Şimdi Ara

Dark Souls 3 [PS ANA KONU] | Rehber ilk sayfada (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.337
Cevap
74
Favori
190.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eric cartman6167

piyasa senin gibi bloodborne fanlarıyla dolu zaten bir bloodborne çıktı bütün bu bloodborne fanboylarıda sonradan çıkacak olan bütün souls oyunlarının bloodborne denen dark souls çakması oyun gibi olmasını istiyor benim gibi gerçek dark souls fanlarının sıkıldığı noktada bu zaten.

Güzel kardeşim tamam burası forum, herkes istediğini yazmak da özgür ama salak değiliz anladık ne istediğini, bir zahmet aynı mesajı atmaktan vazgeç. Hayır Bloodborne'u da oynamamışsın bir de üstüne saydırdıkça saydırıyorsun oyuna, Dark Souls 1-2'de Demon's Souls çakması senin mantığınla, kurtul şu basit mantıktan.
  • Arkadaşların görüşlerine katılıyorum, fakat "Bloodborne fanboyu", "çöp" gibi ifadeler hoş durmuyor.

Serinin en zayıf oyunu Dark Souls 2 bile, bu tip yakıştırmaları kesinlikle hak etmiyor.
  • Bloodborne fanboyu aynı şirketin oyununa çakma demek falan nedir ya?
    Ds3e çıkmadan birşey diyemem Souls oyunlarını izlerken sıkılıyorum ama muhteşem bir oyun olacak diğerleri gibi orası ayrı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

quote:

piyasa senin gibi bloodborne fanlarıyla dolu zaten bir bloodborne çıktı bütün bu bloodborne fanboylarıda sonradan çıkacak olan bütün souls oyunlarının bloodborne denen dark souls çakması oyun gibi olmasını istiyor benim gibi gerçek dark souls fanlarının sıkıldığı noktada bu zaten.

Güzel kardeşim tamam burası forum, herkes istediğini yazmak da özgür ama salak değiliz anladık ne istediğini, bir zahmet aynı mesajı atmaktan vazgeç. Hayır Bloodborne'u da oynamamışsın bir de üstüne saydırdıkça saydırıyorsun oyuna, Dark Souls 1-2'de Demon's Souls çakması senin mantığınla, kurtul şu basit mantıktan.

Bu arkadaş bence oynayamadığı için çıldırmış oynayamadığı için oynayanlara laf ediyor çakma diyor.Oynasa birşey demeyecek.Adam hala inat ediyor çakma olduğuna ikna edecek.Onun mantığına bakarsak Demon's Souls çakması Dark Souls oluyor cahile laf anlatmak zor dik kafalı adam.Bloodborne övdük diye fanboy olduk.Bloodborne 110 saat oynadım Dark Soul'su 350 saat neyin kafasını yaşıyor anlamadım. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NARSİL_BERKAY -- 7 Ağustos 2015; 9:17:27 >
  • quote:

Ben de çok uzun süre demons souls ve dark souls oynadım. İlk olarak bu tarz bir oyuna bloodborne ile başlayan kitlenin olduğu bir gerçek. oyuna alışınca fanı olanlar da mevcut. Ben de demons souls la başlamıştım. Doğal olarak oyun sistemine bloodborn ile başlayınca bundan sonra çıkacak oyunların da bloodborne gibi olmasını isteyeceklerdir. Ama can alıcı nokta şu demons douls ve dark souls bir sistem bloodborne ayrı bir sistemdir. Farklı mekanlar ve mekanikleri içerirler. Şahsen bana sorsan demons souls mu bloodborne mu demons souls derim ama bloodborn un ayrı bir tarzı ve tekniği var. Temelde mantıkları aynı kökten gelsede tarzları ayrıdır. Fromsoftware bu ayrımı iyi yapacaktır bloodborne fanları öyle istiyor diye oyunun dinamiklerini değiştireceklerini sanmam. Hepsinin kulvarı farklı oyunların geçmişine sadık kalacaklardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snakefatih -- 7 Ağustos 2015; 13:31:28 >
  • demon's souls neticesinde bir souls oyunu ve dark souls oyunları ile aynı evrende geçiyor yani dark souls aslında demons souls'un devamı dövüş dinamikleri mekan tasarımları zırhlar kılıçlar hep aynı dark souls demon's souls'un devamı ama bloodborne dark souls'tan alıntı bir oyun tıpkı lords of the fallen gibi. aynı firma olduğunu zaten söylüyorum bu onu dahada kopyası yapar çünkü istedikleri gibi kendi oyunlarının kopyasını yapmakta özgürler. insanın canını sıkan nokta bloodborne dark souls'un kopyası dark souls sayesinde geliştirilmiş bir oyun olmasına rağmen bloodborne fanboyları yeni çıkacak dark souls'unda bloodborne gibi olmasını istiyor ve yapımcılarda mekan tasarımlarını falan bloodborne'a çok benzetmişler bu sayede dövüş olayı daha tam belli değil ama alpha sürümünde gördüğümüz yuvarlanma falan çok hızlıydı

dark souls başlığınada bloodborne'u neden bu kadar savunduğunuzu anlamıyorum gerçi bilgisayarada çıkmış olsaydı eminim yalandan yere bu kadar fanboyluk yapıp savunmayacaktınız.
  • quote:

demon's souls neticesinde bir souls oyunu ve dark souls oyunları ile aynı evrende geçiyor yani dark souls aslında demons souls'un devamı dövüş dinamikleri mekan tasarımları zırhlar kılıçlar hep aynı dark souls demon's souls'un devamı ama bloodborne dark souls'tan alıntı bir oyun tıpkı lords of the fallen gibi. aynı firma olduğunu zaten söylüyorum bu onu dahada kopyası yapar çünkü istedikleri gibi kendi oyunlarının kopyasını yapmakta özgürler. insanın canını sıkan nokta bloodborne dark souls'un kopyası dark souls sayesinde geliştirilmiş bir oyun olmasına rağmen bloodborne fanboyları yeni çıkacak dark souls'unda bloodborne gibi olmasını istiyor ve yapımcılarda mekan tasarımlarını falan bloodborne'a çok benzetmişler bu sayede dövüş olayı daha tam belli değil ama alpha sürümünde gördüğümüz yuvarlanma falan çok hızlıydı

dark souls başlığınada bloodborne'u neden bu kadar savunduğunuzu anlamıyorum gerçi bilgisayarada çıkmış olsaydı eminim yalandan yere bu kadar fanboyluk yapıp savunmayacaktınız.

Aynen katılıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Zven Kruspe -- 7 Ağustos 2015; 15:51:23 >
  • Eleştiren arkadaş kısmen haklı
    Seriye bloodborne ile başlayan oyuncular dark souls oynayamıyor bu bir gerçek. Oynayamadıgı için dark souls oyununu pcden silenler var Oynaya bilenlerde var tabiki
    Fromsoftware parayı tatlı bulmuş ki kısmen dark soulsun kendı dinamıkleriyle oynamaya çalışıyor video da az çok belli oluyor.
    İnşAllah korktugumuz başımıza gelmezde dark souls, dark souls gibi çıkar bloodborne tarafına kaymaz. Yoksa gerçek dark souls kıtlesini sinir eder (ben dahil)
    Bu demek değildir ki bloodborne vasat bir oyun. Bloodborne bence dark souls 2 den daha güzel bir oyun olmuş. Tek eksiği item kıtlıgı ve silah kıtlıgı.
    Eleştiren arkadaşa tek eleştirim ise oynamadıgı oyun hakkında atıp tutması.Oynamadıysan eleştiremezsin. İzleyerek inan hiçbişey anlayamazsın.
    Oyun çıksın daha sonra konuşalım bence . Şuan anca körlerin savaşı gibi olur tartışmalar
  • quote:

demon's souls neticesinde bir souls oyunu ve dark souls oyunları ile aynı evrende geçiyor yani dark souls aslında demons souls'un devamı dövüş dinamikleri mekan tasarımları zırhlar kılıçlar hep aynı dark souls demon's souls'un devamı ama bloodborne dark souls'tan alıntı bir oyun tıpkı lords of the fallen gibi. aynı firma olduğunu zaten söylüyorum bu onu dahada kopyası yapar çünkü istedikleri gibi kendi oyunlarının kopyasını yapmakta özgürler. insanın canını sıkan nokta bloodborne dark souls'un kopyası dark souls sayesinde geliştirilmiş bir oyun olmasına rağmen bloodborne fanboyları yeni çıkacak dark souls'unda bloodborne gibi olmasını istiyor ve yapımcılarda mekan tasarımlarını falan bloodborne'a çok benzetmişler bu sayede dövüş olayı daha tam belli değil ama alpha sürümünde gördüğümüz yuvarlanma falan çok hızlıydı

Savunduğumuz Bloodborne değil senin saçma yorumun.Çakma ne demek birşeyin aynısını çıkarıp bir iki şey eklemektir sen Bloodborne Dark Souls çakması diyorsun alakası yok oyunun sadece mantığı aynı oda aynı frima yaptığı için.Konusu farklı evreni farklı ortamları farklı dövüş sistemi farklı.Bu sebepten saçma yorumunu biz kızıyoruz.Onu geçelim artık anlamışsındır diye geçiyorum Dark Souls 3'e.Oyun daha Alpha aynı Alpha sürümünde olsada tam sürümüyle çok fazla birşey değiştirmezler dövüş sistemi ile ilgili sadece dengelerler ki zaten en önemlisi o.Birde oynayan çok önemli Dark Souls 2'yi yoldan geçen birine oynat onuda hızlı bir oyun diye düşünürsün.Oyun hızlı değil sadece Dark Souls 2'deki o aşırı hantallığı çıkarmışlar oyundan.Yuvarlanmalar Dark Souls 2 ile kıyasla anlayacaksın.Mekan tasarımlarını dersende kesinlikle Bloodborne'den esinlenmişler uzaklık mesafesi ve grafikler çizimler ki Bloodborne mekanlar konusunda atmosfer bakımından çok fazla başarılıydı yeri geliyor mekanlar çok geriyordu.Bu yüzden Dark Souls 3 çok fazla başarılı olacak emin ol. :)
  • siz okuduğunuzu anlayamayan veya tamamiyla okumadan fikirde bululan insanlarsınız sanırım. ben bloodborne'a zaten harika bir oyun dedim oynamasam bile belli oluyor videolarını hep izledim hikayesini araştırdım bloodborne'a dark souls'un kopyası deyince acaba bloodborne kötü bir oyun diyemi anlıyorsunuz o zaman sizde sıkıntı var demektir benlik bir işi yok.yazmadığım kelimeleri satırlarıma eklemeyin lütfen. işinize geldiği gibi anlayıp ona göre konuşuyorsunuz. bütün bloodborne oynayanlar bile dark souls serisinin başka bir evrendeki versiyonu diyorlar oyun hakkında. burada amaçsız bloodborne fanboylarıda hala gelmiş dark souls başlığında bloodborne'u savunuyor.

benim demek istediğim ''seriye'' bloodborne ile başlayanların yeni çıkan dark souls oyunununda bloodborne gibi olmasını istemesi ve belli ki parayı tatlı bulan yapımcılarında oyunu bloodborne'a benzetmeleri şuan için biraz öyle gözüküyor. hiçbir dark souls oyuncusu bloodborne gibi bir dark souls oyunu istemez mevzu bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eric cartman6167 -- 7 Ağustos 2015; 16:42:16 >
  • quote:

siz okuduğunuzu anlayamayan veya tamamiyla okumadan fikirde bululan insanlarsınız sanırım. ben bloodborne'a zaten harika bir oyun dedim oynamasam bile belli oluyor videolarını hep izledim hikayesini araştırdım bloodborne'a dark souls'un kopyası deyince acaba bloodborne kötü bir oyun diyemi anlıyorsunuz o zaman sizde sıkıntı var demektir benlik bir işi yok.yazmadığım kelimeleri satırlarıma eklemeyin lütfen. işinize geldiği gibi anlayıp ona göre konuşuyorsunuz. bütün bloodborne oynayanlar bile dark souls serisinin başka bir evrendeki versiyonu diyorlar oyun hakkında. burada amaçsız bloodborne fanboylarıda hala gelmiş dark souls başlığında bloodborne'u savunuyor.

benim demek istediğim ''seriye'' bloodborne ile başlayanların yeni çıkan dark souls oyunununda bloodborne gibi olmasını istemesi ve belli ki parayı tatlı bulan yapımcılarında oyunu bloodborne'a benzetmeleri şuan için biraz öyle gözüküyor. hiçbir dark souls oyuncusu bloodborne gibi bir dark souls oyunu istemez mevzu bu.

Dostum ben sana Bloodborne kötülüyorsun demedim ki :) sadece çakma diyip 2 düşman ekleyip sunmuşlar gibi oluyor.Çakmanın anlamını biliyor musun ? Bu arada ben Bloodborne ile ilk tanıştım From Software'e ve emin ol kısa sürede bütün oyunlarını oynadım ve en çok Dark Souls'u sevdim.Hep korkuyordum Souls oyunlarını oynamaya çok zor diyorlardı ben "bana göre değil" diyip çekiliyordum.Bloodborne çıktı herkes yeni nesilin en iyi oyunu diyip durdular aldım bitirdim gene bitirdim bir daha bitirdim hala bitirmeye çalışıyorum.Dark Souls aldım dahada bayıldım.Bloodborne dövüş sistemini getirsinler diye birşey asla istemedim ki Dark Souls'a göre hızlı ve bence kötüde değil.Dark Souls'ta aşırı hantallık yüzünden çok fazla abidik gubidik şekilde öldüm.Bloodborne bunu yaşamadım.Dark Souls dövüşü o aşırı hantallığını alsınlar Bloodborne grafiğini ve atmosferini alsınlar birleştirsinler öyle bir oyun istedim.Vallahide oldu. :D Bu arada şunuda söyliyim From Software'ı diğer para göz frimalarla karıştırma bu güne kadar 3 4 tane oyuncuların göz bebeği olan frimalardan biri.Oyuncuları dinler ve istediklerini yapar ve asla yeni oyuncular ile eski oyuncuları kıyaslamaz.Rockstar Games,From Software,Naughty Dog bunlar candır. ;)
  • Oyunun gozuktugu kadar hizli oldugunu dusunmuyorum daha once de yazdim yukarda arkadas da belirtmis oynayan kisi cok agresif oynuyor, ayni bloodborne oynar gibi. Belki hic ds oynamamistir daha once. Zaten oyun o sekilde oynanmaz su gibi estus iciyor. Greatsword kullanirken de hizli falan degildi bence gayet agir duruyordu silah. vurus animasyonu, suresi falan ds 2 dekinin aynisi gibi hatta. Yuvarlanma da o kadar rahatsizetmedi beni hatta ds 1 deki hafifken yaptigimiz yuvarlanma gibi animasyonu. Ama agir bi zirh giydigimizde kosmamizin bile yavaslamasi olayi geri gelse guzel olurdu. Ds 2 de o olay yoktu. Ds 3 ile ilgili tek endisem haritanin ve atmosferin dark souls degil de bloodborne havasinda olmasi. Videoda gordugumuz oyunun kucuk bir kismi, ilerleyen kisimlar daha farklidir belki.

