Şimdi Ara

[ARŞİV] Dark Souls III (The Fire Fades Edition) Türkçe Yama (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
858
Cevap
44
Favori
126.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
98 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam çevirinizi denemedim henüz,ama iyi bir çeviri yaptığınızdan eminim.Çünkü daha önce bazı yamalarınızı kullandım.İlk önce elinize sağlık demek isterim.İkinci olarak,çeviri işinde yeni olmadığınızı biliyorum ve yama kullanıma sunulduktan sonra forumda binbir çeşit insanın size ne gibi eleştirilerde bulunacağını siz de bilirsiniz ve bunu göze alarak bu işleri yapıyorsunuz,bu yüzden şaşılacak bir durum yok desem yeridir.Memnun olmayan bir kitle mutlaka olacaktır.Herkes'i aynı anda mutlu etmenin mümkün olmayacağını hepimiz biliyoruz.Bu yüzden sizden ricam,birkaç dengesiz'in yorumu ile,zaten kaliteli çeviri yapan çok az ekip varken(ve neredeyse kalmamışken),sizden iyi çeviriler bekleyen oyun oynama zevkine türkçe yama ile varmış insanları üzmeyin.Zaten türkçe oyun çıkmıyorken ülkemizde,size güvenen oyuncular var.Size durmadan çeviri yapın demiyorum.Vaktiniz oldukça çeviri yapmaya devam etmenizi isterim.Birkaç memnun olmayan kişi varsa da,memnun olan insanların çokluğunu da unutmayalım.Sonuçta yamayı ücretsiz dağıtıyorsunuz.isteyen bağışta da bulunsun,bir çay içersiniz.Önerilerimi dikkate alırsınız umarım.Kolay gelsin.

• ALPOLİC_FR kullanıcısına yanıt
    iyi niyetiniz ve öneriniz teşekkür ederim ama keşke verilmek istenen mesajı doğru yorumlayabilseniz. okumayı bir türlü alışkanlık edinemedi şu toplum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KarapathiaN

iyi niyetiniz ve öneriniz teşekkür ederim ama keşke verilmek istenen mesajı doğru yorumlayabilseniz. okumayı bir türlü alışkanlık edinemedi şu toplum.

Beklenti içinde olan insanlardan ne gibi bir katkı bekliyorsunuz bilemiyorum.Bütün yorumları okumaya da malesef pek vaktim yok.Siz çeviri yaparken birçok kişi zaten size destek mesajı yolluyor.İsteyen bağış'ta yapıyor(yapılıyor mu bilmiyorum).Ama yama daha iyi hale gelsin diye geri dönüş yapılmaması çok da sorun olmaz diye düşünüyorum.Bir iki kelimenin eksik olması kimse için problem olmaz herhalde.Netice de gönüllü bir iş.Kötü eleştirilere kulak kapamak en mantıklısı.Dediğim gibi size destek olan insanların çoğunluğunu dikkate almak daha önemlidir diye düşünüyorum.Bir iki genç çocuk kötü yorum yaptı diye küsüp dükkanı kapatmak siz profosyonellere göre değil kanımca.Bilirsin yorumlara kızıp sürekli olarak,alın kaldırdım konuyu yapmıyorum çeviriyi diyen birisi çok meşhur forumda.

• ALPOLİC_FR kullanıcısına yanıt
    Ben bu yamayı 1.5 aydır test ediyorum ve her seferinde ciddi anlamda hata düzeltmesi ve iyileştirme yapıyorum, sizin için bir kıymeti olmayabilir ama benim için çok önemli. O kadar emek verdiğim bir şeyin vasat kalması hoşuma gitmiyor. Bu çalışmalar aydan gelmiyor, kendiliğinden bir seviyeye ulaşmıyor. Sadece çevirip önünüze koysak eminim yapanın da kullananın da hoşuna gitmez. 1-2 kişinin bir şeyler olsun diye çırpınması hoşuma gitmiyor, herkesin bir şekilde elini taşın altına koymasını beklerim. Hazırını verseler ben de yerim, niye uğraşayım ki aylarca... Şu konuda anlaşamıyoruz: görgüsüz birkaç kişinin yorumu alemin beğenip beğenmediği benim hiç umurumda değil, zaten emeği olmayan bir şeyde söz hakkı yoktur kimsenin. Şuna kızıp öyle yapmayın, bunu görüp şöyle yapın değil olay şu bencilliği bir kenara bırakın halkaya dahil olun. Makul kesim olarak değerlendirdiklerinizin alkışı değil gerçek desteği gerek. Tezahürat coşkuya ihtiyacı olanların ilacıdır, bizim daha fazlasına ihtiyacımız var. Bunu anladığınızda kimsenin egosuyla kimsenin kırgınlığıyla uğraşmazsınız süreç kendiliğinden akar gider...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KarapathiaN -- 6 Ocak 2018; 12:30:9 >

