Şimdi Ara

Darty 17 Ocak Salı web mağaza indirimleri Asus K53SV (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
0
Favori
9.470
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Darty ile ilk ve son alışverişimin hikayesi

21 aralık 2011 tarihinde, w052.... sipariş numarası ile aldığım WD Live streamin media player adlı ürün siparişimim kafalarına göre bana sormadan iptal ettiler. (aynı kampanyada forumda çoğu kişinin siparişini iptal ettiler ), Ve haber dahi vermediler. ne zamanki 4 ocak günü telefon ettim anca o zaman öğrendim. ısrarla ürünün gönderilmesini talep ettim. aynı gün ürünü göndermişler.
    5 ocak 2012 tarihinde kargodan teslim aldım. 3 gün sonra arkadaki USB girişinin çalışmadığını farkettim. 09 Ocak 2012 tarihinde İzmir Mavişehirde bulunan mağazalarına gittim. Mağaza müşteri hizmetleri sorumlusu bayan ürünü internetten aldığım için internet mağazasına karşı ödemeli olarak göndermem gerektiğini söyledi ve kartvizitin arkasına göndereceğim adresi yazıp bana verdi, bende ürünü 12 ocak 2012 tarihinde kartvizitin arkasına yazdığı (web depo darty, koçtaş beylik düzü avm, barış mah., e-5 yan yol, sakarya cad., no.1 beylikdüzü darty, beylikdüzü-istanbul ) adrese problemi anlatan bir dilekçe yazarak, karşı ödemeli olarak 3048693...... gönderi kodu ile yurt içi kargoyla gönderdim.
    Birgün sonra yurt içi kargonun web sitesinden ürünün ücretinden dolayı kabul edilmediğini gördüm. 13 ocak 2012 akşam Müşteri hizmetlerinizi aradım . Görüştüğüm Hakan bey darty web shop deponun taşındığını söyleyerek, ürünü (web shop darty, mermerciler sanayi sitesi, 8. cadde, no:13 yakuplu beylikdüzü-istanbu,l kenan bozan dikkatine yazarak) adresine göndermemi istedi.
    Yurt içi kargoyu aradım adresi güncellettim. beylikdüzü yurtiçi kargo şubesini arayarak teyit ettirdim. oradaki görevli kargoyu yeni adresede götürdüklerini ordada ücretinden dolayı kabul edilmediğin söyledi. bunun üzerine dart müşteri hizmetlerini aradım Serdar beyle görüştüm, oda bana Kenan bozan dikkatine yazıldığı için kabul edilmemiş olabileceğini söyledi. bende benimle oyunmu oynuyorsunuz dedim. Tekrar Yurt içi kargoyu aradım adresi tekrar güncellettim kenan bozan dikkatine ibaresini sildirdim. darty ile görüştüğümü ürünü tekrar götürmelerini rica ettim. Cumartesi günü öğleden sonra yurt içi kargoyu aradım , ürünün ücretinden dolayı yine kabul edilmediğin öğrendim. Tekrar darty müşteri hizmetlerini aradım. İlknur hanımla görüştüm. durumu anlattım oda bana cumartesi günü web shop’un kapalı olduğunu pazartesi ürünün kabul edilmemesi için herhangi bir sebep olmadığını söyledi. Darty 'ye bugün durumu anlatan bir dilekçe faksladım. 2 saat sonra müşteri temsilcisi mehtap hanım aradı. Yaşanan aksaklık için özür diledi. Son verilen adresin doğru olduğunu teyit etti. Bugün yurtiçi kargoyu (ist.) tekrar aradım ürünü bir daha götürmelerini rica ettim. Akşam eve geldiğimde yurtiçi kargonun ekranından ürünün yine Darty tarafından kargo ücretinden dolayı kabul edilmediğini gördüm. darty müşteri hizmetlerini aradım yıldıray bey çıktı. durumu anlattım oda bana Gönderim adresnin başına Kesa Turkey yazmalısınzı yoksa almazlar dedi.
    tepem attı. ağzıma geleni söyledim. her biri bişey söylüyor oyun oynadılar resmen benle.
    yarın yurtiçi kargoya gidip kargo ücretini ödeyeceğim, uğraşamam bunlarla. Yaptıkları tam bir kepazelik.
    Güven sözleşmesi imiş. Uygulamada geçerliliği olmayan kandırmaca bir metin.

Forumda az bir araştırmam neticesinde Darty nin bunu (yanlış adres verme) bilerek yaptığı sonucuna vardım.

