Şimdi Ara

Dark Souls 3'ün PC Sürümünde Optimizasyon Sorunları Olabilir (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • PC master Race der giderim.Şaka la şaka yapımcılar becerememiş :)

• quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

980 alan da pc piyasasini satin aldim saniyor. O degil konsolda 30 fps medium/low oynayanlara guluyorum asil. Nasil kasilirmis diye ahkam kesiyorlar.

Konsolun olayi baska, PC nin olayi baska. En kral karti da kastirirsin, mesele o degil. Mesele kabul edilebilir duzeyde onceliklerine gore oyun oynaman. Gorsellik abarsin dersin, 30 fps oynarsin, ister uc bes detay kisar 60 fps oynarsin. Ama her halukarda konsollardan cok daha iyi gorsellerde oynarsin.

Multiplatformlarda bu is boyle, exc. oyunlarda zaten konsollar baska bir dunya, yeri geliyor her cefasina katlaniyoruz. Bu isler boyle...

Konsolda oynayanlara gülüyorum derken? Senin mesajlarını iki farklı insan mı yazıyor? Çok saygısızca bir mesaj yazmışsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 20 Mart 2016; 1:31:57 >
  • Gtx 980 bile zorlanırmış yok yahu daha neler.

Sanırım direk konsoldan port vari pc'ye sunacaklar ise batman gibi asrın failini veririler.

• venomstr kullanıcısına yanıt
    Ilk paragrafta ne demek istemiştim onu anlasaydin boyle yazmazdin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence oyunda performans sıkıntısı olmayacak, grafikle ünlenmiş bir oyun değil sonuçta. Popüler bir konu performans sorunları günümüzde, reklamın iyisi kötüsü olmaz diyerek oyun konuşulsun diye yapılmış bir pr çalışması diye düşünüyorum. Japon firması sonuçta adamların düşünme tarzı bir garip, ince görüyorlar. :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: venomstr

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orijinalden alıntı: d3vstator

980 alan da pc piyasasini satin aldim saniyor. O degil konsolda 30 fps medium/low oynayanlara guluyorum asil. Nasil kasilirmis diye ahkam kesiyorlar.

Konsolun olayi baska, PC nin olayi baska. En kral karti da kastirirsin, mesele o degil. Mesele kabul edilebilir duzeyde onceliklerine gore oyun oynaman. Gorsellik abarsin dersin, 30 fps oynarsin, ister uc bes detay kisar 60 fps oynarsin. Ama her halukarda konsollardan cok daha iyi gorsellerde oynarsin.

Multiplatformlarda bu is boyle, exc. oyunlarda zaten konsollar baska bir dunya, yeri geliyor her cefasina katlaniyoruz. Bu isler boyle...
    </blockquote>
    Konsolda oynayanlara gülüyorum derken? Senin mesajlarını iki farklı insan mı yazıyor? Çok saygısızca bir mesaj yazmışsın.

Adamın yazdığı mesajı karanlıktamı okudun?

• quote:

Orjinalden alıntı: mhakannn

Oyunların mükemmel grafiklerle çıkıp yüksek ekran kartı istemelerini anlarım. (Örnek: Crysis) Fakat Dark Souls hiçbir zaman grafikleriyle ön plana çıkmamış bu konuda pek iddiası olmayan bir seri. Buna rağmen sen 980'de FPS düşmesi yaşatıyosan oyunculara bu yapımcının beceriksizliğidir. Optimizasyon sorunlu oyunlar piyasaya sürülmemeli.

Haklısın, ayrıca haberi giren editör ''konsol tabanlı geliştirildiğinden'' bahsetmiş, iyi de oyunun çıkacağı konsollar x86 mimarisini kullanıyor zaten. Konsollar çıkmadan önce yapımcılar demiyorlarmıydı ''artık x86 mimarisine geçildiği için konsollardan bilgisayara yada bilgisayardan konsollara uyarlama çok kolay olacak'' diye. Herhalde Alkan kardeş dalgınlıkla yazmış yoksa o da çok iyi biliyor bu konuyu.

