Şimdi Ara

DARA.NET PLUS BAYİ SATIŞ KANALI TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ-B2B-B2C ( E-TİCARET )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
2
Cevap
0
Favori
727
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Yazılım Genel >> İş ve Sektörel Programlar >> DARA.NET PLUS BAYİ SATIŞ KANALI TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ-B2B-B2C ( E-TİCARET )
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Er
  6 Mesaj
  BAYİ SATIŞ KANALI VE TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ - B2B
  E-TİCARET - B2C ( TÜRKİYE'DE İLK )


  DARA B2B ve B2C uygulamasını ayrıcalıklı kılan en büyük özellik ; DARA TİCARİ SET ile entegre çalışmasıdır. Ürünlerininizi Web Üzerinden veya Bayi Kanalınızdan Satışa Sunabilirsiniz.
  Dara B2B , şirketlerin ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetlere daha hızlı ulaşabilmesi için kurulan bir sistemdir.
  Dara B2B bu yönüyle şirketlerin tedarik pazarı işlevini görür.
  Dara B2B – B2C ' nin en büyük farkı muhasebenizle entegre çalışmasıdır.
  Dara B2B – B2C geleneksel iş modellerini değiştirerek size birçok fayda sağlayacaktır.Bunlardan bazıları:
  -Daha iyi müşteri tatmini, desteği
  -Yeni ürün ve hizmetlerin pazara hızla sunulması
  -Daha iyi servis
  -Daha iyi alış ve satış işlemleri
  -Daha az üretim maliyeti

  Ticari Paket Entegrasyonlu B2B ve B2C E-Ticaret Çözümü:
  B2B kavramı "Business to Business" kısaltmasıdır. Bu e-ticaret modeli işletmeler arası ticaret süreçlerinin internet ortamından yürütülmesini sağlamaktadır. Örnek olarak üretici ile perakendeci arasındaki tüm süreçlerin internet ortamında sağlandığını düşünelim. Bu firmalar için inanılmaz kolaylık ve verimlilik getirecektir. Bu sayede iş süreci minimum hata payına ve maksimum gelişebilir yapıya sahip olacaktır.

  DARA B2B
  İsteğe bağlı olarak bayileriniz , online olarak stok durumlarını sorgulayabilirler.
  Merkezden döviz kurunu belirleyebilir ve satışların o kur üzerinden çevrilmesini sağlayabilirsiniz.
  Günlük satış raporlarını online olarak takip edebilirsiniz.
  Bankaların Sanal Pos Uygulamalarını B2B sisteminize entegre edebilir ve kredi kartları ile online tahsilat yapabilirsiniz.
  Ticari yazılımlar ile tam entegrasyon sağlayabilirsiniz.
  Stok ve Özelliklerini verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.
  Ürünler için çoklu resim uygulaması yapabilirsiniz.
  Ürünlerin vitrinlerde yayınlanmasını sağlayabilir, kampanya yönetimi yapabilirsiniz.
  Xml entegrasyonları sayesinde kolay veri transferleri yapabilirsiniz.
  Gönderiler için kargo fiyatlandırması yapabilirsiniz.
  B2B sitenizi çoklu dil seçeneği ile çalıştırabilir ve uluslararası kullanabilirsiniz.
  İsteğe bağlı olarak arızalı ürünlerin takip bilgilerini B2B sitenizden sunabilirsiniz.
  Fiyat listelerinizi hazırlayıp yayımlayabilirsiniz.Ayrıca bayi bazlı olarak farklı fiyat politikaları da uygulayabilirsiniz.
  Bayilerinizin teklif oluşturarak müşterilerine göndermesini sağlayabilirsiniz.
  Bayileriniz tarafından Online Sipariş oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.
  Sepet oluşturma sistemini kullanabilirsiniz.
  Bayilerinizin Risk yönetimini online takip edebilirsiniz.
  Firmanızdaki departmanlar arası bilgi yönetimini, sağlıklı yapabilir ve raporlayabilirsiniz.
  B2B sisteminizdeki tüm kullanıcılara sistem üzerinden bilgi yayımlayabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.

