Şimdi Ara

Dark N10 Kullananlar Kulübü (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.645
Cevap
13
Favori
49.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kvnccelik

CPU: Intel Xeon E5 2683 v3
    CPU Soğutucu: Thermalright Macho Rev.B
    Anakart: ASUS X99A
    RAM: Crucial 8x8GB DDR4 2400MHz
    SSD: Crucial MX300 750GB SATA
    HDD: Seagate 2TB SV35
    PSU: EVGA 1000W GQ 90+

Bu sisteme bir ekran kartı ve kasa ekleyeceğiz. Bütün birimleriyle 10 bin tllik bir sistem topluyorum. Fiyat konusunda esneğim. Dark N10'un dezavantajları nelerdir, gürültü problemi var mı? Önerebileceğiniz başka kasalar varsa da yorumlarınızı bekliyorum.

Hocam senin aradığın kasa burada değil matlab için topladığın sisteme Dark N10 alırsan biraz abez olur senin için.Sana önerim Cooler Master Mastercase Pro 5 Usb3.0 X 2 Midtower Modüler Kasa'dır seni uzun süre üzmez sağlam ve süper bir kasadır kafana takılan bir şey olursa pm at :)

• kvnccelik K kullanıcısına yanıt
    o sisteme daha pahali kasa takilmaz mi :/ dark n10 dan yana bir sikinti olmaz ama ben olsam daha pahalı cafcafli bir sey alirdim. butce varsa cok guzel kasalar var full seffaf.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksnake03

quote:

Orijinalden alıntı: atakan3454

Ledleri kapaya biliyorsunuz.Kasa önerimi akşama yapayım olur mu ?

tabiki beklemedeyim.

Hocam ben kendim şuan kasa alacak olsam şunları değerlendirirdim.

Dark N10 - 250 TL ve altında bulunabilir.

Zalman Z3 Plus - 250 TL ve altında bulunabilir.

CORSAIR Carbide Series SPEC-01 - 250 TL ve altında bulunabilir.

Aerocool Aero 800 - 250 TL ve altında bulunabilir

Zalman R1 - 250 TL ve altında bulunabilir (Önden görünümü hoşuma gidiyor)

Zalman Z11 NEO - 300 TL civarı

Cooler Master MasterBox 5 - 350 TL civarı bulunuyor. (Bütçemi zorlarım dersen)

Benim önerilerim bu fiyat segmentinde bunlar

• İnşallah bende katılacağım yakında aranıza

kasa ile ilgili tavsiyeleriniz varmı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • atakan3454 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş sistemimden kalma elimde thermaltake armor plus full tower kasa var, acaba onla mı devam ediyim yoksa satıp sizin tavsiyelerinizden birini mi alayım? çok kararsız kaldım açıkcası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksnake03

Geçmiş sistemimden kalma elimde thermaltake armor plus full tower kasa var, acaba onla mı devam ediyim yoksa satıp sizin tavsiyelerinizden birini mi alayım? çok kararsız kaldım açıkcası..

Ne istediğinize bağlı yeni sistem topluyorsanız satın gitsin değişiklik iyidir
  • ekle belki soru soran olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvnccelik

CPU: Intel Xeon E5 2683 v3
    CPU Soğutucu: Thermalright Macho Rev.B
    Anakart: ASUS X99A
    RAM: Crucial 8x8GB DDR4 2400MHz
    SSD: Crucial MX300 750GB SATA
    HDD: Seagate 2TB SV35
    PSU: EVGA 1000W GQ 90+

Bu sisteme bir ekran kartı ve kasa ekleyeceğiz. Bütün birimleriyle 10 bin tllik bir sistem topluyorum. Fiyat konusunda esneğim. Dark N10'un dezavantajları nelerdir, gürültü problemi var mı? Önerebileceğiniz başka kasalar varsa da yorumlarınızı bekliyorum.

Aerocool Project 7

https://www.youtube.com/watch?v=lJNTM3iRYJc
    https://www.youtube.com/watch?v=DfhlFCajCjE

http://www.teknobiyotik.com/catalogsearch/result/?q=Aerocool+Project+7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 11 Aralık 2016; 4:4:51 >

• Benim kasadaki usb 2.0 girişlerinden birine ne takarsam(flash bellek, tv kartı ve şarj kablosu) pc reset atmaya başladı. Bozulsa çalışmaz ama niye reset atıyor Aldığımda 4 usb girişini de kontrol etmiştim sorun yoktu.
  • teknik servisle konusun hocam, ilk defa sizden duydum bunu. Arızalı olduğunu düşündüğünüz porta usb den boot olabilecek herhangi bir isletim sistemi yukleyin yada usb yi takin biostan bakin gorunuyormu disklerde. yada direkt pc yi acinca on yukleme tusuna basin on yukleme menusunde usb niz gorunuyormu aklima gelenler bunlar. Temiz bi format ta deneyebilirsinjz.

• Maalesef olmadı. Format atmam bir usb için:D Sanırım eski tv kartı bozdu portu. TV kartının usb girişi ve içindeki bi tel kopmuştu, kuzenim lehimledi ve düzeltti. ilk taktığında tv kartını görmedi, sonra bi daha denediğinde reset atmıştı. Aradan yaklaşık 2 hafta geçtiğinde flash bellek taktığımda bi daha reset attı. Sonra çalışan tv kartı ve şarj kablosunda da reset attı. Neyse, sağlık olsun. Kasadan oldukça memnunum. Benim pc Torrent'ten dolayı günlerce açık kalır. 4-5 gün çalışır, sonra 10-15 dakika kapatırım. Aynı döngü devam eder. Bu nedenle almadan önce fanlar çok ses çıkarır mı düşüncesi hakimdi. Çok az ses çıkıyor, rahatsız edici değil.
  • Hocam bu arada kasayı birkaç gün önce aldım ekstra bir de 750w high power aldım 80 plus bronze . İki u5un de gayet iyi. Bütün kasa ve anakart kurulumlarini kendim yaptım. Anakartim microAtx olduğu için anakart tarafında çok şahane bir görsellik yok tabi ki Ama herşey sorunsuz şükür. Akşam eve geçince birkaç resim ve bilgi paylaşımı yapacağım nasipse.