Atmosphere ' den alıntı
    "ben ürünümü iade edemedim. çünkü call center'daki elemanlarınızın verdiği iade adresleri yanlıştı. sonra başka bir adrese gönderdim. orası aldı ama yurtiçi kargo'nun faturasını da ödemedi darty. iade ettim bana 7,5 liralık kargo makbuzu hatıra kaldı. bir de onlarca görümenin telefon faturaları
    ne motorolası. ben laxon marka dect telefon almıştım. demek motorolayı da bozuk gönderdiniz:)

hatta siz yardım edicem demiştiniz. özene bezene mesajı yazmıştım ama sonra cevap bile vermemiştiniz. darty internet mağazası bozuk ürün göndermekle nam salmıştır. forumlarda hepsi yazıyor "

Darty 17 Ocak Salı web mağaza indirimleri Asus K53SV

• quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

ya o değil de, havalesini yaptığım ürünü iptal etti, havalesini yapmadığım ürünü gönderdi bu darty bana, üstüne bi de para iadesi yaptı.

Bu işler nası işler

Bedavaya mı almış oldunuz

aynen, ben de uyuzluk olsun diye arayıp sormicam, farkederlerse kendileri arasın... farketmezlerse de bi süre beklerim o zaman ararım.

• Ürün sipariş ettim 1500 TL lik laptop iptal ettiler sakın bulaşmayın Dary bozdu işleri hiçbirşey almayın
    20 Tane stok koymuş ayıp onlar da mağaza mallarıdır teşhir mallarıdır sakın alışveriş yapmayın.
  • anlatılanları okudukça dehşete düştüm iyice mal yerine koymuşlar bizleri. bende çamaşır makinası aldırdım anneme firmanın böyle olduğunu bilseydim 100 lira daha verir mağazadan alırdım, makine bosch sonuçta ama böyle firmalarada tepkisiz kalmamak lazım. beni kaz gören firma ingiliz olmuş neyime fransız olmuş neyime
  • Bence bu kadar şikayet olmasına ragmen halen gelip burada bu magazanın indirimlerinin açılması çok garip
    Bu kadar şikayetı gördukçe okuyorum ve tuhaf oluyorum. Hayatta alışveriş yapmam fakat bu firmanın iyi yada kötu resmen reklamı her Allahın gunu yapılıyor ne yazıkki
  • sakın alışveriş yapmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: krkmz

Darty ile ilk ve son alışverişimin hikayesi

21 aralık 2011 tarihinde, w052.... sipariş numarası ile aldığım WD Live streamin media player adlı ürün siparişimim kafalarına göre bana sormadan iptal ettiler. (aynı kampanyada forumda çoğu kişinin siparişini iptal ettiler ), Ve haber dahi vermediler. ne zamanki 4 ocak günü telefon ettim anca o zaman öğrendim. ısrarla ürünün gönderilmesini talep ettim. aynı gün ürünü göndermişler.
    5 ocak 2012 tarihinde kargodan teslim aldım. 3 gün sonra arkadaki USB girişinin çalışmadığını farkettim. 09 Ocak 2012 tarihinde İzmir Mavişehirde bulunan mağazalarına gittim. Mağaza müşteri hizmetleri sorumlusu bayan ürünü internetten aldığım için internet mağazasına karşı ödemeli olarak göndermem gerektiğini söyledi ve kartvizitin arkasına göndereceğim adresi yazıp bana verdi, bende ürünü 12 ocak 2012 tarihinde kartvizitin arkasına yazdığı (web depo darty, koçtaş beylik düzü avm, barış mah., e-5 yan yol, sakarya cad., no.1 beylikdüzü darty, beylikdüzü-istanbul ) adrese problemi anlatan bir dilekçe yazarak, karşı ödemeli olarak 3048693...... gönderi kodu ile yurt içi kargoyla gönderdim.
    Birgün sonra yurt içi kargonun web sitesinden ürünün ücretinden dolayı kabul edilmediğini gördüm. 13 ocak 2012 akşam Müşteri hizmetlerinizi aradım . Görüştüğüm Hakan bey darty web shop deponun taşındığını söyleyerek, ürünü (web shop darty, mermerciler sanayi sitesi, 8. cadde, no:13 yakuplu beylikdüzü-istanbu,l kenan bozan dikkatine yazarak) adresine göndermemi istedi.
    Yurt içi kargoyu aradım adresi güncellettim. beylikdüzü yurtiçi kargo şubesini arayarak teyit ettirdim. oradaki görevli kargoyu yeni adresede götürdüklerini ordada ücretinden dolayı kabul edilmediğin söyledi. bunun üzerine dart müşteri hizmetlerini aradım Serdar beyle görüştüm, oda bana Kenan bozan dikkatine yazıldığı için kabul edilmemiş olabileceğini söyledi. bende benimle oyunmu oynuyorsunuz dedim. Tekrar Yurt içi kargoyu aradım adresi tekrar güncellettim kenan bozan dikkatine ibaresini sildirdim. darty ile görüştüğümü ürünü tekrar götürmelerini rica ettim. Cumartesi günü öğleden sonra yurt içi kargoyu aradım , ürünün ücretinden dolayı yine kabul edilmediğin öğrendim. Tekrar darty müşteri hizmetlerini aradım. İlknur hanımla görüştüm. durumu anlattım oda bana cumartesi günü web shop’un kapalı olduğunu pazartesi ürünün kabul edilmemesi için herhangi bir sebep olmadığını söyledi. Darty 'ye bugün durumu anlatan bir dilekçe faksladım. 2 saat sonra müşteri temsilcisi mehtap hanım aradı. Yaşanan aksaklık için özür diledi. Son verilen adresin doğru olduğunu teyit etti. Bugün yurtiçi kargoyu (ist.) tekrar aradım ürünü bir daha götürmelerini rica ettim. Akşam eve geldiğimde yurtiçi kargonun ekranından ürünün yine Darty tarafından kargo ücretinden dolayı kabul edilmediğini gördüm. darty müşteri hizmetlerini aradım yıldıray bey çıktı. durumu anlattım oda bana Gönderim adresnin başına Kesa Turkey yazmalısınzı yoksa almazlar dedi.
    tepem attı. ağzıma geleni söyledim. her biri bişey söylüyor oyun oynadılar resmen benle.
    yarın yurtiçi kargoya gidip kargo ücretini ödeyeceğim, uğraşamam bunlarla. Yaptıkları tam bir kepazelik.
    Güven sözleşmesi imiş. Uygulamada geçerliliği olmayan kandırmaca bir metin.

