Şimdi Ara

DARK SOULS REMASTERED [PS4 ANA KONU] [TÜRKÇE REHBER] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
480
Cevap
21
Favori
37.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bu oyunu modlarla çok daha güzel ve akıcı bir şekilde oynuyordum . Beklentilerimin çok çok altında kaldı . Çok cuzi bir fiyata satılırsa alırım ancak bu hali zaten bende mevcut .
  • Ne bekliyordunuz ki ben anlamadım, yepyeni bir oyun falan mı? Bence gayet yeterli olmuş aşağıdaki değişiklikler ile. Şahsen grafik yenilenmesine bile ihtiyaç görmüyordum ben. Biliyordum böyle olacağını hiç hayal kırıklığına da uğramadım. Oyundaki pürüzler giderilsin, sabit bir fps olsun yeter. Pc oyuncuları bunlara ihtiyaç olmadan rahatlıkla oynayabiliyordu zaten onlar için pek bir değişiklik olmayacak. Konsolcu arkadaşlara yaradı bu olay. Hem yeni konsollarda oynanabilecek olması hem de seriye yeni başlayacak oyuncular için güzel bir olay oldu bu. 2 ve 3 oynayıp 1 oynamayan sürüyle insan var. İnsanlar yeni bosslar, yeni mekanlar, yeni npcler, süper grafikler falan bekliyordu şimdi hayal kırıklığına uğradılar.
    Dark Souls Türkiye grubundaki bir gönderiden alıntı yapıyorum değişiklikleri:

-Yüksek çözünürlüklü kaplamalar, yeni efekt ve ışıklandırmalar ile oyunun gayet güzel göründüğünü söylemişler.
    -Fps sorunu ortadan kalkmış gayet stabil oynanıyor. Blighttown'ı ziyaret etmişler ve fps düşmeden oynamışlar
    -Eşyaları artık topluca kullanabileceğiz. Tek tek soul patlatma yok istediğimiz miktarda soulu diğer oyunlardaki gibi seçip kullanabileceğiz. Covenantlar için de bu sistem vardır kesinlikle. Soulları tek tek basmaktan ve covenant eşyalarını tek tek vermekten kurtulacağız sonunda.
    -Tuşları ayarlayabileceğiz, mesela zıplamayı L3 tuşu ile yapabileceğiz istersek vs...

IGN'den yeni bilgiler.. Göze çarpanları yazmaya çalıştım.
    -Dried Finger Painted World of Ariamis'ten kaldırılmış, yerine çift humanity eklenmiş. Undead Merchant'tan alınacak artık Dried Finger.
    -Estus Flask pvpye eklenmiş. Estus dışındaki heal itemları çalışmayacakmış.
    -Bir invaderı yendiğiniz zaman estus dolacak
    -Vamos'un yanına bonfire eklenmiş
    -Covenantlar bonfireda değiştirilebilecek
    -Invader ile dövüşürken arka arkaya phantom çağırma kalkmış.
    -Dpad hızlı erişim eklenmiş. DS3 oynayanlar bilir yukarı veya aşağı basılı tuttuğunuz zaman ilk slottaki itema geçiş yapabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-246FC0C8F -- 3 Nisan 2018; 21:1:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solaire of Astora

Ne bekliyordunuz ki ben anlamadım, yepyeni bir oyun falan mı? Bence gayet yeterli olmuş aşağıdaki değişiklikler ile. Şahsen grafik yenilenmesine bile ihtiyaç görmüyordum ben. Biliyordum böyle olacağını hiç hayal kırıklığına da uğramadım. Oyundaki pürüzler giderilsin, sabit bir fps olsun yeter. Pc oyuncuları bunlara ihtiyaç olmadan rahatlıkla oynayabiliyordu zaten onlar için pek bir değişiklik olmayacak. Konsolcu arkadaşlara yaradı bu olay. Hem yeni konsollarda oynanabilecek olması hem de seriye yeni başlayacak oyuncular için güzel bir olay oldu bu. 2 ve 3 oynayıp 1 oynamayan sürüyle insan var. İnsanlar yeni bosslar, yeni mekanlar, yeni npcler, süper grafikler falan bekliyordu şimdi hayal kırıklığına uğradılar.
    Dark Souls Türkiye grubundaki bir gönderiden alıntı yapıyorum değişiklikleri:

-Yüksek çözünürlüklü kaplamalar, yeni efekt ve ışıklandırmalar ile oyunun gayet güzel göründüğünü söylemişler.
    -Fps sorunu ortadan kalkmış gayet stabil oynanıyor. Blighttown'ı ziyaret etmişler ve fps düşmeden oynamışlar
    -Eşyaları artık topluca kullanabileceğiz. Tek tek soul patlatma yok istediğimiz miktarda soulu diğer oyunlardaki gibi seçip kullanabileceğiz. Covenantlar için de bu sistem vardır kesinlikle. Soulları tek tek basmaktan ve covenant eşyalarını tek tek vermekten kurtulacağız sonunda.
    -Tuşları ayarlayabileceğiz, mesela zıplamayı L3 tuşu ile yapabileceğiz istersek vs...

IGN'den yeni bilgiler.. Göze çarpanları yazmaya çalıştım.
    -Dried Finger Painted World of Ariamis'ten kaldırılmış, yerine çift humanity eklenmiş. Undead Merchant'tan alınacak artık Dried Finger.
    -Estus Flask pvpye eklenmiş. Estus dışındaki heal itemları çalışmayacakmış.
    -Bir invaderı yendiğiniz zaman estus dolacak
    -Vamos'un yanına bonfire eklenmiş
    -Covenantlar bonfireda değiştirilebilecek
    -Invader ile dövüşürken arka arkaya phantom çağırma kalkmış.
    -Dpad hızlı erişim eklenmiş. DS3 oynayanlar bilir yukarı veya aşağı basılı tuttuğunuz zaman ilk slottaki itema geçiş yapabiliyorsunuz.