• quote:

Orjinalden alıntı: immortalizmm

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Hem pahalı hem özürlü, uzak durun... 1-2 yıla indirimden alınır 30-40'a.</blockquote>
    Bu oyunu 1-2 yıl sonra aldın mı hiç bir şey anlamazsın. O kadar zaman geçtikten sonra PVP kısmının hiç bir anlamı kalmıyor. Bu oyunda ne kadar invade o kadar heyecan var.

Sen pvp oynarsın ben single akarım qanqa. Niye bir şey anlamıyam onu anlamadım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: weNM

Daha oyun çıkmadan performans sorunu var diye konuşmayalım. PC'de durumlar farklı SSAAX4 denilen şey ve 60FPS şuanda 980TI ile bile yakalanamayan bir durum pek çok yeni oyunda. SSAA köşe yumuşatmanın dibidir, FXAA ile SSAAX4 arasında 25-35 FPS kadar fark yaratabiliyor oynadığınız çözünürlüğe göre ve oynarken devasa bir monitörünüz yoksa bu farklı pek anlamazsınız kenar yumuşatma konusunda ama screenshot aldıgında belli olur. Bu yüzden konsolda takılan insanlar 7 yıl öncesinde kalan köşe yumuşatma ve 30FPS ile savaşırken PC'ye gelipte laf atmaya çalışmasın.

"Bu yüzden konsolda takılan insanlar 7 yıl öncesinde kalan köşe yumuşatma ve 30FPS ile savaşırken"

Ahahah kim kiminle savaşıyor yahu.Sen ne saçmalıyorsun.Konsolcu adamın tek savaştığı şey oyundaki düşmanlar,yaratıklar,canavarlardır.Bu saydıklarınla pc tayfası savaşıyor sen git onlara vaaz ver.

• Ben bu oyunu 560 ti ile birkaç ayarı kapatıp,yüksek seviyede oynayacağımı düşünüyordum.Hem de teknik olarak ilk oyundan pek bir farkı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

Ilk paragrafta ne demek istemiştim onu anlasaydin boyle yazmazdin.

Yazmışsın işte neyi anlaşılacak? Konsolda oynayanlara gülüyorum diyorsun. Ne bu kibir, grafik sevdası?
  • quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: weNM

Daha oyun çıkmadan performans sorunu var diye konuşmayalım. PC'de durumlar farklı SSAAX4 denilen şey ve 60FPS şuanda 980TI ile bile yakalanamayan bir durum pek çok yeni oyunda. SSAA köşe yumuşatmanın dibidir, FXAA ile SSAAX4 arasında 25-35 FPS kadar fark yaratabiliyor oynadığınız çözünürlüğe göre ve oynarken devasa bir monitörünüz yoksa bu farklı pek anlamazsınız kenar yumuşatma konusunda ama screenshot aldıgında belli olur. Bu yüzden konsolda takılan insanlar 7 yıl öncesinde kalan köşe yumuşatma ve 30FPS ile savaşırken PC'ye gelipte laf atmaya çalışmasın.</blockquote>

"Bu yüzden konsolda takılan insanlar 7 yıl öncesinde kalan köşe yumuşatma ve 30FPS ile savaşırken"

Ahahah kim kiminle savaşıyor yahu.Sen ne saçmalıyorsun.Konsolcu adamın tek savaştığı şey oyundaki düşmanlar,yaratıklar,canavarlardır.Bu saydıklarınla pc tayfası savaşıyor sen git onlara vaaz ver.

Pc kullanıcısıyım ama yorumunu sevdim :)

• beyler benim de konsolum var fakat konsolcular hemen gelip bu tip haberler de pc yi suçlamayın en son ayar derken ne denmek istemiş en son ayar da 4x aa da olabilir veya 8xaa yada saçma sapan bir ayarı high dan ultra ya çektiğin de 10-15fps yiyebilir hemen lütfen gelip bu tip haberler de konsolu savunmayın savunmayın ki bir sonraki nesile adam gibi bir konsol çıkarsınlar titanx gta 5 gibi gelmiş geçmiş en iyi optimizasyonlu oyunlardan birinde bile titanx de ultra ayarda 24 fps yi görebiliyor bilgisayar da durum başka konsolda ki gibi shadows medium yapıp da 60 fps görememek değil yani bu durum

• Bu olayı başka kaynaklardan araştırdım ve ancak bu kadar çarpıtılabilirdi. Neresinden tutsak elde kalacak bir haber olmuş.

