Şimdi Ara

DARK SOULS (PS3 ANA KONU) - SORU - CEVAP - YARDIMLASMA - BÖLÜMÜ (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.315
Cevap
10
Favori
163.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonunda bır ınsan evladı denk geldıde beraber savasıp boss u gectık:)Sımdı can neredeydı 2. calınacak:)?
  • O bossa girmeden önce yerde oturan satıcı varya (Domhnall of Zena) işte onun yanında kanatlı büyük bi kapı var. Gaping Dragonu öldürdüğün zaman sana o kapının anahtarını veriyor. O kapıyı açıp merdivenlerden aşağı indiğin zaman Blighttown bölümü başlıyor. Oyunun saç baş yolduran bölümlerinden birisidir. Eagle Eye kalkanını almayı unutmayın. Bu bölümde Spider Shield ve Poison defence yüksek olan zırhları kullanmanız şiddetle tavsiye olunur. Bir de yanınızda bol miktarda ''Purple Moss Clump'' iteminden bulunması aksiyon dolu anlar yaşamamanız için tavsiye edilebilir

Blighttownda zemine kadar indikten sonra bir mağaranın içerisinde bonfire bulacaksınız. Bu bonfire de insan formuna geçip iki kişi summonlayın dünyanıza. (Burada yardıma gelen çok oluyor) Mağaradan çıkıp sağ tarafa doğru ilerlediğinizde önce bir NPC dünyanıza girecek ve size saldıracak. Çok zorlanmadan icabına bakarsınız.. Sonra kaya atan devlerin arkasında bir mağara girişi var oradan girip (boss öncesi adrenalin seviyenizin yükselmesini istemiyorsanız yerde yatan yaratıklara bulaşmayın ) mağaranın ilerisindeki sisten geçtiğinizde Quelaag hanfendiyi karşınızda bulacaksınız Onun biletini kestikten sonra geriye sadece ikinci çanı çalmak kalacak

Anlatırken buralarda çektiğim sıkıntılar geçti gözümün önünden allah yardımcın olsun hocam zorlu bir yolun ortalarına gelmişsin. Yazması kolay ama oynarken oyunun yapımcılarına az saydırmamıştım Bu bölümde felaket fps düşüşleri mevcuttu fakat 1.05 patch ile birlikte düzeltilmiş diye duymuştum o yüzden kesin birşey söyleyemeyeceğim. Tabi şunuda belirtmek gerek bence asıl oyun ikinci çanı çaldıktan sonra başlıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tHaLha -- 13 Aralık 2011; 6:35:28 >

• Satılık Darksouls 75 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: tHaLha

O bossa girmeden önce yerde oturan satıcı varya (Domhnall of Zena) işte onun yanında kanatlı büyük bi kapı var. Gaping Dragonu öldürdüğün zaman sana o kapının anahtarını veriyor. O kapıyı açıp merdivenlerden aşağı indiğin zaman Blighttown bölümü başlıyor. Oyunun saç baş yolduran bölümlerinden birisidir. Eagle Eye kalkanını almayı unutmayın. Bu bölümde Spider Shield ve Poison defence yüksek olan zırhları kullanmanız şiddetle tavsiye olunur. Bir de yanınızda bol miktarda ''Purple Moss Clump'' iteminden bulunması aksiyon dolu anlar yaşamamanız için tavsiye edilebilir

Blighttownda zemine kadar indikten sonra bir mağaranın içerisinde bonfire bulacaksınız. Bu bonfire de insan formuna geçip iki kişi summonlayın dünyanıza. (Burada yardıma gelen çok oluyor) Mağaradan çıkıp sağ tarafa doğru ilerlediğinizde önce bir NPC dünyanıza girecek ve size saldıracak. Çok zorlanmadan icabına bakarsınız.. Sonra kaya atan devlerin arkasında bir mağara girişi var oradan girip (boss öncesi adrenalin seviyenizin yükselmesini istemiyorsanız yerde yatan yaratıklara bulaşmayın ) mağaranın ilerisindeki sisten geçtiğinizde Quelaag hanfendiyi karşınızda bulacaksınız Onun biletini kestikten sonra geriye sadece ikinci çanı çalmak kalacak

Anlatırken buralarda çektiğim sıkıntılar geçti gözümün önünden allah yardımcın olsun hocam zorlu bir yolun ortalarına gelmişsin. Yazması kolay ama oynarken oyunun yapımcılarına az saydırmamıştım Bu bölümde felaket fps düşüşleri mevcuttu fakat 1.05 patch ile birlikte düzeltilmiş diye duymuştum o yüzden kesin birşey söyleyemeyeceğim. Tabi şunuda belirtmek gerek bence asıl oyun ikinci çanı çaldıktan sonra başlıyor..

