Şimdi Ara

Dark (2017-2020) | Netflix (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
972
Cevap
30
Favori
76.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Almanca izle kesinlikle. İkinci sezonun ingilizce dublajı çok sırıtıyor.
  • Almanca ve altyazı efsane
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

ilk bölümü az önce seyrettim, ses olarak ingilizce seçmiştim sonradan ağızlardan fark ettim senkron tutmayınca almancaymış orjinal dili.

orjinal dilemi geçsem ingilizcemi devam etsem bilemedim.
    Dizinin ingilizce dublajı çok kötü Türkçe dublaj varsa onu bile tercih ederim ingilizce üzerine. Çift sesli sürüm indirmiştim bir bakayım dedim sesler baya farklı senkronlar tutmuyor kötü iş yapmışlar. Almanca da bilmeyince güzel olmuyor ama alternatiflere göre iyi durumda.
  • Ben bittim siz devam edin beyler.

Kafamda deli sorular varken üstüne bambaşka deli sorular eklendi.

Bütün zamanlar birbirine girdi. Charlotte şimdi kendinin hem ananesi hem torunu mu ne oldu oralar. Bu yaşananlar bu zamana kadar her döngüde böyle bi yaşanmış iyice aktı beynim. takip edemiyorum.
  • Orjinal dilde izleyin yoksa bi işe yaramaz kalite çok düşer...
  • Arkadaslar benim aklima takilan Noah ile ilgili. Dizide Noah in sadece 2 zaman dilimi var. Spoiler uyarisi !!!!!!!!

Spoilerrrrr mobilde olmadi bu yuzden spoiler uyarisi yazayim

1921 de o yastaysa tahminen 1900 dogumlu peki 50 li 80 li yillardaki hali nerede ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 16 Temmuz 2019; 18:16:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha 1. Bölümün 1. Dakikasında bıraktım diziyi.
    Açtım ailece seyredelim diye. Hoopppp yatak sahnesi. Lan Netflix normal bir dizi cekmeyecekmisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Daha 1. Bölümün 1. Dakikasında bıraktım diziyi.
    Açtım ailece seyredelim diye. Hoopppp yatak sahnesi. Lan Netflix normal bir dizi cekmeyecekmisin.
    Genelde güzel başlangıç yada kapatmasınlar diye yatak sahnesiyle / sevişme sahnesiyle başlarlar, netflix bunu hep yapıyor.

2.si Lezbiyen/Gay ilişkisi. İstisnasız her DİZİDE var netflix in. Sanırım sahibi öyle olsa gerek, normalleştirmeye çalışıyor.
  • 2.sezonu bitirdim kimse değinmemiş ama 2.sezonu izlerken bir tek ben mi Steins Gate havası aldım açıkcası 2.sezonu batıracaklarını düşünüyordum ama ilk sezondan çok daha iyi yapmışlar helal olsun bence artık netflix in açık ara en iyi dizisi
  • Teşekkürler cevap için. Peki her bölümde devam ediyormu bu sahneler yada eşcinsellik. 1. Bölümdeki bu sahneyi atlasak devam edilirmi

• quote:

Orijinalden alıntı: evohan

2. sezonu bitirdim şimdi çok fazla detay var dizide hepsine mantıklı açıklama beklemiyorum tabi ama genel itibari ile final de gidicekleri yeri beğendim burdan yola çıkıp herşeyi açıklayabilirler tüm olaylara bir başlangıç noktası bulabiliriz ama muazzam bir senaryo yeteneği ister bu yaparlarsa efsane olur

- Genel olarak zaman da yolculuk yapanların bişeyi düzülteyim derken aslında o şeye sebep olmaları insanı açıdan mantıklı olabilir yanlız çoğu zamanda "şimdi herşey olduğu gibi gelişsin ilerde düzeltiriz" mantığı ile yaklaşıyorlar bu tam bir saçmalık yani belli işte kardeşim böyle bişeyi düzeltebildiğiniz yok, salak Jonas tüm dünayayı havaya uçurdu ne uğruna "böyle yaparsam ilerde düzeltebilirim" diyor e kardeşim düzeltebilcek olsan o anda yapmama iraden olurdu :)

- Claudia Jonas a senin olmadığın bir dünyayıda gördüm demişti aslında burda paralel zamanların ilk ip ucunu almıştık

- Sonda gelene yeni Martha da Parlel bir dünyadan geliyor büyük ihtimal tüm bu zaman döngülerinin yaşanmadığı yada farklı yaşandığı Jonas ın hiç oluşmadığı bir dünyadan, Bizim yaşlı Jonas bunuda yaşamışmıydı acaba işin merak konusu

