Şimdi Ara

Davetiye ve Logo Hazırlama

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
6.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim çalıştığım okulun düzenleyeceği Tübitak bilim fuarı için bir davetiye hazırlamam gerekiyor. Ancak photoshop v.b. programları kullanmayı bilmediğim için yapmayı beceremedim.
    Elimde başka bir okulun hazırlamış olduğu davetiye var. Birde okulun logosunun değişmesi lazım. bana yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi iletirim.

İlgili resimler ve yapılacaklar aşağıdadır.

Örnek Davetiye önyüzü
    http://p1305.hizliresim.com/19/b/mxz35.jpg

Örnek davetiye arka yüzü
    http://r1305.hizliresim.com/19/b/mxz4p.jpg

Okulun Logosu
    http://r1305.hizliresim.com/19/c/mybhs.jpg

Açıklamalar aşağıdaki dosyada var.
    http://m1305.hizliresim.com/19/c/mz181.jpg

• Arkadaşlar konu gerçekten önemli biri yardımcı olursa minnettar olurum.
  • Güncel.
  • kahvaltıyı yaparım sonra yardımcı olurum
    ama istediklerin neredeyse yeniden davetiye hazırlamak anlamına geliyor, vakit alacaktır.

Ya o değilde, bu işlere niye bulaşıyorsunuz, bu bölüme (Grafik) gelen isteklerde hemen herkes
    photoshop bilmediğini söylüyor ama işi de alıyor. Bence bu tip isteklerden uzak kalın.
    Yardım etmek isteyen birileri çıkmadığında zor durumda kalırsınız.

Bitirince mesaj gönderirim...
  • ön tasarımı gönderiyorum, sıfırdan yaptım, eskisinin kalitesi iyi değildi...

• sarı tonlamalı bir alternatif, ön kısım için...

• Son hali bu şekilde, ancak logonuza göre limon'unun bolca olduğu bir yer,
    bu durumda emeğime karşılık para istemiyorum, sadece 1 kasa limon talep ediyorum
    tabii bu etkinlikte çekilecek fotoğrafları da buraya gönderirseniz sevinirim...

• yine diğerlerine benzedi, yardım isteniyor, saatlerce uğraştık ama arayan, soran yok...
    üstelik 3 günleri kaldı. 17 mayıs için bugün baskıya girmeli ve dağıtımı yapılmalı...
  • harris, güzel omuş
  • Arkadaşım yardımın için çok teşekkürler.
    İşimi gördü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harris32

yine diğerlerine benzedi, yardım isteniyor, saatlerce uğraştık ama arayan, soran yok...
    üstelik 3 günleri kaldı. 17 mayıs için bugün baskıya girmeli ve dağıtımı yapılmalı...

Yardımın için teşekkürler.
    Yoğunluktan yazamadım kusura bakma.
    İstediğin limon olsun
  • quote:

kahvaltıyı yaparım sonra yardımcı olurum
    ama istediklerin neredeyse yeniden davetiye hazırlamak anlamına geliyor, vakit alacaktır.

Ya o değilde, bu işlere niye bulaşıyorsunuz, bu bölüme (Grafik) gelen isteklerde hemen herkes
    photoshop bilmediğini söylüyor ama işi de alıyor. Bence bu tip isteklerden uzak kalın.

Dediğin doğru ama adamlar yapmamızı isteyince yok diyemiyoruz.
    Bu biraz daha profesyonelce olduğundan yardım istedim.
    Yoksa daha basit çalışmalar yapabiliyorum.
    Daha önce photoscape ile daha basit çalışmalar yaptım. Zaten daha önce yaptığım için direkt bana geliyorlar bu işler için.
    Bütün haftasonu yardım gelmeme ihtimaline karşın kendimde birşeyler hazırladım.
    Bundan sonra da istemezler çünkü benim yaptığım daha fazla maliyetli oluyor. Davetiyeyi basmak için neredeyse bir set kartuş kullandık (45 TL), Kağıt (41 TL) gidiş geliş yol parası (7 TL) verdiğin emekte cabası, bizim 500 adet davetiyeyi komple 75 TL ye yapıyorlar matbaada.
    Müdüre maliyeti söyledim adam bin pişman oldu yaptırdığına. Bundan sonra uğraşmayalım verelim matbaaya bassınlar, bizim zamanımıza da paramıza da yazık dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: seyyahi

