Şimdi Ara

DARK EVO X5[ROOT+ROM ANA KONU](S5 ROM PORTLANDI) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
3
Favori
3.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Z3'te ses problemi var. Telefonun hoparlör sesi kafasına göre rastgele gidiyor. Bir türlü çözüm bulamadım.

Ana fonksiyon olduğu için kullanımda rahatsız ediyor. Telefon çalıyor duymuyorsun.
  • seserhat S kullanıcısına yanıt
    Son yayınlanan Lolipop romu çalışmıyor daha doğrusu yüklenmiyor dosya hatalı Bilginiz olsun düzetilirse sevinirim!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogukanna -- 19 Eylül 2015; 20:22:33 >
  • dogukanna D kullanıcısına yanıt
    Sanırım yüklenirken bir sıkıntı oluşmuş, dosya bozulmuş.

Yeniden yükledim. Link yenilendi.
  • Evet arkadaşlar. Yaklaşık 1 aydır kullanıp denediğim, ufak tefek sıkıntılarını da giderdiğim MİUİ V5 romunu yayınlıyorum.

Romu hazırlarken;
    1, Türkçeleştirdim.
    2- init.d desteğini sağladım
    3- Google Play ve google apps entegrasyonunu sağladım.
    4- Çince Miui Market ve Forum gibi bazı çin işi programları kaldırdım.
    5- Rootladım.......
    6- Daha hatırlayamadıklarım da vardır.
    Şimdilik en iyisi bu......

[size=4]Dark Evo X5 için MIUI V5 rom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seserhat -- 1 Ekim 2015; 21:04:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: seserhat

Evet arkadaşlar. Yaklaşık 1 aydır kullanıp denediğim, ufak tefek sıkıntılarını da giderdiğim MİUİ V5 romunu yayınlıyorum.

Romu hazırlarken;
    1, Türkçeleştirdim.
    2- init.d desteğini sağladım
    3- Google Play ve google apps entegrasyonunu sağladım.
    4- Çince Miui Market ve Forum gibi bazı çin işi programları kaldırdım.
    5- Rootladım.......
    6- Daha hatırlayamadıklarım da vardır.
    Şimdilik en iyisi bu......

[size=4]Dark Evo X5 için MIUI V5 rom

2 adet Miui romu çalıştırmıştım yalnız sorunları vardı bu 3. Olmuş deneyecegim. Ellerine sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Kesinlikle deneyeceğim şuana kadar en beğendiğim rom lolipop romuydu onunda düzeltilmesi lazımdı düzeltilmiş dosya hatalıydı oda düzeltilmiş gerçekten elinize sağlık bu romuda deneyeceğim sonuçta 3. Rom bakalım lolipop mu bumu TEKRARDAN EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lolipop ta youtube sorununu da çözersek çok iyi olacak süper rom olmuş !!! Gelin çözelim şu sorunu !!!1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogukanna -- 3 Ekim 2015; 11:53:16 >
  • dogukanna D kullanıcısına yanıt
    Miui için google apps'ları entegre ettiğim dosyanın linki aşağıda.
    Recovery'den bunu yükleyince muhtemelen sorun çözülecektir. Sanırım sorun izinlerle alakalı.

https://drive.google.com/open?id=0B8pvEdKR_-8ITzVlWEE3c1dUb1k
  • proct kullanıcısına yanıt
    Bunda sorun yok. Ful HD çözünürlükteki bir romu bulana kadar çok uğraştım. Diğerlerinde kilit ekranı ve bazı simgeler düzgün gözükmüyordu. Bunun çözünürlüğü bizim telefonla eş.
  • Miui romlarda genel bir performans düşüklüğü konusu mevcut. Telefonu kullanırken build.prob ile oynadım, kernel dosyalarını güncelleyip yeni performans değerleri atadım yine sorunlu. Performans için yüksek sistem gerektiren oyunları denedim 4.2.1 üzerine entegre edilmiş Lollipop, Orijinal sistem romu, Entegre Kitkat romlarında sıkıntısız çalışan oyunlar Miui'de kasma yapıyor ve bir süre sonra oyundan atıyor.

Miui romlar minimum 2 Gb ram'e sahip telefonlar için dizayn edilmiş bir sisteme sahip zaten kullanırken baktığımızda boş Ram miktarı 100-150 arası seyrediyor. Her türlü işe yaramayan sistem uygulamasını root yardımı ile kaldırmama rağmen durum böyle. Miui'nin sitem uygulamarı Ram'i bir hayli fazla kullanıp şişiriyor. Bizim 1 GB ram'li Evo X5'e pek uygun değiller. Aynı şekilde Çin yapımı OS işletim sistemleri de öyle.

