Şimdi Ara

DATRON!! [ANA TOPİC] (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
4
Favori
92.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ExCaLiBuR58

Arda bey ben sivastayım kingston 1gb ddr2 667mhz aldım vatan bilgisayarda taktırdım ama 1gb olarak görüyor toplamda üstündeki de 1gb ddr2 667mhz ama nedense tekini görüyor oradaki elemanlar PL5C toplamda 1gb destekliyor dediler sizin bu notebook hakkında bilginiz var mı toplamda kaç gb destekliyor?

1 gb daha eklemek yerine tek 2 gb eklemeyi denerseniz bence başarılı sonuç alırsınız .Bende PL3C var ve yukarıda anlattığım sorunu yaşıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoonLighteR

ONCA SORU SORAN OLMUS BENDEDEDE VA250P MODELI VAR VE FANI SUREKLI CALSIYOR SESTEN DURAMIYORUM GARANTISI BITTI BIOS UPDATE ILE HALLOLUYORMUS AMA SERVISTE VARMIS SANIRIM SADECE ONADA UCRET ISTIYORLAR BURDAN YARDIMCI OLACAK OLAN VARSA COK TESEKUR EDERIM SIMDIDEN UFOTEKI ARIYORUM KAPALI TELEFONLARI ZATEN

Her şeyden önce imkanınız varsa fanı temizlemenizi tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: egolgeli

quote:

Orijinalden alıntı: Richter

Aklıma ilk gelen hdd idi ama sorun yoksa onda windows da sıkıntı olabilir
    ben win7 64 bit kullanıorum memnunum gayet iyi temiz bi windows kurup dene istersen_?

onu da denedim yani win7 değil ama temiz bir XP kurdum sorun kesilmedi.. HDD nin sıcaklığı genelde 50 51 derece civarlarında.. olması gereken nedir ?

Bildiğim kadarı ile 45 C dereceden sonra hdd daha yavaş çalışır

• quote:

Orijinalden alıntı: hipnoa

quote:

Orijinalden alıntı: Sarıaslan

Konuyu görmüşken yazıyım. Eski bir Datron servisi çalışanıyım. Datron notebooklar ile sorun yaşayanlar bana p.m ile ulaşabilir. Her türlü hallederiz :) TW7'lerin grafikleri için gelmeyin, TW7A'ları atın gitsin. TW7M candır grafiksizdir.

Bende Datron PL3C notebook var geçen sene 2 tane 2 gb ram takıp 4 gb ram yapmayı denedik ancak işe yaramadı 2 gb tın yanına 1 gb ram takmayı denedik yine işe yaramadı daha sonra farkettik ki 2 slot aynı anda çalışmıyor .Bu sorunun bir cözümü var mı acaba bilgilendirir misiniz.

PL3C 4gb ram desteği veriyor. 2slot birlikte çalışmıyor ise anakart arızalıdır. Bende PL3C kullanıyorum. 2+1gb ram var.

• arda bey benim tw7 serisi laptop yere düştü bilgisayarcı açtığında kuzey-güney köprüsündeki bağlantılar yanmış dedi.bu tamir edilir mi maliyet ne olur?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • elimde pl5c modeli var işlemci ve ram eklemek istiyorum intel t7--- İntel t9---n serisini destekler mi pl5c
  • ne datronmuş arkadaş , bendede va250p var ama ihtiyar hiç hız kesmiyor ne hp ne dell leri tüketti koca 4 yıl mı 5 yılmı içinde belkide daha fazla süre hatırlamıyorum bile benle yaşlandı makina :)) ufotekin batmaya başladı dönemde bir kere ekran çizgisel sorunu oldu , muattap yok ara dur makina bir bilgisayarcıya gitmiş ufotek oladığı için vatan vermiş , kıymetli tamirci arkadaş aradı 300 dolar emmi dedi , dedim saol , aramıştım vatanı , güzel sohbet sonu vatan bilgisayardan alındığı için saolsunlar ücretsiz yapılmıştı .

Espri bi yana hakketen sağlam çıktımıda sorunsuz üretimleri mevcuttu . Şu an tek sorun ram 2 gb arttıramıyorum veya işlemci belki yetersiz kalıyor yada ssd takılsa fayda edermi bilemiyorum , birde wifi bitik durumda . ama bunun harici işlem yapıyor fanı bir kere değişmedi bir kere aşırı ses yapmadı açtığım filmi oynatmamazlık batarya bile mübarek hala 1 saatten fazla götürüyor ., bir kere çat çut sesini duymadım kasanın kalıp gibi mübarek . Ben toprak olcam makina kalcak olurmu olur . . .

• datron pl3c anakart marka modelini bilen var mı arakadaşlar bulamadım bir türlü. saygılarımla
  • Quanta marka olması lazım ama emin değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hipnoa

Quanta marka olması lazım ama emin değilim

çok teşekkür ederim ilginiz ve bilgilendirdiğiniz için
  • bende de yıllardır kn1 var, zaman içinde işlemci 1.6 dan 2.0 oldu (ebay), ram 1 gb dan 2 gb oldu (ebay), ram max 2 gb oluyor deniyor, hd değişmiyor, yükseltilemiyor, hd olayını test ettim, illa 80 gb fujitsu hd istiyormuş, fazlası olmuyor zaten ...
    şu an klavye de 2 tuş eksik, klavye arıyorum ...

quanta'nın hangi modeli datron kn1'e denk geliyordu, ebaydan bakasım var ...
  • kasayı istanbulda kim ucuza boyar?
  • 2006 yılında aldım vatandan şu an bile ondan yazıyorum. Allah nazardan saklasın daha çok sene gider inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ronon Dex