Hahahaha oyle bır anlattınkı arkadas oyunu satılıga cıkarttı valla:) Saka bır yana allah yardımcımız olsun desene:)))Tavsıye edecegın zırh ve kalkan nedır?

• Hocam kalkan olarak Spider Shield zırh olarak ta poison defanslarını karşılaştır elindeki zırhların ona göre seçebilirsin şuan aklıma gelmiyor..
  • Hocam orada en güzel assasin/rogue armorları olan dark leather tarzı iyi gider. Poison/toxic defansları iyidir.
    Ama her halukarda zehirleneceksin bence drakeroot gardena gidip oradaki Entlerden iyileştirici çiçek düşür yüksek miktarlarda.
    Bataklıktan kaptığın/sineklerden bulaşan poison çok hasar vermez zaten, sesi sinir eder biraz. Arada bir Estus içerek giderebilirsin.

Asıl ufak tüftüflü tipler var, çok hızlı bir şekilde toxic bulaştırıyorlar sana onlara çok dikkat et. Hem attıkları şeyleri savunamazsın, hem de iyi kamufle durumdadırlar hemen fark edemezsin.
    Çok hızlı öldürür seni toxic.
  • eğer master keyin varsa blighttownda ilerlemek daha kolay olur firelink new rondo ruin valley of drake en sonunda bligttowna gelmiş olursun tabii ki master key şart. Oyunun başında gift olarak seçtiysen veya thief karakter seçmiş olman lazım.
  • oyun başlarken karakter seçtiğinde bazı karakterlerde bence olması gereken şeyler eksik kalmış. Mesela ;

thief için bence bir ring of fog ( zor farkedilme ) eksik.

deprived için yaşam yüzüğü veya gold serpent ring ya da daha iyi bir kalkan
  • Pyromancy olayını resmen bitirdi adiler :D
    Hiç bir esprisi kalmadı kullanmanın

NG++ yı oynuyorum 165 LVL.
    TANK karakterim var STR 50 - VITAL 99 + mask of son + yüzük = 2700 civarı HP
    SMOOGH ARMOR + HAVEL SHIELD
    Ekipman olarak GREAT FIRE AXE + 10 = 392 normal damage + 392 fire damage = 784 Damage
    Hala utanmadan dünyamı invade etmeye çalışıyorlar şaşıyorum :D
    Ama tabii alıyorum hepsinin gazını

Sıfırdan bir karakter açacağım büyü ve miracle trophy'leri için. Sadece bu ikisi kaldı çünkü.

Oyundaki bütün update'leri silip offline şekilde oynamayı düşünüyorum arkdaşlar ne dersiniz ?
    Bildiğim kadarıyla sadece pyromancy değil, magic olayında da NERF yaptı adiler.
    Büyü ve miracle bazlı karakter kullanan arkadaşlara soruyorum

• Hocam oyunda gücü istismar edilen bir çok skille nerf geldi. Buna pyro da dahil sorcerery de miracle de. Ben NG++ yerine faith bazlı yeni bir karakter açıp onunla oynadım hem yakın dövüşte hem de uzak dövüşte gerçekten çok etkili. Yalnız uzak dövüş pvp de çok zayıf kalıyor örneğin lightining spear atıyorsun ama vurman imkansız gibi birşey adam yürüyerek kaçıyor..

Benim platinum için sadece 1 trophy kaldı o da en zoru bütün rare silahlara sahip olmak

Edit: imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tHaLha -- 14 Aralık 2011; 14:36:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tHaLha

Hocam oyunda gücü istismar edilen bir çok skille nerf geldi. Buna pyro da dahil sorcerery de miracle de. Ben NG++ yerine faith bazlı yeni bir karakter açıp onunla oynadım hem yakın dövüşte hem de uzak dövüşte gerçekten çok etkili. Yalnız uzak dövüş pvp de çok zayıf kalıyor örneğin lightining spear atıyorsun ama vurman imkansız gibi birşey adam yürüyerek kaçıyor..