  B2B sayesinde, ana firma ile satış kanalı durumundaki tüm firmalar arasındaki bilgi akışı (Ürün Siparişleri, Ödeme Takipleri, Stok Durum Sorgulama, Promosyon Takipleri, Ödeme Seçenekleri vb.) internet ortamına taşınmaktadır. Bu önemli değişiklik birlikte çalışan tüm firmaların verimliliğini önemli ölçüde arttırmaktadır. Benzer şekilde Dara B2B, ana firmanın tedarik sürecinde bilgiye çok hızlı erişebilmesini ve süreçlerin dijital ortamda gerçekleşmesini sağlamaktadır.

  B2B modeli bayi kanalında da tercih edilen bir yöntemdir. B2B modeli işletmelere bayi ağını genişletebilme ve daha fazla bayiye hizmet verebilme gibi önemli avantajlar sağlar.İnternet ortamına bilgi aktaran veya e-ticaret yapan firmalar, ürün yönetiminde ve bilgi güncelleme gibi konularda sorun yaşamaktadır.Buda firmaların para ve zaman kaybetmesine neden olur. B2B ortamında sistem entegrasyonu kritik bir çalışmadır. Müşterinin, tedarikçi sistemi ile konuşabilme imkanı geliştirilmeli, iki sistem arasında bilgi paylaşımı mümkün olmalıdır. Dara Ticari Paket kullanıyorsanız, Logo entegrasyonu sayesinde Logo’da bulunan ürün bilgilerini, stok miktarlarını, fiyat ve sipariş bilgilerini e-ticaret altyapınız ile senkronize olarak çalıştırabilir ve karşılıklı bilgi transferi sağlayabilirsiniz.

  DARA ENTEGRASYON ÖZELLİKLERİ:

  Ürün (Malzeme Kartı) Entegrasyonu:
  Dara programınızda hali hazırda var olan ürünlerinizi B2B ve/veya B2C e-ticaret sitenizde yayınlayabilirsiniz. Böylelikle ürünlerinizi tek bir programla yönetebilirsiniz. İsterseniz de Dara Programına girmediğiniz ürün detay bilgilerini de
  e-ticaret sitenize yükleyebilirsiniz.

  Cari Hesap Entegrasyonu:
  Dara ’da bulunan cari kartlarınız için e-ticaret sitenizde kullanıcı yaratabilir , bayilerinizin güncel iletişim bilgilerini Dara Programınıza aktarabilirsiniz.

  Sipariş Entegrasyonu:
  E-ticaret sitenizden aldığınız siparişleriniz Dara Programına otomatik olarak aktarılır , e-posta veya kısa mesaj ile gerekli kişilerin bilgilendirilmesi sağlanabilir .

  Muhasebe Entegrasyonu:
  Dara entegrasyonu sayesinde bayileriniz veya müşterileriniz güncel borç ve alacak takiplerini yapabilir, fatura bilgilerini görüntüleyebilir ve hesap ekstrelerini inceleyip , dökümünü alabilirler.

  Tahsilat Entegrasyonu:
  Oluşturulan e-tahsilat modülü sayesinde bayileriniz size olan borçlarını kredi kartı ile ödeyebilirler ve bu ödeme bilgisi çevrimiçi olarak Dara Programınıza otomatik aktarılır.

  Kargo Entegrasyonu :
  Bayi ve müşterileriniz, gönderdiğiniz ürünlerin durumlarını kargo fiş numarasına ihtiyaç duymadan çevrimiçi olarak sorgulayabilirler. Tüm bu bilgilere ek olarak projelendirme sırasında ortaya çıkacak ihtiyaçlar kapsamında istenilen diğer bilgilerin de aktarımı sağlanmaktadır. Ayrıca e-ticaret siteniz dışında iş ortaklarınız, müşterileriniz ve tedarik-
  çilerinizle de aranızdaki bilgi akışını sağlayabilirsiniz.

  E-Ticaret Sanal Pos Entegrasyonları:
  E-Ticaret sitenizin ödeme alt yapısı hayati önem taşımaktadır. Ülkemizde E-Ticaret yeni gelişmekte olan bir alan olduğu için bankalar varolan alt yapılarını yenilemekte veya farklı alternatifler üretmektedir. Bu nedenle E-Ticaret yazılımı-
  nızında, buna uygun olarak yenilenmesi ve yeni ödeme sistemlerine göre geliştirilmesi çok önemlidir. Dara Yazılım esnek ödeme sistemi ile sonradan oluşacak ihtiyaçlarınıza çözüm üretmek çok daha kolay olacaktır.

