Şimdi Ara

Data kablosunda Sata II ve Sata III farkı varmı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aşağıdaki iki bağlantıda (Marka olarak ikisinide özellikle aynı seçtim DARK) sata 2 ve sata 3 kablo ayrı verilmiş. Kabloların farkı olduğunu ilk defa gördüm. Üstelik fiyat farkı mükemmel!

Sata 2: 1.82 TL
    Sata 3: 12.33 TL

Bilenlerin yorumlarını bekliyorum...

Sata 2
    http://www.hepsiburada.com/liste/dark-50cm-sata2-data-kablo-dk-cb-sata2l50/productDetails.aspx?productId=bs130715&categoryId=105306&SKU=BS130715

Sata 3
    http://www.hepsiburada.com/liste/dark-sata-iii-50cm-hdd-optik-kilitli-data-baglanti-kablosu-dk-cb-sata3l50/productDetails.aspx?productId=bs42246&categoryId=105306&SKU=BS42246

• Arkadaşlar 10 adet alacağım için toplam meblağda mükemmel bir artış söz konusu :)

Bir bilgisi olan yokmu acaba ?
  • sata 2 max 300MB, sata 3 ise max 600 MB veri aktarımına izin vermektedir. aralarındaki en belirgin fark budur.
  • Yani bu farkin kablodada oldugunu soyluyorsunuz, yanlis anlamiyorum degil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayır tabiki önce anakartınızın desteklemesi gerekiyor. anakart sata 3 ise kabloda sata 3 olmalı, hdd de sata 3 olmalıki tam verim alasınız. anakart sata 3 iken sata 2 yada 1 kablo kullanırsanız disk sata 3 olsa da sata 1/2 modunda çalışır.

o yüzden anakart ve hdd hangi standardı destekliyosa ona göre kablo almanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotmail_hotmail

hayır tabiki önce anakartınızın desteklemesi gerekiyor. anakart sata 3 ise kabloda sata 3 olmalı, hdd de sata 3 olmalıki tam verim alasınız. anakart sata 3 iken sata 2 yada 1 kablo kullanırsanız disk sata 3 olsa da sata 1/2 modunda çalışır.

o yüzden anakart ve hdd hangi standardı destekliyosa ona göre kablo almanız gerekiyor.

Tabiki Anakart ve HDD sata3 olmalı, takıldığım nokta orası değil;

Kabloda gerçekten sata3 / sata2 farkı varmı? Yoksa pazarlama politikası mı ??
    Böyle olduğunu söyleyen çok, ama aksini savunanda var. (Sizin gibi)

Siz deneyip test ettiniz mi acaba ?
  • bahattintopaloglu kullanıcısına yanıt
    biraz daha kalın olabilir kablosu veri iletimi iyi olabilir kablonun farkı budur bence
    hayır denemedim ama size kalmış tabiki.
  • Ikisinide almis bulunmaktayim, test edip sonuclarini yazmaya calisacagim...

Hocam merhabalar. 4 yıl olmuş konuyu açalı. Sata 2 ve Sata 3 kablo arası fark var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahattintopaloglu

Ikisinide almis bulunmaktayim, test edip sonuclarini yazmaya calisacagim...
    Sonuç ne hocam

• Kusura bakmayın bana cevaplanan konularla ilgili bilgi epostası gelmiyor.

5 sene olmuş, inanın hatırlamıyorum.

Yanlış bilgi vermeyim fark vardı diye hatırlıyorum.

Test sonucunu da neden hemen yazmamışım bilemiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.