazı çıkmıyor. Buna bir çözüm var mı?
  • Oyuna yeni başladım boozerin kolu yandı sonrasında safe house tarzı bir yere gittik. Cephane dolabında shotgunu bırakıp arbalet aldım fakat tekrardan shotgunu almak isstiyorum ama alamıyorum ne yapmam gerek? Shotgunum ortalıkta yok
  • Mericuls kullanıcısına yanıt
    O’Leary Dağındaki Evinize git hocam yine. En başta dediğin yer. Orada dolap var onu aç orda silahlar kısmına gel. Orda Shotgun’a gelince X ile kuşan çıkıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İchimatsu kullanıcısına yanıt
    Daha sonradan Türkçe yama ekleyemiyoruz diye biliyorum hocam. Oyunları başka ülke mağazalarından alırken CUSA kodlarını kontrol edin. Türkiye mağazasındaki CUSA kodu ile alacağınız ülke mağazasındaki CUSA kodu eşleşiyorsa altyazılı olur. Farklı ise TR desteklemez. Tarayıcıdaki CUSA kodları link kısmının sonunda yazıyor

• çikko kullanıcısına yanıt
    Bakmıştım oraya da bulamadım hocam. Tekrar gidince tekrar bakarım olmadı fotoğraf atarım.
    Hocam Boozer’ın kolu yandıktan sonra onun Shotgun’ını ödünç alıyorduk, sonra biz tek başımıza ormana çıkarken Boozer bize “shotgun’ımı bırak onsuz kendimi çıplak hissediyorum” gibi bir şey söylüyordu. Siz o kısımda olabilirsiniz o yüzden göremiyorsunuzdur. Kendi silahınızı alıp edindiğinizde o dolapda kuşanmak için görebilceksiniz.

Bitireli de uzun zaman olduğu için bölük börçük hatirliyorum tam net hatırlayan dostlar hatam varsa düzelterek yardımcı olacaklardır

Doğru hocam öyleymiş kaçırmışım internetten baktım sağolun
    Hocam indirme tamamlandı, gidip copelandın kampını keşfet diye bir şey yukarda beliriyor ne yapsam yapıyım gitmiyor yukardan kamptayım şuanda bug mu oldu bu oyunda çok fazla teknik sorun varmış ne yapmam gerek?
    Rica ederim öncelike hocam, ama tam anlayamadım ne yazık ki bu dediğini yukarıdan gitmiyor derken ne gitmiyor tam olarak? Sen kampta değilsen haritadan kampı navigasyonlayıp kampa git. Kamptaysan etrafı dolaş. Görev içeriğini iyice oku, Kamp lideri Copeland ile konuşman gerekiyor olabilir onun yanına uğra vs. Birde bug olmuş olabilir kapatıp açabilirsin. Teknik problemleri olan bir oyun maalesef.

Bendede bi kere kampdaki herkesi öldürmeme rağmen kamp temizlendi dememişti. Kapayıp açınca düzelmişti.

Hocam oyunun tüm boyutu yüklenmemiş anladığım kadarıyla internetten baktım. Cdli aldım 15 gb civarı yükleme yaptı sanırım arka planda 42gbya kadar yükleme yapması lazımmış. Başka cdli oyunlarda aldım hiç başıma gelmemişti şimdiye kadar bu.
  • oyunda ilerledikçe keyfi kat kat artıyor resmen... god of war'dan sonra oynadığım en keyifli oyun diyebilirim rahatlıkla hatta spidermandan bile iyi benim için bu kadar fps düşüşü olmasına rağmen teknik sorunların çözülmüş bir days gone 2 birçok oyunla kafa kafaya gelir rahatlıkla söyleyebilirim bunu...

hala istediğim seviyeye gelemedim ama sürü görünce kaçmak yerine bir güzel temizlemek istiyorum ama bir tarafım yemiyor açıkçası 3 molotof 1 parça tesirli 1 boru bombası yetmez gibi geliyor bana özellikle o'leary dağından inerken tren köprüsünün oradaki sürüye fena bilendim ilk işim onları halletmek olacak...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam CD’li oyunlarda ilk takışta evet tamamını kurman gerek. Takar takmaz kısayol geliyor başlatabiliyorsun oyunu ama CD hıphızlı dönüyor ya o esnada arkaplanda kurmaya devam ediyor. Bu çok uzun süren bi işlem değil boyuta göre 15-30 dk değişiyor. Bu esnada oynamayın kursun. CD dönmeyi bırakınca tamamı kurulmuş demektir. Sonra girin oyuna ki olası sorunlarla karşılaşmamak için

