Şimdi Ara

DARK SOULS (PS3 ANA KONU) - SORU - CEVAP - YARDIMLASMA - BÖLÜMÜ (136. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.315
Cevap
10
Favori
163.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yav şu 2 tane gargoyle kestiğin yer yok mu... çatıda hani. undead parishte. sonra kuleye çıkıp bir çan çalıyorsun. ha işte o çanın olduğu kuleye girince orda bi' adam var, kollarını açmış bekliyor. ondan bir taş alıyorsun, taşın adını unuttum ama o siliyor laneti. taşların açıklamalarından görürsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuclearbat

yav şu 2 tane gargoyle kestiğin yer yok mu... çatıda hani. undead parishte. sonra kuleye çıkıp bir çan çalıyorsun. ha işte o çanın olduğu kuleye girince orda bi' adam var, kollarını açmış bekliyor. ondan bir taş alıyorsun, taşın adını unuttum ama o siliyor laneti. taşların açıklamalarından görürsün.

Dostum olayı anladım,ben o ejderhaları daha kesmedım o yuzden anlamamısım;)
    Valla ne yalan soyleyeyım tırsıp gırmedım olduremem dıye.Yardım alıım o zaman,mecbur kaldık kesmeye desene...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeptembeR1968

quote:

yav şu 2 tane gargoyle kestiğin yer yok mu... çatıda hani. undead parishte. sonra kuleye çıkıp bir çan çalıyorsun. ha işte o çanın olduğu kuleye girince orda bi' adam var, kollarını açmış bekliyor. ondan bir taş alıyorsun, taşın adını unuttum ama o siliyor laneti. taşların açıklamalarından görürsün.

Dostum olayı anladım,ben o ejderhaları daha kesmedım o yuzden anlamamısım;)
    Valla ne yalan soyleyeyım tırsıp gırmedım olduremem dıye.Yardım alıım o zaman,mecbur kaldık kesmeye desene...

O ejderhaları (gargoyle) kesmeden oyun ilerlemez. O kuledeki çanı ve Blighttown daki çanı çaldığın zaman Sen's Fortress e giden kapı açılacak.
    Laneti üzerinden kaldırmak için alman gereken taşın adı: Purging Stone
    Hayaletleri öldürebilmek için lanetlenmene de gerek yok. Transient Curse adlı itemi kullandığında 5 dakikalığına seni lanetli gibi gösteriyor ama HP yarıya düşmüyor. Tabi 5 dk nın bittiğini bazen farkedemiyorsun veya tam hayaletlerle savaşırken bitiyor oda tehlikeli.. O yüzden New Londo Ruins bölümünü dikkatli geçmen gerekiyor. Oyunun en tehlikeli yerlerinden biri aynı zamanda korku tavan yapabilir
  • Arkadaslar
    yardım yazılaeından anladıgıma gore benım catıdakı ejderhaları kesmem lazım.Lanetı atlatacak maddeyı alabılmek ıcın can kulesından.Ancak yarım hayat barı ıle ejderhaları kesmem ımkansız.Yardımda alamıyorum humanıty calısmıyor..Bana bır cıkıs noktası onerebılırmısınız?

Bır de Payromancy buyulerı ogreten adamdan Fire orb aldım eldıvenle yapılan ama pekde memnun kalmadım,dıger sattıgı buyulerde bu sekılde dandıkmıdır?

Tesekkurler...
  • bence baştan başla.
  • quote:

Arkadaslar
    yardım yazılaeından anladıgıma gore benım catıdakı ejderhaları kesmem lazım.Lanetı atlatacak maddeyı alabılmek ıcın can kulesından.Ancak yarım hayat barı ıle ejderhaları kesmem ımkansız.Yardımda alamıyorum humanıty calısmıyor..Bana bır cıkıs noktası onerebılırmısınız?

Bır de Payromancy buyulerı ogreten adamdan Fire orb aldım eldıvenle yapılan ama pekde memnun kalmadım,dıger sattıgı buyulerde bu sekılde dandıkmıdır?

Tesekkurler...

çift köpekli bossu öldürdüğünü söylemişsin. onu öldürdüğün yerden aşağı doğru git ve sonra yukarı doğru bir merdiven olacak . hemen girişte sağında bir satıcı var ondada var aradığın item. adam parmaklıklar arkasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_fx

quote:

Arkadaslar

Tesekkurler...

