Şimdi Ara

Darbe Tellalı Yine Konuştu, DÜZMECE Darbe Olacak Dedi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar

Darbe Tellalı Yine Konuştu, DÜZMECE Darbe Olacak Dedi!


(En Son Oy Tarihi: 1.5.2023)
Giriş
Mesaj
 • Link vermeyeceğim. Bir önceki darbe kalkışmasını 3 ay önceden söyleyen yandaş gazeteci fuat u. isimli şahıs yine darbe olacak diye yazmış.


  Eee bizde şimdiden söyleyelim ki tarihe not düşülsün. SANDIKTA KAZANACAĞIZ. Hakkımızı kimsede bırakmayız. EZİCİ ÇOĞUNLUK BİZİZ. Seçimi kazanana saygı duymayanlar, darbeci diyecekler sadece TERÖRİST'tir. Öyle bir şiddet dalgasına tutulursunuz ki, kaçacak yeriniz olmaz. Yanarsınız.


  Son 354 gününüz. Çevirin oyunlar bakalım.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > • Darbe Tellalı Yine Konuştu, DÜZMECE Darbe Olacak Dedi!
  Darbe Tellalı Yine Konuştu, DÜZMECE Darbe Olacak Dedi!www.gercekgundem.com
  Fehmi Koru: ’15 Temmuz’u aylar öncesinden bilen yazarın yeni uyarısı, 'Yine kapan kuruldu' diyor
  https://www.gercekgundem.com/guncel/347489/fehmi-koru-15-temmuzu-aylar-oncesinden-bilen-yazarin-yeni-uyarisi-yine-kapan-kuruldu-diyor

  "Fuat Uğur'un yazılarına bu nedenle biraz daha hassas yaklaştığını belirten Koru, '15 Temmuz’u aylar öncesinden bilen yazarın yeni uyarısı.. 'Yine kapan kuruldu' diyor ' başlıklı yazısında şunları söyledi:


  "Uğursuz darbe girişiminin olacağını daha henüz plan safhasındayken yazı konusu yapmıştı Fuat Uğur.


  Hem de üst üste iki yazısına…


  İlki 'Cemaat’in ‘Hususileri’ darbe için Ankara’da toplandı' başlıklı yazı. Birileri 'Artık darbe olmaz' görüşünü sıkça kullanmaya başlayınca, yazar, o zamanki adını kullanarak ‘Cemaat’ diye andığı yapının ‘darbe’ hazırlığı içerisinde olduğunu duyuruyor. İçeriden bir kaynağa dayandırarak…


  O yazısı şöyle bitiyor:


  'Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sayın MİT Müsteşarı Hakan Fidan, hatta herkesin takdirle karşıladığı bildiriyi yayınlayan Genelkurmay Başkanı Sayın Hulusi Akar? / Emin misiniz? Rahat mısınız bu konuda? / Tüm yaşadıklarımızdan sonra herkesin diken üstünde olması gerek.' (Yazının tarihi: 2 Nisan 2016).


  Aradan 20 gün geçtikten sonra, bu kez daha doğrudan bir uyarıyla okur karşısına çıkıyor yazar.


  Yazısının başlığı şu: 'Cemaatçi askerlere son uyarı: Tavuk ‘tar’da sayılır!'


  Okuyalım:


  'Tekrar cemaatçi kripto askerleri uyarıyorum. / Devlet ve komuta kademesi her şeyi biliyor ve suç işlemeye teşebbüs etmenizi bekliyor. / Hayır, kimsenin; ne Devletin ne de TSK’nın bu olası kalkışmadan çekindiği yok.' (Yazının tarihi: 21 Nisan 2016).


  Dediği gibi de oldu; ‘Cemaat’ dediği yapıyla ilişkili olduğuna inanılan subayların da içerisinde yer aldığı bir grup darbeye kalkıştı ve darbeciler tünek üzerindeki tavuklar gibi tek tek enselendiler…


  Ben de o iki yazıyı neden çıktığı günlerde fark edemediğime sonradan hayıflanıp durdum.


  Tabii, ardından da, hem aynı yazarın hem de yazdığı gazetenin diğer yazarlarının köşelerini her zamankinden daha büyük bir dikkatle takibe aldım.


