Şimdi Ara

Dark HD Dream (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
4
Favori
11.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mt8

Merhaba arkadaşlar bu cihazı tam bir ay boyunca test ettim izlenimlerim şöyle;

Kullandığım sistem: windows vista,windows 7 , windows 8 64 bit, 32 gb ram, amd 4400 Mhz işlemci, full hd ekran, ProgDvb vs......

Birincisi cihazın elektriğini bağlamayı unutmayın, elektriksizde çalışıyorve eksik kanal buluyor. Cihazın güncel olduğu iddia edilen yazılımını akortek firmasının sitesinden bulabilirsiniz. Ordan drv indirin ve inen drv klasörünün içinden sadece sizin sisteminiz hangisiyse, yani x64 veya x86 ise o sürücü klasörünün içinde setup dosyasını çalıştırarak kurun. Böylece driver ı kurmuş oldunuz. şimdi dvbprog sitesinden sizin sisteminize uygun (x64 veya x86) yazılımını bulup indirin ve hemen çalıştırın. Kurulum esnasından zaten otomatik olarak BDA seçili olarak gelir gelmezse siz seçin. Sonra LNB ayar kısmından kuband Universal ı seçin. seçtiğiniz anda değerler otomatik atanır. Aynı zamanda kurulum esnasından WınLirc diye bir şey var onuda seçin kumanda için, ama seçilmesede çalışıyor. Sonra kurun ve dvbprog tan tüm kanalları taratın. Bu kadar.

Benim cihaz hakkındaki görüşlerim;

1- Cihazın drv windows a ait hiçbir işletim sisteminde sorunsuz çalışmadı.Sorun derken şöyle; vista ve win7 de cihaz sorunsuz çlaşıyor ve gösteriyor ancak işletim sistemine sürekli mavi ekran hatası verdiriyor(mavi ekranın nedenini bulmam çok uzun sürdü, çünkü sistemi yeni topladığım için diğer parçaların günahını aldım) windows 8 de hem mozaikli gösteriyor hemde mavi ekran hatası verdiriyory. Progdvb bu cihazdan tamamen bağımsız bir yazılımdır. Bu program hemen cihazı bulup kanalları tarayıp 750 adet kanal ve 450 adet tv buldu. Bu rakamlar sinyalinize göre değişir.
    2- Kumandası çok adi ve çoğu fonksiyonu düzgün çalışmıyor. Mesala ses kısma artırma gibi.
    4- vista ve win7 de Kayıt yapmada proplem ile karşılaşmadım, ancak win8 de mozaikli kayıt yapıyor.
    5-Benim incelemem çok uzun sürdüğü için bir çok kez acele edip yorumlarımı değiştirdim, ama tam ve kesin netice budur, hataların nedenini kesin olarak buldum. Benim iade etme sürem çoktan geçtiği için büyük ihtimal arızaya gönderirim veya yeni bir sürücü yazmalarını beklemek olur sanırım.
    Netice ; KESİNLİKLE ALINMAZ, HEPSİBURADA.com ZATEN SATIŞINI DURDURDU.

katılıyorum hocam ben de hepsiburadadan 1 tane aldım merkezi sistemde kullanacağım cihazı diseqcleri görmedi transporderler kayıyor digitürk şifreli 3-5 kanalını falan buluyor tam bir rezillik iade ettim belki o sorunludur diye yeniden sipariş verdim o da aynı çıktı iade ettim onu da.ardından hepsiburada satışını durdurmuş zaten.laptopta kullanacağım için usb tv kartı lazımdı bana skystar usb hd modeli var fiyatı 260 lira ama cihazların arkasında duruyorlar skystarı satan kayacenter var belki bilirsiniz mail atıyorum 1 saat içinde cevap geliyor.darkı telefonla aradım ulaşamadım.yani bir kere alıyoz sonuçta kıyarım paraya sürÜcü desteği olan firması bilinen ve her türlü desteğe ulaşabileceğim ürünü alacağım.

UYARI:DARK HD DREAMİ ÖZELLİKLE MERKEZİ SİSTEMDE KULLANACAKLAR KESİN AMA KESİN ALMAYIN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genclik17 -- 30 Aralık 2013; 21:22:43 >