çift köpekli bossu öldürdüğünü söylemişsin. onu öldürdüğün yerden aşağı doğru git ve sonra yukarı doğru bir merdiven olacak . hemen girişte sağında bir satıcı var ondada var aradığın item. adam parmaklıklar arkasında.

Rondoda 20 kere oldukten sonra cınnet molası verdım:)yarım saat sonra acınca dedıgın yere gıdıcem.Ama sunu soyleyebılırımkı 43 yasındayım ve pek cok oyun oynadım,ben boyle zor ama baglayıcı bır oyun gormedım:)
  • Atmosfer işte hocam, adamlar o kadar güzel yapmışki ortamları, tipleri ve dövüş sistemini kaybolup gidiyorsun.
    Bazı bossları indirene kadar 20 defa uğraşmışımdır, oyun en ufak hatayı affetmiyor. Adım atarken hesap kitap yapmak lazım.
    Daha başlardasınız anladğım kadarıyla asıl cinnetlere daha çok var.

• Sif gibi bi' boss, hangi oyunda var yahu? Keşke savaşmadan geçebilseydik orayı. Sonlara doğru vurasım gelmedi hiç...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuclearbat -- 8 Aralık 2011; 17:19:04 >
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaslar

Tesekkurler...

Rondoda 20 kere oldukten sonra cınnet molası verdım:)yarım saat sonra acınca dedıgın yere gıdıcem.Ama sunu soyleyebılırımkı 43 yasındayım ve pek cok oyun oynadım,ben boyle zor ama baglayıcı bır oyun gormedım:)

abi sana bir tavsiyem olacak. oyunun başlarında bir ejderha var görmüşsündür sana eteş püskürtüyor. işte onun kuyruğundan drake sword düşüyor. bu silah seni oyunun ortalarına kadar rahat bir şekilde götürür.nasıl düşürüldüğü youtubede vardır.sonra boss savaşlarında bu klıcı çift elle tutarak yüksek hasarlar verebilirsin.
  • chaosta silahını full upgradeleyen var mı? wikiden baktım, red titanite chunk'a rare diyor. uğraşamam şimdi. demon's soulsta da rare taş arıyordum, saatlerce kesmeme rağmen yaratıkları düşmüyordu. dark soulsta nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuclearbat -- 8 Aralık 2011; 19:23:35 >
  • quote:

chaosta silahını full upgradeleyen var mı? wikiden baktım, red titanite chunk'a rare diyor. uğraşamam şimdi. demon's soulsta da rare taş arıyordum, saatlerce kesmeme rağmen yaratıkları düşmüyordu. dark soulsta nasıl?

Red Titanite Chunk, Chaos Eater denilen yaratıklardan, Crystal Lizard'lardan ve Demon Ruins/Lost Izalith bölümlerinde yerden toplanabiliyor. 10 humanity + Covetous Gold Serpent Ring ile çok zorlanmadan Chaos Eater'lerde farm yapabilirsin.
    Red Titanite Slab, Lost Izalith bölümünde bir sandığın içerisinden alınabiliyor. Yine Chaos Eater'lerden nadiren düşüyor (rare)
  • S.A ARKADAŞLAR ÖNCEKİ SORUMA CEVAP VERDİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BİR KAÇ SORUM OLACAK CEVAP VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİCEM ÖNCELİKLE
    BU ANA YERDE HANİ ESTUS FLASK 10 OLAN YERDE OYUNUN İLK BAŞLADIGI YERDE ÇADIR ATEŞİ SÖNMÜŞ NASIL YAKACAGIM ANLIYAMADIM BİDE Bİ ALTTA ESTUSFLASKIN SOULSUNU İSTEYEN
    DEMİR PARMAKLIKLARIN ALTINDAKİ ADAM ÖLMÜŞ KİM ÖLDÜRDÜ YOKSDA KENDİSİMİ ÖLDÜ BİLMİYORUM BEYLER BU ÇADIRI NASIL YAKARIM BİLMİYORUM BİDE ŞOVELYE VARDI SARI SIRHDA ODA KAYIP BİDE BEYLER KİLİSEDE HANİ 2 TANE EJDERHA GELİYODUYA BOSS OLARAK ÇANI ÇALDIMIZ YERDE ORDAKİ ADAMDAN 43000 SOULSA BİŞE ALDIM AMA NE İŞE YARADI ANLAMADIM
    BİDE BÜYÜK Bİ KAPI VAR HANİ ÇADIR ATEŞİ YANIYO DİREK İNCE Bİ KÖPRÜNÜN ÜZERİNDEN GİDİYOZ
    BÜYÜK Bİ KAPI YANINDA ŞİŞKO Bİ ADAM DEVAMLI STİLL CLOSED DİO O KAPIYI NASIL ACACAGIM BULAMADIM
    HERKZE İYİ OYUNLAR ARKADAŞLAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldsnake06

