Şimdi Ara

Beş Oyun Kategorisi ve En İyi Oyun Bilgisayarı Oluşturma Uyarıları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
4.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ryzen 1600 af
    Ryzen 2600

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

Ryzen 1600 af
    Ryzen 2600
    sen onları öner
    aradaki fiyat farkını ekran krartına verirler
  • Münebbih kullanıcısına yanıt
    Ne desem boş. Alın o çöp islemcileri sonra fellik fellik i5 i7 kovalarsiniz ikinci elde

• quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

Ne desem boş. Alın o çöp islemcileri sonra fellik fellik i5 i7 kovalarsiniz ikinci elde
    zaten bişey deme
  • Ya hocam, ben bu arkadasin geecekten intelin parali elemani oldugunu dusunmeye basladim.

Gtx 1650 super'e gelince, gercekten %20-25 daha fazla fps veriyor hocam rx570 den. Hatta rx 580 8gb ile de kafa kafaya gidiyor hatta %3-4 daha iyi gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu üstün zekalı arkadaşın tavsiyesine uymayın i3 9100 veya ryzen 1200 gibi 4 çekirdekli devri eskide kalmış işlemcilerden uzak durun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNewAtilla -- 21 Mayıs 2020; 19:14:47 >
  • siz bir sohbet konusu açsanıza
    siz neyin peşindesiniz
  • besttrr kullanıcısına yanıt
    Yukarıda ekledim. Yaklaşık nasıl yüzde 30 olur? İntel bile 4/4 işlemciden vazgeçmişken zorla 9100f aldırmaya çalışıyor.

Mesaja bakın: https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/142774114
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FDA1336A

Yukarıda ekledim. Yaklaşık nasıl yüzde 30 olur? İntel bile 4/4 işlemciden vazgeçmişken zorla 9100f aldırmaya çalışıyor.

Mesaja bakın: https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/142774114
    kaçırma
  • Rx 5500 xt 8gb alacaktım stoklarda kalmamış. 1660 super alsam nasıl olur 6gb vram ilerde sıkıntı çıkar mı ?

En ucuz olduğu için Palit marka almayı düşünüyorum iyi midir ?

Hocam bu kartı gördüm de arkasında koruması vs yok bana pek kaliteli birşey gibi gelmedi içime sinmedi.

• Class kullanıcısına yanıt
    Zotac marka kalitelidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Münebbih

Sen neyin peşindesin
    sen ekran kartı alırsan 570 al
    1650 Super Rx570 arasında %30 gibi bir fark yok.

Rx570 eski bir kart, güç ihtiyacı da yüksek olabilir. Ancak sessiz ve sağlıklı bir bilgisayar için bu devirde kimse PSU'dan kısıp da 400W falan zaten almaz.

Ben de 550W thermaltake PSU var, buz gibi ve sessiz çalışıyor.

GEARS 5'ten örnek vereyim. Ben 2560*1080 çözünürlükte ultra ayarda oynuyorum.

1650 Super ile arada %30 fark görüyor musun?

Bu kendi minicik 4 gb Rx570 ITX ile aldığım benchmark.

Sıcaklığa da dikkat et.. 70 derece..
    Güce de dikkat et 98W

Beş Oyun Kategorisi ve En İyi Oyun Bilgisayarı Oluşturma Uyarıları

Bu da aynı oyunun 8GB 5500 XT ile teknoseyir test sonucu onların işlemcisi i7 8086K

Gördüğün gibi 1080p'de sadece 10fps fark atabilmiş.

Ancak benim gibi 2560*1080 veya 1440p'de oynayanlar için

5500XT 41 fps verebilirken , avuç kadar Rx 570 43 fps veriyor.

Ben borca harca girmeden 2-3k ekran kartına verebilecek biriyken bile fiyat faydaya bakıp 570'i tercih ediyorsam, bence dar gelirli arkadaşlara 2000-2500tl lik ekran kartı tavsiyesi verirken insanların söylediklerine kulak asmanız gerek.

2300TL verdiği kart, zamanında 800TL vererek aldığı bir karttan sadece 10 fps fazla verdiğini bilse sana hakkını helal edecek mi?

Dar gelirliye pc topluyorsan önce şunu sor.. Ne tür oyunlar oynayacaksın.. Monitörün ne?
    60 Hz, 5ms tepki süresi olan 24 inç led monitörle oynarken 2060 super olsa olur olmasa ne olur?

Witcher, Metro Exodus, Gears 5, Star Wars Jedi Fallen, Bf V gibi oyunları oynarken 130fps almalarına değer mi 3000TL vermek bunu sor..

Son olarak donanımhaberin 15 yıllık üyesi olarak şunu istirham ediyorum.. Burası ego tatmini yeri değil. Yanlışın varsa, mesaj editlersin, düzeltirsin.. Ego uğruna ilk mesala insanları yanlış yönlendirmezsin.

Saygılarımla.

Evet zotac markası kaliteli olabilir ancak bu modeli iyi durmuyor. Amp edition olsa neyse ama bu modelin arkasında koruma plakası bile yok. Daha düşük fiyatlara Palit'in bu modelini alabilecekken gidip neden onu alayım ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Class -- 22 Mayıs 2020; 2:21:7 >
  • Ryzen 5 3500x
    Asus dragon b450m
    3000 mhz 16 ram
    240 gb ssd
    600w psu
    Bu sisteme ne kart onerirsiniz suan 1500 civari bi para ayirdim bekliyorum incehesap yapsun 1500 rx590 alayim onuda bi yapmadilar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Münebbih

https://www.gpucheck.com/tr-try/compare/nvidia-geforce-gtx-1650-super-vs-amd-radeon-rx-570/intel-core-i7-8700k-3-70ghz-vs-intel-core-i7-7700k-4-20ghz/
    kendi verdiğin kaynağın altında yazan ifadeyi buraya kopyalıyorum:

Our Verdict: Upgrading from RX 570 to GTX 1650 SUPER is not recommended as it is less than 30% of improvement in performance. In general, a reasonable upgrade is between 30% and 50% or more to justify the purchase of new hardware.

• synthesizer kullanıcısına yanıt
    Elindeki 570 ekran kartını 1650 supere yükseltmemi yapacaksın
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.