• denemek için aldım bunu ama utdu turksat 4a olmadı mı listede o yok zaten :D
  • Ürünü bugün aldım. Daha önceden kurulu olan lnb vs hepsini yaptım. progdvbde kalite gelmiyor yada gelsede ekran simsiyah. dvbdreamdada öyle. cd'den çıkan tüm driverler kurulu? siz çözebildiyseniz yardımcı olur musunuz?
  • Bu kartı bende aldım
    Win 10 64 bt işletim sisteminde bir çok hata ile karşılaşıyorum. Prog DVB ile aslında çalıştırdım üzerinde gelen hdtv programı berbattı.. Ama hiç birinde bazı kanalları çalıştıramadım.. Frekans var ama kanalları manuel olarak arattığımda bulamıyor. Yayın kalitesi ve frekansı full görürken yayını neden bulamıyor? Win 10 veya 8.1 için sürücü yok mu? Mesela CNN türk ve yayınlarını TRT kanallarını A haber ve türevlerini vs görürken Habertürk NTV ve FOX tv shov Tv gibi kanalları görmüyor.. Bu soruna cevabı olan arkadaş var mı.? Çözen var mı? Kasma sorunu yaşamadım, kanallar arası geçişler yavaş, mesela skystar 2 kartta böyle sorunlar yaşamamıştım. Ama skystar 2 de win 10 64 bt de çalışmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalibo -- 29 Nisan 2016; 12:01:49 >
  • Ben de bu cihazı ilk aldığımdan beri kullanıyorum. Bir çok sorunla karşılaştım başlarda. Ama internette bulduğum bazı bilgilerle sonrasında düzgün şekilde kullanmaya başladım. Yıllardır da sorunsuz kullanıyorum. Sitesinden yeni driverını indirin. Sonra kullanmaya başlayın. Ben dvbviewer pro orjinal sürümle sorunsuz kullanıyorum. Kayıtta alıyorum. Büyün hd kanalları vede trt 4k Tv dahil hepsini sorunsuz izliyorum. Kayıtta alabiliyorum. Daha iyi cihazlar mutlaka vardır. Ama bu paraya bu işin yapan başka cihazda yok. Bence her türlü iş görüyor. Uygun ve sorunsuz donanımlı bir işletim sistemiyle çok da iyi kullanılabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilalibo B kullanıcısına yanıt
    Bilal bey HD DARK DREAM aldım geçen sene windows 7 kullanırken herşey iyiydi ama dediğiniz gibi showtv foxtv tv8 (tv8 int var ama) vs. çekmiyordu... sinyaller olmasına rağmen araştırdım ettim bir türlü 1 senedir çözümünü bulamadım!!!! windows10 64 bit kullanıyorum artık... sürücüsü olmadığı halde arada bir error verip kapanıyor ama hiç çalışmamasından iyidir dedim genede kullanmaya devam ediyorum... sitelerinde hala windows 10 sürücüleri yok.. indirdiğim sürücüler eski sürücüleri! gerçi windows 7 de de bi boka yaramıyordu ana kanalları çıkartamadığı için... en son ne yaptınız ..artık gösteriyormu o kanallar?! ya da windows 10 sürücülerini buldunuz mu?
  • ahmetaslar kullanıcısına yanıt
    Ahmet bey windows 10 64 bit kullanıyorum.. yeni driverleri hd dark dream in yok malesef ... arada bir hata veriyor ama genede izlettiriyor... yukarıda bilal beyede anlattım durumumu geniş olarak... ama siz sorunsuz kullanıyorum derken showtv , foxtv, tv8 gibi kanalları alıyormusunuz.. alıyorsanız nasıl alıyorsunuz.. bu genel bir problem çünkü? teşekkürler
  • Sitesinde yeni driver mevcut arkadaşlar. Onu denediniz mi? Birde ben dvbviewer orjinal pro sürüm kullanıyorum. Uydu driverını kurdum dvbviewer kurdum. Klite mega codec en son paketinin mega olanını kurdum. Daha sonra kullandığım Tv izleme programının ayarlarını yaptım. Sonra kanalları yaratmak için internetten transponder listesi indirdim. Çünkü bendeki programda türksat 4a yok 2a 3a var. Daha sonra indirdiğim transponder dosyasını cmuv klasörü var oraya kopyaladım. Sonra dvbviewer programa mından iligli transponder vede disecq seçimlerini yaptım. Kanalları tarattım. Hepsi geldi. Eğer buna rağmen bulamıyorsanız. Hazır kanal listelerini deneyebilirsiniz. Ama onlarda çok sağlıklı değil. Kendinizin taratması daha verimli. Benim yaşadığım tek problem dvbviewer programını açtığımda bazen siyah ekran geliyor görüntü ve ses gelmiyor. Bunun çözümünü de kendim şöyle buldum.Tv kartının usb kablosunu söküyorum. Sonra tekrar takıyorum. Daha sonra dvbviewer programını açıyorum. Sorun çözülüyor. Daha nasıl yardımcı olabilirim bilmiyorum. Varsa başka sorunuz yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rica etsem birisi bana hem kendi yazılımından, hem de ProgDVB'den örnek ekran resmi atabilir mi? Tam ekrandaki görüntü kalitesini merak ediyorum.
    *
    *?
  •  Dark HD Dream
    bu karttan verim almak zor bir forumda adaptörünün değiştirilmesi önerilmişti ama ölçüp değiştirmek gerekir tam 9 volt veriyormu diye
    not: sonradan adaptörü ölçtüm 9.2 volt tam veriyor adaptörde sorun yok çoğu kanalda sinyal kalite var görüntü yok sanki codecs sorunu gibi
    progdvb ilk açıldığında kanalda sinyal yoksa kanal dikey ise yatay yapıp okey sonra tekrar dikey yapınca görüntü geliyor ama bazı kanallarda işe yaramıyor
    habertürk te işe yaramadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yawuz58 -- 15 Ekim 2016; 18:01:30 >