S.A ARKADAŞLAR ÖNCEKİ SORUMA CEVAP VERDİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BİR KAÇ SORUM OLACAK CEVAP VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİCEM ÖNCELİKLE
    BU ANA YERDE HANİ ESTUS FLASK 10 OLAN YERDE OYUNUN İLK BAŞLADIGI YERDE ÇADIR ATEŞİ SÖNMÜŞ NASIL YAKACAGIM ANLIYAMADIM BİDE Bİ ALTTA ESTUSFLASKIN SOULSUNU İSTEYEN
    DEMİR PARMAKLIKLARIN ALTINDAKİ ADAM ÖLMÜŞ KİM ÖLDÜRDÜ YOKSDA KENDİSİMİ ÖLDÜ BİLMİYORUM BEYLER BU ÇADIRI NASIL YAKARIM BİLMİYORUM BİDE ŞOVELYE VARDI SARI SIRHDA ODA KAYIP BİDE BEYLER KİLİSEDE HANİ 2 TANE EJDERHA GELİYODUYA BOSS OLARAK ÇANI ÇALDIMIZ YERDE ORDAKİ ADAMDAN 43000 SOULSA BİŞE ALDIM AMA NE İŞE YARADI ANLAMADIM
    BİDE BÜYÜK Bİ KAPI VAR HANİ ÇADIR ATEŞİ YANIYO DİREK İNCE Bİ KÖPRÜNÜN ÜZERİNDEN GİDİYOZ
    BÜYÜK Bİ KAPI YANINDA ŞİŞKO Bİ ADAM DEVAMLI STİLL CLOSED DİO O KAPIYI NASIL ACACAGIM BULAMADIM
    HERKZE İYİ OYUNLAR ARKADAŞLAR

- Sorduğun soruda epeyi bir spoiler var o yüzden okuyup okumamak sana kalmış.
    O kurtarmış olduğun sarı zırhlı adam (Knight Lautrec of Carim) parmaklıkların arkasındaki kızı (Anastacia of Astora) öldürüyor. O kız öldüğü için Firelink Shrine deki bonfire sönüyor. O kızın intikamını alıp onun ruhuyla geri gelip kızı canlandırabiliyorsun. Parmaklıkların önünde bulmuş olduğun Black Eye Orb isimli taşı Anor Londo bölümünde boss alanından hemen önceki büyük odada kullandığın zaman Lautrec'in dünyasına gidiyorsun. O ve iki kankası ile savaşıyorsun. Yendiğin taktirde sana çok değerli bir yüzük ve parmaklıkların arkasındaki kızın ruhunu vericek (firekeeper soul) (aynı zamanda üst kata çıktığın taktirde o sarı zırhı da alabileceksin). Verdiği ruhu estus flaski upgrade etmek için kullanma sakın onu parmaklıkların önüne gelip kullanarak kızı canlandırıyorsun.

- 40.000 soul a almış olduğun şey bir büyü. Eğer faith statına puan vermediysen kullanamazsın. Yani faith bazlı bir karakterin yoksa veya trophy kasmıyorsan boşuna almışsın.

- O kapıyı açabilmek için ikinci çanı da çalman gerekiyor. İkinci çan Blighttownda Quelaagı öldürdükten sonra çıktığın bir kulede bulunuyor.
  • Arkadaslar ...
    Ejderha boss ları oldurmek ve canı calmak ıcın yardım almaya karar verdım.Ancak daha once hıc takım yapmamıstım.
    Once ınsan formuna gectım.
    sonra catıya cıkan kapının yanına gelerek
    1 humanıty daha bozdurdum portal acabılmek ıcın.
    Crack red eye orb tasını yere attım..
    Ancak bana yardıma gelecek bırılerını beklerken
    butun kapılar beyaz oldu ve butun bolum yaratıkları saldırmadan cıktılar,ne oluyor dıye gezınırken 2 ade adam gelıp anlamadan kestı benı gıttıler.
    Ben bu ısı anlamadım.Bana acıklayabılecek bırısı varmıdır?

Elımdekı dıger taslar

White sign Soapstone ne ıse yarar?

