Şimdi Ara

Darius'u counterlamanın püf noktaları. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
10.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Manan olduğu sürece Malphite counterlar.
  • Tüm yorumları okudum mübarek ve şu var ki darius op bizi out farm bırakıyo oynayamıyoruz vs diyen insanlar var ki bunlar daha jungle sistemini tam olarak kavrayamamış. Evet dariua 1vs1 de çok güzel alıyor adamı. Ozaman jungle'ınızdan bol bol gang atmasını isteyin. Adamın kaçma skilli yok ki. Ayrıca stunlu bi hero çok rahat counterlayabiliyor dariusu. Örneğin renekton riven vs. Ayrıca rankedda solo top gidicekseniz dariusu görür görmez exhaust alıcaksınız. Zaten bi numarası kalmıyo sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cheto96

Tüm yorumları okudum mübarek ve şu var ki darius op bizi out farm bırakıyo oynayamıyoruz vs diyen insanlar var ki bunlar daha jungle sistemini tam olarak kavrayamamış. Evet dariua 1vs1 de çok güzel alıyor adamı. Ozaman jungle'ınızdan bol bol gang atmasını isteyin. Adamın kaçma skilli yok ki. Ayrıca stunlu bi hero çok rahat counterlayabiliyor dariusu. Örneğin renekton riven vs. Ayrıca rankedda solo top gidicekseniz dariusu görür görmez exhaust alıcaksınız. Zaten bi numarası kalmıyo sonra.

yani qanqa demi tam ulti atıcakken exhaust atarız daha az dmg vurur xdxdxd
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuardsmanBob

Bir sorum olcak darius amcamız tam ulti atacakken teemoyla blind atsak ultisinin miss vurma ihtimali varmı karşımda darius picklerse teemoyla blind ata ata oyundan düşürürüm tabi bir önerge ama teemo nun canı biraz az olduğu için off tank kasılmalıdır darius karşısında kanaatimce

İşlemiyor :) Blind sadece Aa( Auto Attack ) için geçerli, hadi diyelim silencersek ? Eğer o senın ustune ultiyi kullandıysa bırak sılencı flash atsanda ıse yaramaz :D Stunda kesmıyor o yuzdn op işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Burn

Arkadaşım sen demişsin ki yeterince kaçın vsye girmeyin dokunmayın yaklaşmayın etmeyin... Eee tamam demek ki karşındaki champ her türlü senden daha güçlü ki sen ona yaklaşamıyorsun, harras bile yapamıyorsun. Sen şöyle anlatmışsın sanki adam 6 levelda başlıyor onun için adamdan uzak durun etmeyin v.s..

İşte bu özelliği op Darius'un. Başka hangi champte var böyle bir ultimate? Garen filan demişsin fakat garenin ultisinin cooldownu var. Bu Darius amca ise aynı anda 5 kişiye ulti atabilecek kapasitede. Ayrıca ranged herolar counterı değil diye düşünüyorum. İyi oynamasını bilen bir Darius onları çok rahat alabilir. Yeter ki 6 olsun. %70 Hp'si varken E atıp çekmesi yeterli. Geriye kombo + ignite yaptın mı işini bitiriyorsun zaten karşıdakinin.

Ayrıca armor almak counterlamıyor pek çünkü ultisi TRUE DAMAGE. Şimdi diyeceksin true damage varsa HP çıkman gerekir. İyi tamam onu da çıkalım. Biz nasıl damage vuracaz şimdi? Adamda AD yada ARP veren item olmamasına rağmen sanki AD build gitmiş bir Garen gibi damage vuracak. Biz ise sadece tanky olacağız. Ayrıca Darius'un e skilinden gelen armorpen sayesinde Wriggle almak pek bir işe yaramıyor açıkçası. Özellikle AP solo top iseniz onun karşısında oynayabilmeniz için ya Thornmail, Sunfirecape gibi itemlara ihtiyaç duyacaksınız.

Neyse ki ranked gamelerde ban hakkımız var ve bu champ.te Kassadin, Morgana gibi perma ban listesinde yer alıyor artık. Üzüldüğüm nokta şu, normal game girip solo top eğlenelim diyemiyorsunuz. Karşınıza Darius gelebilir çünkü.