• Hala sorunu çözemedim en güncel sürücü yüklü olmasına rağmen HABERTÜRK hala yok Show yok vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilalibo

Hala sorunu çözemedim en güncel sürücü yüklü olmasına rağmen HABERTÜRK hala yok Show yok vs

bu kartın sorunu çözülmez en son çare prog dvb orjinal alıp denemek oda olmazsa oldu çöp
    bu karta verdiğim para ile monitöre hdmi ile bağlanan uydu alıcısı alırdım iki tane kayıt içinde bir tane de taşınabilir 2.5 inç hdd bundan kat kat iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yawuz58 -- 15 Ekim 2016; 18:09:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademergin

quote:

Orijinalden alıntı: Zendagi Migzara

quote:

Orijinalden alıntı: ademergin

cihazı aldım arkadaslar ama bi türlü kanal bulamadım :) yardımcı olucak arkadaslara sevınırım :)
    halledersem genel bi video hazırlamayı dusunuyorum cıhazla ılgılı

deneyimlerini bekliyorum hocam :)
    nasıl çözdün mü sorunu kanalları bulabildin mi ?

hocam cok uğraştım ama oldu suan canavar canavar paranın hakknı verıyor valla :) eskıden skystar 2 d.6 d ile % 50 aldığım sınyal suan 75 den asagı düşmüyor hd kanallar cok net :)

ben de aldım sorunu çözemedim nasıl çözdün ?? dandik bi cihaz bence..

• quote:

Orijinalden alıntı: mt8

Merhaba arkadaşlar bu cihazı tam bir ay boyunca test ettim izlenimlerim şöyle;

Kullandığım sistem: windows vista,windows 7 , windows 8 64 bit, 32 gb ram, amd 4400 Mhz işlemci, full hd ekran, ProgDvb vs......

Birincisi cihazın elektriğini bağlamayı unutmayın, elektriksizde çalışıyorve eksik kanal buluyor. Cihazın güncel olduğu iddia edilen yazılımını akortek firmasının sitesinden bulabilirsiniz. Ordan drv indirin ve inen drv klasörünün içinden sadece sizin sisteminiz hangisiyse, yani x64 veya x86 ise o sürücü klasörünün içinde setup dosyasını çalıştırarak kurun. Böylece driver ı kurmuş oldunuz. şimdi dvbprog sitesinden sizin sisteminize uygun (x64 veya x86) yazılımını bulup indirin ve hemen çalıştırın. Kurulum esnasından zaten otomatik olarak BDA seçili olarak gelir gelmezse siz seçin. Sonra LNB ayar kısmından kuband Universal ı seçin. seçtiğiniz anda değerler otomatik atanır. Aynı zamanda kurulum esnasından WınLirc diye bir şey var onuda seçin kumanda için, ama seçilmesede çalışıyor. Sonra kurun ve dvbprog tan tüm kanalları taratın. Bu kadar.

Benim cihaz hakkındaki görüşlerim;

1- Cihazın drv windows a ait hiçbir işletim sisteminde sorunsuz çalışmadı.Sorun derken şöyle; vista ve win7 de cihaz sorunsuz çlaşıyor ve gösteriyor ancak işletim sistemine sürekli mavi ekran hatası verdiriyor(mavi ekranın nedenini bulmam çok uzun sürdü, çünkü sistemi yeni topladığım için diğer parçaların günahını aldım) windows 8 de hem mozaikli gösteriyor hemde mavi ekran hatası verdiriyory. Progdvb bu cihazdan tamamen bağımsız bir yazılımdır. Bu program hemen cihazı bulup kanalları tarayıp 750 adet kanal ve 450 adet tv buldu. Bu rakamlar sinyalinize göre değişir.
    2- Kumandası çok adi ve çoğu fonksiyonu düzgün çalışmıyor. Mesala ses kısma artırma gibi.
    4- vista ve win7 de Kayıt yapmada proplem ile karşılaşmadım, ancak win8 de mozaikli kayıt yapıyor.
    5-Benim incelemem çok uzun sürdüğü için bir çok kez acele edip yorumlarımı değiştirdim, ama tam ve kesin netice budur, hataların nedenini kesin olarak buldum. Benim iade etme sürem çoktan geçtiği için büyük ihtimal arızaya gönderirim veya yeni bir sürücü yazmalarını beklemek olur sanırım.
    Netice ; KESİNLİKLE ALINMAZ, HEPSİBURADA.com ZATEN SATIŞINI DURDURDU.

aldım ve pişman oldumm ... akortek sitesnden secutool diye bi yazılım var güncelleme için.. o güncellemeyi yapmadan önce turksatta birçok kanalı tarayıp bulmştu güncelmeden sonra durum vahim ..20 küsür kanalı zor buluyor..ve kesinlikle düzeltemedim ..lanet olası şeyi..

