Şimdi Ara

Dark Souls III (2016) [ANA KONU] (68. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.539
Cevap
34
Favori
50.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    peki bu tür oyunlara acemi biri için class olarak ne tavsiye edersin ? mercenary açmıştım oyunun başında güçlü bi tane katana varmış onu kullanayım diye,o da hoşuma gitmedi baya yavaş geldi edit:evet oyun daha kolay geldi bloodborne göre :) ilk çıktığı zamanlar deneyip beceremediğimden satmıştım geri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felurian -- 4 Ocak 2018; 18:35:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O sana kalmış bişey ama ben knight oluyorum hep balta vs hoşuma gidiyor

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    tamamdır,teşekkür ettim
  • Rica ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Desert Rat

Dostlar ben bu oyunda üstümde 6000 soul varken felan yüksek biryerden düşüp öldüm,geri gittiğimde bulamadım o taraflarda,o sırada bidaha oldum tekrar geri gittiğimde öldüğüm yerdeki soulları aldım 0 verdi,şimdi benim 6000 soul boşamı gitti ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Desert Rat

peki bu tür oyunlara acemi biri için class olarak ne tavsiye edersin ? mercenary açmıştım oyunun başında güçlü bi tane katana varmış onu kullanayım diye,o da hoşuma gitmedi baya yavaş geldi edit:evet oyun daha kolay geldi bloodborne göre :) ilk çıktığı zamanlar deneyip beceremediğimden satmıştım geri

Arkadaşın da dediği gibi Knight olarak başlarsan hızlı alışırsın. Zaten statları istediğin gibi dağıtabildiğin için neyle başladığının önemi olmuyor bir süre sonra. Yani Knight ile başlayıp sorcerer build'i bile yapabilirsin.
  • equasezy1 kullanıcısına yanıt
    Knightdan sonra bide sorcerer denedim daha çok hoşuma gitti,ilk 2 bossuda tek seferde aldım,yalnız ben hiç küçük şeylerle iskeletlerle felan uğraşmadan direk kaça kaça bossa giriyorum,çok önemlimi yoldakileri kesmek çok az soul veriyolar zaten,eşyaları alıp kaçıyorum aralarından bide firelink shrinenın üstündeki kulenin anahtarı satılıyo 20k soula çok önemli bişeyler varmı orda biriktiriyimmi soulları onun için ?

• Arkadaşlar soullarım şöle bir yerde kaldı alamıyorum,kafayı yicem 10k dan fazla soul vardı,gidiyorum üstüne tam merdivenin orda olduğu için aşağı iniyor direk,

Dark Souls III (2016) [ANA KONU]n

Dark Souls III (2016) [ANA KONU]nasıl bir buga denk geldiysem napıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saintvicious22 -- 5 Ocak 2018; 17:51:40 >

• Bu oyun ilk iki oyun ile bağlantılı mı?
  • AsterixOburix A kullanıcısına yanıt
    İkinci oyunla çok bağlantılı olmasa da birinci oyunla bayağı bağlantısı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsterixOburix

Bu oyun ilk iki oyun ile bağlantılı mı?

birincisiyle bağlantılı
  • Oyunu geçen Steam indirimlerinde alıp yeni bitirdim. Yaklaşık 3 gün gibi kısa bir sürede bitirdim. Bossları tek başıma kesmek istediğim için NPC'lerin görevlerini yapamadım ama toplanacak çoğu yüzük ve büyüleri topladım. Oyunun 2. sonu gerçekten tüyleri diken diken etti vay be diye izledim. İkinci oyunu hiç beğenmemiştim. İyi bir aksiyon oyunu ama Dark Souls ve Bloodborne ile kıyaslarsak kusura bakmayın ama beş para etmeyen bir oyun. Zaten konu olarak da pek farklı bir şey olmuyordu. 3'ün direk 1'in devamı olması, konuyu devam ettirmesi ve çok güzel bir şekilde bitirmesi hoşuma gitti. Aynı karakterleri görmek ve onlarla konuşmak iyi bir duygu yaşattı. Zaten ilk oyunda olan çoğu yer tekrar tasarlanmış ama çok farklılık gösterdiği için kolaya kaçmışlar gibi hissetmedim.

Bu arada item description okumayı seven biri değilim o yüzden konuyu çoğunlukla yine her oyunda olduğu gibi videolardan izleyerek anladım ama zaten başlangıcı ve sonu az çok anlıyorsunuz. Seriye böyle bir son yapmaları çok iyi olmuş. Artık yeni bir Dark Souls gelmesinin pek anlamı yok, aynı ruhu taşıyan yeni oyunlara geçsinler. Zaten Bloodborne ile Dark Souls'un aynı evrende geçtiğini ortaya çıkarmıştı oynayanlar o şekilde devam etsinler.

Oyunda genelde aman aman takıldığım pek boss olmadı. Bosslardan daha çok haritalara ilk girdiğimde o kadar soul ile gezerken yolumu bilmeden yaşadığım gerilim daha çok gerdi. Fakat oyun diğer Souls oyunlarına göre kolay mı yoksa artık Bloodborne ve Dark Souls oynaya oynaya kendimizi alıştırdık mı emin olamadım. İlk Dark Souls hala aklımda çok daha zor olarak yer ediyor ama sonuçta ilk defa öyle bir oyun oynuyorduk, sistemlerine alışık değildik. Ayrıca ne kadar çok sevsemde ilk oyunda baya beleş zorluklar olduğunu kabul etmek lazım. Çoğu bossun ufak hileleri vardı, her yerden tuzak çıkıyordu.