- Claudia ya çoğu şeyi jonas öğretmiş ama biyerden sonra Claudia daha bilgili hale geliyor bence parelel boyutları falan gezdi o, ne zaman öleceğinide biliyordu bu nasıl mumkun oldu cevabını alamadık, ayrıca biriktirdiği kağıtlara yaşlı jonas hakim değildi hanuz o konuda Claudia nın çok fazla bilgileri vardı

- Elisabeth ve Noah ın çocuğu Charlotte muş, Elisabeth gelecekte yaşadığına göre bunların çocuklarını alıp geçmişe götürdüler, orda büyüdü Charlotte ve evldedi çocuğuda Elisabeth oldu yani annesi aslında :) Bu Terminatordeki John Conner döngüsününde daha uç noktası böyle bişe niye girdiler anlamadım hiç bir şekilde paradokstak kurutlabilir tarafı yok

- Birde ilk sezonda çocukların kafasına bobin dolayıp yaktılar suratlarını o iş ne oldu sebebi neydiki unutludu gitti

Noah'in kullandigi ilkel zaman makinesi degil miydi? O sandalyeli duzenek siginaktaydi, siginakta da enerji gibi bir sey vardi o enerjiyle ve cocuklari da kullanarak zamani kontrol etmeye calisiyordu noah. En son hali de adam'in kullandigi zaman makinesi degil miydi benim anladigim bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zooteknist93 -- 18 Temmuz 2019; 2:3:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Şimdi bekle 1 sene daha yeni sezonu :(

• quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Teşekkürler cevap için. Peki her bölümde devam ediyormu bu sahneler yada eşcinsellik. 1. Bölümdeki bu sahneyi atlasak devam edilirmi
    Etmiyor. Escinsellik yok zaten Dark'ta hatırladığım kadarıyla. Izlemeyen cok sey kaybeder.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. sezon bana göre efsane olmuş. Dolu dolu geçti bölümler. 3 çıksa da izlesek hemen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 22 Temmuz 2019; 13:18:32 >
  • En iyi Netflix dizisi olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cidden beynim yandı aşırı beğendim işin yoksa 3. sezonu bekle
  • Ginga Bishounen kullanıcısına yanıt

2*1in başında Noahın mağara girişinde öldürdüğü adam büyük ihtimalle Bartosz idi, o yüzden görülmüyor, hatta Bartosz Noahın babası muhtemelen.

ayrıca Boris/Alexander ile ilgili şöyle birşey düşünüyorum

Borisin gerçek soyadı Niewald yani neye benziyor Kahnwald. Almanca bilmiyorum ama translatorden bakınca "Nie ve Kahn" eş anlamlı kelimeler, "asla" anlamına geliyor ikisi de. Şimdi Kahnwald aslında kimin soyadı: Hemşire Ignesin babasının yani polis şefi Daniel, ki onu Egonla konuşurken görüyoruz birkaç sahnede. Bence 1954e giden Hannah bu Danielle işi pişiyor ve Boris doğuyor. Hannah da Boris i alıp kasabadan ayrılıyor ve Kahnwald olan soyadını Niewald yapıyor. o da büyüyünce makineyle 1986ya geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi p@l@ -- 25 Temmuz 2019; 2:35:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: p@l@

2*1in başında Noahın mağara girişinde öldürdüğü adam büyük ihtimalle Bartosz idi, o yüzden görülmüyor, hatta Bartosz Noahın babası muhtemelen.

ayrıca Boris/Alexander ile ilgili şöyle birşey düşünüyorum

Borisin gerçek soyadı Niewald yani neye benziyor Kahnwald. Almanca bilmiyorum ama translatorden bakınca "Nie ve Kahn" eş anlamlı kelimeler, "asla" anlamına geliyor ikisi de. Şimdi Kahnwald aslında kimin soyadı: Hemşire Ignesin babasının yani polis şefi Daniel, ki onu Egonla konuşurken görüyoruz birkaç sahnede. Bence 1954e giden Hannah bu Danielle işi pişiyor ve Boris doğuyor. Hannah da Boris i alıp kasabadan ayrılıyor ve Kahnwald olan soyadını Niewald yapıyor. o da büyüyünce makineyle 1986ya geliyor.

Boris cidden Hannah'ın oğlu olabilir. Bu teorin çıkarsa şaşırmayacağım.

• Kısaca Dark ın 2 sezonunu özet geçecek olursam;

''Bekçi uşağa, uşak bekçiye, aşçı uşağa, uşak aşçıya, bekçi hepsine''

• Martha'nın son sahne de elinde ki zaman makinesi Adam'ın gelecekte oluşturmaya çalıştığı makine miydi?
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.