quote:

kahvaltıyı yaparım sonra yardımcı olurum

Dediğin doğru ama adamlar yapmamızı isteyince yok diyemiyoruz.
    Bu biraz daha profesyonelce olduğundan yardım istedim.
    Yoksa daha basit çalışmalar yapabiliyorum.
    Daha önce photoscape ile daha basit çalışmalar yaptım. Zaten daha önce yaptığım için direkt bana geliyorlar bu işler için.
    Bütün haftasonu yardım gelmeme ihtimaline karşın kendimde birşeyler hazırladım.
    Bundan sonra da istemezler çünkü benim yaptığım daha fazla maliyetli oluyor. Davetiyeyi basmak için neredeyse bir set kartuş kullandık (45 TL), Kağıt (41 TL) gidiş geliş yol parası (7 TL) verdiğin emekte cabası, bizim 500 adet davetiyeyi komple 75 TL ye yapıyorlar matbaada.
    Müdüre maliyeti söyledim adam bin pişman oldu yaptırdığına. Bundan sonra uğraşmayalım verelim matbaaya bassınlar, bizim zamanımıza da paramıza da yazık dedi.

neyse olan olmuş, aslında bunu kendiniz üretmeniz maliyet açısından daha pahalıydı.
    zaten sizde bunu belirtmişsiniz, bu tip baskılarda maliyet bir yana, baskı kalitesi asla matbaa ile aynı olmuyor.
    Sizlerin matbaa'da bastıracağınızı düşündüğümden CMYK formatında hazırlamıştım.

Renk ayrımına gittiğinde doğru renkler elde edilir. Bir de kullanılacak kağıt tipi çok önemli, bu tip davetiyeler için
    gramajı yüksek kağıtlar tercih etmek gerekiyor. Inkjet yazıcılar belli bir gramaj sonraısnda kağıda baskı alamıyor.

Tabii hepsinden önemlisi ön ve arka baskı durumlarında bu hiçbir zaman düzgün basılmayacaktır.
    Sürekli kaymalar olur.

Vaktiniz az kaldı ama size birkaç mesaj önce ufak formatta göndermiştim. Bunların tam ebatlı halini de aşağıda
    gönderiyorum. Her iki dosyayı da sağ tıklama ile masaüstüne kayıt ederseniz.

Sibirya'da yaşıyorum, limonları Türkiye'ye döndüğümde size hatırlatırım

Kolay gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: necipamir

harris, güzel omuş

teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harris32 -- 15 Mayıs 2013; 10:41:09 >
  • baskı yaptırmak isterseniz uygun fiyatlı bir yer biliyorum davetiye baskısıda yapıyorlar. Matbaaji.com
  • çok güzel yapmışsınız emeğinize sağlık :)
  • Harris32 kullanıcısına yanıt
    bu davetiyelerin psd si ni paylaşabilir misiniz acaba?
  • aydansii A kullanıcısına yanıt
    malesef bunları 1 yıl önce yapmıştım ve tekrar kullanılmayacağından sildim...
  • Harris32 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. en azından arka planda kullandığınız resim elinizde vardır yada bulabilirsiniz diye düşünüyorum. varsa paylaşabilir misiniz. nette aradım fakat bulamadım. Dairesel olan desenler. Kolay gelsin
  • aydansii A kullanıcısına yanıt
    bunlar pattern'dır, background olarak bulamazsınız. Bu mesajdaki davetiyelerde patterns kullanmıştım.
    Bazılarını ben hazırladım ama neyseki sizin istedikleriniz hazır bulunuyor.

Pattern'ları kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Hatta brush olarakta hazırlayabilir ve kullanırsınız.

aşağıdaki patterns örneği bir paket olarakhttp://www.brusheezy.com/patterns/38302-japanese-patterns adresinden alınabilir.
    ücretsizdir...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.