Şimdi Ara

DATRON!! [ANA TOPİC] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
4
Favori
92.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kdundar35

Merhaba;
    Ben şuradaki (http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd71528 ) bilgisayarı almak istiyorum fakat DATRON markası hakkında bilgim yok.
    Datron Kullanıpta "ben kullandım şundan dolayı almayın kardeşim" diyen var mı?
    Bi de ekran kalitesi ve UFOTEK in servis kalitesi hakkında bilgisi olan var mı?
    Sonuçta garantili ürün,garantisi sağlamsa alınır diye düşünüyorum..

ben kullandım
    kalite bir makine
    çok ısınmıyor
    ekran kalitesi iyi
    peformansı iyi
    bundan dolayı alın kardeşim

• datron'un pl5c modelinde s-video cıksı yok galiba peki tvye görüntü aktarmak için baska bir secenek var mı?
  • Ben de yeni bir laptop almak istiyorum ama fazla bir bütçem olmadığı için ben de datrona yönelenlerdenim.Datron PL5 çift çekirdek modelleri dikkatimi çekti ama karar veremedim.Datron PL5C Core Duo Mobile T2060 1.6GHz 512MB 80GB DVD+-RW ve DATRON PL5 CORE 2 DUO T5500 1.66GHz 1024MB 120GB arasında kaldım.T5500'de işlemci hızı 667 MHz, 1gb DDR2 ram var ancak ekran kartı paylaşımlı 128mb.T2060'da ise işlemi hızı 533MHz , 512mb DDR2 ram var ama ekran kartı 256mb paylaşımlı.
    Eğer T2060 modelini alırsam 512mb ram daha taktırıp onuda 1gb ram yaptırıcam.Kararsız kaldığım konu ise acaba 1gb ramli 667MHz işlemci hızlı ve 128mb paylaşımlı ekran kartlı T5500'den mi yoksa 1gb ramli 533MHz işlemci hızlı ve 256mb paylaşımlı ekran kartlı T2060'dan mı daha iyi performans alırım.Konu biraz karışık ama en anlaşılır şekilde yazmaya çalıştım.Yorumlarınızı bekliyorum...
  • ekran kartında aslı ram yerine ekran kartının chipseti onemli 256 mb ekarn kartı olup chipset geforce2 ise mesala hiç bir işe yaramaz 1gb ramli model daha iyi fakat benim kafama tv-out olmama problemi takılıyor.
  • pl5c modeli T5500 ve ekran kartı olarak ATI kullanıyor sanırım...

Ufotek nasıldır,sağlam bir garantörmü , benim için bu daha önemli açıkçası?
  • quote:

Orjinalden alıntı: canjan

Ben açtım cihazı kullanıyorum hoş duruyor :)

Aldıysan eğer bir kaç foroğraf , video , yorum bekliyoruz kardeş. Sokağa para atmayalım gidip , aklımı bir acer çeliyor sadece yaklaşık 200$ fazla.
    :)
  • T5500 modeli ATI RC410ME paylaşımlı 128MB ekran kartı kullanıyor;T2060'da ise 256MB ATI Radeon X200M paylaşımlı ekran kartı var.Bu ekran kartı nasıldır,oyun oynamaya izin verir mi bilmiyorum.İkiside paylaşımlı olduğu için aralarındaki ram farkı mı önemli yoksa laptopun işlemci hızı mı etkili acaba?
    Datronla ilgili birçok yorum okudum.Datronun yeni modelleriyle ilgili okuduğum yorumlar fena değil.15 gün sonra 1 yıllığına yurtdışına çıkıyorum.Umarım yaptığım seçimden pişman olmam.
    Datron kullananlar birkaç resim veya video koyarsa karar vermek gerçekten kolaylaşacak..

• 2 tane aldım ikisinide kurdum şuanda performansları gayet iyi PL5C 1gb ram modeli için konuşuyorum.Ekran kartı paylaşımlı ve 840mb gibi birşey görüyor.Isınma problemi yok.Birinde vista starter kurdum diğerinde de vista ultimate var aralarında ram kullanımıyla ilgili bir fark yok.Resimleri size bir iki gün içinde yazarım henüz oyun falan denemedim.Yalnız ilk şarjı 2saat gibi birşey gitti fakat full webcamler açıktı müzik çalıyordu.Yardımcı bir güç yönetimi programı ile süre uzatılabilir diye düşünüyorum.Ben 849ytl(taksitsiz fiyata) aldım. İncelemelerimi paylaşacağım.Başta çok tereddütteydim önceki yazdıklarımıda okursanız görebilirsiniz.Fakat ortada bu cihazlara ait somut bir sorun yazan yok.Zaten bildiğiniz gibi içinde kullanılan parçalar bildiğimiz markalara ait.Ekran kartı 256mb a kadar yükseltilebiliyor.Ati Radeon.S-Video çıkışı malesef yok.3 adet usb çıkışı var modem lan wireless ses ve mikrofon girişi.Normal VGA ekran çıkışı var cihazın üzerinde.Bence oyun için değil de nromal kullanım için gayet yeterli bir cihaz.Gidip HP falan alıp o kadar para dökmeyin derim ben...