Edit: Ufak tefek yazım hataları.

Edit2: Arkadaş yazmış 1200 eloda kasamayınca, base gidince işi bitiyor diye. 1450 eloda ise 0/7 giden bir Darius'un 1-2 kill alarak oyunu çevirdiğie şahit oldum ben. Banlamazlarsa kesinlikle free victory oluyor. Yeter ki support işini bilsin.

Ben bu işleri yapabilmeniz için 4 tane champ söyledim. Aklıma ilk gelenler onlar oldu yani. Konuda da akali yazıldı örneğin. Hadi akali neyse de, yazdığım o 4 champ ile darius'a karşı koyamazsanız gerçekten bir şeyler yanlış demektir. Bir darius %70 hpli bir renektonu tek comboda alamaz -renektonun ortalama bir oyuncu olduğunu varsayıyorum-.

Ve 1 haftadır darius'a hiç lane kaybetmedim normal game'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ss4Gogeta -- 29 Mayıs 2012; 15:47:05 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cheto96

Tüm yorumları okudum mübarek ve şu var ki darius op bizi out farm bırakıyo oynayamıyoruz vs diyen insanlar var ki bunlar daha jungle sistemini tam olarak kavrayamamış. Evet dariua 1vs1 de çok güzel alıyor adamı. Ozaman jungle'ınızdan bol bol gang atmasını isteyin. Adamın kaçma skilli yok ki. Ayrıca stunlu bi hero çok rahat counterlayabiliyor dariusu. Örneğin renekton riven vs. Ayrıca rankedda solo top gidicekseniz dariusu görür görmez exhaust alıcaksınız. Zaten bi numarası kalmıyo sonra.

yani qanqa demi tam ulti atıcakken exhaust atarız daha az dmg vurur xdxdxd

forumda troller bitmiyor. Attığım mesajı düzgün oku herife gang atarken kullanıcaksın exhaustu.

Ayrıca benim de hoşuma gitti darius aldım ve şunu söyleyeyim ultisi yüksek ihtimal nerf yemez çünkü çok güzel ks atıyor ve millet kasamıyor doğal olarak. Takıma zararlı

Solotopda renekton geldi combomu atasıya kadar herif öldürüyodu beni.counterlanamaz değil yani.

• geçen 3v3de topda karşıma geldi bende lb vardı dk 10a kadar 2 kere aldım sırrı yanına yaklaştırmamak ve tflerde dariusa focuslanmak takımda nidalee falan varsa o na mızrak atıp harraslasın yoksa tflerde falan %100 kil alır gerçekten tflerde ortalık karışınca öldürmesi çok güç oluyor
  • renekton ile counterladım bu konuyu görmeden gerçekten de counterlıyor junglerları twitch idi ve daha 3 levelde jungler + dariusu kestim sonrası rahattı zaten

söylediğin champlara artı olarak şunlar counterlayabilir diye düşünüyorum

rumble( q + shield )
    fiora (w-e skilleri ile trade çok başarılı)
    malphite(pasif + e )
    jax (belki dodge ile)

bide bilmiyorum ama gp ile as arp rune armor rune kullanarak dariusu ezmiştim trade girerek bilmiyorum belki de dariusun mallığıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gripholion

quote:

Orijinalden alıntı: Ss4Gogeta

Pasifini stacklemediğinde ultisi 300 civarı bir şey vuruyor o da en en fazla, riven'ın da garen'ın da ultisi o civarlarda vuruyor ama kimse gıkını çıkarmıyor :D

