Şimdi Ara

Dark (2017-2020) | Netflix (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
972
Cevap
30
Favori
76.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dürüstİnsan

Dizinin İnglizce dublaj versiyonu gelecek mi? Fena değil diyorlar ama Almanca izlemek tuhaf olur.

psa sürümü dublajlı hocam.
  • MÜ KEM MEL

son iki bölümü yarına bırakıyorum,art arda izleyince beynim yandı

arada gülüyorum aklıma dirk gently geliyor
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Diziyi bitirdim.
    Öncelikle Stranger Things ile alakası yok. Benzeyen birkaç konu dışında.
    Atmosfer çok daha karanlık, tıpkı The Killing gibi.
    Ortam, müzikler ve konu harika. Benim için en gizemli konu işlenmiş, zaman.
    Sevmediğim yerler de olmadı değil.
    Bir kere senaryo çok ''filme'' hizmet ediyor. Yani olaylar için ha, şimdi şurada kesin bu olacak diyorsunuz.
    Klişe sahne fazla.
    Çok fazla karakter var. Ben bir yerden sonra artık bıraktım akışına
    Kendisi, gençliği, anası, babası dedesi derken artık bir yerden sonra koptu bende.
    Onun dışında özgün bir konusu var, beyin tecavüzü yaşıyorsunuz dizi boyunca.

Sadece çok fazla soru işareti bıraktı.
    Onun yanı sıra dizi boyu yahu ne yapıyorsunuz diyip durdum.
    Yani adam kardeşi olduğunu öğreniyor ama hiçbir şey yapmıyor.
    Burası çok havada kalmış.
    Aynı şekilde çocuk kaçırılanın aslında babası olduğunu öğreniyor ama hiçbir şey yapmıyor.
    Duygusal altyapısını da vermemişler, sanki boş sahneler izliyor gibi hissettim kendimi.
    O kadar insan o kadar gizem var ama biri de çıkıp demiyor biz ne yapıyoruz?
    Komiserin kocası 10 bölüm boyunca sana bir şey demem lazım diye konuşup durdu.
    Yahu bir dinle. Sinirim bozuldu sürekli aynı şeyler.
    Çok daha iyi işlenebilirmiş. Ama anlamsız şekilde çok klişe sahneler barındırıyor.
    Tam diyorum oha lan işte bu, çocuğun kafayı taşla ezdi. Defalarca vurdu.
    Pat çocuk uykudan uyanır gibi uyandı. Hiçbir şey yok çocukta.
    Eğer başka bir güç yoksa işin içinde çok saçma yine.
    Başka ne olabilir, kim bir insanı ölümden canlandırabilir, orası diziye kalmış.
    Ama Supernaturala bağlamaz diye düşünüyorum. Orası muamma kaldı yani.
    Bir de gereksiz yan konu var.
    Yani nükleer santral konusu tamam dizinin altyapısı bir yerde ama orada geçen olaylar, falan sıkıcı bence.
    Bu kadar zaman ayırmaya gerek yok.

Şimdilik bu kadar. Çok da sevdiğim söylenemez senaryosu yüzünden ama konu ve atmosfer bağlıyor.
    Denemekte fayda var. 10/7

• Son zamanlarda izlediğim en sağlam dizi. Konu kurgu müzikler efsane olmuş. Nereye nasıl bağlayacak o kişi kim acaba derken 5 bölüm 5 bölüm iki güne bitirdim. Gavurların mind f.cker dediği türden dizi kesin izlenmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gayet başarılı bir dizi.tavsiye ederim.
  • 2 bölüm izledim, güzel gidiyor devam edeceğim. Lakin 1-2 kişi dışında oyunculuklar vasat. Bir de kamerayı yakınlaştırma işini abartmışlar her sahnede kişinin yüzüne yavaşça yakınlaşmasından gına geldi. Atmosferi güzel ama . Konu ilerki bölümlerde klasik time travel filmleri gibi evrilmez umarım.

Edit: Art arda 3 bolum izledim, dizinin bolumleri akiyor resmen. 20 dakikalik diziler bile daha agir geliyordu. 5. Bolumun sonunda vurdu gol oldu. "Mi acaba?" diye dusunup ihtimal vermemistim. Bakalim nasil devam edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vespucci -- 7 Aralık 2017; 0:58:14 >
  • s1

Karakterlerin üç farklı zaman dilimindeki halleri her ne kadar kafa karıştırsa da herkesi bir şekilde öğrendik sonunda.

Dark (2017-2020) | Netflix

Noah ve Claudia hakkında hiçbir şey bilmiyoruz. Claudia köpeğini bulmasıyla olayların içine girdi ama bu duruma nasıl geldi acaba. Noah bildiğin papaz nasıl böyle bir makine yapabildi acaba.
    Geçmişe giden Mikkel büyüyüp intihar neden etti, kendisinin dünyaya gelişini izledi muhtemelen dayanamadı ama neden bu kadar bekledi intihar için sanki farklı bir neden var.
    Dizinin sonunda makine bir şekilde nükleer santrali patlattı. Makine 1986 yılında patlatıldı çünkü Jonas&Jonas konuşması o tarihte oldu ve Jonas'ın dışarı çıktığı zaman alternatif bir 2019 mu yoksa direkt 2052'ye mi gitti acaba. Gerçi kara delik oluştuğunda elini uzatarak geleceğe gitmişti 1986->2019 olması gerek. Helge de 1953->1986'ya gelmiş oldu. Sondaki zaman 2019 diyorum.
    Hanna sonda silahı doğrulttu ama sadece duygu patlaması olabilir ya da birini bekliyor olabilir. Pek önemli değil sanırım.
    Mikkel Hannah'la hastanede tanıştı ve "gelecekten geldim" demişti. 33 yıl sonra aynı kişiyi komşusunun oğlu olarak görünce nasıl tanımıyor o halini.
    Helge'nin eşi Peter'ın annesi kim hiç söylenmedi, ikinci sezon görebiliriz belki.
    Ve olayların merkezi saatçi abi makinenin yapımı, gelecekteki Jonas ve Claudia.. çok eksik var

• Bence çok güzel dizi az önce bitirdim sezonu işlenen konu zaten çok ilgimi çekiyor. Kesinlikle düşünmeden izleyin derim.