Forumda az bir araştırmam neticesinde Darty nin bunu (yanlış adres verme) bilerek yaptığı sonucuna vardım.

Atmosphere ' den alıntı
    "ben ürünümü iade edemedim. çünkü call center'daki elemanlarınızın verdiği iade adresleri yanlıştı. sonra başka bir adrese gönderdim. orası aldı ama yurtiçi kargo'nun faturasını da ödemedi darty. iade ettim bana 7,5 liralık kargo makbuzu hatıra kaldı. bir de onlarca görümenin telefon faturaları
    ne motorolası. ben laxon marka dect telefon almıştım. demek motorolayı da bozuk gönderdiniz:)

hatta siz yardım edicem demiştiniz. özene bezene mesajı yazmıştım ama sonra cevap bile vermemiştiniz. darty internet mağazası bozuk ürün göndermekle nam salmıştır. forumlarda hepsi yazıyor "

Hocam güldürdünüz beni ya cidden komedi. Çok güzel yazmışsınız bunu gören herkes aklını başına almalı o kadar sabırlıymışsınız ki kaçıncı kargo gönderiminden sonra sabrınız taşmıştı :) yazık bizlere parasıyla rezil olan kaç kişi var kimbilir şu ülkede.

• http://resim.donanimhaber.com/m_56487208/mpage_1/f_/key_//tm.htm#56671883
    yukarıdaki linkte yazdıklarıma ek olarak aşağıdaki yazıyı da ekledim az önce.ancak onay bekliyor diyor onun için buraya da ekleyeyim.

"şikayet var.com da hala şikayet yayınlanmadı.şikayet var darty ye bildirmiş.bunun üzerine beni aradılar.bu gün itibarı ile kargomun verileceğini söylediler.arayan müşteri temsilcisi gayet nazikti.bundan sonra düzeleceğiz vs.. sözler söyledi.tekrar güven sağlaması zor.bakalım bekliyorum artık yarın.
    Benzer durumdan mağdur olanların, sorunlu alışverişler bölümüne ve şikayet var.com benzeri sitelere yazmasını öneririm."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperturk -- 16 Ocak 2012; 23:19:25 >

• tuvnera nerde? aldığı 750gb'tan bahsetmemiş hala
  • Oradaki sorunlu alışverişler 2.elden yapılan alışverişler bölümüne ait. aslında burayada sorunlu alışverişler bölümü açılmalıki firmalar kendilerine çeki düzen versin. reklamlarıyla yanyana ne güzel olur.
  • Stoklara inanmayin.avantajli bir sey olursa gondermezler.islerine gelmedi mi iptal ederler.aciklama beklersin hakgetire!!!sonne pm den yazar sonra sen soru sorunca yok.uzak durun darty den.gidin eminonunden alin daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BU ARADA DARTY'NİN SATTIĞI BİRÇOK ÜRÜN PARALEL İTHALAT İNANMAYAN ARASIN SORSUN