Benim platinum için sadece 1 trophy kaldı o da en zoru bütün rare silahlara sahip olmak

Edit: imla.

Stone Flesh+yüksek zırh+adam dibindeyken+Greater Sun spear=gözü yaşlı oyuncular :)
    Gerçi bu kadar zahmete gireceğine iki tane vurursan da aynı oluyor

O trophy çok zor hocam şimdiden kolay gelsin. En zor kısımlarından biri şu Techno Priestlardan Tridenti düşürmek, benim acemi şansıma düştüydü zamanında ama insanlar adak adıyorlar forumlarda.

• Bende 3 adet mevcut o trident'den :D

golden serpent yüzüğü + 10 humanity zaten 410 puan oluyor.
    Bu sayede ne varsa düşüyor oyunda :D
    Bütün black knight aksesuarları dahil çifter çifter.
    Fakat NG+ olunca oran azalıyor.

Mesela ilk oyun bittiğinde envanterimde 99 humanity vardı

SETH the SCALELESS'ın bizi tutsak ettiği kütüphanenin merdivenlerinden aşağı doğru bir tur atmak tek seferde 20.000 soul veriyordu ilk oyunda.
    Ayrıca o mavi ahtapotlardan acayip humanity düşüyordu.
    Tek turda en fazla 5 humanity düşürdüğüm oldu.

Silah trophy'si için 2 kez bitirip, 3. kezde yarılamak gerekiyor oyunu.

Bende magic ve sorceries trophy'si kasacağım kısmet bakalım.
    Mavi kulaklar nereden düşüyor ?
    Tek sıkıntılı olan o galiba.

• @siberarmi
    Aynen hocam Chanellers Trident eksik olan birkaç silahtan biri ve şans yok bende en az 20 tane kestim bi tane düşmedi
    Silver knight spear ve shield eksik öyle çok eksik yok ama üşeniyorum işte

@rick dangerous
    hocam eğer sizede uyarsa ben size miracle ve sorceryleri vereyim trophyi açın sizde bana silahları verin trophy açılsın sonra tekrar iade ederiz birbirimize? Ama sizin level çok yüksek sanırım ben 60 levelim
    Bu arada mavi kulak derken?
  • Arkadaşlar ikinci çanı çaldım şimdi nereye gideceğimi bilmiyorum sen's fortress zor geldi.Acaba yer sıralamasını yazabilirmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zafer95 -- 15 Aralık 2011; 16:33:11 >
  • bence öncelikle demon ruinde ilerle sisten geç ve yolun sonundaki zırhı al poisona çok etkili iyi bir zırhdır.
  • Darkroot Garden'de kurdun olduğu kapının önündeyim kurda dalmadan önce buralara en yakın bonfire noktası neresi varsa tarif edebilirmisiniz
  • Uchigatana veriyor. Tek başına işlevi yok, fire ya da lightning basarsanız, ki tavsiyem lightning; oyunun sonuna kadar götürür, feci ölümcül bir silah oluyor. Hele iki ele alıp, ağır saldırı yaptığınızda rakibi çökertiyor.

bu işlemi nerede yapıcaz

ben ligthning basmak istiyorum ama sadece +1 +2 şekinde basabiliyorum nasıl yapıcaz anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drejtc -- 17 Aralık 2011; 15:25:43 >
  • @drejtc
    Dark Root Garden a girmek için 20.000 soul a anahtar alıp açtığın büyük kapı varya dostum işte o kapının hemen solunda gizli bir duvar var arkasında da bonfire var. Oraya en yakın bonfire bu.

Uchigatana yı +10 a kadar upgrade et. Daha sonra onu Lightining Uchigatana ya dönüştür. Onu da +5 e kadar upgrade edebilirsin.
    Bu işlemi Undead Parish deki black smith Andrei den yapabilirsin.
  • Darkroot Gardende hdyra ve ağzında kılıç olan kurdu geberttim acaba başka boss varmı heryere baktım başka yok
  • New londo Ruinsde hayaletlere rastladım hiç bişekilde zarara uğratamıyorum ve saldırı yediğimde savunmamda işe yaramıyor bu hayaletleri nasıl halledeceğim
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.