Yalnız dizinin dili Almanca olmasa ve bi Alman kasabasında geçmese bu kadar ilgimi çekmezdi. Konunun işlenişi için gerekli olan atmosfer ve karanlık mekan birebir uymuş. G
    Almanca da zaten sürekli gerginmiş gibi hissettiren bir dil o nedenle güzel uymuş

Baran Bo Odar'ın Who am I filmindeki psiko-gerilim atmosferi kendini burada da hissettirdi bana. Çok çok harika değil ama iyi işler yapacağı kesin
  • Bu sene Emmy kazanan The Handmaid's Tale'a bakabilirsin hocam. Ben de izlemedim henüz, fırsat bulunca izlemeyi düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi Handmaid's Tale ne gizem, ne de bilim kurgu yalnız. Imdb'de sci-fi demiş ama alakası yok. Sadece distopik bir geleceği anlatıyor ve teknoloji veya bilim ile falan alakası yok.
  • +1
    hatta distopya yönünü de pek göremiyoruz ağır dram diyebilirim
  • Ordan bakıp yazdım yalan yok

• ilk 5 bölümü aralıksız izledim beynim yandı. yarına bitiririm ben bunu. böyle bir dizinin açlığını duyuyormuşum vallahi lost'tan beri.
  • Herhalde 2.sezon gelir. Popülerlik durumunu bilmiyorum ama potansiyeli var devam etmeli.

Dizinin baştan beri anlattığı şey sonun aslında bir başlangıç olduğuydu. Son bölümde küçük Helge ve Jonas'ın yer değiştirmesiyle aslında her şey baştan başladı. Helge kısmı biraz karmaşık oralara girmeyeceğim.

Noah'nın Bartosz olduğunu düşünüyorum. İki karakterin de davranışları ve görünüşleri benziyor. Dizi muhtemelen birden fazla sezon olacak diye planlandı lakin Noah'nın rolü ne kadar büyük olsa da adam gibi değinmediler hiç.

Bir de zaman yolculuğu devreye girince aslında hiçbir olayın değiştirilemeyeceği işi devreye giriyor. Bunların hepsi yaşandı ve sonsuz bir döngü içinde hep yaşanacak. Misal Jonas 80'lerdeyken Hannah ve Mikkel konuşurken tam yanlarına gidecekti ama Jonas'ın gelecekteki hali onu engelledi. Bu tüm döngülerde böyleydi ve böyle de olacak. Zaman sohbeti yaparlarken dedikleri gibi aslında zamanın kölesiyiz ve her şey irademiz dışında gerçekleşiyor. Bu yüzden dizinin başlangıcı nasıl gösterildiyse sonu da gösterildi. Tek anlayamadığım nokta Noah'nın zaman makinesini yaratma kısmı. Adamın 50'ler 80'ler ve 2019 da depar attığını düşünürsek nasıl bu kadar başarısız deneme oluyor.

Lost bile beyni bu kadar yakmamıştı

• Vespucci kullanıcısına yanıt

Ben Bartosz'ın Noah olduğunu sanmıyorum, evet çok gözümüze soktular sanki kendini geleceğe hazırlıyor gibisinden ama en çok merak edilen kişiyi bu kadar kolay açık etmezler diye düşünüyorum.
    Üç zamanın da dışındaysa muhtelemen Bartosz'ın oğlu veya diğerlerinden birinin oğlu olması muhtemel.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ron Swanson

Abi Handmaid's Tale ne gizem, ne de bilim kurgu yalnız. Imdb'de sci-fi demiş ama alakası yok. Sadece distopik bir geleceği anlatıyor ve teknoloji veya bilim ile falan alakası yok.

Hocam konudan sapmış gibi olacağız ancak The Handmaid's Tale'da 1x4'e kadar geldim, gizemle alakası yok demişsiniz ama ben biraz bağdaştırdım sanki. Hani ne olmuş ne bitmiş, nasıl bu raddeye gelinmiş falan diye. Sci-fi yok ama dediğiniz gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoJack Horseman -- 10 Aralık 2017; 3:56:11 >
  • imdb puanı da gayet iyi. bence 2.sezon onayı gelir. rahat olun. bu dizinin akımı yavaş yavaş yayılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

Ben Bartosz'ın Noah olduğunu sanmıyorum, evet çok gözümüze soktular sanki kendini geleceğe hazırlıyor gibisinden ama en çok merak edilen kişiyi bu kadar kolay açık etmezler diye düşünüyorum.
    Üç zamanın da dışındaysa muhtelemen Bartosz'ın oğlu veya diğerlerinden birinin oğlu olması muhtemel.

Evet doğru, Noah'nın Charlotte'a kızı aracılığıyla verdiği saati hatırlayınca Bartosz olma ihtimali pek kalmıyor. Charlotte'un annesini de bilmiyoruz.
    Gene de ben Noah'nın 2019 veya ilerisinden geldiğini düşünüyorum. Ki yaşlı Jonas'ın Noah'yı tanıdığını düşünürsek dizinin bittiği zaman bölümünde tanışacaklar.

• Dizi mukemmel sacma gorsel efectler olmadan da harika dizi yapiliyo

• https://youtu.be/gOTpFbJIlWg

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.