• 2K kullanıcısına yanıt
    "Zaten Bloodborne ile Dark Souls'un aynı evrende geçtiğini ortaya çıkarmıştı oynayanlar o şekilde devam etsinler. " nasıl yani
  • Bunların hepsi Dark Souls ve Bloodborne konularında olduğu gibi teori ama onaylanan yok. Her ne kadar bir ara yaratıcısı yok değil dese bile insanlar özellikle Ringed City DLC'sinden sonra kesin gözüyle bakıyor.

Hızlıca oyuncuların bulduğu şeyleri özetlemek gerekirse.

- Bloodborne, Dark Souls oyunlarından ilerdeki bir zamanda geçiyor. Master Willem'in Great Ones dedikleri önceden tapılanlar aslında Dark Souls'dan tanıdığımız karakterler.
    - Bloodborne bosslarından Keeper of the Old Lords, Dark Souls oyunlarında olan Chaos Flame pyromancy'i kullanıyor.
    - İlk Dark Souls oyunundaki Marvellous Chester, Bloodborne oyununda gördüğümüz karakterler gibi giyiniyor ve konuşursanız çok uzaktaki bir gelecekten geldiğini anlatıyor. Aynı zamanda soul'u olmadığı halde insan.
    - İkinci oyuna sonradan eklenen sonda, Aldia soul'u reddedip başka bir seçeneğimiz olduğunu söylüyordu. Light'ı ve Dark'ı da reddedersek başka bir yol olduğunu söylüyordu. Yani burada oyuncular Blood olduğunu o başka yolun söylüyor.
    - Beta'yı oynarken oyuncunun biri glitchleriniyor ve düşmanlarından birinin 'Umbasa' dediğini duyuyor.
    - Bloodborne DLC'sinde Moonlight Greatsword'u görüyoruz. (Gerçi bu kanıt sayılmaz çünkü yaratığın cosmic bir gücü var gibiydi)
    - Ringed City DLC'sinde sonra insanlar kesin emim gibi hatta arkadaşım 'aynı evrenmiş' demişti ama ben DLC'leri oynamadım. İlgili linki aşağıya ekledim.

Dark Souls III (2016) [ANA KONU]

Dark Souls 2'de devlerin rüyasına girdiğimiz zaman bu ağaçların nasıl yok olduğunu görüyorduk.

KAYNAK1
    Ringed City

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2K -- 12 Ocak 2018; 5:4:32 >

• 2K kullanıcısına yanıt
    Bu söylediklerinin hepsi easter egg. Oyunlar tamamen farklı evrende geçiyor, Bloodborne daha çok 1800 gothic ingiltere ortamında geçerken Dark Souls medieval yani orta çağ ayarında geçiyor. Senin söylediklerine göre Overwatch, Just Cause 3 gibi oyunlar da Dark Souls ile aynı evrendeler çünkü bonfire var

Overwatch:

Just Cause 3:

Bir de BloodBorne için Dark Souls "easter egg"i ben söyleyeyim bir tane. Patches the Spider Dark Souls'tan sonra çok değişmiş:

http://bloodborne.wiki.fextralife.com/Patches+the+Spider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi equasezy1 -- 12 Ocak 2018; 17:14:34 >

• Başka oyun olsa evet easter egg gönderme der geçerdik ama Dark Souls konusunu zaten easter egglerden çıkardığımız bir seri. Zaten onaylanmış bir şey yok her Dark Souls konusunda olduğu gibi ama ilk oyunda insanlar yine sizin 'easter egg' dediklerinizden yola çıkarak bu gerçek Ornstein değil demişlerdi ve yıllar sonra üçüncü oyunda öğrendik ilk oyundakinin gerçek olmadığını. Verdiğiniz örnekler başka oyunlardan benim verdiklerim aynı yaratıcının elinden, dediğim gibi %100 diyemez kimse ama easter egg dediğiniz şeyler ile konusu ortaya çıkan bir seri. Bir de Ringed City linkini okursanız sizin için daha anlam kazanacak. Bir de Bloodborne'dan önce çıkmış oyunlar nasıl Bloodborne easter egg'i deniyor anlamadım, sanırım tanımı değişmiş easter egg'in.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2K -- 12 Ocak 2018; 17:22:21 >

• equasezy1 kullanıcısına yanıt
    Yalnız Bloodborne ile Dark Souls aynı evrende geçiyor zaten. Ps konusunda okumuştum ben de.

• quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Yalnız Bloodborne ile Dark Souls aynı evrende geçiyor zaten. Ps konusunda okumuştum ben de.

Yanlış okumuşsun.
  • Oyunsuz kaldığım için başlayım dedim, daha önce hiç Souls oyunu oynamadım. İlk boss’u bırak en baştaki kristal elemanı geçemedim. . Ne yapsam bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SelimmDD -- 14 Ocak 2018; 11:3:42 >
  • en baştaki kristal eleman ilk boss dan daha çok darlar yeni bir oyuncuyu. biraz güçlenince geri dönersin ona
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.