Şu an en stabil Rom Lollipop fakat onda da Youtube sorunu mevcut.
    Ben Lollipop V2 sürümünü bulup ufak değişiklikler yaptım ve şu an kullanıyorum birkaç düzenleme daha yapacağım problemleri halledebilirsem biraz daha kullanıp tam fikir sahibi olduktan sonra burada paylaşacağım.

@seserhat
    @dogukanna

• proct kullanıcısına yanıt
    MIUI Home başlatıcı ayarlarında, hafızada tut diye bir seçenek var. O orjinal aktif olarak geliyor. Onu iptal edersen, diğer programların çalışmasındaki sıkıntı gidiyor. Ram kullanımı oldukça düşüyor.

Sonuç olarak 1 GB ram ile bu kadar oluyor. Zaten bu telefonları 1 sene daha kullanırız. Ondan sonra değiştirmeye bakarım ben :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seserhat -- 4 Ekim 2015; 19:31:29 >
  • HTC_Mod sürümünü çalıştırdım. Bu üzerinde oynanmamış sürüm hiçbir değişiklik yapmadım. Bizim Boot dosyası ile desteğini mutlaka sağla yoksa bilgisayar bağlantısı ile firmware dönmek zorunda olacağını sen de iyi biliyorsun :D

Wi-Fi ile alakalı bir problem var. Bağlanıyor ama internet bağlantısı sağlanmıyor. Rom gayet güzel. Sen yine de bir bak başka bir problem görmedim ben. Klavye rusçaydı onu sistem açtıktan sonra değiştirebiliyoruz. Rom tamamen Türkçe sayılır. Yapabilirsen arkadaşlarla paylaşalım. Bu arada apk eksikliği de var.

https://drive.google.com/file/d/0B2ryuLhDWBtLbUUyMXNHV2x4ZE0/view?pli=1

@seserhat

• Sanırım sizler XTOUCH gibi bir rom arıyorsunuz.

Geldi işte.

Ram optimizasyonu çok iyi. Her zaman 400MB civarında boş ram oluyor.

Hızlı. Antutu'da 18400 puan aldırdı telefona. Telefon çaka çaka uygulama dolu. (Bu arada yeri gelmişken Facebook+Messenger ikilisinin yeni versiyonları çok çok kasıyor. Eski versiyon indirip update yapmayınca sıkıntı olmuyor.)

Xposed Framework ve Gravity Box yüklü. Sade orjinal launcher var. Ama Nova launcher yükleyip çalıştırdım, ram ve hız hiç düşmedi.

Kendinden rootlu, el değmemiş, sade bir rom.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seserhat -- 13 Ekim 2015; 14:48:19 >

Ustam merhaba, ben telefonuma bunu yüklemek istiyorum. Fakat nasıl yapılacağı konusunda hiç bilgim yok. Nasıl yaparım sıfırdan bir makale, kaynak var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jazz37

Ustam merhaba, ben telefonuma bunu yüklemek istiyorum. Fakat nasıl yapılacağı konusunda hiç bilgim yok. Nasıl yaparım sıfırdan bir makale, kaynak var mı?

İlk mesajda ben anlattım nasıl yapılacağını. İlk mesajdan iyi bir kaynak bulamazsınız.

• Merhaba arkadaşlar bu telefonun 2.59 gb hafızasını arttırabiloyormuyuz bu romlar ile yoksa yine uygulama kurabileceğimiz alan aynı mı kalıyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: swordmaster33

Merhaba arkadaşlar bu telefonun 2.59 gb hafızasını arttırabiloyormuyuz bu romlar ile yoksa yine uygulama kurabileceğimiz alan aynı mı kalıyor ?

Merhaba. Telefonun uygulama kurulan hafızası artırılabiliyor. Dark'ın resmi sitesinde anlatımı mevcuttu eskiden oradan bakabilirsiniz.

• Evet zaten o sayade 1.5 gb lik uygulama gafızasını 2.59 gb ta yükselttim ):

• Bu telefonu hala kullanan var mı?

Benimkinin ana kartı arızalanadı, kafasına göre kamera, sd kart çalışmıyor, gidip geliyor. Fazla ısınıyor. 3-4 aydır bir kenara koydum.

Atıl telefonu olup, ana kartını verebilecek olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.