PL5C var bende de 2007de almıştım galiba. Hoperlörü patlamıştı. Çıkma bir tane buldum değiştirdim. Ekran menteşesi kırılmıştı onu da değiştirttim. İşlemciyi çift çekirdek yaptırdım rami 2 gb yaptırdım. Win 7 akıyor şimdi Bios update yapmayı bilsem onu da yapıcam

Bios update yapabildiniz mi bugüne kadar. Yaptıysanız detaylı bilgi verebilir misiniz?
  • quote:

Konuyu görmüşken yazıyım. Eski bir Datron servisi çalışanıyım. Datron notebooklar ile sorun yaşayanlar bana p.m ile ulaşabilir. Her türlü hallederiz :) TW7'lerin grafikleri için gelmeyin, TW7A'ları atın gitsin. TW7M candır grafiksizdir.

2 yıldır aradığım ama bir türlü bulamadığım çözümü inşallah sizden bulurum.
    1-Datron pl5c laptop var taktığım ramleri ısrarlı 768 mb gösteriyor. Frekansı ve boyutu aynı ram bile taktığımda değişen birşey olmuyor. Her iki slot da çalışıyor ama, ayrı ayrı takıp denedim acaba slotta mı hata var diye. Nitekim kitapçığındada gördüm ki bu beklenen bir sorunmuş ve bios update yapılması gerekiyormuş. ANccaaaak bir türlü bios update yapamadım. Ufotek kapanmadan önce indridiğim bios u yükledim ama nafile (hani açılışta dev DATRON azısı çıkan bios). Yine ramler tam görmüyor. Hnagi bios yükleyeceğim yada bios değilse sorun ramleri tam görmesi için ne yapmam lazım.
    2-Güney köprüsü arızalı (usb ye bişey takınca kitleniyor) ve 100 tl den aşağı fiyat isteyen yok. Zaten makinenin ederi o kadar :) Siz güney köprüsü değiştirebilir misiniz?
    3-Elimde bir KN1 laptop var ve dün şarj almamaya başladı. Cihaz çalışıyor ama şarj ışığı yanmıyor. Soketten ve adöpterdendir dedim ve avometre ile yağtığım kontrollerde adaptör çalışıyor ve hatta soket bile sağlam. Soketin anakarttaki bağlantılarına kadar elektrik gidiyor. Ama daha ilerisini kontrol edebilecek kadar bilgiye sahip değilim. Anakartta çok basit bir bir çözümü olduğuna eminim ama neresini ölçmem gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olabilir msiinz?

• hiç uğraşma hocam 1000 tlye canavar gibi laptoplar var. annemler kullanıyorlar ama ölecek yakında belli yani.
  • Ronon Dex kullanıcısına yanıt
    O laptopları kullanıyoruz aktif olarak. Diğer taraftan su anda zaten dizüstü arayışı peşindeyim ama 1000 TL lik bir makine değil aradığım.
    O iki laptopta şu an aktif olarak kullanılıyor ve kullanılmaya devam edecek.
    Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yorum yapığ beni bu sorundan kurtarmasını sabırla bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chips

quote:

2 yıldır aradığım ama bir türlü bulamadığım çözümü inşallah sizden bulurum.
    1-Datron pl5c laptop var taktığım ramleri ısrarlı 768 mb gösteriyor. Frekansı ve boyutu aynı ram bile taktığımda değişen birşey olmuyor. Her iki slot da çalışıyor ama, ayrı ayrı takıp denedim acaba slotta mı hata var diye. Nitekim kitapçığındada gördüm ki bu beklenen bir sorunmuş ve bios update yapılması gerekiyormuş. ANccaaaak bir türlü bios update yapamadım. Ufotek kapanmadan önce indridiğim bios u yükledim ama nafile (hani açılışta dev DATRON azısı çıkan bios). Yine ramler tam görmüyor. Hnagi bios yükleyeceğim yada bios değilse sorun ramleri tam görmesi için ne yapmam lazım.
    2-Güney köprüsü arızalı (usb ye bişey takınca kitleniyor) ve 100 tl den aşağı fiyat isteyen yok. Zaten makinenin ederi o kadar :) Siz güney köprüsü değiştirebilir misiniz?
    3-Elimde bir KN1 laptop var ve dün şarj almamaya başladı. Cihaz çalışıyor ama şarj ışığı yanmıyor. Soketten ve adöpterdendir dedim ve avometre ile yağtığım kontrollerde adaptör çalışıyor ve hatta soket bile sağlam. Soketin anakarttaki bağlantılarına kadar elektrik gidiyor. Ama daha ilerisini kontrol edebilecek kadar bilgiye sahip değilim. Anakartta çok basit bir bir çözümü olduğuna eminim ama neresini ölçmem gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olabilir msiinz?

pl5c usb girişler çalışmıyor. win7 yükledim. bu güney köprüsünden mi acaba. anakartın winn7 sürücülerini bulabilirmiyiz ?

• bulcelik B kullanıcısına yanıt
    Güney köprüsü evet. Sürücü bulunur mu bilmiyorum.
  • chips kullanıcısına yanıt
    Teşekkürleer. bu okulun laptobu. pl5c lerde genelde aynı sorun varmış. wriles sürücüsünü bulup cd ile yükledim. şimdilik yalnızca internette gezinmek için kullanılabilir. ekran kartının da win 7 sürücüsü yok ama windowsun yüklediği sürücüyle yine kullanılıyor. usb ler olmayınca bilgisayar bi işe yaramıyo.
    istanbul da anakartı ucuz yollu yaptırabileceğimiz iyi bir servis var mı acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.