• quote:

Ben bu yamayı 1.5 aydır test ediyorum ve her seferinde ciddi anlamda hata düzeltmesi ve iyileştirme yapıyorum, sizin için bir kıymeti olmayabilir ama benim için çok önemli. O kadar emek verdiğim bir şeyin vasat kalması hoşuma gitmiyor. Bu çalışmalar aydan gelmiyor, kendiliğinden bir seviyeye ulaşmıyor. Sadece çevirip önünüze koysak eminim yapanın da kullananın da hoşuna gitmez. 1-2 kişinin bir şeyler olsun diye çırpınması hoşuma gitmiyor, herkesin bir şekilde elini taşın altına koymasını beklerim. Hazırını verseler ben de yerim, niye uğraşayım ki aylarca... Şu konuda anlaşamıyoruz: görgüsüz birkaç kişinin yorumu alemin beğenip beğenmediği benim hiç umurumda değil, zaten emeği olmayan bir şeyde söz hakkı yoktur kimsenin. Şuna kızıp öyle yapmayın, bunu görüp şöyle yapın değil olay şu bencilliği bir kenara bırakın halkaya dahil olun. Makul kesim olarak değerlendirdiklerinizin alkışı değil gerçek desteği gerek. Tezahürat coşkuya ihtiyacı olanların ilacıdır, bizim daha fazlasına ihtiyacımız var. Bunu anladığınızda kimsenin egosuyla kimsenin kırgınlığıyla uğraşmazsınız süreç kendiliğinden akar gider...

Yaptığınız işin kusursuz olmasını istemenizi takdir ediyorum.Benim için kıymetsiz birşey değil bu,uğraşıp çabalamak işe verilen önemi gösterir.Bakın kendimden örnek vereyim.Ben inşaat sektöründe çalışan biriyim.İşimiz alüminyum giydirme cephe ve composite levha üzerine.Yani binaları giydiriyoruz,bu da bir referansımız olsun:http://www.sarica.com.tr/?sayfa=referanslar&alt=detay&id=68 https://www.google.com.tr/imgres?
    https://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.mido.com.tr%2F_yuk%2Fprojeresim%2FIMG_7354_Copy42.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.mido.com.tr%2Freferanslar.html&docid=H0XYJrBjT5A5kM&tbnid=hLEz66JRaIp8gM%3A&vet=1&w=750&h=480&bih=1334&biw=2560&ved=0ahUKEwjYs92an8PYAhXKsVQKHWzyDxwQMwhAKAIwAg&iact=c&ictx=1

Ben autocad ve alphacam cnc router kullanıcısıyım.Bu ürünlerin imalatında çalışıyorum.4 kişiden oluşan bir ekibim var ve ben ekibime imalat hazırlamaklatan sorumluyum (imalat çizimi yapıyorum).Ve bende sizin gibi işimi eksiksiz yapıp imalata ve montaja mümkün olduğunca daha fazla yük olmasın ve en rahat şekilde işlerini yapsınlar diye en ince detaylarına kadar elimden geldiğince işimi bitirip imalat ekibine teslim edip,önemli detaylar varsa bilgisini de aktarmaya çalışıyorum.Ama ola ki gözümden kaçan durumlar söz konusu oluyor.Ve bunları arkadaşlar ya bana gelip soruyorlar,yada kendileri hallediyorlar.Ama bana bilgi verilmeden baştan savma yapılmış bir imalatı bende sevmiyorum.Yeri geliyor montajcı arkadaşlar diyor ki,binanın tepesinde kim görecek birşey olmaz.Ama benim işimin iyi olmasını isterim.Tabii ki elimden geldiği kadarıyla.

Şimdi bu örneğe bakarak neredeyse ikimiz de aynı yapıya sahibiz.Madem ki işim en iyisi olsun diyorsunuz ve bunun sadece siz ile değil de kullanıcıların da size yardımcı olması ve hataları bildirmesi ile olacak.Konu başlığına yazmışsınız ama,daha büyük puntolar ile bilgilendirme yazıp bu yamanın sizin için çok önemli olduğunu,kullanıcılardan sizin ne istediğinizi,size sadece hataları mutlaka bildirmelerini isteyebilirsiniz.Aksi takdirde yamayı alan sizin sadece bunu istediğinizi bilmez ise malesef size yardımcı olmaz,olamaz.Veya yama link'i açılmadan önce bir çözüm bulup bu uyarıyı her kullanıcı için uyarı şeklinde bir sayfa açılarak okuması için önemli olarak belirtilebilir.Tabi olabilir mi bilmiyorum.İşte o zaman ortaklaşa üretici ve tüketici olarak çeviriniz kusursuz hale gelebilir.Bence bundan sonra ki işlerinde böyle bir yöntem uygulayın,biz de sana yardımcı olalım elimizden geldiğince.Ama yine de çok iyimser olmamak lazım herkes seferber olup bu işe girişmeyecektir,farkındalık biraz daha artacaktır,bazı durumlar kaçınılmazdır haliyle.Umarım yeni çalışmalarınızla tekrar karşımıza çıkarsınız ve hep beraber eksiksiz işler ortaya çıkar.Tekrar elinize sağlık diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALPOLİC_FR -- 6 Ocak 2018; 14:42:8 >

