Şimdi Ara

dar bogaz mi yasiyorum :S (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
1.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: llllxefsanexllll

quote:

Orijinalden alıntı: FreeRunn1ng

quote:

Darboğaz sorunu açık ve net FX8150 GTX 770'e her türlü darboğaz yapar.

peki msi r9 290x - amd fx 8350 ye darboğaz yapar mı?

yapar ...

kardeş bak tek kişilik kurup lole giriyorum girdigim gibi en köşeye getirip zoomlayınca fps 700 leri görüyor sonra 400a düşüyor 300 ve hatta 200ye düşüyor. çok saçma ya bu sorunu yaratan kesinlikle işlemci darboğazı mıdır
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yapar ...

kardeş bak tek kişilik kurup lole giriyorum girdigim gibi en köşeye getirip zoomlayınca fps 700 leri görüyor sonra 400a düşüyor 300 ve hatta 200ye düşüyor. çok saçma ya bu sorunu yaratan kesinlikle işlemci darboğazı mıdır

Lol yerine B4 -crysis 3 gibi oyunlarda tam olarak anlayabiliriz darboğazı LOL çok farklı bi oyun

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yapar ...

Lol yerine B4 -crysis 3 gibi oyunlarda tam olarak anlayabiliriz darboğazı LOL çok farklı bi oyun

far cry 3 yüklücem o oyunda anlayabilir miyim anlarsam nasıl anlarım yani neye göre anlıcam fpsmi nasıl görebilcem hızlı düşüşler yaşıyorsam mı sorun olcak bench mark sonuçlarım bunlar bu arada

Unigine Heaven Benchmark 4.0

FPS:
    52.9
    Score:
    1332
    Min FPS:
    20.1
    Max FPS:
    110.0
    System

Platform:
    Windows NT 6.2 (build 9200) 64bit
    CPU model:
    AMD FX(tm)-8350 Eight-Core Processor (4013MHz) x4
    GPU model:
    AMD Radeon R9 200 Series 14.301.1001.0 (4095MB) x1
    Settings

Render:
    Direct3D11
    Mode:
    1920x1080 8xAA fullscreen
    Preset
    Custom
    Quality
    Ultra
    Tessellation:
    Extreme

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yapar ...

far cry 3 yüklücem o oyunda anlayabilir miyim anlarsam nasıl anlarım yani neye göre anlıcam fpsmi nasıl görebilcem hızlı düşüşler yaşıyorsam mı sorun olcak bench mark sonuçlarım bunlar bu arada

FPS:
    52.9
    Score:
    1332
    Min FPS:
    20.1
    Max FPS:
    110.0
    System

Platform:
    CPU model:
    GPU model:
    Settings

Render:
    Direct3D11
    Mode:
    Preset
    Custom
    Quality
    Ultra
    Tessellation:
    Extreme

Testlere baktım İ7 ile 8 FPS Fazla Alınmış Ama testlere aldanmamak lazım bence her zaman 2-3 fps farkı olsa bile darboğaz yaşanabilir.Min fps açısından olumsuzluklar olabilir mesala anlık takılmalar v.b.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yapar ...

FPS:
    52.9
    Score:
    1332
    Min FPS:
    20.1
    Max FPS:
    110.0
    System

Platform:
    CPU model:
    GPU model:
    Settings

Render:
    Direct3D11
    Mode:
    Preset
    Custom
    Quality
    Ultra
    Tessellation:
    Extreme

Testlere baktım İ7 ile 8 FPS Fazla Alınmış Ama testlere aldanmamak lazım bence her zaman 2-3 fps farkı olsa bile darboğaz yaşanabilir.Min fps açısından olumsuzluklar olabilir mesala anlık takılmalar v.b.

league of legends işlemci odaklı bi oyun sanırım ve darboğaz olduğunu düşünüyorum çünkü lolde tek kişilik kurup en köşeye getirdigimde 700-750 fps kısa bi süre sonra 550-600 oluyor hiç birşey değişmemişken :S

• Hocam benim sistem üzerinden konuşacağım sana sende ona göre emin ol tmm
    Intel(R) Core(TM) i5-3470 CPU @ 3.20GHz
    Gigabyte GA-Z68AP-D3
    G Skill RipjawsX 4x2 8gb ddr3 2133mhz
    MSİ GTX 760 2GB GDDR5 256Bit

AC unity 1.3.0v high ayarlarda toplumda 30-34 fps kapalı alanlarda 35-40 arası fps alıyorum
    Far cry 4 1.0.4 very high ayarlarında 35-45 fps alıyorum
    Crysis 3 Txaa 2x very high 30-45 fps alıyorum
    BF4 ULTRA ayarlarda Msaa 4x 45-60 Fps alıyorum
    Shadow Of Mordor 2 ayar high gerisi ultra 45-60 FPS alıyorum

yani değerler bu şekilde ve senin aldığın değerler benimkinde en az 10 Fps fazla olması gerekiyor. Büyük ihtimalle darboğaz var ya da ekran kartını pciex 16x slotuna değilde eğer 2 giriş varsa 8x slotuna takmış olabilirsin yoksa darboğaz var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonquad

Hocam benim sistem üzerinden konuşacağım sana sende ona göre emin ol tmm
    Intel(R) Core(TM) i5-3470 CPU @ 3.20GHz
    Gigabyte GA-Z68AP-D3
    G Skill RipjawsX 4x2 8gb ddr3 2133mhz
    MSİ GTX 760 2GB GDDR5 256Bit

AC unity 1.3.0v high ayarlarda toplumda 30-34 fps kapalı alanlarda 35-40 arası fps alıyorum
    Far cry 4 1.0.4 very high ayarlarında 35-45 fps alıyorum
    Crysis 3 Txaa 2x very high 30-45 fps alıyorum
    BF4 ULTRA ayarlarda Msaa 4x 45-60 Fps alıyorum
    Shadow Of Mordor 2 ayar high gerisi ultra 45-60 FPS alıyorum

yani değerler bu şekilde ve senin aldığın değerler benimkinde en az 10 Fps fazla olması gerekiyor. Büyük ihtimalle darboğaz var ya da ekran kartını pciex 16x slotuna değilde eğer 2 giriş varsa 8x slotuna takmış olabilirsin yoksa darboğaz var.

FC4 1.4 Yaması çıktımı yahu ?

• llllxefsanexllll kullanıcısına yanıt
    Ohooo çoktandır var 1.4 yaması. Oyunu bitirmek üzereyim.
  • deathness666 kullanıcısına yanıt
    kardeş peki lolde full ultra 1920x1080deki fps değerlerini söyler misin takım savaşında en çok kaça düştügünü gördün ve normalde kaç
  • FreeRunn1ng F kullanıcısına yanıt
    hiç fps kilidini açarak oynamadım ama bugün denerim ssde alırım buraya koyarım değerlendiririz tmm
    internet hızım yetmediği için fps kildini açınca lag olmaya başlıyor bu sebepten dolayı sende düşmeler olabilir ama fps değerlerim bu şekilde
     dar bogaz mi yasiyorum :S dar bogaz mi yasiyorum :S dar bogaz mi yasiyorum :S dar bogaz mi yasiyorum :S

• moonquad kullanıcısına yanıt
    ben daha düşük değerler alıyorum amd fx 8350 + r9 290x ile :S
  • quote:

kardeş peki lolde full ultra 1920x1080deki fps değerlerini söyler misin takım savaşında en çok kaça düştügünü gördün ve normalde kaç

O tarz oyunlar hayatımda hiç oynamadım. Dolayısıyla bilgisayarımda yüklü değil. O tarz oyunlar işlemci gerektiren oyunlar. Çekirdek performansına bakan oyunlar. Birde multicore desteği kötü diye biliyorum.
  • Amd x4 955 @ 3.9ghz ve zotac gtx 770 amp 2gb kullaniyorum ve bazi oyunlarda ufak darbogaz yasatiyor ama kart yinede dibine kadar kullaniyor kendisini grafik kullanan oyunlarda.
    msi afterburner indir ve kur ordan cpulari ve gpulari takip et ayrica rame de bak. Hangisi %98 felan oluyorsa tikaniyor demektir. O islemcinin o ghz ile darbogaz yapacagini düşünmüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam zaten o ikili uyumlu olmaz gayet doğal darboğaz yaşamanız fx 8350 gtx 770 ve r9 290 kadar anca besler bunun üstü kartlarda duvara toslar onun için zaten diyorumya fx 8350 vereceğiniz parayı i5 4460 vermeniz daha mantıklı bir seçim olur diye
  • moonquad kullanıcısına yanıt
    işlemcim+anakart+ekran kartını bf4 oynayan birine satabilsem güzel olcak çok iyi sonuçlar alır bf 4 de
  • KacaKTV kullanıcısına yanıt
    Hocam darboğaz yaşamıyorum dediniz kullandığınız işlemci i3 2100 ile aynı performansı vermekte ve darboğaz yaşıyorsunuzdur ama size hissettirmiyordur ryse kurup bir test edin bakalım darboğaz var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonquad

Hocam darboğaz yaşamıyorum dediniz kullandığınız işlemci i3 2100 ile aynı performansı vermekte ve darboğaz yaşıyorsunuzdur ama size hissettirmiyordur ryse kurup bir test edin bakalım darboğaz var mı

Bazi oyunlarda yaşıyorum elbet ama gtx 760 alacagima 770 aldim bazi oyunlarda gercekten dibine kadar kullaniyor soylediginiz gibi ryse islemci kullaniyorsa tabikide darbogaz yasarim ama aldigim performanstan memnunum baya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hepsini bir arada satamazsin sistem kurmak isteyen arkadaşlara mesela msj attip işlemci ve anakart satarak elden çıkara bilirsin bunların yerine intel i5 4590 ve gigabyte h97-d3h alarak darboğaz sorunundan kurtulabilirsin ikisi sana 900tl gibi bir fiyata gelir işlemci ve anakartini satıp üzerine az ekleyerek alabilirsin ekran kartın gayet güzel satmana gerek yok ama gtx 970 almak istiyorum diyorsan zotac gtx 970 omega serisi ve gigabyte gtx 970 g1 gaming alabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sorunun anakarttan olduğunada şait oldum, birde farklı anakartlarla denemenizi tevsiye ederim..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.