Acaba onların ultiside birini öldürünce sıfırlanmadığı için kimse gıkını çıkarmıyor olabilir mi? Yani pasifini stacklemeyide biraz abarttınız bence, sonuçta skillshot değil birşey değil, savaşın ortasında at skillerini, vur 2-3 kere olsun sana stack. Bu arada ben yazdığınız herşeyi okudum, tabiki her heronun bir şekilde counter'ı var, fakat ne yaparsanız yapın darius'un aşırı güçlü olduğu gerçeğini değiştiremezsiniz, yani bir düşünün ultisiyle hayvan kadar damage koyuyor ve bu damage TRUE. Buraya kadar tamam, ancak birini öldürürse sıfırlanıyor? Bunun mantığı nedir bana açıklayabilirmisiniz? Yani o zaman diğer champların ne günahı var, misal fiora ultisinde bayağı yüksek bir cd var, o zaman fiorada ultisiyle kill alınca sıfırlansın? Belki böyle karşılaştırmam size saçma gelecek ama, diğer champlara oranla adil değil bence dariusdaki bu durum. Şimdi bazıları diyecek, darius un ultisi nerf yerse ne anlamı kalacak falan filan. Ne demek ne anlamı kalacak, hayvan kadar true damage vuruyor, daha ne istiyorsunuz yani? Diğer champlara baktığımızda garen ultisinde,riven ultisinde,fiora ultisinde,cho ultisinde ve diğer sayamadığım heroların ultisinde eşşek kadar cd var ve birçoğu darius kadar damage bile vuramıyor bu ultileriyle. Herneyse güzel bir paylaşım olmuş seninki, darius karşısında zorlanan arkadaşlar için iyi olmuş, emeğine sağlık, ben kendi düşüncelerimi belirttim, sizinkilerede saygı duyarım, darius op op op diyip ağlamıyorum, kimse yanlış anlamasın, sadece riotun dengesizleştiğini düşünüyorum, nerde bir evelyn nerde darius...

+1 evet o sıfırlanma çok saçma. Nerflencekse bence cd sıfırlanması silinsin. Damage aynı kalsın sorun değil. Ya da damage düşsün cd sıfırlanabilsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Darius'a nerf gelmemeli bence. En kötü adam aldığında ultisine 5-6sn cd getirilebilir. Aksi taktirde karakterin hiç bir espirisi kalmaz.

Darisun q,w,ve ultisi var. Eğer bu champı ad carry buildi ile kasarsanız R si iyi vurur ama fightda pekde işe yaramaz. O nedenle offtank kasılıyor fakat bu seferde R'si nerdeyse vurmuyor. bu durumda diğer offtank champlarla kıyaslama yapmak gerekiyor.
    Olaf ile kıyaslarsanız, 4 skilide damage veriyor olafın ve ultisi bir süre aktif kalıyor. E'si true damage veriyor.
    sion, ad carry buildi ile kasılan bir sion ultiyi açtımı habire can basıyor kendine.
    kategori dışı olarak tryn. var. adam sağ tık karakteri. 2 cs itemi aldımı deli gibi vuruyor. Kasıldıktan sonra hayvani damagei yetmiyor bide illallah ultisini açıyor.
  • Darisun skillerini bilen ve oyunu takip eden herkes onu counterlayabilir. (tabi takım arkadaşın sana ayak uydurursa )
  • quote:

quote:

Arkadaşım sen demişsin ki yeterince kaçın vsye girmeyin dokunmayın yaklaşmayın etmeyin... Eee tamam demek ki karşındaki champ her türlü senden daha güçlü ki sen ona yaklaşamıyorsun, harras bile yapamıyorsun. Sen şöyle anlatmışsın sanki adam 6 levelda başlıyor onun için adamdan uzak durun etmeyin v.s..

İşte bu özelliği op Darius'un. Başka hangi champte var böyle bir ultimate? Garen filan demişsin fakat garenin ultisinin cooldownu var. Bu Darius amca ise aynı anda 5 kişiye ulti atabilecek kapasitede. Ayrıca ranged herolar counterı değil diye düşünüyorum. İyi oynamasını bilen bir Darius onları çok rahat alabilir. Yeter ki 6 olsun. %70 Hp'si varken E atıp çekmesi yeterli. Geriye kombo + ignite yaptın mı işini bitiriyorsun zaten karşıdakinin.

