Şimdi Ara

DARK EVO P60 6 INCH qHD IPS QUAD CORE 8 MP AKILLI TELEFON (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.427
Cevap
16
Favori
83.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu telefonun kalem uyumu varmi ? Cevap verebilirmisiniz cok onemli ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cerberus82 C kullanıcısına yanıt
    root garantiyi öldürüyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: korth

telefon çindeki kopyasının revize edilmiş hali arkadaşlar

http://www.aliexpress.com/item/3200mAh-HTM-H9001-MTK6582-Quad-Core-1-3-GHz-Andriod-4-2-5-94-Inch-QHD/1516401006.html

http://www.youtube.com/watch?v=91wXnze0ueE

Bu telefon galaxy mega çakması dostum. Aksaray'da çok var bundan. P60'da fiziksel tuş yok ve bunu yapmak çok kolay değil diye biliyorum. Buna revize edilmiş denir mi bilmem ama kasası benziyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: barraaaa

root garantiyi öldürüyor mu?

Garantiyi bozmaz. Mesela ölü piksel cikarsa garanti kapsaminda. Yazilimda bi sorun cikarsa suc sizin.

• Telefona google playden greenify programini yukleyin. Kullanimini kolayca anlarsiniz zaten. Greenify programinda butun programlari secip uyutmaya programlayin. Telefonun sarjini tam bitirip tekrar tam sarj edin. Actiginiz zaman greenify programini calistirip butun programlari uyutun bi de boyle deneyin. Belki de bataryadan degil arkada calisan programlar yuzunden oyledir. Ben bu programi kullaniyorum ve 3gyi kullanmadigim zaman kapali tutuyorum. Bir gun cok rahat cikariyor. Oyun oynamazsam 2 gun gidiyor sarj. @MaxiQ4

• quote:

Orijinalden alıntı: cerberus82

Telefona google playden greenify programini yukleyin. Kullanimini kolayca anlarsiniz zaten. Greenify programinda butun programlari secip uyutmaya programlayin. Telefonun sarjini tam bitirip tekrar tam sarj edin. Actiginiz zaman greenify programini calistirip butun programlari uyutun bi de boyle deneyin. Belki de bataryadan degil arkada calisan programlar yuzunden oyledir. Ben bu programi kullaniyorum ve 3gyi kullanmadigim zaman kapali tutuyorum. Bir gun cok rahat cikariyor. Oyun oynamazsam 2 gun gidiyor sarj. @MaxiQ4

merhaba

öncelikle bizdeki problem pilin ne kadar uzun gittiği değil
    zaten artık çabuk bitiyor o net

telefonu eşim kullanıyor, hiç bir extra program yok, oyun yok, 3g kapalı
    sadece wifi var ki o da gün içinde açık ama bağlantı yok, bağlantı evde var yani akşamları.

ilk geldiğinde pilin bitme zamanı çok uzundu
    fakat sonraları şöyle bir sorun türedi anlatayım:

pilin % olarak azalma sayısına bakalım
    örnek atıyorum %90 dan %80 seviyesine 4 saatte iniyor diyelim
    bu değer, %60 dan %50 ye inmesi 1,5 - 2 saat falan sürüyor
    %40 dan %20 ye inmesi 1 saatten az sürüyor
    hele %10 dan sonrası tam komedi, 1 yada 2 dakikan var yada yok gibi
    hemen telefon kapanıyor.
    kaldıki telefon kesinlikle aktif kullanılmıyor, kullanım tarzı hep aynı şekilde.

bende galaxy s2 var
    bazen öyle oluyorki pil %10 seviyelerine düşüyor ve yanımda şarj aleti yok
    hemen data mata wifi falan kapatıyorum, ekranı iyice kısıyorum o %10 kapasite bana 2 saat gittiği oluyor.

%10 kalan pil 2 dakikada bitermi ya?
    ekranda resmen geri sayım oluyor amerikan arabasının benzin ibresi gibi
    %10, 9 , 8 7 aa bbb demeden %4 oluyor %2 ve kapandı

• Durumu akortek teknik servisine ilettiniz mi? Mail atip durumu bildirmenizde fayda var.
    @MaxiQ4

• @MaxiQ4

Benzer durum bende de oldu gibi ama tam olarak çözemesemde duruma şöyle bi yaklaşım getirebilirim.

Fazla kullanmadığım günlerden birinde telefon 1. günü çıkarmış ve 2. günün akşamı yüzde 40-50 şarj ile devam ediyordu
    birden batarya ikaz sesi ardından 2. ikaz sesi daha sonra tel kapandı şarjı bitmiş.

Tam olarak doğru mu bilmiyorum ama olaydan çıkarımım eğer telefon çok bekleme şeklinde kalıyorsa şarj yavaş gidiyor ve bir süre sonra batarya yüzdesi
    belkide yüzde 10 göstereceğine yanlış olarak yüzde 40 gösteriyor gibi.