• Cihazı kullanıyorum diğer tüm sd ve hd kanalları bulmasına ve sorunsuz izletmesine rağmen Trt 4k, Fox Hd-Sd, Show Haber Türk Bloomberg Hd-Sd ve Tv8 Tv8.5 Hd-Sd kanallarını defalarca denememe rağmen bulmuyor. Bu acaba sadece bende mi oluyor diye nette araştırdım başka kullanıcılar da bundan muzdarip olmuş. Bu konuda yardımınızı bekliyorum iyi günler dilerim.
  • ben sorunu büyük ölçüde çözdüm kendi sitesinde anlatılmış windows10 64 bit kullanıyorum show tv habertürk tgrt kanal 7 çıkmadı sadece diğer tüm kanallar mevcut
    kullanan arkadaşlardan ricam ben kartı aldığımda kumandası çıkmnadı kumanda içinden çıkıyormu sitesinde kumanda resmi var kartla beraber
    linkhttp://www.dark.com.tr/dvbs2-kanal
  • yawuz58 Y kullanıcısına yanıt
    evet çıkıyor kumanda
  • Kanal çıkmaması ile ilgili burada hakikaten doğru olan bir tespit var.

http://www.turke****.com/satforum/showthread.php?t=774804&p=9491411&posted=1#post9491411

Türksat Uydularında;
    Bazı Frekanslarda sinyal olmasına rağmen Kanalları bulup, görüntüleyemiyor.
    Bulup, görüntülediği 428 TV ve Radyo kanallarının; SR (Symbol Rate) değerlerinin, 30000 ve 27500 değerlerine sahip... Sadece bir frekanstaki (12524), SR (Symbol Rate) değerinin, 22500 olduğunu gördüm.
    Bunun dışında sinyal olmasına rağmen görüntüleyemediğini 109 TV ve Radyo Kanallarının SR (Symbol Rate) değerlerinin 20000’in (1666 2222 2400 4400 4444 4800 4820 5520 5833 6250 6400 6500 6666 7100 7200 8000 8333 8400 9600 10000 11666 12500 13600 17000) altında olduğunu da tespit ettim.
    Bazı kanalların görüntülenememesinin nedeni, bu olabilir mi? Diğer Dark HDDream TV Boxlarda da durum aynı mıdır bilmiyorum.
    Hotbird Uydusunda;
    Kesin bilmemekle beraber, kanal görüntüleyememek gibi bir sorun yok. Çünkü Hotbird uydusundaki kanalların hemen hemen hepsinin SR (Symbol Rate) değerlerinin, 27500 olduğunu da belirtmek isterim.

SR (Symbol Rate) değerleri, 30000 ve 27500 değerlerine sahip olan kanalların görüntülendiği, 20000'in altındakilerin sinyal olmasına rağmen görüntülenememesi tespitimi bugün itibariyle kanıtladım.
    Şöyle;

11824 V 8000 Yayın Değerlerine sahip

TELE 1 Televizyon Kanalı,
    07 Ağustos 2017, Saat 21.00 itibariyle Frekans ve SR Değiştirip,

12034 V 27500 Yayın Değerleriyle Yayınına Buradan Devam Etmeye başladı.

TELE 1 Televizyon Kanalı;
    11824 V 8000’dayken,

Dark HDDream DVB S1/S2 Uydu Alıcısında yayını gösteremiyordu.

12034 V 27500’a geçince göstermeye başladı.

Demek ki, sorunsuz yayın alabilmek için, UYDU YAYINLARININ, "SR" değerlerinin 20000’in üzerine çıkmasını beklemek gerekecek!

• baris_ata kullanıcısına yanıt
    Maalesef hiç bir şekilde çözemedim daha. Hala da seyredemiyorum. Haber türk de dahil olmak üzere bir çok kanalı almıyor
  • Sitesindeki driveri kurdum ama sorun hala devam ediyor. Yalnız program hızlandı donmalar kesildi hızı mükemmel oldu. Habertürk ve Habertürk HD olmak üzere bu türdeki bazı kanalları açmıyor. Görmüyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.