Ayrıca armor almak counterlamıyor pek çünkü ultisi TRUE DAMAGE. Şimdi diyeceksin true damage varsa HP çıkman gerekir. İyi tamam onu da çıkalım. Biz nasıl damage vuracaz şimdi? Adamda AD yada ARP veren item olmamasına rağmen sanki AD build gitmiş bir Garen gibi damage vuracak. Biz ise sadece tanky olacağız. Ayrıca Darius'un e skilinden gelen armorpen sayesinde Wriggle almak pek bir işe yaramıyor açıkçası. Özellikle AP solo top iseniz onun karşısında oynayabilmeniz için ya Thornmail, Sunfirecape gibi itemlara ihtiyaç duyacaksınız.

Neyse ki ranked gamelerde ban hakkımız var ve bu champ.te Kassadin, Morgana gibi perma ban listesinde yer alıyor artık. Üzüldüğüm nokta şu, normal game girip solo top eğlenelim diyemiyorsunuz. Karşınıza Darius gelebilir çünkü.

Edit2: Arkadaş yazmış 1200 eloda kasamayınca, base gidince işi bitiyor diye. 1450 eloda ise 0/7 giden bir Darius'un 1-2 kill alarak oyunu çevirdiğie şahit oldum ben. Banlamazlarsa kesinlikle free victory oluyor. Yeter ki support işini bilsin.

Ben bu işleri yapabilmeniz için 4 tane champ söyledim. Aklıma ilk gelenler onlar oldu yani. Konuda da akali yazıldı örneğin. Hadi akali neyse de, yazdığım o 4 champ ile darius'a karşı koyamazsanız gerçekten bir şeyler yanlış demektir. Bir darius %70 hpli bir renektonu tek comboda alamaz -renektonun ortalama bir oyuncu olduğunu varsayıyorum-.

Kanka yapma şimdi söylemiyim hiç kaybetmemişmiş Ayrıca ben rangedlara %70 hp ile kombosunu yaparsa öldürür dedim. Teemo örneğin.

• quote:

quote:

quote:

Kanka yapma şimdi söylemiyim hiç kaybetmemişmiş Ayrıca ben rangedlara %70 hp ile kombosunu yaparsa öldürür dedim. Teemo örneğin.

Tamam ben de dedim ki darius'a karşı teemo almam giderim riven alırım

• Darius'u ilk çıktıgı gün aldım bu forumdaki arkadaşların op tarzı sözleride beni gaza getirmişti açıkcası. Gayet etkili bir karakter solotop için ideal fakat hiçbir şekilde kaçma mekanizması yok ghost falan kurtarmıyor stun-slow-excaust gibi şeyler işinizi çok rahat bitirebiliyor. Lanede agresif oynayıp sürekli rahatsız edeceksiniz ve karşınızdaki kişinin düşük hp ile kalmasını sağlayacaksınız gank anında kaçma ihtimaliniz olmadığı için düşük hp bıraktığınız rakibinizi almaya çalışacaksınız. Gankler ve rakibi rahatsız edebilme kapasitesine sahip karakterler outfarm bırakabiliyor dariusu. Ultisinin ad ratiosu çok yüksek değil ayrıca %20 fazla vurabilmek icin rakibe 5 vuruş yapmanız gerekiyor rakip eğer tecrübesiz bir eleman değilse zaten 5 stack yaptırmıyor.
  • darius a karsi irelia almayinda kimi alirsaniz alin :) shaco top gidebilirsiniz eger dogru rune ve item baslarsaniz :) sizi cekince ulti acip e w basip dalicaksiniz ama q atmayin eger yenilir gibi olursaniz kacmaniz gerekicek. bide offtank shaco baya guclu kuvvetli oluyo, hallucinate de baya tanky oluyo onla ugrasmak bile zor oluyo latede :) ama early dede alicagina inaniyorum

• teemo al yeter teemo was here
  • kangal alır
  • Riven rahat alır.
  • Jax alır bence. W-Q ile Darius'un dibine girer ve Q'sunu atarken baltanın sapına denk geleceği için daha az damage yer. Hemen ardından açacağınız E ile de hem damage yemez hem de stun atarsınız. Böyle böyle adamı geri çekilmeye zorlarsınız.

• Shen ve Renekton counterlayabilir.Shen hem vurduğu damage yüksek,hem manaless,hem de tauntu var.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.