Gözlemlerimi ve fotoğrafları paylaşacağım arkadaşlar.

• quote:

2 tane aldım ikisinide kurdum şuanda performansları gayet iyi PL5C 1gb ram modeli için konuşuyorum.Ekran kartı paylaşımlı ve 840mb gibi birşey görüyor.Isınma problemi yok.Birinde vista starter kurdum diğerinde de vista ultimate var aralarında ram kullanımıyla ilgili bir fark yok.Resimleri size bir iki gün içinde yazarım henüz oyun falan denemedim.Yalnız ilk şarjı 2saat gibi birşey gitti fakat full webcamler açıktı müzik çalıyordu.Yardımcı bir güç yönetimi programı ile süre uzatılabilir diye düşünüyorum.Ben 849ytl(taksitsiz fiyata) aldım. İncelemelerimi paylaşacağım.Başta çok tereddütteydim önceki yazdıklarımıda okursanız görebilirsiniz.Fakat ortada bu cihazlara ait somut bir sorun yazan yok.Zaten bildiğiniz gibi içinde kullanılan parçalar bildiğimiz markalara ait.Ekran kartı 256mb a kadar yükseltilebiliyor.Ati Radeon.S-Video çıkışı malesef yok.3 adet usb çıkışı var modem lan wireless ses ve mikrofon girişi.Normal VGA ekran çıkışı var cihazın üzerinde.Bence oyun için değil de nromal kullanım için gayet yeterli bir cihaz.Gidip HP falan alıp o kadar para dökmeyin derim ben...

Bu kullandığın T5500 olan değil mi? Bunu mu 849ytl ye aldın? Öyleyse nereden aldın :)

Fotoğrafları ( ve mümkünse cep tel. ile filan video çekebilirsen çok iyi olur) atarsan , seni bekliyorum almak için.

• Çok hızlı yazıyorum ama iki nedenden ötürü bu bilgisayardan vazgeçtim:

1.Pcmcia Yok
    2.S-Video Yok
  • quote:

2 tane aldım ikisinide kurdum şuanda performansları gayet iyi PL5C 1gb ram modeli için konuşuyorum.Ekran kartı paylaşımlı ve 840mb gibi birşey görüyor.Isınma problemi yok.Birinde vista starter kurdum diğerinde de vista ultimate var aralarında ram kullanımıyla ilgili bir fark yok.Resimleri size bir iki gün içinde yazarım henüz oyun falan denemedim.Yalnız ilk şarjı 2saat gibi birşey gitti fakat full webcamler açıktı müzik çalıyordu.Yardımcı bir güç yönetimi programı ile süre uzatılabilir diye düşünüyorum.Ben 849ytl(taksitsiz fiyata) aldım. İncelemelerimi paylaşacağım.Başta çok tereddütteydim önceki yazdıklarımıda okursanız görebilirsiniz.Fakat ortada bu cihazlara ait somut bir sorun yazan yok.Zaten bildiğiniz gibi içinde kullanılan parçalar bildiğimiz markalara ait.Ekran kartı 256mb a kadar yükseltilebiliyor.Ati Radeon.S-Video çıkışı malesef yok.3 adet usb çıkışı var modem lan wireless ses ve mikrofon girişi.Normal VGA ekran çıkışı var cihazın üzerinde.Bence oyun için değil de nromal kullanım için gayet yeterli bir cihaz.Gidip HP falan alıp o kadar para dökmeyin derim ben...

ya hakkaten bu fiyata nerden aldın.

• İlk dizüstüm datron kn1 di ve kasanın kalitesizliği dışında herhangi bir problem yaşamadım. kn1 i abime verince mecburen ben de yeni bir TW7A 2.0 ghz (T7300) freedos modelinden aldım (teknokolikten ve 1169$+kdv'ye). Ölü pikseli ve fanının sürekli çalışma problemi (pc boşta bile olsa fan sürekli çalışıyordu, nedenini de anlamadım) yaşadım. ürünü ufotek İstanbula gönderdim ve sağolsunlar para iadesi yaptılar. Ancak aynı modelin t7500(2.2ghz) ve 2 gb eklettiğim modelini 1162 $+kdv ye teknomarketim adlı siteden sipariş ettim. sorun şu ki bilgisayar 1197 mhz de çalıştığında dahi fan sürekli devrede.(eversest ultimate ile cpu:50,cpu1:42,cpu2:45,gpu:60,hdd:43 derece sıcaklığı gösteriyor). Fan tuşuna basıp işlemci 2.2 ghz e çıkınca mavi ekranda kalıyor. Sorunun nedenini anlamadım açıkçası.(bana kalırsa bios olabilir siye düşünüyorum). bu arada teknokolikte de tw7a modelini sayfadan kaldırmışlar. yarın ufotek ankaraya görüteceğim ürünü bakalım ne diyecekler. bana sorarsanız cihazın fiyat/performans oranı umulanın üzerinde diye düşünüyorum.