Sizdekide böyle bir durummu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih7106 -- 10 Mart 2014; 1:42:58 >
  • Arkadaşalr telefon iyi hoş ama fotoğraf olayındaki renk bozukluğu sizdede varmı. Bir resim koydum buradan net bir şekilde görebilirsiniz problemi. Tam ortası olması gereken beyaz. Çevresine doğru dairesel şekilde gittikçe mavileşen bir renk kayması var. Tamam fotoda çok bir şey beklemiyordum ama gerçekten hiç fena fotoğraf çekmiyormuş. Bu mavileşme durumu biraz can sıkıcı oldu.

DARK EVO P60 6 INCH qHD IPS QUAD CORE 8 MP AKILLI TELEFON

• sariertan kullanıcısına yanıt
    Galaxy S4 ile çektiğim fotograf aşağıdaki gibi hiçbir işlemden geçmedi ( full çözünürlük için tıklamak lazım)
    Renk değişimi ve kenarlara bozulma çok benzer

http://postimg.org/image/nf9w8htpn/

Bu fotografı incelerseniz aynı problemin S4 ile gerçekleştiğini görebilirsiniz.
    Otomatik kameralar ile beyaz zemin çekmek istediğinizde beyazdaki detaylar çıksın diye sonuna kadar karartma yapar exposure azaltığı için
    kararan bu fotografta lensin Vigneting denen gölgelemesi veya distortion denen bozulması daha kolay görülebilir ama bu tüm akıllı telefon ve tüm objektiflerde vardır.

Genel olarak fotograrf çektiğinizdeki oranı daha önemlidir.
    Gündelik kullanımda beyaz zemin çekmeyeceğimiz için sorun yok.
    Galaxy S4 fotograf örneği ile kıyaslanırsa sorun olmadığı görülebilir.

Fotograf çekimi konusunda cihazın kendi sitesindeki örneklerde çok azda olsa bir miktar görünüyor. Rahatsız edecek derece değil

Evo P60 resmi sitesi Fotograf örnekleri :
    http://www.akortek.org/download/evoP60_Fotograflar/IMG_20140118_110934.jpg
    http://www.akortek.org/download/evoP60_Fotograflar/IMG_20140117_095210.jpg
    http://www.akortek.org/download/evoP60_Fotograflar/IMG_20140118_111046.jpg
    http://www.akortek.org/download/evoP60_Fotograflar/IMG_20140118_105719.jpg
    http://www.akortek.org/download/evoP60_Fotograflar/IMG_20140118_105622.jpg
    http://www.akortek.org/download/evoP60_Fotograflar/IMG_20140120_111204.jpg

• Doğru söylüyorsun lakin bu cihazda bu sapma olayı baya sapıtmış. Yan yana 5-6 kişinin resmini çektiğimde yanlardan ortaya doğru herkesin ten rengi farklı farklı çıktığıda oldu =) Aynı zemin lg telefon ile çekilde birde dark telefon ile. Bizimki baya saptırmış rengi.

LG (otomatik beyaz ayarı)

DARK (otomatik beyaz ayarı)

• sariertan kullanıcısına yanıt
    S4 öncesi LG P880 kullanıyordum onun kamerasında deli gibi focus problemi vardı

Her cep telefonunun otomatik beyaz ayarı ve exposure ayrıca focus tercihi yazılım olarak aynı değil.
    Samsung S4 ile S3 bile aynı yerde farkedebiliyor yan yana çekimde.

Gönderdiğin fotograflarda exposure farkı var sabitleyip aynı değerde bakmak lazım biri daha karanlık diğeri daha aydınlıkken karşılaştırmak doğru olmaz.

Birde LG olarak umarım G2 ile kıyaslamıyorsundur. G2 ve S4 zaten Paralel ithalat 1300- Resmi 1600TL bandında telefonlar bu telefonların kameraları iPhone dan da kaliteli.

konuştuğumuz telefonun zaten 2 katından fazla fiyattalar.

Ters ışık gelmemesine dikkat etmekte çekerken fayda var.

Ev içinde çekimlerde zaten ışık genelde düşük oluyor birde lamba kameraya ters ışık yaparsa S4 bile flu ve üstten renkleri değişik fotograflar çıkabiliyor.

Bunda geniş açı objektif olduğundan otomatik renk ayarında ufak hareketlerde bile genel pozlamayı değiştiren durumlar gerçekleşebiliyor.

Manzara çekmek ve açık havadaki çekimlere bakmak daha mantıklı

Aşağıdaki uygulamalar yada daha farklı uygulamalarla farklı sonuçlar alınabilir.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mnapps.cameraadvancelite

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neaststudios.procapture

bence beyaz zemin çekmektense açık havada manzara çiçek böcek çekersen daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: cerberus82

Durumu akortek teknik servisine ilettiniz mi? Mail atip durumu bildirmenizde fayda var.
    @MaxiQ4

yok bildirmedim
    müsait bir zamanda cihazı fabrika ayarlarına sıfırlama yapıcam
    ondan sonra bakıcam duruma
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih7106

@MaxiQ4

Benzer durum bende de oldu gibi ama tam olarak çözemesemde duruma şöyle bi yaklaşım getirebilirim.