Black seperation Crystal ne ıse yarar?
  • quote:

Arkadaslar ...
    Ejderha boss ları oldurmek ve canı calmak ıcın yardım almaya karar verdım.Ancak daha once hıc takım yapmamıstım.
    butun kapılar beyaz oldu ve butun bolum yaratıkları saldırmadan cıktılar,ne oluyor dıye gezınırken 2 ade adam gelıp anlamadan kestı benı gıttıler.

Elımdekı dıger taslar

abi heralde biraz ingilizcen zayıf. buda sana oyunu dahada zor hale getirecektir elbette. şöyle açıklayayım .bıraktığın taş başkalarının dünyasına izinsiz olarak girip onları görev başındayken kesmeye yarıyor tabi ucunda ölmekte var.

yardımcı almak için taş felan bırakmana gerek yok. sadece insan formuna geç yeter. eğer yerde sana yardım edebilim diyen biri taş bırakmışsa onu oyununa çağırabilirsin.bunu için başka oyundaki bir adamın yere white sign soapstone bırakması lazım. bunu sende yapabilirsin .yere white sign taşını koyarsan ,başkası eğer koyduğun taşı görürse, seni kendi oyununa yardımcı olarak çağırabilir. online sistemi buşekilde işliyor. yani istediğin zaman oyununa yardımcı çağıramıyorsun denk gelmesi lazım.
  • quote:

quote:

Arkadaslar ...

Elımdekı dıger taslar

abi heralde biraz ingilizcen zayıf. buda sana oyunu dahada zor hale getirecektir elbette. şöyle açıklayayım .bıraktığın taş başkalarının dünyasına izinsiz olarak girip onları görev başındayken kesmeye yarıyor tabi ucunda ölmekte var.

yardımcı almak için taş felan bırakmana gerek yok. sadece insan formuna geç yeter. eğer yerde sana yardım edebilim diyen biri taş bırakmışsa onu oyununa çağırabilirsin.bunu için başka oyundaki bir adamın yere white sign soapstone bırakması lazım. bunu sende yapabilirsin .yere white sign taşını koyarsan ,başkası eğer koyduğun taşı görürse, seni kendi oyununa yardımcı olarak çağırabilir. online sistemi buşekilde işliyor. yani istediğin zaman oyununa yardımcı çağıramıyorsun denk gelmesi lazım.

Serdar kardesım yarımların ıcın cok tesekkur ederım,konu aydınlandı:)
    Bız kendı basımızın caresıne bakıcaz o bellı oldu:))senden yardım ıstesem senın levelın benımkıyle tutmaz ben 41 lev ım
  • @september
    yardımcı olduysam sevindim abi. sen devam et oynamaya takıldığın yer olursa buradan veya özelden yardım ederiz. birde abi birşey söyleyeyim sen 40 levelim diyorsun ve daha ikiz gargoilleri kesmemişin. ben onları 10 lvl ken kesmiştim. yani 40 lvlle rahat rahat kesmen lazım. hangi sınıfla oynuyorsun merak ettim.
  • @September
    Hocam level 53 de zorlanmadan oyunu bitirdim ben level 41 de o ejderhaları zorlanmadan öldürebilmen lazım. Ama serdar arkadaşımın da dediği gibi oynadığın sınıfta önemli. Ben cleric oynuyorum ve hem yakın hem uzak dövüşte çok etkili büyüleri var. Bir de elinde sağlam bi silah aldığın zaman oyun çok kolaylaşıyor.
  • Sevgılı arkadaslarım
    yardımlarınızında payıyla son 2 gunde bayagı ılerledım.Sıkıntı ıngılızceden dolayı..
    Bandıt karakterım...
    yardım alarak bır buyucu ıle beraber kestık ejderhaları ve canı caldım.Ancak ııncı canı nereden calıcam?

Lvl 44 um

Vit 20
    att 13
    end 16
    str 21
    dex 17
    res 11
    int 13
    fai 15

seklınde statslarım

elımdekı etkılı sılahlarım

Chrystal straıght sword
    Astoras straıght sword +3
    Drake sword +1
    Chrystal greatsword
    Jagged ghost blade
    Greataxe
    Zweihander
    Largeclub
    Raw spear +1
    Halbert
    Gargoyle's Halbert +1
    Black Knight Halbert
    Light crossbow +5
    Balder shıld +5
    Chrystal shıeld
    Brgand armor +1 ve takımı
    kafayada
    Fang boar helm yada Gargoyla helm

durum budur arkadaslar:)epey zayıf oynadıgımın farkındatım;)ama ıdare edın yaslılık ıste...
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.