• Selam ,

Öncelikle elinize sağlık , türkçe altyazı hikayeyi anlamak için müthiş bir araç. İngilizce'de bi yerden sonra bayılıp altyazıları geçiyordum şimdi tüm konuşmaları okuyorum.
    Yalnız önceki oyunlardan alışkanlık, karakterin skill pointleri ve silahın statları türkçe olunca baya afalladım , sadece altyazı türkçe olsun geri kalanlara dokunulmasın diye bir seçenek olabilir mi?
  • Dark_Soul kullanıcısına yanıt
    ALPOLİC_FR kullanıcısına yanıt
    @Dark_Soul
    Sözlükten ve çeviri formundan yararlanabilirsiniz. Terimlerin özgün karşılıkları orada bulunuyor. İstediğiniz pratik olarak mantıklı, alışkanlık söz konusu ama zamanla aşılır. Diğer taraftan bakıldığında bu isteğiniz çeviri argümanına ters düşen bir şey, o yüzden yapabileceğim başka bir şey yok.

@ALPOLİC_FR
    Yine önerin için teşekkür ederim. Diğer projelerimde olduğu gibi bu konuyu açtığımın ilk haftasında, ilk mesajın ilk satırlarında bir duyuru vardı, büyük harflerle yazılı olan. Ama her zamanki gibi icabet eden olmadı, sadece Solaire of Astora... Yama arayüzüne entegre edip duyuru yapayım diyorum ama orasını da zengin fakir çatışmasına çevirmişler, insanların bu münakaşadan nasiplenmesini istemiyorum. Çıkmadan 2 hafta öncesinde Beta süreci duyurduk, bunun amacı ve yapılması gereken bellidir, ne var ki yamayı alan kişilerden tek bir bildirim dahi almadık. Yani yapılmayan bir şey değil ama eşeğe altın semer vursan eşek yine eşektir. Gördük ki iyilikten maraz doğarmış, o yüzden bu kadar adam haklı haksız demeden sömürüyor herkesi ve yine onlardan iyisi yok bu hayatta. Bizim de sömürmemiz gerekiyor belli ki...

• Arkadaşlar direk 3. oyundan başlamak hata mı olur oyun/hikaye bütünlüğü açısından ? çünkü 2. oyunun yaması yok o yüzden soruyorum.
  • aylık 8bin lira para kazanıyorum ama oyuna para vermem diyen bir arkadaşa söyleyeceğim birkaç cümlem olacak. Oyunu yapımcılar oyunu gökten zembille indirmiyorlar, o yapımcılarda çalışan 3D artistleri var, Yazılımcılar var, kurgu ekibi var var oğlu var. Bende bir 3D Artist i olarak, bu oyunlarda verilen emeği görsen aklın uçar ve oyunlara para vermem dediğine utanırsın diyorum. Sen o 8 bin lirayı emeksiz kazanıyorsun heralde? yorumun çok saçma olmuş, 8 bin tl kazanıyorum ama oyuna para vermem emeğe saygısızlıktan başka birşey değildir. Kusura bakma da yamayı yapan emek veriyor da oyunu yapan vermiyor mu? hiç samimi gelmedin doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rencapoch -- 6 Ocak 2018; 16:18:16 >
  • Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt
    1 ve 3 hikaye açısından ilintili, 2.oyun ana oyuna ufak göndermelerden ibaret. İlk oyundan başlaman isabet olur, 2.oyunu sona saklasan da olur. Yine de hepsi güzel oyunlardır.
  • quote:

1 ve 3 hikaye açısından ilintili, 2.oyun ana oyuna ufak göndermelerden ibaret. İlk oyundan başlaman isabet olur, 2.oyunu sona saklasan da olur. Yine de hepsi güzel oyunlardır.