• Hocam kullanıcı kaynaklı bir sorun değil ise yol yakın iken sorundan bahsedip değişim talebinde bulunun bence. Usb portları önemli, özellik ile çok sık kullandığımız var sayılır ise. Ben ön ve arka usb portları aktif olarak kullanıyorum. Sorun olmadı şimdiye dek.

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun, benim anakartimda mikro atx kasanin kablo duzenlemesini kendim yaptim kasanin ici bombos gözüküyor. :D

• Benim kablolama çok başarılı olmasa da elimden geldiği kadarı ile yaptım bir şeyler. (Bu arada arka tarafı da temiz bir görüntüye sahip. Fazla kabloları tepiştirmedim oraya. Ama arka tarafta kapağı kapatırken hafif bastırmam gerekti. Çok ta zorlamadı tabi.

**
    Gelelim konumuza;

1- Kasa çok işlevsel bir kasa bence. 2 Adet 3.5" Hdd ve 3 adet te Ssd bölmeye sahip. Eğer 2.5" Hdd niz var ise Ssd bölmelerine onları da monte edebilirsiniz. 1 Ssd bölmesinde koruyucu plakası var. Diğerleri için vidalama ile monte yapıyoruz. Kutusunda başka herhangi bir kapatma plakası çıkmadı. Hddlerin 3 bölmesi de zaten alt alta hepsi vidasız monte şeklinde ayarlı. Ayriyetten psu ve hdd bölmeleri için kasanın alt tarafında güzel bir yeri var ve görüntü kirliliğini önleyecek şekilde kapalı tasarlanmış. Bu özellikler güzel.

2- Kasada 5 adet(2 tane üstte mavi ledli, 2 tane önde mavi ledli, 1 tane egzos yani arkada ledsiz) fan mevcut. Ve de üst tarafta çok sağlam mıknatıslı petek ızgara mevut. Bu ızagara tozları ciddi derecede tutup kasa içerisine girmesine çok olmasa da yeterli seviyede mani oluyor. Fanlar çok kaliteli olmasalar da genel anlamda gayet iyiler. Fanların ses düzeyi de iyi sayılır. Kasanın üzerinde 2x basit 2 ayar yapmanıza olanak sağlayan fan kontrolleri var. Eğer low ayarlarda fanları çalıştırır iseniz. Kasanın çok fazla sesini duymazsınız. High ayarda çalıştırır iseniz çok çok az rüzgar fısıltısı gibi duyulabilir. O da özellik ile gece geç saatlerde duyuluyor. Kısacası kasa çok fazla olmasa da yeterli seviyede sessiz bir kasa.

3- Kasanın materyal olarak çelikten yapılması iyi. Malzeme kalitesini yükseltiyor bu da. Yani kasamız çelik malzemeden yapılmış.

4- Ekstra olarak pencereli olması da sistemini sergilemek isteyen ve her zaman gözü önünde durmasını ve izlemek isteyen kullanıcılar için avantajlı. (Benim sistemim çok ta şahane bir görselliğe sahip olmasa da olanlar için güzel :) ).

Ekstra olarak; bu kasayı alırken aynı mağazadan bir de High Power 750W 80+ Bronze psu aldım. O da gayet kaliteli ve sessiz bir psu. Ondan da memnunum. %85 verimliliğe sahip. Single yani tek kanal 12V üzerinden 675W veriyor. Bu değer oldukça iyi.

** Önce sistem özelliklerimi yazayım daha sonra kasayı monte ederken çektiğim 2-3 adet resim paylaşacağım.

Sistem özellikleri imzamda da yazdığı üzere şöyle ;

DARK N10 X5 FAN KASA || HIGH POWER 750W 80+ BRONZE || ASUS H81M-K 1150P DDR3 1600MHZ MATX || I5 4590 QUAD 3.3GHZ (STOK FAN) || KINGSTON HYPERX FURY BLACK 2X8GB DDR3 1600MHZ CL10 || MSI GTX 970 GAMING 4G || VIEWSONIC VX2257 22" 75HZ 1MS FHD || STEEL SERIES RIVAL 300 + QCK MINI || LOGITECH G105 ||

Resimler;
    Dark N10 Kullananlar Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 14 Aralık 2016; 17:50:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

yorumunuz icin teşekkürler.

Usb 3.0'ın bozulmaması tek tesellim. Kısa süreliğine de olsa kablo düzeni olmayan eski kasama dönmek istemiyorum. 5 sene kullandığım eski kasamın içi:http://i.hizliresim.com/d8bWlQ.jpg

3 Hdd bölmesi var demişsin. Bende 2 tane 500GB var yetmiyor. 1 tane de 1TB alacağım. 3. harddiski nereye takacağım? Kızak alıp optik yuvasına takmayı düşünüyordum.
  • Hocam evet dediğiniz gibi bir daha bakınca farkettim. 3.5" oalrak 2 adet Hdd bölmesi var. Yalnız eğer 2.5" Hdd alırsanız Ssd bölmelerine monte edebilirsiniz.

Dvd rom takma yerine hdd takilmiyor mu?

• Hocam DvdRw yerleri 5.25". Ama denemedim. Eğer Hddnin vida yerleri ile bölmelerin vida yerlerine birbirlerine denk gelecek şekilde oluyor ise neden olmasın.

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.