• PL5C Modelini 849 ytlden aldım 12 taksitle 907 ytl oldu.Bir mağazanın açılış promosyonuydu.Mavibilgisayarda 512ram ve freedos modeli 926 ytl peşin fiyatta fakat stoklarda gözükmüyor.Benim iki bilgisayarımda da 0 ölü pixel var ekranlarda hiç bir problem yok.Fan sesi rahatsız edici boyutlarda değil gayet normal bir ses.Arkadaşımda Siemens aldı ve siemense nazaran çok az ısındığını söyleyebilirim.
    Fotolar için bir gün bekleteceğim sizi bugün çok yoğunum :)

quote:

Orjinalden alıntı: kdundar35

quote:

Bu kullandığın T5500 olan değil mi? Bunu mu 849ytl ye aldın? Öyleyse nereden aldın :)

Fotoğrafları ( ve mümkünse cep tel. ile filan video çekebilirsen çok iyi olur) atarsan , seni bekliyorum almak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canjan -- 10 Eylül 2007; 9:48:30 >

• Bu Datron PL5C'lerin şu anda piyasada iki modeli var;biri T2060 diğeri ise T5500.T2060 modeli mavibilgisayarda gördüğünüz model:512mb ram,256mb paylaşımlı ekran kartı vs. ancak bu modeli bazı mağazalar 1gb ram ile de satabiliyor.T5500 modelinde ise 1gb ram ve ekran kartı 128mb paylaşımlı.İki model arasındaki temel fark ise T5500 modelinde işlemci hızı 667Mhz T2060'da ise 533Mhz olarak görünmekte.
    Biraz önce bir da Datron PL5C T2350 modelini gördüm.Bu modelin farkı T2060 modeli esas alınarak işlemci 1.86GHz yapılmış ve harddisk 120Gb'a çıkarılmış.

Şimdi ki esas soru bence Core 2 Duo T5500 1.66 GHz 2MB 667Mhz'mi; yoksa Core Duo T2350 1.86 GHz 2MB 533Mhz'mi alınmalı?

Not:hepsiburada.com'dan bu 3 modelin de özelliklerine ulaşabilirsiniz ancak T2060 modelinin ekran kartı 128mb paylaşımlı görünüyor.Ben anlam veremedim bu işe.
    Acaba mavibilgisayar'ın verdiği bilgiler mi doğru yoksa hepsiburada'nın mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noggars -- 10 Eylül 2007; 16:08:14 >

• Bu arada canjan arkadaşımızın model PL5C T2060 sanırsam çünkü harddisk 80gb demiş;T5500'lerde harddisk 120gb oluyor ama yinede çok uygun almışsın, hayırlı olsun.Resimleri bekliyoruz,güle güle kullan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noggars -- 10 Eylül 2007; 16:21:08 >
  • hepsiburada.com da t5500 modeli bitmiş gözküyor başka bu modeli satan ben bir yer bulamadım bulan varsa site adresini yazabilir mi?
  • http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd95155

1 milyara bunu aksam almayaı düşünüoruz... 1 100 e su model war demeyin inanın kredim bu kadar... fiyat ve özellikleri ii mi kötü mü orta mı sizce...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolga164

hocam bence en iyisini yapmışsın hem ucuz hem güçlü makina ekran kartıda orta ile düşük arasında bi şey bu demek değildirki oyun oynanmaz (son yıllarda çıkan oyunları oynayamazsın 2005 e kadar olanları belki oynayabilirsin)eğer paylaşımlı kart olsun derseniz biraz daha ucuzu vardı sanırım

ATI RC410ME paylaşımlı 128MB ekran kartını ben daha iiseviyede biliodum ama... sanırım ati x press200 olmsı lasım.. onunda ii seviyede oldugunu biliorum ama...
  • cok pardon yanlıs biliomusum.. ekran kartı intel 900 den sonraki en kötü sanırım... pek oyun meraklısı biri deilim... cm yi kaldırsın yeter :D
  • benimde KN1 im vardı tek problemi sadece oda benim için önemsizdi..kalitesiz kasassı sokak sokak dolaşıp kasamı göstercem wow oynuyordum fps lerde gayet iyiydi..yarımn ise yeni laptopumu alıyorum oda datron tw8a mı ne 2.2 core 2 duo santa rosa olanı işte 2 gb ram 160gb harrddisk 256 mg 8400 ekran kartı olanından.datron kullandım memnun kaldım tek problem yaşatmadı ondan birdaha alıyorum...alet çanta içinde 1 kat aşşa yuvarlanmıştı zuhahaha
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.