Fazla kullanmadığım günlerden birinde telefon 1. günü çıkarmış ve 2. günün akşamı yüzde 40-50 şarj ile devam ediyordu
    birden batarya ikaz sesi ardından 2. ikaz sesi daha sonra tel kapandı şarjı bitmiş.

Tam olarak doğru mu bilmiyorum ama olaydan çıkarımım eğer telefon çok bekleme şeklinde kalıyorsa şarj yavaş gidiyor ve bir süre sonra batarya yüzdesi
    belkide yüzde 10 göstereceğine yanlış olarak yüzde 40 gösteriyor gibi.

Sizdekide böyle bir durummu acaba?

bizdekide bu mantıkta
    yani ekranda gördüğünüz batarya yüzdesi gerçek değil gibi
    bana bu işin içinde bityeniği var gibi geliyor ya neyse
    %40 sonrası pil her an bitebilir

neredeyse yarı yarıya sanki siz pil daha uzun gidecek gibi düşünüyorsunuz böylece
    %50 ye inene kadar 1 gün rahat giden batarya için ne düşünürsünüz?
    bu rahat rahat 1 gün daha gider dersiniz değilmi ?

• Bodyblows kullanıcısına yanıt
    Tabiki beyaz zemin çekmiyorum =) Bu resimleri size örnek olsun diye gönderdim. Aynı zemin aynı ışık aynı açı aynı ayarlar biri dark p60 biri lg p880. Sadece benim sıkıntım bu sorun benim telefonumdamı yoksa bütün dark kullanıcılarında aynı sorun bu kadar belirginmi. Sadece bendeki bu kadar belirgin ise üzüleceğim o kadar. Yoksa zaten foto olayında bir beklentim yoktu =)
  • Aynı zamanda aldığımız ikinci cihazımızda bir problem çıktı. Ekranın altında yandan yana uzayan 2 adet siyah çizgi çıkıyor. Ekran yan dönünce yok oluyor yada format atınca yok oluyor sonra gene geliyor. Sanırım yazılımsal bir sorun var. Bu cihaza yeniden yazılımı nasıl atarız? İlgili dosyalarını nereden bulabiliriz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaxiQ4

bizdekide bu mantıkta

neredeyse yarı yarıya sanki siz pil daha uzun gidecek gibi düşünüyorsunuz böylece

Ayarlardaki pil bölümünde bir pil grafiği var. O grafikte de %40'tan sonra ani bir düşüş var mı?

Batarya ekranın resmini çekip koyabilirsen bizimde bir fikrimiz olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: zwarrior

quote:

Orijinalden alıntı: MaxiQ4

bizdekide bu mantıkta

Ayarlardaki pil bölümünde bir pil grafiği var. O grafikte de %40'tan sonra ani bir düşüş var mı?

Batarya ekranın resmini çekip koyabilirsen bizimde bir fikrimiz olabilir.

bu telefonda nasıl screen capture alabilirim?
    bütün programlar root istiyor

edit:
    buldum, volume down + power tuşu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxiQ4 -- 11 Mart 2014; 19:25:49 >

• Ekran görüntüsü almak için ses kısma ve güç (sağ taraftaki tuş) düğmesine aynı anda basılı tutun

@MaxiQ4 .
  • evet arkadaşlar ekran görüntülerini aldım
    öncelikle daha anlaşılır olsun diye resimleri birleştirdim ve işaretledim.

eşim iş çıkışı serviste gelirken kulaklık ile mp3 dinlemiş ekran kapalı vaziyette
    buna 30-40 dk diyebiliriz.
    eve geldiğinde ekran görüntüsü aldım: 1a ve 1b
    müzik dinleme zamanı pil kaybı mavi renkli çizgiler ile belirttiğim yer.

aradan zaman geçti, yemek yedik
    yemekten sonra ben bilerek youtube de dizi seyrettim kabaca 15-20dk diyelim
    ekran otomatikte, tahminen en az ayara yakındır.
    youtube sonu ekran görüntüsü: 2a ve 2b
    youtube zamanında pil kaybı yeşil çizgiler ile belirttiğim yer.

https://store.donanimhaber.com/74/0f/c0/740fc022fdba8165003f32cdde2db193.png

edit:
    yorumlarınız nedir arkadaşlar
    tekrar yazayım
    telefonda hiç birşey yok, sadece telefon olarak kullanılıyor tek sim ve çok az.
    wifi hep açık ama gün içinde hiç bağlantı yok ve uyku modunda wifi kapalı duruma ayarlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxiQ4 -- 11 Mart 2014; 21:02:40 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.