Edit: Days Gone zaten teknik sorunları olan bi oyun olduğu için tamamını kurulana kadar oynamamanı tavsiye ederim yani hocam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çikko -- 9 Temmuz 2020; 2:43:7 >
    5-6 saat sürdü işte hocam 15-30 dakika değil normalde 15-30 dakika sürüyor. Oyuna devam ettim. Geyik avı falan yapmak karlı bir şey mi yoksa bulaşmıyım mı? Malum mermi sayım şu sıralarda pek fazla değil. Bir de benzin istasyonu buldum eğer ordaki yuvaları temizlersem fast travel açabiliyormuşum o noktaya. 2 kez gittim geldim mermim bitiyor çabucacık kamp alanına gidip mermi alıp tekrardan benzin istasyonuna gidip ordakileri temizliyorum fakat yetmiyor yani mermi. Bir kaç kez gidip mermi alıp orayı mı temizlicem yoksa mermi sayısını arttırmanın bir yolu var mı? Veya daha sonra bi ara mı uğraşmalıyım bununla hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mericuls -- 9 Temmuz 2020; 5:17:11 >
    geyik avı yaptıktan sonra etini kamplara satabiliyorsunuz size ufak miktarda kredi ve güven veriyor yani ilk aşamada yapmanıza gerek yok yine yapmak isterseniz arbalet oku kullanarak yapmanızı öneririm. tahminimce oyunun başlarındasınız o yüzden merminiz ve silahınız kısıtlı olabilir şimdilik yuvalarla uğraşmayıp kamp görevlerine yönelin kredi ve güven kasın daha iyi silahlar alabileceksiniz şarjör miktarı da bununla birlikte artacak hatta bazı kamplarda güven arttıktan sonra motorunuza çanta ekleyebileceksiniz böylece yanınızda ekstra cephane taşıyabileceksiniz yuva konusunda önerim yuvalara molotof atıp kaçabilirsiniz çıkan kaçıkları illa öldürmeniz gerekmiyor yandıktan sonra da temizlenmiş oluyor yuva ve bir başka önerim kaçıklara sürekli silahla saldırmanıza gerek yok çivili sopa üretmeyi öğrendikten sonra baya etkili oluyor ben kaçıkları %90 çivili sopayla öldürüyorum

• DelNaja kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam tavsiyeleriniz için benzinlikteki yuvaları temizledim sopa balta kullandım. Fakat hala daha fast travel yapamıyorum ben mi göremiyorum veya kullanmam gereken bir tuş mu var? Bir de haritadaki her yere fast travel oluyor mu yoksa sadece benzinliktekilere mi oluyor?
    Hocam oyunun başından sonuna kadar hiç hayvan avlamadım inan ki

Yukardaki @DelNaja arkadaşım gayet güzel özetlemiş herşeyi. Hayvan etlerini kampa satıyorsun ama çok ciddi bir güven ve kredi vermediği için değmeyeceğini
    düşünerek hayvan avlamadım hiç. Pek bulaşmana gerek yok, oyunun başlarında Mermi ve Zaman kaybı ama keyfi olarak avlanabilirsin tabii. Mermini hayvanlara değil zombilere ve pusu kuran insanlara sakla başta..

Yuvalarıda bi anda temizlemene gerek yok mesela 5 tane yuva varsa bölgede sen 2 tanesini temizle diğer 3’ü için geri dön teçhizatlanıp tekrar gel. Diğer 2 yuva yeniden oluşmuyor yani acele etmene gerek yok. 3 yuva kalır.

Mermi sayısı arttırılıyor hocam Yetenek puanı kazandığımızda Yetenek Ağacında “Menzilli” bölümünde tam hatirlamiyorum ama bi yetenek cephane sayısını arttırıyordu. Menzilli bölümündeki yeteneklerin açıklamalarından kolayca bulabilirsiniz hocam o yeteneği. Sonra üstteki arkadaşımın dediği gibi Tamircilerde modifiye edip motora “heybe” takabiliyorsun. Heybe’yede cephane koyuyorsun. Kampda değil sahadayken cephane biterse motorun çantasından cephane doldurabiliyorsun. Bunları oyun ilerledikçe ister istemez mecburi olarak zaten devam edebilmek için yapacaksın, yapman gerekecek. O yüzden şimdilik her şeyi idareli kullan ve sabırla ilerle hocam. Dışarısı tehlikeli başlarda ayıya dayı demeye devam. Oyun cok uzun zaten. Keyifli oyunlar takıldığın yerde bol bol çekinmeden sor. 3. Kez başlama isteğimi arttırıyorsun

Fast travel yolu üzerinde başka bir hastalık sahası varsa yapamazsın hocam. Haritayı incele. Muhakkak başka bi yuva vardır yol üzeri. Onuda temizle açılır fast travel yapmak için güvenli yol lazım. Kamplara, istila ettiğin pusu kamplarına, benzinliklere vb Fast travel olur her yere olmuyor hocam..

Çok teşekkür ederim hocam yardımınız için çok uzun ve ayrıntılı yazmışsınız. Başlarda takılmıştım biraz iyi oldu bilgilendirdiğiniz. Teşekkürler tekrardan
    diğer arkadaşım bilgilendirmiş sanırım onun da dediği gibi gideceğiniz yol üzerinde mutlaka yok etmediğiniz yuva kalmıştır o yüzden fast travel yapamıyor olabilirsiniz bunun haricinde görev yaparken, çatışma esnasında ve benzininizin yetmediği noktalara fast travel yapamazsın yine fast travel yapabildiğiniz noktalara üstüne geldiğinizde kare simgesi gözükür zaten hızlı seyahat yazıyor olması lazım genelde yakıt yerlerine ve kamplara fast travel yapabiliyorsunuz
  • 
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.