  Darbe girişiminden iki yıl kadar sonra yeni bir uyarı kampanyası başlattı yazarlar.


  İlki 'Tavuk tarda sayılır' yazarından geldi uyarının:


  'Tüm bu sıraladıklarımızdan eğer bir ders çıkarılmıyor ve bu olayların sistematik biçimde ülkemizdeki 15 Temmuz ruhunu karartmayı, Türkiye’nin birliğine kastettiği anlaşılmayıp gerekli önlemler alınamıyorsa söyleyeceğim şudur: / 2016 yılının Mart ve Nisan aylarında yazıp uyardım dinlemediniz. Bir defa daha fenersiz yakalanırsanız siz değil sadece, tüm millet perişan olacak.' (Yazının başlığı: 'Provokasyonlarda FETÖ parmağı'. Tarihi: 15 Kasım 2018).


  Ondan iki hafta sonra gazetenin yayın koordinatörü de olan bir başka yazarı 'Darbeciler adım adım geliyorlar' başlıklı yazısıyla ona katıldı.


  'Tecrübeyle öğrendik ki, asla ‘Darbe olmaz’ demeyeceksin. / Bir gün sözde Atatürkçü’yü kullanırlar, öbür gün sözde dindarı… / Bu coğrafyada yaşıyorsan her daim teyakkuzda bulunacaksın. / Hele ki, memlekette üst üste akla ziyan gelişmeler başladı mı, dikkat kesileceksin.' (Yazının tarihi: 6 Aralık 2018).


  'Ne oluyor' demeye kalmadan gazetenin sonradan yazamaz olmuş bir başka yazarı daha 'Sessiz bir tehdit yaklaşıyor' başlıklı yazısıyla koroya katıldı.


  Yazısı şöyle bitiyor:


  'Ve lütfen dikkatli olun! / Dikkatli olun, çünkü 15 Temmuz’dan çok daha korkunç bir tehlike bizi bekliyor. Bu tehlikeyi bertaraf etmenin tek yolu uyanık olmak ve birlikte hareket etmek!' (Yazının tarihi: 7 Aralık 2018).


  Elbette ben yine kulak kabarttım ve dikkatli olmaya başladım. Neyse ki, onların işaret ettiği dalga -belki de onların uyarıları sayesinde- ülkemiz sahillerine varmadan kesildi.


  Sonuçta o günlerde darbe olmadı.

  ...


  Dinlemeye takılan bu yazının son bölümünü, belki dikkatlerden kaçmıştır diye, aynen aktarayım:


  'Bitleri kanlandı. / Sanıyorlar ki devlet gaflet uykusunda ve ne yapacağını bilmiyor. / Ders almadılar. / Artık dışarıdan gelecek saldırıların içeride de bir karşılığı olacaktır. / Bu ülke insanlarının iş birlikçiler için daha fazla eli kolu bağlı oturmayacağı aşikâr. / Üniformalı ya da sivil; ABD’nin Türk cezaevlerindeki tüm askerlerine ve casuslarına yenileri eklenecektir şüphesiz. / Geçen 15 Temmuz’da fareler kaçtı ama bu kez konulan kapanlar sürprizli ‘hediyelerle’ dolu. / Yine en baştan söyleyelim de hani, yok tiyatro yok kontrollü filan diye sonradan ciyaklamayın!..' (Yazının tarihi: 28 Haziran 2022).

  'ABD'NİN ASKERLERİ VE CASUSLARI KİM?'


  Kim bu biti kanlananlar? ABD’nin askerleri ve casusları kim? Bilmiyoruz. Kim olduklarını açıklayan ikinci bir yazı gelebilir.


  Bildiğimiz şu: Devlet gaflet uykusunda değil, ne yapacağını biliyor… Bu kez sürprizli hediyelerle dolu kapanlar kurulmuş… Dahası, bu ülke insanları da eli kolu bağlı oturmayacakmış…


  Yani?


  Emin olun bu soruya cevabım yok.


  Dört yıl önce -2018’de- uyarıları boş çıktı diye hafife alıyor değilim, tam tersine altı yıl önce -2016’da- yapılan uyarıları zamanında değerlendiremediğim için iki değil bu defa tam dört kulakla yazılanları ciddiye alıyorum.""