• quote:

artk sadece gösteriş meraklısı oyun manyağı tek derdi prim olan ergen bir kitle var, ve sayıları inanılmaz fazla tıpkı pop kültüründeki saçma sapan iğrenç şarkıcıların hayranları gibi. ve artık firmalar bu kitlelere göre oyun yapıyorlar. witcher 3 bu kitleye hitap eden türden bir oyundu istediğin zaman zorluğu değiştirebiliyor olman sana resmen bak bu bölümü geçemedinmi en kolaya al geç diyordu yani direkt bu ergen ve sayıca inanılmaz fazla olan kitleye hitap eden türden. ama dark souls'un kendine haz bir tarzı var bu ergen kitleye değilde daha çok hardcore gamerlara hitap ediyor dark souls'un gerçek oyuncular tarafından bu kadar sevilmesinin sebebide bu. çünkü oyunun zorluğu seni kıymetini bilmeye zorluyor. mekanların kıymetini atmosferin kıymetini biliyorsun terleye terleye dövüşüp öldürdüğün boss'un kıymetini biliyorsun oyun witcher 3 gibi kolay olduğunda atmosferinde mekanında bir değeri kalmıyor. dark souls bu yüzdne hikayesiyle combat sisteminin gerçekçiliğiyle bizim gibi oyuncular için bulunmaz bir nimet. şayet ben hiç bitmemesini ve çizgisini hiç bozmamasını istiyorum çünkü kişisel görüşüm şu ana kadar karşılaştığım en sağlam hikaye ve combat sistemine sahip gerçekçi oyun dark souls.

Ya kardeşim bloodborne'a dark souls çakması demek gta iv'e red dead redemption çakması demek kadar mantıklı en fazla anlıyor musun ? Firmaların belirli bi tarzları vardır ve bu farklı oyunlarda kendini belli eder. Örneğin AC1 oynarken bir yerinde Ubisoft yazmasa bile PoP oynayan herkes firmayı anlar senin mantığınla AC'de çakma. Anlatmak istediğin bir şey var aslında Dark Souls'un mekanikleri bozulmasın istiyorsun ama bunu söylerken yanında o kadar saçma şey ekliyorsun ki söylediğinin bi anlamı kalmıyor.

• soter1907 S kullanıcısına yanıt
    Bak Fromsoftware nin yaptığı başka bir oyun Dark Souls'un aynısı değil mi ? Chromehounds

Allah aşkına saçmalamadan yorum yazın.
  • Uncharted oynadıktan sonra TLOU dada bariz aynı motor aynı animasyonlar aynı tarzın işlediği belli. Haydi o zaman yeni bir akım başlatalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kollaps

Oyunun gozuktugu kadar hizli oldugunu dusunmuyorum daha once de yazdim yukarda arkadas da belirtmis oynayan kisi cok agresif oynuyor, ayni bloodborne oynar gibi. Belki hic ds oynamamistir daha once. Zaten oyun o sekilde oynanmaz su gibi estus iciyor. Greatsword kullanirken de hizli falan degildi bence gayet agir duruyordu silah. vurus animasyonu, suresi falan ds 2 dekinin aynisi gibi hatta. Yuvarlanma da o kadar rahatsizetmedi beni hatta ds 1 deki hafifken yaptigimiz yuvarlanma gibi animasyonu. Ama agir bi zirh giydigimizde kosmamizin bile yavaslamasi olayi geri gelse guzel olurdu. Ds 2 de o olay yoktu. Ds 3 ile ilgili tek endisem haritanin ve atmosferin dark souls degil de bloodborne havasinda olmasi. Videoda gordugumuz oyunun kucuk bir kismi, ilerleyen kisimlar daha farklidir belki.

