Şimdi Ara

DARK SOULS II (2014) / Scholar of the First Sin (2015) [ANA KONU] (135. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.041
Cevap
31
Favori
108.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Memlekete geldim buradayken oynayabiliyorum PvP. Anladığım kadarıyla üniversite internetinde sıkıntı çıkarıyor portlarla alakalı.
    Bazı sorularım var :

1) Ds1'deki en aktif PvP leveli 125'ti. Ds1 Oolacile Township'te 125 levelda dönen tarzda PvPler için SM kaç olmalı ? PvP Hotspot'u Iron Keep galiba bu oyunda. Iron Keep ve arenada takılmak istiyorum. Belfry Sol - Luna da olabilir. İdeal SM nedir ?
    2) Agape Ring tam olarak ne iş yapar ? Ne zaman kullanmak gerekir ?
    3) Şu anda Sorcerer olarak başladım. Power stance Blue Flame kullanmak istiyorum CMW ile birlikte. Viable mı ? Meta olup olmaması önemli değil PvP'de başarı sağlamak mümkün müdür bu buildle ?
    4) Ng ve Ng+ serverları aynı mı farklı mı ? Ng+'a geçince Ng oynayan birini invade edebilir miyim? Eğer farklıysa hangisi daha aktif?
    5) En aktif PvP için hangi covenanta girmeliyim ? Ds1'de Darkwraith oynamayı seviyordum ama burada iş biraz daha farklı. Cracked Orb olayı var sadece ve Ng'de ulaşılması bayağı zor arena haricinde. Arenaların önündeki eleman da sınırsız sayıda satmaya Ng+'ta başlıyordu hatırladığım kadarıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Benighted.

Memlekete geldim buradayken oynayabiliyorum PvP. Anladığım kadarıyla üniversite internetinde sıkıntı çıkarıyor portlarla alakalı.
    Bazı sorularım var :

1) Ds1'deki en aktif PvP leveli 125'ti. Ds1 Oolacile Township'te 125 levelda dönen tarzda PvPler için SM kaç olmalı ? PvP Hotspot'u Iron Keep galiba bu oyunda. Iron Keep ve arenada takılmak istiyorum. Belfry Sol - Luna da olabilir. İdeal SM nedir ?
    3) Şu anda Sorcerer olarak başladım. Power stance Blue Flame kullanmak istiyorum CMW ile birlikte. Viable mı ? Meta olup olmaması önemli değil PvP'de başarı sağlamak mümkün müdür bu buildle ?
    4) Ng ve Ng+ serverları aynı mı farklı mı ? Ng+'a geçince Ng oynayan birini invade edebilir miyim? Eğer farklıysa hangisi daha aktif?
    5) En aktif PvP için hangi covenanta girmeliyim ? Ds1'de Darkwraith oynamayı seviyordum ama burada iş biraz daha farklı. Cracked Orb olayı var sadece ve Ng'de ulaşılması bayağı zor arena haricinde. Arenaların önündeki eleman da sınırsız sayıda satmaya Ng+'ta başlıyordu hatırladığım kadarıyla.

ds2 de en aktif bpb leveli 100-150 level arası
    bu oyunda pvp olayı tam olarak levelle alakalı değil. soul memory le alakalı olumlu kullanıp kullanmaman önemli değil kazandığın her soul hanene yazılıyor ve o soul üzerinden eşleştiriliyorsun. doğal olarak agape ring o soulu hanene yazdırmamanı sağlıyor. doğal olarak karakterin daha soul memorye bişe yazılmasını istemediğin zaman agape ringi takabilirsin. bu oyunda arenalar çok aktif değil iron keep iyidir. convenant olarak en temiz pvp ler dragon convenantındadır.
    bahsettiğin build karşına gelen rakibe göre iş yapıp yapmayabilir. çok sağlam mag defans kasılabiliyor onlara karşı etkisiz kalırsın
    ng+ ile ng eşleşmiyo diyebiliyorum ama emin değilim. ng+ da daha fazla inavde yer atarsın daha canlı pvp si var diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mumak

quote:

Orijinalden alıntı: Benighted.

Memlekete geldim buradayken oynayabiliyorum PvP. Anladığım kadarıyla üniversite internetinde sıkıntı çıkarıyor portlarla alakalı.
    Bazı sorularım var :

ds2 de en aktif bpb leveli 100-150 level arası
    bu oyunda pvp olayı tam olarak levelle alakalı değil. soul memory le alakalı olumlu kullanıp kullanmaman önemli değil kazandığın her soul hanene yazılıyor ve o soul üzerinden eşleştiriliyorsun. doğal olarak agape ring o soulu hanene yazdırmamanı sağlıyor. doğal olarak karakterin daha soul memorye bişe yazılmasını istemediğin zaman agape ringi takabilirsin. bu oyunda arenalar çok aktif değil iron keep iyidir. convenant olarak en temiz pvp ler dragon convenantındadır.
    bahsettiğin build karşına gelen rakibe göre iş yapıp yapmayabilir. çok sağlam mag defans kasılabiliyor onlara karşı etkisiz kalırsın
    ng+ ile ng eşleşmiyo diyebiliyorum ama emin değilim. ng+ da daha fazla inavde yer atarsın daha canlı pvp si var diyebilirim.