Güzel bilgileri buraya taşımışsınız,konuya ekliyorum,teşekkürler.
  • insanlar nedense remaster'dan remake beklentilerine girdi, ds3 motoru olacak falan gibisinden. bildiğin remaster işte maksat yeni nesil konsol ve switch sahipleri de alıp oynasın fps sorunları giderilsin vs.
  • Dün kaç saat DS3 oynadım hatırlamıyorum o derece seviyorum bir an önce gelsinde şu yaz geceleri neşelensin.

Bu oyunda grafik arayan gitsin başka oyun oynasın.
  • O değilde amibosu var dark soulsun sadece amerikaya satılan çok güzel burda olsa ah bir dakika durmam alırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• DARK SOULS REMASTERED [PS4 ANA KONU] [TÜRKÇE REHBER]
  • Ayni Burnout gibi bu oyun icin de 40 Dolar cok fazla,bu fiyat ile cikiyorsan grafik olarak da bekleneni vermen gerekir.

Hayir bari menüyü falan degistir,diyelim ki ugrasmislar en azindan,direk 4K'ya almislar baska bisey yok.
  • Herhalde parasını ve nasıl geldiğini umursamayacağım tek oyun serisi, nasıl geliyorsa gelsin yeter ki gelsin ömrüm boyunca oynayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

Herhalde parasını ve nasıl geldiğini umursamayacağım tek oyun serisi, nasıl geliyorsa gelsin yeter ki gelsin ömrüm boyunca oynayabilirim.
    ayni dusunuyoruz :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Switch’e mi alsam Ps4 pro’ya mı karar veremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

Herhalde parasını ve nasıl geldiğini umursamayacağım tek oyun serisi, nasıl geliyorsa gelsin yeter ki gelsin ömrüm boyunca oynayabilirim.
    +1
  • dark dragon kullanıcısına yanıt
    Pro ya al bence pişman olmazsın

• ilk oyunu oynamamış biri olarak heyecanla bekliyorum.
  • 40 dolar bir önceki nesile çıkmış bir oyun için fazla gereksiz

• 149-159 tl bandını geçmediği sürece çıktığı gün alırım ama geçerse beklerim biraz düşmesini.
  • Bilirsiniz Dark Souls'dan önce, Demon's Souls vardı. Rastgele takasladığım bir oyundu fakat kısa zaman içerisinde en sevdiğim oyun haline gelmişti. Uzun süre bıkmadan usanmadan oyunu didik didik ettim. Gitmediğim yer, çözmediğim gizem kalmadı ve en sonunda oyunu bir köşeye kaldırdım; tabi unutmadım.

Bir süre sonra Dark Souls'un çıkış haberleri geldi. Haberleri, oynanış videoları izledi. Hayatımda ilk ve son kez bir oyunu, koleksiyon versiyonu olarak aldım; gerçi tam olarak koleksiyon versionu sayılmazdı. Bu versionun ismi "Prepare to Die Edition" olarak geçiyordu.

Kargonun gelmesini iki gün bekledim. Sonrasında evden çıkıp, PTT şubesine gittim ve oyunu aldım. O dönemler lisedeydim ve dolmuş ile eve gitmem gerekiyordu; şans işte tüm dolmuşlarda dolu geçiyordu. Kargo paketini açtım ve kutuyu incelemeye başladım. Bir çok dolmuşun beni almadan geçmesine rağmen, en sonunda birisi durdu ve nihayet eve doğru yola çıktım.

Eve vardığım zaman kutudan çıkan Artbook ile bir süre oyalandım ve şarkılarını, oyunu açmadan önce teker teker dinledim.

En sonunda cdyi taktım ve oynamaya başladım; tahmin edersiniz ki çok beğendim ve uzun bir süre oynadım. Her detayı, her gizemi çözdüm ve sonrasında PS3'ümü sattım. Biraz zaman geçtikten sonra Dark Souls 2 duyuruldu fakat oynama fırsatım uzunca bir süre olmadı. Sonrasında oyunu bir saat kadar oynadım ve kapattım.

Bir süre öncede Dark Souls 3'ün çıktığını duydum ve bir PS4 aldım. Oyunu bitirdim ve PS4'ümü sattım.

Benim gözümde Demon's Souls ve Dark Souls 1, serinin diğer oyunlara göre daha kaliteliydi. O sevdiğim oyun ruhu ne yazık ki 2. ve 3. oyunlarda yoktu. Şimdi bir PS4'üm yok ve oyunu haliyle tekrar oynayamayacağım. Eğer bu oyunu oynamamış olan kaldıysa, bu şansı kaçırmayın. Çünkü bir çok kişi oyuna dönecek ve canlı bir topluluk ile son kez bu oyunu oynama şansına kavuşacaksınız. Düşünmeden alın ki, neden bu oyunu bu kadar övdüğümü anlayabilesiniz.

• Oyunun hikayesini elimden geldiğince genel hatları ile konuya ekledim,bir de Vaatvidya'nın hikayeyi 1 dakikada özetlediği ve Türkçe altyazı seçeneğine sahip olan videosunu ekledim.
  • Ormanın kapısını açarım daha ileri gitmem benim için pvp si önemli yapmadığım açmadığım hiçbirşey kalmadı

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.