ÖRNEK OLARAK SENNHEİSER MARKA KULAKLIKLAR METAN GARANTİLİ DEĞİL

WESTERN DIGITAL HARDDİSKLER KESA GARANTİLİ YANİ DARTY'NİN KENDİ GARANTİSİ

BUNUN GİBİ BİRÇOK ÖRNEK VAR BU YÜZDEN 5-10 TL FARK İÇİN SAKIN DARTY'DEN ALMAYIN ZATEN ALSANIZDA YOLLAMIYORLAR 5 OCAKTA VERDİĞİM SİPARİŞİ DAHA KARGOYA BİLE VERMEDİLER.
  • Yine mi DARTY?

yahu bu fransızlarda hiç yüz yok, işin içine ingilizler de girince hepten arsız bir karışım olmuş,
    ne yapsan nisan yağmuru sanacak, tekrar konu açacak adamlar yahu, yok artık!
  • quote:

quote:

quote:

ya o değil de, havalesini yaptığım ürünü iptal etti, havalesini yapmadığım ürünü gönderdi bu darty bana, üstüne bi de para iadesi yaptı.

Bu işler nası işler

aynen, ben de uyuzluk olsun diye arayıp sormicam, farkederlerse kendileri arasın... farketmezlerse de bi süre beklerim o zaman ararım.

buraya yazdın ya sonne haber eder onlara hemen, ama bence sallama, bırak uğraşsınlar, ben olsam gıcıklığına 3 yıl sonra yatırırdım paralarını, pardon bir yanlışlık olmuş derdim hatta yüzsüz yüzsüz!

ama merak ettiğim şu,
    bu nasıl bir firma yahu parasını yollamadığın ürünü yollayabiliyor, demek ki gerçekten bir baştan savmışlık var, adamların zerre umrunda değil, rezalet!

• quote:

Orijinalden alıntı: CoMiSeR

quote:

quote:

quote:

Bu işler nası işler

buraya yazdın ya sonne haber eder onlara hemen, ama bence sallama, bırak uğraşsınlar, ben olsam gıcıklığına 3 yıl sonra yatırırdım paralarını, pardon bir yanlışlık olmuş derdim hatta yüzsüz yüzsüz!

ama merak ettiğim şu,
    bu nasıl bir firma yahu parasını yollamadığın ürünü yollayabiliyor, demek ki gerçekten bir baştan savmışlık var, adamların zerre umrunda değil, rezalet!

abi hani aynı fiyat olsa neyse, hangisinin havalesi diye karıştırmışlar göndermişler dicem. ben de iade edecekleri ücretten gönderilen ürünün ücretini kesip kalanı iade edecekler diye beklerken tamamını iade ettiler.

ama artık spor olsun diye ara sıra havale ile sipariş verip havalesini yapmicam, bakarsın onu da gönderirler

• benimde infrared ısıtıcı ve elektronik tartım hala gönderilmedi. Darty'ye koca bir
  • Başlığı okuyunca Darty'den korktum, bedava verseler almayacak gibiyim. (almam dersem kimse inanmaz zaten )
  • quote:

Orijinalden alıntı: marine-gear

evet darty çalışanları inanmıyor bazen siparişimi hala yollamadılar 5 ocakta vermiştim.

1 kuruşa satılan çantamı bu? Gönderilmemesi normal değil mi sizcede?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaTeeH -- 17 Ocak 2012; 0:30:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaTeeH

quote:

Orijinalden alıntı: marine-gear

evet darty çalışanları inanmıyor bazen siparişimi hala yollamadılar 5 ocakta vermiştim.

1 kuruşa satılan çantamı bu? Gönderilmemesi normal değil mi sizcede?

başka birisi de almıştı, ona göndermişler :) hatta aldığı ısıtıcı da kırık çıkmıştı sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitaf73

benimde infrared ısıtıcı ve elektronik tartım hala gönderilmedi. Darty'ye koca bir

Hocam göndermesinler boşver.. kırık gönderiyorlar zaten hep.. aldıgım gibi iade ediyorum tutanak yok diye kabul etmiyorlar, koskoca pakedi işyerinde nasıl açayım o yoğunlukta, kargoya kırılır yazın bari... ama bence utanmıyorlar paramparça cihaz göndermeye, sonra da ne bilelim sizin kırmadığınızı diyorlar.. şaka gibi..DH'deki arkadaşlar ilgilenmeye çalışıyorlar ama bu şirket bu kafayla giderse işi çok zor..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.