 • Altyapısını hazırlamaya başlamışlar. Bak sen şunlara. AKP sandıkta kaybedip, yandaş anadolu ajansı ve yandaş havuz medyası üzerinden biz kazandık diye YALAN-YANLIŞ açıklama yapacak ve biz buna inanacağız...

  Darbe Tellalı Yine Konuştu, DÜZMECE Darbe Olacak Dedi! Darbe Tellalı Yine Konuştu, DÜZMECE Darbe Olacak Dedi! Darbe Tellalı Yine Konuştu, DÜZMECE Darbe Olacak Dedi! 


  EZİCİ ÇOĞUNLUK BİZİZ.

  KAYBEDECEKSİNİZ ve GİDECEKSİNİZ. O KADAR.

  Seçim günüde, geceside hiç bir İLLEGAL işe girmeyin, yola başvurmayın. Öyle bir şiddet dalgasına tutulursunuz ki, tarihe geçersiniz.


  NE SANDIKTAN ÜMİT KESERİZ, NE KAZANDIĞIMIZ SEÇİMİ BIRAKIRIZ.

  Şimdiden söyleyelim.  "Bu yüzden de sistematik biçimde saldırılarını yürütmekteler. Özellikle Kemal Kılıçdaroğlu’nun sivil itaatsizlik çağrılarına dikkat edin. En son vergi borçlarınızı ödemeyin çağrısında bulundu. Bu çağrılar sokak hareketlerinin alt yapısını hazırlamaya yönelik. Seçimi kazanamadıkları takdirde bu seçeneği devreye sokacaklar. Bu demokratik bir siyaset değil, anti-siyaset." KAYNAK  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • İnsanlara siyasal darbeyi yaşatanlar, askeri darbe yapıldığında 15 temmuzdaki halk direnişini göremeyecekler bu kadar net. Ancak tiyatro darbe yapıp, biz mağduruz edebiyatına yatarlar o kadar.

 • Gerçek darbe olursa görürüm o Facetime’ı,tanka atlet sokmayı vs.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • gördük o gece kimler çıktı kimler saklandı..Darbe Tellalı Yine Konuştu, DÜZMECE Darbe Olacak Dedi! 

 • babus0606 b kullanıcısına yanıt

  Sen daha gerçek darbe görmemişsin abisi.Dedene veya büyüklerine sor anlatsın.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Darbe Tellalı Yine Konuştu, DÜZMECE Darbe Olacak Dedi!

  Babuşka damadı fetö firarisi Darbe Tellalı Yine Konuştu, DÜZMECE Darbe Olacak Dedi! Gece sokağa çıkıpta fetöden yakalan sivil bile oldu. Onu bırak 15 Temmuz gazileri için toplanan para bile ödenmedi.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 2 Eylül 2022; 11:7:22 >
 • Akp kendini kurtarmak için daha önce düzmece darbe yaptı. Hani şu 200 küsür kişinin bok yoluna öldüğü darbe.


  Yine yapabilir.

 • Sucre Maricruz S kullanıcısına yanıt

  haklısın bro sahte darbecileri kemal amcanız aff edecekmiş..Darbe Tellalı Yine Konuştu, DÜZMECE Darbe Olacak Dedi! 

 • AKP'li Soylu'dan sonra AKP'li Metiner'de benzer bir çıkış yapmış. Seçim kaybetmeyi darbecilik olarak görmek ve buna karşı direnmenin ne olacağını bilmenizi umuyorum.


  Zamanında gerekeni söyledik.

  Darbe Tellalı Yine Konuştu, DÜZMECE Darbe Olacak Dedi!
  Darbe Tellalı Yine Konuştu, DÜZMECE Darbe Olacak Dedi!gerçek gündem
  Süleyman Soylu'nun ardından Mehmet Metiner: AKP'li eski vekil de seçimi darbeyle bir tuttu
  https://www.gercekgundem.com/siyaset/suleyman-soylunun-ardindan-mehmet-metiner-akpli-eski-de-vekil-secimi-darbeyle-bir-tuttu-420766

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • milli iradeye darbeciler demek, bu ülkenin içişleri bakanı'nın ağzına yakıştı, diyen akboylar aranıyor.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.