Şimdi Ara

Dark HD Dream Sinyal Var Görüntü Yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar Benim sorunum tam anlamı ile şu

Merkezi sistem ile 1 Turksat 2 hotbird 3 eutelsat w3 digiturk uydusunun tek kabloyla inmiş hali var.

sistemde iki adethttp://www.nextpazar.com/default.asp?git=9&urun=69 Model/Model YE-10/24 x2 Toplam 48 çıkış var

ve mini uydu alıcı dahil tüm receiverlarda tüm kanalları sorunsuz izliyoruz. Yaklaşık 2 ay önce kuruldu.

Sorunum şu

Dark HD Dream BDA TV kartı aldım ve kurdum. En güncel Driverları indirdim. kurdum.

SmartDVB DVBDream ProgDVB AltDVB ve bir çok tv kartı programlarında denedim. sonuç hepsi aynı

SORUN 1 :

turksat da arama yaptığımda şifreli kanalları buluyor. Fox HD Show TV HD gibi 80 e yakın kanal sadece SKYTURK 360 ve TRT Grubu şifresiz diğerleri şifreli

SORUN 2 :

Diseq ayarlarından LOF değerlerini LOF 1 : 950 LOF 2 : 2200 Swich : 11700 yaptığımda bu kanallara Ek olarak Bengütürk Turksat Tanıtım , Tarımtürk , Van TV yi buluyor.

sonuçta neden turksat Kanallarını bulamıyoru. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remixindir -- 15 Nisan 2013; 22:07:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: remixindir

Merhaba Arkadaşlar Benim sorunum tam anlamı ile şu

Merkezi sistem ile 1 Turksat 2 hotbird 3 eutelsat w3 digiturk uydusunun tek kabloyla inmiş hali var.

sistemde iki adethttp://www.nextpazar.com/default.asp?git=9&urun=69 Model/Model YE-10/24 x2 Toplam 48 çıkış var

ve mini uydu alıcı dahil tüm receiverlarda tüm kanalları sorunsuz izliyoruz. Yaklaşık 2 ay önce kuruldu.

Sorunum şu

Dark HD Dream BDA TV kartı aldım ve kurdum. En güncel Driverları indirdim. kurdum.

SmartDVB DVBDream ProgDVB AltDVB ve bir çok tv kartı programlarında denedim. sonuç hepsi aynı

SORUN 1 :

turksat da arama yaptığımda şifreli kanalları buluyor. Fox HD Show TV HD gibi 80 e yakın kanal sadece SKYTURK 360 ve TRT Grubu şifresiz diğerleri şifreli

SORUN 2 :

Diseq ayarlarından LOF değerlerini LOF 1 : 950 LOF 2 : 2200 Swich : 11700 yaptığımda bu kanallara Ek olarak Bengütürk Turksat Tanıtım , Tarımtürk , Van TV yi buluyor.

sonuçta neden turksat Kanallarını bulamıyoru. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler.

turksatta fox hd yok bildiğim akdarı ile.galiva dayzek aayrlarınız bozuk.turksat dediğğn eyrden eutelsat çıkıyor

lof1 950 iken loc 2 2200 olmamlı valla ne olduğunu bend eunuttum ama uydu ciazhlarıdan ayzar bu değerler.işin basidi eğer turksat gerçekden dayzek 1 de ise hiçbir dayzek seçimi yapmadna çıkması gerekir.tabi 1 ve 3 dolu olduğu için böyle karmaşa normal.şu unuttum dediğim değerler programları içinde geliyor zaten.möesela progdvb de dvbdreamde.aslıdna bi uydu ciahzı ile kablonu dene bakalım hangi uydu hangi dayzek çıkışında
  •  Dark HD Dream Sinyal Var Görüntü Yok

RESİM 2

hocam tv de 1 Turksat 2 Hostbird ayarlı ve tüm kanallar sorunsuz gösteriyor. Fakat İş Tv Kartına gelince Resmen saçmalıyor. Sanki Frekanslar Kayıyor.

Resim 2 de görüldüğü gibi sadece Skyturk ve TRT serisini izleyebiliyorum. Yaklaşık 176 kanal buluyor fakat hepsi Şifreşi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remixindir -- 16 Nisan 2013; 23:30:50 >
  • galibatv kartının gücü dayzeki çalıştrımaya yetmiyor.mümkünse başka bir dayzek bağlayıp deneyin.en kötü ihtimalle turksat kablosunu yekpare çekin ve asla tek çıkışlı lnbden paralel çıkış yapmayın
  • Hocam merkezi sistem olduğu için değiştirme şansım yok direkt santralden gelen kabloyu giriyorum zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: remixindir

Hocam merkezi sistem olduğu için değiştirme şansım yok direkt santralden gelen kabloyu giriyorum zaten

uydu cihazını karta gelen kabloya bağla ve duruma bak.bakalım hangi uydu hangi dayzek den çıkıcak.sonrada tv akrtıan takıp denersin.yined egörüntü alaamzsan yapacak bişey yok demektir.
  • lanet olası sorunun çözümü yok galiba !
  • sinyal var görüntü yok..
  • halen aynı sorun var !
  • eskikitap kullanıcısına yanıt
    şu linkteki yönergeleri izledim.dvbviewerın kanal tarama aracı olan trans editte bi çok kanalı buluyor.ama tek tek taramada.oto taramada sapıtıyor.ordan kanalları dvbviewera aktarıyorum ama görüntü yok.progdvbyi denedim.11100 den aşağı frekansları alıyor ve gösteriyor.
    http://www.turkey forum.com/satforum/showthread.php?t=756735&p=9665103&viewfull=1#post9665103
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

şu linkteki yönergeleri izledim.dvbviewerın kanal tarama aracı olan trans editte bi çok kanalı buluyor.ama tek tek taramada.oto taramada sapıtıyor.ordan kanalları dvbviewera aktarıyorum ama görüntü yok.progdvbyi denedim.11100 den aşağı frekansları alıyor ve gösteriyor.
    http://www.turkey forum.com/satforum/showthread.php?t=756735&p=9665103&viewfull=1#post9665103
    deniyorum ama olmuyor maalesef.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.