Tamamdır hocam teşekkürler.
    Yeni karakter açmaya karar verdim Dex build 1 el spear 1 el curved sword takılmayı düşünüyorum. Falchion + Pate's Spear tarzı takılabilirim belki, bakacağız artık :)
    Bu arada PvE'de yardıma ihtiyacı olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim elimden geldiğince. Steam -> JiEndoo

• arkadaşlar bende yeni başladım souls sersine ps4 scholar sin ile biraz formu tak,p etim bu soul memory olayı biraz kurçaladı zihnimi şundan sebeb karakterim soc.81 lvl sanrım fazla lvl kasmış olabilrim çünkü 5 boss ança kesmişimdir soul memoryde 450bin civarı bu ilerde bana invade vsde sorun yaratırmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeliMaymunlar

arkadaşlar bende yeni başladım souls sersine ps4 scholar sin ile biraz formu tak,p etim bu soul memory olayı biraz kurçaladı zihnimi şundan sebeb karakterim soc.81 lvl sanrım fazla lvl kasmış olabilrim çünkü 5 boss ança kesmişimdir soul memoryde 450bin civarı bu ilerde bana invade vsde sorun yaratırmı?

silahlarını +10 yapamama yada oyun sonundaki bazı itemlere yada kallavi yüzüklere ulaşamama haricinde bi sıkıntı yaşatmaz. ama bunlara ulaşamadan sakın ola doğru düzgün pvp yapamıyacağını sanma
  • Yeni karakter yapıyorum kendime de Fume Sword lazım. DLC İşlerine hiç girmek istemiyorum fazla vaktim yok maalesef. Ekstra Fume Sword'u olan hayırsever arkadaşlar var mıdır burada?
  • beyler bu oyun online mi yerlerde good luck filan yaziyo bi de kanları incelediğimde ölenleri görüyorum.İlerde düşman filan var filan da yazıyo bi de hayaletler görüyorum bir yere koşan.Anlamadım ben.Bi tek undead olduğumu çözdüm.
  • brightlord kullanıcısına yanıt
    evet online o yazılar başkalarının mesajları sen de yazabilirsin aynı şekilde. aynı zamanda pvp ve coop da yapabilirsin örneğin bi bossa girerken yardım alabilirsin. biri ansızın oyununa gelip seni öldürebilir de dikkat etmek lazım
  • kollaps kullanıcısına yanıt
    hocam şimdi herkes bi sunucu da mı ben kimseyi göremedim ama.Knight gibi mi?Hani milleti nerde bulcam?
    mmorpg gibi düşünmeyin sizin dünyanızda sizden başka kimse olmaz normalde. coop yapmak istediğiniz zaman eğer insan formundaysanız genelde boss kapılarının önünde başkalarının imzaları olur, onlara dokunarak yanınıza adam çağırabilirsiniz. ya da pvp için belli başlı yerler var oralarda pvp atılabiliyor. bazen başka bi oyuncu sizin dünyanızı istila edip sizi öldürmek için gelebilir öyle birşey olduğunda altta uyarı çıkar zaten. ama oyun çıkalı bayağı oluyor o yüzden fazla insan olmayabilir oynayan.
  • beraber aynı dünyada biriyle oynayabilir miyim?bir de bu silüetler nedir hocam?
    oyundaki bir yüzükle serverinizi seçebiliyorsunuz bu şekilde aynı serveri seçip beraber oynayabilirsiniz. ama baştan sona aynı kişiyle oynama gibi bir durum yok. belli bir süreden sonra diğer oyuncu kendi dünyasına döner. örneğin bi bossu kestikten sonra. o silüetler de senin gibi oyunu oynayan başka oyuncular, bir numarası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kollaps -- 17 Ocak 2016; 15:29:47 >
  • Anladım hocam.Galiba pek oynayan yok bu oyunu almakta geç mi kaldık ne?Hangi sunucuyu seçmeliyim?
  • oynayanlar genelde belli bi levelda pvp için giren insanlar. ben örneğin pvp için girdiğimde kolaylıkla birini bulabiliyorum ama şöyle de birşey var oyunda sadece sizin levelinize yakın kişilerle oynayabiliyorsunuz. insan formunda olmanız yeter imza görmeniz için serverin bi önemi yok.
  • hocam başka oyuncu çağırdım dünyama peşimden koşmaya başladı kaçtım en sonunda alt f4 çektim korkudan amacı neydi arkadaşın beni kesmek mi?
    Bir sürü phantom var hocam.Amaçları nedir merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brightlord -- 17 Ocak 2016; 18:40:46 >
    kırmızı olanlardan çağırdıysan onlar pvp için. muhtemelen kesmek için koşmuştur peşinden beyaz olanlar co-op için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kollaps -- 17 Ocak 2016; 18:45:51 >
  • Arkadaşlar 1 . oyunun humanity sistemi nasıl anlayamadım. Bilen birisi anlatabilirmi.?
  • kollaps kullanıcısına yanıt
    hocam oyunun temellerini anladım.Bandit archer oynamaya çalıştım lakin çok ama çok zor aim alması felaket derece berbat.Oku çektiğimi ancak stamina barım durunca anlayabiliyorum bir de sesten tabiki de zaten ben oku çekene kadar adamlar tepemde bir de o kadar kötü damage vuruyor ki.Bandit im şuan zaten 10.000 e yakın soul kaybettim arka arkaya ölünce gidiyormuş geri alamıyormuşsun.Archer i ikinci planda tutucam bana bandit için dex ağırlıklı sword ya da başka bir weapon önerisi yapar mısınız ? yoksa başka bir karakter mi açayım.
    bu oyun okçu olarak oynanmaz zaten sadece bazı gerekli yerlerde kullanmak için yanında ok yay bulunsun. bandit hiç oynamadım knight ve warrior oynadım, knight olursan başta broadsword veriyor başlangıç için gayet güzel bi silah. majula'daki demircide de satılıyordu. biraz ilerleyince beyaz bir şovalye var onu öldürünce heide's knight sword düşürüyor o da iyidir ben bayağı bir ilerlemiştim onunla. yine fire longsword var. daha sonra drangleic sword'a geçmiştim onu da pursuer bossunu kesince alabiliyoruz, oyunun 2. bossu. açıkçası souls oyunlarında iyi silah kişinin oynayış tarzına da bağlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lithium