  Sanal Pos:
  Dara Yazılım'ın temel ödeme türlerinden biri olan sanal pos (vpos) internet üzerinden kredi kartı ödemelerinin güvenli bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.


  DARA YAZILIM E-TİCARET SANAL POS ENTEGRASYONU:

  Dara Yazılım E-Ticaret Çözümü aşağıdaki banka sanal pos ödeme sistemleri ile çalışmaktadır.
  Garanti Bankası Sanal Pos
  İş Bankası Sanal Pos
  YapıKredi Bankası Sanal Pos
  DenizBank Sanal Pos
  Shop & Miles Sanal Pos
  Akbank Sanal Pos
  Fortis Sanal Pos
  FinansBank Sanal Pos
  ING Bank Sanal Pos
  HSBC Bank Sanal Pos
  Teb Bankası Sanal Pos
  Türkiye Finans Bankası Sanal Pos
  Bank Asya Sanal Pos
  Şekerbank Sanal Pos
  Citi Bank Sanal Pos
  Vakıfbank Sanal Pos
  Tekstilbank Sanal Pos
  Anadolubank Sanal Pos
  Halkbank Sanal Pos

  Elektronik ticaret , mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme işlemlerinin bilgisayar ağları üzerinden yapılmasıdır. E-Ticaret, ticari işlemlerden biri veya tamamının elektronik ortamda gerçekleştirilmesi yoluyla reklam , pazar araştırması, sipariş ve ödeme ile teslim olmak üzere üç aşamadan oluşmaktadır.

  E-Ticaretin Gelişimi:
  İnternetin hızla yaygınlaşması, e-ticareti, ticari işlemlerin yürütülmesinde yeni ve çok etkin bir araç haline getirmiştir. E-Ticaret, tüm dünyada ticaretin serbestleştirilmesi eğilimi ile birlikte, son on yılda yaşanan ve bilgi iletişimini kolaylaştıran teknolojik gelişmelerin bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır.
  E-Ticaretin araçlarını, ticaret yapanların ticari işlemlerini kolaylaştıran her türlü teknolojik ürünler (telefon, faks, televizyon, bilgisayar, elektronik ödeme ve para transfer sistemleri, elektronik veri değişimi sistemleri (Electronic Data Interchange-EDI), internet) olarak düşünebiliriz. EDI, ticaret yapan iki kuruluş arasında, insan faktörü olmaksızın bilgisayar ağları aracılığı ile belge ve bilgi değişimini sağlayan bir sistem olarak e-ticaretin önemli bir aracıdır.

  E-ticaret açısından en etkin araç olarak kabul edilen yeni internet teknolojileri ise ses, görüntü ve yazılı metni aynı anda, daha hızlı ve güvenli şekilde ilettiğinden, internet üzerinden yapılan bu işlemlerin maliyeti diğer araçlara oranla hayli düşüktür.
  Geçmişte bir ölçüye kadar kapalı bilgisayar ağları üzerinden gerçekleştirilen e-ticaret uygulamaları, güvenli olmakla birlikte maliyeti oldukça yüksek sistemlerdi. Günümüzde açık bilgisayar ağı olan internet, e-ticaret için çok daha uygun bir altyapıya sahiptir. İnternet aracılığıyla, artık kapalı yapıdan açık yapıya geçerek küreselleşen ağların getireceği avantajlardan yararlanılmaktadır. Bu da özellikle KOBİ'lerin (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin) dünya ticaretinde daha fazla yer almalarına imkan sağlamaktadır.


  ÖZEL VE KAPSAMLI PROJELER ÜRETİYORUZ.BU ALANDA GİRİŞİMCİLERİMİZE CİDDİ VE PROFESYONEL PROJELER ÜRETİYORUZ.

  ÖZEL SORULARINIZI PM ATABİLİRSİNİZ.  İYİ ÇALIŞMALAR  |
  |
  _____________________________
 • Er
  3 Mesaj
  Güzel bir yazılım eklenecek modüllerle tedarik zinciri yönetimini kolaylaştıracak bir yazılım incelemek için demo link felan yok mu?
  |
  |
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Bey Azura
SEO
son dakika
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.