Burada "FPS düşüşü, optimizasyon sıkıntısı" denilen şey;
    Adam full ayar oynuyor, aynı anda yayın yapıyor, sadece bir yerde inventory'de dolaşırken saniyelik 45 FPS'ye düşüyor. Olay bundan ibaretmiş.
  • pc de çoğu oyun optimize sorunlu zaten bi süre güncelleme beklemek nerdeyse her oyuna şart
    Tabi devasa bir sisteminiz barsa sıkıntı olmuyo

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • çıkışına daha 23 gün var herhalde bu problemi aşarlar diye düşünüyorum.çünkü bu oyuna PC de baya ilgi var,Dark Souls 1 o kadar kötü port edilmesine rağmen baya iyi satmıştı.yapımcılar buradaki alıcı kitleyi görmezden gelemez.akıl karı olmaz onlar için.

• quote:

Orjinalden alıntı: gerçekoyuncu11

beyler benim de konsolum var fakat konsolcular hemen gelip bu tip haberler de pc yi suçlamayın en son ayar derken ne denmek istemiş en son ayar da 4x aa da olabilir veya 8xaa yada saçma sapan bir ayarı high dan ultra ya çektiğin de 10-15fps yiyebilir hemen lütfen gelip bu tip haberler de konsolu savunmayın savunmayın ki bir sonraki nesile adam gibi bir konsol çıkarsınlar titanx gta 5 gibi gelmiş geçmiş en iyi optimizasyonlu oyunlardan birinde bile titanx de ultra ayarda 24 fps yi görebiliyor bilgisayar da durum başka konsolda ki gibi shadows medium yapıp da 60 fps görememek değil yani bu durum

Böyle körü körüne konsolu savunmayanları görmek sevindirici. PC'ye optimize sorunlu oyun çıkınca. Bazı konsolcular buraya gelip haaa haa haaaa biz çatır çatır oynuyoruz siz 980'le oynayamıyorsuz demek bizim konsollar daha güçlü diye saçmalayabiliyorlar. Ondan sonra güçsüz konsollar piyasaya sürülüyor. Tüketici körü körüne savunursa üretici neden daha iyisini sunsun ki? Ondan sonra PS 4,5 söylentileri çıkar işte. Bu yaz playstation 4 almayı düşünüyordum. (PS4'e özel oyunlar için) Ancak bu PS 4,5 söylentisi yüzünden beklemeye karar verdim.
    PC'ye bok atınca elindeki konsol değerlenecek zannedenler var. Böyle birbirimize suç atacağımıza oyun geliştiricilere neden sitem etmiyoruz.
    -En pahalı oyunlar neden bizde? Türk oyuncusu çok mu zengin?
    - Dünyanın en pahalı oyunları bizde ancak yine de Türkçe altyazı vermiyorlar. (Kimse korsan yüzünden demesin. Artık yüksek bütçeli oyunlarda korsan devri kapandı. Üstelik Rusya korsan konusunda Türkiye'yi 10 defa cebinden çıkarır. Ruslar hem oyunları bizden ucuza alıyorlar hem de Rusça seslendirme bile var bazı oyunlarda)
    Türk insanı olarak birbirimizle dalaşmayı ne çok seviyoruz :) Hey Allah'ım yaaa. Sony'nin Microsoft'un ortakları bile bu kadar savunmuyordur şirketlerini.

• From Software PC konusunda çok iyi bir geçmişi olan firma değil o yüzden ilk gün patch'i ile bu sorun düzelmeyebilir. Dark Souls yapısından dolayı bir anlık fps düşüşü bile sonumuz olabilir ve klavye, mouse kırma ile sonlanabilir. Fiyatından dolayı zaten indirimden alacağım o zaman düzelmiş olur diye umut ediyorum.
  • çıkınca artık milletin yorumuna göre davranırız
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.