şansa bak ki 1. oyunun türkçesi mevcut. O zaman 1 i oynayıp 3e geçerim.
  • PSX63 P kullanıcısına yanıt
    Beynini çalıştırsan anlarsın. Millet ''oyunlar pahalı diye almıyorum diyor bende korsan oynarım'' diyor. Bende para ile alakası yok dedim. Çok mu zor anlamak bunu.
  • Prosouls kullanıcısına yanıt
    Senin çalışıyor baksana.Dark Souls 3 44 TL su an.Onuda para veremeyip halen korsanı savunuyorsunuz.Sizin beyninizin neresi calistigi belli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız olay korsancılık ve korsana teşvik etmeye döndü. Bilmiyorsanız hatırlatayım; Donanımhaber’de korsan muhabbetleri, korsan yönlendirmesi, teşvik ve paylaşımları yasak.

• Adamın, çeviri bir yana, özene bezene hazırlayıp oyun videoları ile süslediği konusunu, her aklına gelen bir şeyler yazıp resmen çöplüğe çevirmişsiniz.

El emeği göz nuru canım sayfalarda, karşılıklı hakaretmi istersin, egosu tavan yapmışlarmı istersin, korsan fantazisi kurup bunla övünenmi istersin ne istersen var.

Burda kimse bu arkadaşların uğradığı hayal kırıklığını takmıyor tek düşünülen bu arkadaşlar giderse kim bize yama çıkarır düşüncesi hakim böyle oldukça eldeki değerleri her zaman kaybetmeye mahkum olursunuz.
  • Yamayı yılbaşında yayınlıyacağını görünce çok sevindim. Yılbaşında satın aldım daha denemek nasip olmadı.Yama ekibine en azından
    içimden geçen duyguları belirtmek için üye oldum. Yama için çok teşekkürler. Emek hırsızı, vefasız bir kaç şerefsizin sizin şevkinizi ve sizi kırmaması dileğiyle oturdukları dalı kesmek kadar aptalca olan bu hareketlerinin farkında değiller ve şuan aşırı derecede giydirmek istiyorum onlara hatta bir kaç cümle yazmakta bir sakınca görmüyorum. Öncelikle kendi fikirleriyle uyuşmayan insanlara köpek gibi saldırmayı anlamsız buluyorum. Kendini ifade etmekten yoksun insanların artışda olduğu günümüzde bunun nice örnekleriyle karşılaşmak şaşırtmasada hala üzüyor. Ne anlarlar nede anlaşılırlar. Diş gösterirler ama ısırmazlar ve kendi anlamsız fikirlerini benimsetene kadar çirkefleşirler. Bir söz vardır; hırsız, herkes hırsız olsun ister. Bunlarda onun gibi, o kadar durumlarını normalleştirmişlerki gözlerinde o durumda olmayanları görünce gözleri kararıyor, kendilerini ifade etmekten yoksunlaşıyorlar ve sadece saldırıyorlar. Bunlar gibi köpeklerin tek amacı insanın hevesini kursağında bırakana kadar, köpeklik yapmak. Bunlar, hevesinizi kırana kadar, insanın sabrını taşırıp, aldığı keyif kaçana kadar, "bak benim gibi şerefsizlerde burada." demek için buradalar. Bunlar gibi şerefsizlere ödün vermeden mutlu,sakin ve stressiz bir hayat dileğiyle, "kolay gelsin", her ne kadar kolay olmasada ve ellerinize sağlık. Katkılarınızla mutlu ettiniz.

-Köpekleri severim. Köpekleşmiş insanları asla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tkabus -- 6 Ocak 2018; 20:10:59 >

• Oyunun GOTY Edition aldım aral dan yamayı yükledim hiç bir sorun yok emeği gecen arkadaşların yüreklerine sağlık :)
  • Sevgili arkadaşlar, yamayı çevrimiçi oynayan varmı? Herhangi bir uyarı verdiler mi? Uyarı gelip gelmeyeceğinin garantisi yok biliyorum ama şuana dek çevrimiçi oynayan oldu mu? Dönüş yaparsanız sevinirim

• Rencapoch R kullanıcısına yanıt
    Yamayla 45-50 saat kadar çevrimiçi oynadım bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-246FC0C8F -- 6 Ocak 2018; 22:47:23 >
  • Dh'de Ghost takılıyordum sırf bu konu için yorum yazıyorum.

İlk önce Türkçe yama için teşekkürler.Yorumların çoğu yamayı yapan kişiye hakaret içeriyor (Son Yorumların) bunun amacınıda anlamadım adam sizden para isteyerek mi yaptı yamayı yani ? Sırf korsan uyumlu değil diye otistik çığırış yapmanıza gerek yok bence(Not:Korsan kullanıyorum ama Önceki sayfa'da birisi korsan olarak yamayı kullanıyorum deyipte Yamayı Yapana hakaret etmiş :) Komik)
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.