Arkadaşlar 1 . oyunun humanity sistemi nasıl anlayamadım. Bilen birisi anlatabilirmi.?

Şimdi hocam bi' item olan Humanity var bir de Soft Humanity var. Soft Humanity dediğimiz şey bir stat, hani o sol üstteki sayı var ya işte o.

Item olan Humanity ne yapar?
    1) Kullanırsan 1 adet soft humanity ekler.
    2) Canını fuller.

Şimdi Humanity'i kullandık, sol üstteki sayımız arttı. Bu sayının artması ne işe yarar?
    1) Bonfire'da 1 humanity karşılığında insan olabilirsin.
    2) Bonfire'da 1 humanity karşılığında Kindle yapabilirsin. Kindle o bonfire'da dinlendikten sonra başladığın Estus sayısını arttırıyor bu arada. 3 Kere Kindle yaparsan o bonfire'da dinlendikten sonra yoluna 20 Estusla devam edersin.
    3) Bazı silahların hasarını arttırıyor. Chaos türündeki silahların hepsi ve ek olarak 3 özel silah var hasarı artan --> Chaos Blade - Queelag's Furysword - Abyss Greatsword. Yalnız 10 Humanity'e kadar artıyor hasar, 10 ve üstü aynı.
    4) Item bulma şansını arttırıyor. 10 Humanity'e kadar kademe kademe artıyor şans, 10 ve üzeri aynı.
    5) Curse Resistance arttırıyor. 30 Humanity ve sonrası aynı.
    6) Çok emin olmamakla birlikte defans statlarını da arttırıyor diye biliyorum. Ama çok dişe dokunur bir farkı olduğunu sanmıyorum.
    7) Bir de Darkwraith ve Chaos Servant Covenantlarında level atlamak için harcaman lazım bunlardan.

İnsan olmak ne işe yarar?
    1) İnsanken online modda başkaları seni invade edebilir.
    2) Oyunun belli noktalarında NPCler seni invade eder. Bu hem hikaye hem de bazı özel itemleri elde etmek için çok önemli aslında.
    3) Başka oyuncuları invade edebilirsin.
    4) Başka oyuncuları yardım için çağırabilirsin ( summon ). Senin dünyana White Phantom olarak gelirler ( veya covenantlarına bağlı olarak Gold Phantom ).
    5) Bazı bosslarla savaşmadan önce yardım için NPC çağırabilirsin.
    6) Kindle yapabilirsin.

Humanity ve insan olmakla ilgili bütün hepsi bu kadar galiba. İlk oyunla ilgili kafana takılan her şeyi sorabilirsin. Çok rahat 500-600 saat oynamışımdır.

• 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.