Bloodborne atmosferi grafiğinden dolayı çok daha gerçekçiydi ve insanı geriyordu.Görünen o ki Bloodborne örnek alarak yapmışlar ve eminimki Dark Souls atmosferi ile birleştireceklerdir.Harita konusu ise az bölge olacakmış ama bölgeler çok büyük olacakmış.
    ya ben bu kafayı anlamıyorum bloodborne oyuncuları bile bloodborne'u dark soul'un bir parçası olarak görürken sen gelmişsin ac ile pop oyununun benzerliğiyle dark souls ile bloodborne benzerliğini kıyaslıyorsun. birde alıntı yaptığım mesajımda bloodborne ile ilgili bir yazı bile yok. lan evet bloodborne dark souls'un çakması işte neyini kabullenemiyorsunuz. özü dark souls biraz değiştirilip allanıp pullanıp piyasaya sürülmüş bayağı bildiğin çakması ha bu kötü olduğu anlamına gelmiyor iyi bir oyun ama çakması lan çakması ötesi var mı allah aşkına. aynı firma yaptı işte dark souls'tan esinlenerek yapılmış bir oyun olduğu inanılmaz açık bir şekilde belli daha neyini kabullenemiyorsunuz.bütün yabancı yerlerde bloodborne'a dark souls'un bir parçası uzantısı gibi bakıyorlar siz burda amaçsız amaçsız gelip dark souls sayfasında oyunu savunuyorsunuz. bu kafayı ben anlamıyorum ya biz oyuna kötü demedik. dark souls'un çakması dedik ki öylede zaten. gerçeği nasıl bu kadar inanarak inkar ediyorsunuz vallahi helal olsun.
  • From software oyunlarına bloodborne le başlayıp dark souls 1-2 ile devam eden birisi olarak şunu söyleyebilirim bloodborne mekaniklerini dark souls 3 de İ-S-T-E-M-İ-Y-O-R-U-Z yerde pati çeker gibi gerçek dışı bi dodge sistemi gelmesin oyunu bariz şekilde kolaylaştırır. Bloodborne ayrıca sürekli oynanılacak bir oyun değil dark souls neyinden esinleicek onuda anlamış değilim max 2 defa bitirip kenara koyulacak bir oyun içerik olarak dark soulsdan çok geride.

yahu prince of persia ve ve assassin's creed ile dark souls ve bloodborne'u sen birbirine benzettin ya aynı firmanın oyunu olaraktan birbirlerine benzediklerini örnek vermek için sana harbiden helal olsunyahu bloodborne'un birçok şeyi hemde bayağı birçok şeyi dark souls'tan alınmadır direk kopyadır. oyunun bizzat birebir aynısını yapıncamı bu oyunlar birbirine benzeyecek allah aşkına. arada birkaç fark olmasa zaten bildiğin aynısı olur işte. yahu şimdi ubisoft yeni bir oyun çıkarsa adına deseki atıyorum ninja's creed olsa bu oyunda ac'nin dinamikleri olsa duvara tırmanmak olsa kulelerin tepelerine tırmanıp bölgeleri açmak olsa eagle vision olsa görev sistemi ve ilerleyiş biçim aynı ac gibi olsa ama farklı mekanlarda ve birazdaha değiştirilmiş dövüş dinamiklerine sahip olsa millet bu oyuna ne der ? ulan aynı ac gibi olmuş bune böyle bizzat kopyası der. bloodborne budur işte. aradaki tek fark bloodborne'un sevilmiş olması sevilmese emin ol herkes bunu derdi. daha ne konuşuyosun abi herkes bunu kabullendi zaten biz blooborne kötü bir oyun demedik ki zaten dark souls ayarında güzel bir oyun gerçekten güzel. ama bu dark souls'un kopyası olmadığı anlamına gelmez işte kopyası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eric cartman6167 -- 7 Ağustos 2015; 19:36:02 >
  • eric cartman6167 E kullanıcısına yanıt
    Ahaha bahsettiğin "böyle olsaydı" dediğin mekaniklerin çoğu PoP'dan AC'ye geçti zaten o yüzden örnekledim dalga mı geçiyorsun ? Sana hayatta başarılar dilemekten başka bir şansım yok aynı şeyleri sayıklayıp duruyorsun kolay gelsin.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.